تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

مشاوره شغلی مدت مطالعه: 2 دقیقه
محسن گلکار 13 تیر 1398 مدت مطالعه: 2 دقیقه

مشاوره شغلی

در دنیای مدرنیته به علت بی ثباتی و شنیدن اخبار ضد و نقیض افراد دچار یک سردرگمی می شوند در واقع این سردرگمی و حیرانی سبب می شود آن ها در زندگی روزمره گاهاً دچاره استرس، اضطراب وافسردگی شوند این مشکلات روحی روانی خود می تواند باعث پیامدها و آفت های خیلی بدی برای افراد در زندگی خصوصی و محیط کاری آنان شود. به هر حال وضعیت بی سامانی جامعه از یک سو و دیدن شکست های پی در پی افراد مختلف در اموری چون شغل، تحصیلات، ازدواج و…. سبب می گردد فرد روحیه ریسک پذیری اش به شدت پایین بیاید و برای انتخاب های خود خیلی وقت بگذارد تا مبادا دچار اشتباهات دیگران شود. مثلاً فردی که می بیند دوستانش در دانشگاه از رشته خود بعد از سالها وقت و هزینه گذاشتن ابراز پشیمانی می کنند یا شغل خود را مدام تغییر می دهند به این فکر می افتد که باید حتما برای انتخاب های مهم زندگی ام وقت بگذارم و از علم و تجربه مشاورین و متخصصینی که در این حوزه هستند بهره ببرم تا با کمترین ریسک بیشترین موفقیت را بدست بیاورم.

به هر حال در ادامه اگر بخواهیم تعریفی از مشاوره ارائه بدهیم باید اذعان کنیم که مشاوره یعنی هم صحبتی دو فرد مشاور و مراجع برای حل مشکل و اخذ راهکار می باشد.همچنین لازم است که گفته شود که زمینه مشاوره ها گوناگون می باشد که در ادامه بعضی از آن ها نام برده می شود: مشاوره شغلی و مشاوره تحصیلی ، مشاوره حرفه ای ، مشاوره ازدواج، مشاوره توانبخشی و … .

هر کدام از مشاوره ها که در بالا نامی از آن ها ذکر شددر هر دوره ای از زندگی برای فرد اهمیت دارد. مثلاً  فرد جوانی که به دنبال شغل مناسب می باشد در ابتدا برای پیدا کردن شغل مناسب در حیرانی به سر می برد و نمی داند آبا باید شغلی را انتخاب کند که با معرفی و پارتی باشد، یا شغلی که با رشته تحصیلی اش مرتبط است، یا شغلی که درآمد خوبی داشته باشد حتی اگر سختی ها ی زیادی به همراه داشته باشد، یا شغلی را انتخاب کند که علاقه داشته باشد و با شغلی که در آن استعدادی بی نظیری داشته باشد ؟؟ این ها همه سوالاتی می تواند باشد برای جوانی که به دنبال کار می باشد . بنابراین مشاوره شغلی برای افرادی که در حیرانی به سر می برند و هنوز به یک ثبات فکری نرسیده اند می تواند یک راهکار فوق العاده ای باشد .

بطور کلی می توان گفت مشاوره شغلی، از شاخه‌های مشاوره است، که به افراد در مواجهه با چالش‌های شغلی کمک می‌نماید و تمامی مسائل مربوط به منابع انسانی را در بر می‌گیرد. وظیفه اصلی مشاوران شغلی، ارائه مشاوره تخصصی به مشتریان با استفاده از تکنیک‌های مشاوره ای و کمک به آن‌ها در تصمیم‌گیری‌های پیچیده شغلی و پشتیبانی در مواجهه با شرایط دشوار کاری می‌باشد. تمرکز اصلی مشاوران حرفه‌ای به‌طور کلی بر موضوعاتی مانند جستجوی شغل مناسب، تغییر کار، توسعه شغلی و سایر مسائل مربوط به اشتغال می‌باشد.

به هر حال نکته ای که در اخر باید اذعان کرد این است که متخصصین و مشاوران شغلی می توانند با استفاده از آزمون ها وتست های مختلف از قبیل تست رغبت سنجی تحصیلی – شغلی استرانگ به ارائه راهکارهای لازم به افراد جویای کار بپردازند.

 
 

 

 

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید