تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

پست وبلاگی
پردرآمدترین مشاغل در آمریکا چیست؟ مدت مطالعه: 8 دقیقه
ای سنج 29 فروردین 1401 مدت مطالعه: 8 دقیقه

پردرآمدترین مشاغل در آمریکا چیست؟

آیا برای شما هم جالب است بدانید، آمریکایی ها در چه شغل های پول سازی فعالیت می کنند؟ دوست بدارید مشاغل پردرآمد در کشور آمریکا کدام است؟

مثلا ما می دانیم در کشور خودمان فعالیت به عنوان یک پزشک، مهندس و... با کسب درآمد بالا همراه است اما در کشور آمریکا چه طور؟

در این مقاله قرار است به سوال، پردرآمد ترین مشاغل آمریکا چیست؟ پاسخ دهیم. اگر برایتان جالب است در مورد این موضوع بدانید، در ادامه با ما همراه شوید! آنچه در ادامه خواهید خواند، بر اساس فهرست مطالب به شرح زیر است:

در صورت تمایل می توانید، مقالات معرفی پردرآمد ترین مشاغل ایران و دنیا، بهترین مشاغل خانگی پردرآمد برای زنان، بهترین مشاغل خانگی پردرآمد برای اقایان، بهترین مشاغل پردرآمد اینترنتی را در مجله ای سنج مطالعه کنید.

متوسط درآمد در آمریکا

اگر می خواهید بدانید متوسط درآمد در کشور آمریکا برای هر فرد چقدر است، باید بگوییم سطح درآمد هر فرد به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ برخی از این عوامل شامل موارد زیر می شود:

 • نوع شغلی که فرد انتخاب می کند.
 •  حیطه شغلی که در آن به کسب درآمد می پردازد.
 • میزان سابقه کاری که دارد.
 • جنسیت فرد
 • سطح تحصیلات 
 • و..

طبق آمار منتشر شده از این کشور، میزان درآمد در سال 2022 بدین صورت است:

 •  حداقل درآمد ماهانه: دوهزار دلار
 •  متوسط درآمد ماهانه: هفت هزار و نهصد دلار
 •  حداکثر درآمد ماهانه: سی و پنج هزار و دویست دلار

در ادامه به بررسی مشاغل پردرآمد در کشور آمریکا خواهیم پرداخت:

توجه: در صورت واضح نبودن تصویر اینجا را کلیک کنید.

مشاغل پردرآمد در آمریکا

درآمد در آمریکا در ایالت های مختلف چقدر است؟ 

میانگین درآمد در ایالت های مختلف آمریکا با یکدیگر متفاوت است؛ میانگین درآمد ها در برخی ایالات  به شرح زیر است:

 • واشنگتن: 78687 دلار
 • کالیفرنیا 80440 دلار
 • آریزونا 62055 دلار
 • تگزاس 64034 دلار 
 • می سی سی پی 45792 دلار 
 • اوکلاهاما 54499 دلار 
 • نیو مکزیکو 51945 دلار 
 • نبراسکا 63229 دلار
 • مونتانا 57153 دلار 
 • ایندیانا 57603 دلار
 • و...

پردرآمد ترین مشاغل در آمریکا

قبل از شروع بررسی مشاغل پردرآمد در آمریکا، باید این نکته رو به شما یادآوری کنیم: مشاغل مرتبط با بهداشت و درمان در کشور آمریکا در صدر مشاغل پردرآمد قرار می گیرند.

طبق پیش بینی ها، اشتغال در این مشاغل از سال 2020 تا 2030حدودا 16 درصد رشد خواهد داشت و این رقم بدان معناست که، 2.6 شغل جدید از این طریق در آمریکا ایجاد خواهد شد؛ رشد جمعیت و افزایش شهروندان سالمند به ایجاد شغل در این حوزه ها کمک می کند.

رتبه بندی مشاغلی که در ادامه ذکر می کنیم، بر اساس داده های اداره آمار کار در آمریکا می باشد. بر اساس این رتبه بندی ما درآمد سالیانه افراد را ذکر خواهیم کرد. درآمد سالیانه طبق آخرین به روز رسانی می باشد.

 متخصص بیهوشی: 271.440 دلار (Anesthesiologist)

متخصص بیهوشی فردی است که قبل، بعد و حین جراحی، داروهای بیهوشی و ضد درد برای بیمار تجویز می کند؛ متخصص بیهوشی جز حرفه های پردرآمد محسوب می شود.

ساعت کاری در این حوزه طبق برنامه های جراحی و اتاق عمل است که می تواند متغیر و به صورت کوتاه یا طولانی مدت باشد. یک متخصص بیهوشی باید خودش را برای جراحی های برنامه ریزی شده، غیر منتظره مانند جراحی های اورژانسی آماده کند.

 بر اساس چشم انداز شغلی ممکن است اشتغال در این شغل تا دهه های آینده یک درصد کاهش داشته باشد.

 جراح: 251.650 دلار (Surgeon)

درست است که تبدیل شدن به یک جراح به تلاش و کوشش زیادی نیاز دارد اما با کسب درآمد بالا در این شغل، می توان مزد سختی ها، شب بیداری ها، درس خواندن های زیاد را گرفت.

یک جراح در کشور آمریکا بسته به تخصصی که دارد، ساعات مختلفی کار می کند؛ جراحان در اورژانس ممکن است ساعت های مختلف و جراحانی که طبق برنامه ریزی قبلی کار می کنند، ساعات کاری پیش بینی شده تری دارند. مثلا ساعت کاری یک جراح متخصص مغز و اعصاب ممکن است طولانی تر از یک جراج عمومی باشد.

جراحان در کشور آمریکا، با بیماران در ارتباط بوده، نگرانی های بیمار را از طریق تلفن یا تماس تصویری برطرف می کنند و گاها برای انجام یک جراحی به نقاط دیگر سفر می کنند.
 بر اساس چشم انداز شغلی ممکن است اشتغال در این شغل تا دهه های آینده، سه درصد افزایش داشته باشد.

 متخصص زنان و زایمان: 239.120 دلار (Obstetricians)

دستمزد افرادی که در زمینه زنان و بیماری های مرتبط، فعالیت می کند کمی بیشتر از ارتودنتیست ها و جراحان فک و صورت است.

یک متخصص زنان می تواند در بخش به دنیا آوردن نوزادان یا جراحی های زنان بسته به مهارت، تجربه و تخصص فعالیت کند.

 بر اساس چشم انداز شغلی ممکن است اشتغال در این شغل تا سال 2030، دو درصد کاهش پیدا کند.

 متخصص ارتودنسی: 237.990 دلار (Orthodontics)

دندان پزشک ها، بیمارانی که نیاز به خدمات اصلاحی دندان دارند را به ارتودنتیست ارجاع می دهند. متخصصان این حوزه با انجام عکس های رادیو گرافی، گذاشتن بریس، محافظ دندان و سایر روش های تخصصی به اصلاح دندان ها می پردازند.

یک اردتودنتیست به سبب ارتباطی که با بیماران برقرار می کند، علاوه بر مهارت های تخصصی در این زمینه باید از مهارت های ارتباطی، توانایی تحلیل، حل مسئله قوی و مهارت مدیریتی برخوردار باشند. یک اردتودنتیست می تواند در مطب شخصی، بیمارستان، کلینیک و .. کار کند.
 بر اساس چشم انداز شغلی ممکن است اشتغال در این شغل تا سال 2030، هشت درصد افزایش پیدا کند.

 جراح متخصص دهان، فک و صورت: 234.990 دلار (Oral and maxillofacial surgeon)

هر آسیبی که به ناحیه دهان، فک و صورت مربوط باشد توسط متخصص این رشته اصلاح و درمان می شود. به عنوان مثال، جراحی دندان عقل، دندان های مشکل ساز، فک نامرتب، تومور یا کیست های فک و دهان به عهده جراح متخصص می باشد.

یکی دیگر از کارهایی که متخصص دهان می تواند انجام دهد، جراحی ایمپلنت دندان است.
 بر اساس چشم انداز شغلی ممکن است اشتغال در این شغل تا سال 2030، هشت درصد افزایش پیدا کند.

 پزشک: 218.850 دلار (Doctor)

با در نظر میانگین حقوق سالیانه، پزشکان در رتبه ششم قرار می گیرند. پزشکان در این لیست شامل:

 •  پزشک قلب 
 • متخصص پوست 
 • انکولوژیست
 •  متخصص گوارش 
 • چشم پزشک
 •  رادیو لوژیست
 •  پرتو درمانگر
 •  و...

 بر اساس چشم انداز شغلی ممکن است اشتغال در این شغل تا سال 2029، پنج درصد افزایش پیدا کند.

 روان پزشک و روان شناس: 217.100 (Psychiatrist and psychologist)

روان پزشکان در حوزه های مختلف فعالیت می کنند؛ مثلا یک روان پزشک ممکن است حوزه کودک و نوجوان را انتخاب کند، دیگری اعتیاد، یا روان پزشک دیگر تمایل داشته باشد در قسمت پزشکی قانونی کار کند و ... .

یک روان شناس یا روان پزشک می تواند در محیط های مختلفی همچون مطب شخصی، بیمارستان، سازمان های اجتماعی، مدارس، کلینیک ها، زندان، مراکز توان بخشی و .. کار کند.

در میان رشته های پزشکی، پیش بینی می شود روان شناسی و روان پزشکی بالاترین میزان رشد را داشته باشند.
  بر اساس چشم انداز شغلی ممکن است اشتغال در این شغل تا سال 2030، سیزده درصد افزایش پیدا کند.

 متخصص پروتز: 214.870 دلار (Prosthodontist)

متخصصان در این رشته، دندان های آسیب دیده یا از دست رفته را با وسایل مصنوعی مانند ایمپلنت های دندانی، پروتزهای مصنوعی، بریج ها، تاج ها و روکش های دندانی ترمیم می کنند. متخصصان این حوزه مشکلات پیچیده مرتبط با دندان را شناسایی می کنند.

برای فعالیت در این رشته باید دقیق و تیزبین بود و به نیاز بیماران توجه داشت.
بسیاری از متخصصین پروتز با بیماران سرطانی کار می کنند و درک نیازهای بیماران جراحی و درمان افرادی که تحت پرتودرمانی یا شیمی درمانی هستند، بسیار مهم است.
 بر اساس چشم انداز شغلی ممکن است اشتغال در این شغل تا دهه های آینده، هشت درصد افزایش پیدا کند.

 پزشک خانوادگی: 214.370 دلار (family doctor) 

این دسته از پزشکان، " فرآیند تشخیص، درمان و مراقبت های پیشگیرانه را برای افراد و خانواده هایشان در طول عمر انجام می دهند." اگر بیماری فرد پیشرفته باشد، پزشک فرد را به یک متخصص ارجاع می دهد.

پزشکان خانوادگی به پزشک هایی با عنوان مراقبان اولیه نیز شناخته می شود. پزشک خانوادگی می تواند برای درمان بیماری های عفونتی، سینوسی، تنفسی، بیماری دیابت، آسم و بیماری قلبی مداخلاتی داشته باشد.

 بر اساس چشم انداز شغلی ممکن است اشتغال در این شغل تا سال 2030، سیزده درصد افزایش پیدا کند.

 پزشک داخلی: 210.960 دلار (internal medicine doctor)

پزشکان داخلی که اغلب به عنوان پزشکان مراقبت های اولیه یا پزشکان بیمارستانی در کشور آمریکا فعالیت می کنند، در جایگاه دهم لیست مشاغل پردرآمد در آمریکا قرار می گیرند.

این پزشکان مانند پزشکان عمومی، روزانه بیماران زیادی را می بینند و بیماری هایی مانند آسم، دیابت کلسترول بالا، فشار خون بالا و .. را درمان می کنند. مهارت تصمیم گیری در این شغل اهمیت بسیاری دارد. 

 بر اساس چشم انداز شغلی ممکن است اشتغال در این شغل تا سال 2030، یک درصد کاهش پیدا کند.

 مدیران ارشد: 197.840 دلار (Senior Managers) 

خارج از حوزه پزشکی و دندان پزشکی، مدیران ارشد درآمد بسیاری را به خود اختصاص داده اند. وظیفه یک مدیر عامل به عنوان بالاترین رتبه یک شرکت، اتخاذ تصمیمات حیاتی در مورد تیم مدیریت، هدایت سازمان به سمت بازارها یا حوزه های محصول جدید و ارتباط با هیئت مدیره است.

علی رغم اینکه دستمزد یک مدیر در این شغل بالاست اما استرس شغلی هم در این حیطه بالا می باشد. بر اساس یک مطالعه و برآورد، یک مدیر اجرایی به طور متوسط ​​62.5 ساعت در هفته را صرف کار می کنند که حدود نیمی از زمان خود را در دفتر و نیمی را در سفر کاری می گذراند.

 بر اساس چشم انداز شغلی ممکن است اشتغال در این شغل تا دهه های آینده، هشت درصد افزایش پیدا کند.

دندان پزشک با تخصص های مختلف، درآمد سالیانه خوبی در کشور آمریکا دارند. متخصصین لثه، عصب کشی دندان، پر کردن دندان و... در این دسته بندی قرار می گیرند.

 بر اساس چشم انداز شغلی ممکن است اشتغال در  این شغل تا دهه های آینده، پنج درصد افزایش پیدا کند. 

 پرستار متخصص بیهوشی: 202.470 دلار (Nurse anesthestic)

پرستارانی که در این حوزه تخصص دارند، مسئول مراقبت های قبل، بعد و حین بیهوشی بیمار در جراحی های عمومی، مامایی، زیبایی، تشخیصی و .. هستند.

نقش پرستاران بیهوشی تاحدی شبیه متخصص بیهوشی است اما سطح تحصیلات و آموزش هایی که پرستاران می بینند، کمتر از متخصصان بیهوشی است. این پرستاران می توانند در بیمارستان ها، کلینیک های جراحی، بخش اورژانس، اتاق زایمان، بخش جراحی سرپایی، مطب پزشک و.. کار کنند.

 بر اساس چشم انداز شغلی ممکن است اشتغال در این شغل تا سال 2029، چهل و پنج درصد افزایش پیدا کند. 

 خلبان خطوط هوایی، کمک خلبان، مهندس پرواز: 198.190 دلار (Air pilot'co pilot'flight engineer)

درست است که کار در صنعت هوانوردی باعث می شود ساعات های طولانی دور از خانه و خانواده باشیم اما در آمریکا این شغل با درآمد بالایی همراه است. در کشور آمریکا، خلبان، کمک خلبان و مهندس پرواز از نظر درآمد در یک جایگاه قرار می گیرند.

خلبان یا کاپیتان اصلی تجربه بیشتری نسبت به دیگر خلبانان دارد و مسئولیت نظارت بر کار دیگران و هواپیما بر عهده آنان است. کمک خلبان به عنوان خلبان دوم کنار کاپیتان اصلی کار می کند. 

مهندس پرواز، بررسی های قبل از پرواز را انجام می دهد، فشار کابین را کنترل می کند و میزان سوخت سوزانده شده را ارزیابی می کند. 

 بر اساس چشم انداز شغلی ممکن است اشتغال در این شغل تا سال 2030، چهارده درصد افزایش داشته باشد.

 پزشک متخصص اطفال: 198.420 دلار (Pediatrician)

پزشک اطفال که مستقیما با کودکان در ارتباط هستند، به نسبت دیگر پزشکان متخصص درمد کمتری دارند اما همچنان جز افراد با مشاغل پردرآمد محسوب می شوند.

فعالیت های مرتبط با تشخیص بیماری در کودکان، درمان بیماری، پیشگیری از بیماری و .. زیر نظر این پزشکان انجام می شود. پزشک متخصص اطفال به مهارت ویژه ای در همدلی و همدردی با کودک، مهارت برقراری رابطه، صبر و حوصله نیاز دارد. 

 بر اساس چشم انداز شغلی ممکن است اشتعال در این شغل تا سال 2030 دو درصد کاهش پیدا کند. 

 مدیران کامپیوتر و سیستم های اطلاعاتی: 162.930 دلار (Computer and information system manager)

مدیران کامپیوتر و سیستم های اطلاعاتی (IS) بر مواردی مانند پردازش داده های الکترونیکی، سیستم های اطلاعاتی، تجزیه و تحلیل سیستم ها و برنامه ریزی کامپیوتری نظارت می کنند.

همچنین، آن ها نیازهای مرتبط با فناوری اطلاعات (IT) یک کسب و کار یا سازمان دولتی را ارزیابی می کنند و با کارکنان فنی برای پیاده سازی اهداف بر سیستم های رایانه ای، کار می کنند.

یک مدیر موفق همواره باید مهارت های خودش را ارتقا دهد و با نیازهای سازمان سازگار باشد.

 بر اساس چشم انداز شغلی ممکن است اشتعال در این شغل تا سال 2030 یازده درصد افزایش پیدا کند.

مدیر بازاریابی: 64.259 دلار ( Marketing manager)

هر شرکت و سازمانی برای فروش محصولات و ارائه محصولات با کیفیت به مشتریان، نیاز به بازاریابی در بالاترین سطح دارد. مدیر بازاریابی در کشور آمریکا از درآمد بالایی برخوردار است.
بر اساس چشم انداز شغلی ممکن است اشتغال در این شغل تا سال 2030 افزایش زیادی داشته باشد. 

مدیر مالی: 110.418 دلار ( financial manager)

مدیران مالی مسئولیت بررسی و تحلیل مسائل مالی در سازمان را برعهده دارند. این مدیران باید از امور مالی آگاه باشند و با توجه به بودجه ای که سازمان در اختیاز دارد، بهترین تصمیمات را اتخاذ کنند.
بر اساس چشم انداز شغلی ممکن است اشتغال در این شغل تا سال 2030، ده درصد افزایش پیدا کند. 

پردرآمد ترین مشاغل عملی و بدون مدرک تحصیلی در آمریکا کدام اند؟

به طور کلی مدرک تحصیلی دانشگاهی باعث افزایش درآمد می شود اما نداشتن مدرک تحصیلی به این معنی نیست که شما نمی توانید درآمد کافی کسب کنید.
بر اساس بررسی های صورت گرفته، فارغ التحصیلان در کشور آمریکا سالانه و به طور میانگین، 35 هزار پوند و افرادی که مدرک تحصیلی دانشگاهی ندارند، 25 هزار پوند درآمد دارند.
در کشورآمریکا برخی مشاغل وجود دارند که بدون نیاز به مدرک تحصیلی، درآمد بالایی دارند؛ حتی بیشتر از افرادی که دانشگاه رفته و مدرک تحصیلی دارند!

برخی از مشاغل پردرآمد بدون نیاز به مدرک تحصیلی در آمریکا شامل موارد زیر می شود:

 • مدیر حمل و نقل
 • کارمندان اداره برق 
 • خلبان تجاری
 • کارآگاه یا بازپرس جنایی
 • تعمیرکاران برق
 • تعمیرکار آسانسور
 • اپراتور نیروگاه
 • کارمندان رسانه و تجهیزات ارتباطی
 • گریمور تئاتر
 • افسر گشت
 • بارزس و ناظر آتش نشانی
 • مکانیک هواپیما
 • دستیار اجرایی
 • نماینده فروش
 • متخصص برق
 • کارگر سازه های آهنی و فولادی
 • متخصص سمعک
 • سازنده آجر و بلوک
 • آتش نشان
 • مشاور املاک
 • تراشکار
 • طراح رقص
 • و...

مشاغل خانگی در آمریکا

برخی مشاعل خانگی در کشور آمریکا شامل موارد زیر می شود:

 • پرستار خانگی 
 • تحلیلگر اقتصادی
 • معلم و آموزش آنلاین
 • مربی سلامت و تغذیه
 • نویسندگی
 • ساخت پادکست صوتی
 • کشاورزی ارگانیک و محصولات گلخانه ای
 • آشپزی در خانه
 • و...

شغل ایرانیان مقیم آمریکا

در کشور آمریکا، ایرانی های زیادی مقیم هستند؛ تا سال 2017 تقریبا 400 هزار ایرانی که متولد کشور ایران هستند، در این کشور زندگی می کنند و به کار و تحصیل مشغول اند.

بر اساس آمار، اغلب ایرانیان مقیم آمریکا در مشاغل، مدیریتی، کسب و کار و علوم، مشاغل خدماتی، مشاغل فروش و دفتری، مشاغل مرتبط با تعمیر و نگهداری، ساخت و ساز، تولید و حمل و نقل مشغول اند.

بر اساس آمار منتشر شده در سال 2017، نرخ اشتغال ایرانیان بالای 16 سال مقیم آمریکا حدودا 95 درصد و نرخ بیکاری آن ها حدودا 5 درصد می باشد.

آتش نشانی؛ جز آن دسته از مشاغل آزاد پر طرفدار است که متقاضیان باید برای استخدام در این شغل فرم پر کرده و مهارت های لازم را کسب کنند.

راننده کامیون؛ این افراد می توانند با شرکت های مختلف قرارداد ببندد و محموله های مختلف را از شهر های مختلف جا به جا کنند.

کمک پرستار؛ کمک پرستاران زیر نظر پرستاران بیمارستان فعالیت می کنند و دائما وضعیت سلامت و هوشیاری بیمار را با آن ها چک می کنند. یک کمک پرستار در کشور آمریکا حدود 30 هزار دلار درآمد دارد.

مراقبت از سالمندان؛ جز دیگر مشاغل پردرآمد در آمریکا است؛ این افراد از سالمندان در خانه مراقبت می کنند و مواظب سالمندان هستند.

لوله کشی؛ این کار جز مشاغل خدماتی در این کشور است؛ فقط داشتن سابقه کار برای شغل لازم و ضروری است.

پردرآمدترین شهر های آمریکا

شهرهای پردرآمد آمریکا به ترتیب شامل شهر های زیر می شود:

 • سن خوزه کالیفرنیا
 • سن فرانسیسکو
 • واشنگتن دی سی
 •   بوستون
 • ماساچوست
 • نیویورک

جمع بندی ای سنج

در این مقاله در مورد، پردرآمد ترین مشاغل آمریکا صحبت کردیم. اگر قصد ادامه تحصیل در آمریکا یا زندگی در این کشور را دارید، با مطالعه این مقاله می توانید اطلاعاتی در مورد مشاغل پردرآمد در کشور آمریکا به دست بیاورید.

 آیا مطلب فوق برای شما مفید واقع شد؟ لطفا نظرات و دیدگاه های ارزشمندتان را با ما در میان بگذارید.

سلامت سازمانی چیست | آیا سازمان سالمی دارید؟
پورتفولیو چیست | نحوه ساخت آن
0 تا 100 موفقیت در مصاحبه شغلی
سوالات پر تکرار در مصاحبه شغلی
شتابدهنده چیست و چگونه به رشد استارتاپ‌ها کمک می‌کند؟
ساختار سازمانی چیست | نحوه طراحی آن
وجدان کاری چیست | نحوه تقویت آن
سواد چیست | بررسی انواع آن
بررسی 0 تا 100 مشاوره شغلی | مزایای آن
طوفان فکری چیست | بهترین تکنیک ایده یابی

اصطلاحات مهم این مقاله

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید

سوالات متداول

 • پردرآمد ترین مشاغل آمریکا کدام اند؟

  • متخصص بیهوشی، خلبان، متخصص پروتز، جراح فک و صورت، پزشک اطفال و غیره از پردرآمد ترین مشاغل آمریکا می باشند.
 • درآمد در کشور آمریکا به چه مواردی بستگی دارد؟

  • سطح تحصیلات، جنسیت، سابقه کار، نوع شغل، حیطه شغلی و...
 • حداقل درآمد ماهانه در آمریکا چقدر است؟

  • حداقل درآمد ماهیانه در این کشور، دو هزار دلار است.
 • آیا میانگین درآمد در ایالت های این کشور یکسان است؟

  • خیر! میانگین درآمد در ایالت های مختلف متفاوت است.
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید

21 مرداد 1401 10:34

از رشته فناوری اطلاعات سلامت یا مدیریت اطلاعات سلامت بازار کار و در آمدش صحبتی نکردید