تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

پست وبلاگی
معماهای حل نشده جهان مدت مطالعه: 13 دقیقه
ای سنج 03 تیر 1402 مدت مطالعه: 13 دقیقه

معماهای حل نشده جهان

ذهن کنجکاو و جستجوگر انسان همیشه علاقه مند به کشف و جستجو و پیدا کردن جواب برای هزاران سوالی است که در ذهن دارد! هرچه علم پیشرفت می کند، سوالات و چالش های معماگونه ذهن انسان هم بیشتر می شود؛ اما در این میان معماها و رازهایی وجود دارد که هنوز علی رغم پیشرفت علم و تحقیقات فراوان، هیچ جوابی برای آن پیدا نشده است!
در این مقاله قصد بررسی معماهای مرموز و معماهای تاریخی حل نشده را داریم؛ با مطالعه این معماها می توانید پاسخ منطقی برای آن ها پیدا کنید؟

"برای دسترسی سریع و آسان به هر بخش بر روی آن کلیک کنید."

 معماهای حل نشده دنیا
 معماهای مرموز حل نشده
معماهای اینترنتی حل نشده

 

 

معماهای حل نشده دنیا

#1 معمای حل نشده کنت سن ژرمن

سنت ژرمن یک نجیب زاده ماجراجو بود؛ او یک مرد شگفت انگیز و در عین حال اسرار آمیز بود که هیچ وقت، هیچکس متوجه نشده او از کجا آمده است و در نهایت بدون هیچ رد و اثری هم ناپدید شد. این مرد، یک مخترع باهوش، دانشمند آماتور، آهنگساز و نوازنده ساز ویالون بود.
او در زمینه کیمیاگری هم مهارت بالایی داشت. جالب است بدانید در چندین دهه اخیر، چند نفر مدعی شده اند که کنت سن ژرمن هستند.

معماهای حل نشده جهان: کنت سنت ژرمن

#2 معمای حل نشده ال چوپاکابرا

ال چوپاکابرا که به مکنده خون بز نیز شهرت دارد، یک حیوان است که بیشتر در کشورهای آمریکای لاتین دیده شده است؛ از نظر ظاهری شبیه اما کوچک تر از خرس است و وزن زیادی دارد و یک ردیف فلس دایناسور مانند از پشت گردن تا محل در آمدن دم روی بدن خود دارد.
علت عجیب بودن این حیوان آن است که او حیوانات را کشته و خون آن ها را می مکد؛ گفته می شود صورت این مکنده خون بز، شبیه به سگ یا پلنگ بوده و دندان های بزرگ و زبان نوک تیز دارد.
ال چوپاکابرا وقتی از جایی عبور می کند، از خودش بوی گوگرد به جای می گذارد و وقتی احساس خطر می کند، چشمانش قرمز براق می شود.

معماهای حل نشده جهان: ال چوپاکابرا

#3 معمای حل نشده دی بی کوپر

آیا می دانید چرا در هواپیماها ردیاب فلزی می گذارند؟ ماجرا درست به 24 نوامبر سال 1971 بر می گردد؛ اما در این تاریخ چه اتفاقی رخ داده است؟

یک هواپیما ربا به نام دی بی کوپر که به آن دن کوپر هم گفته می شد، یک هواپیمای بویینگ 727 را ربود و پس از آنکه 200 هزار دلار دریافت کرد، هواپیما را در حالی که بر فراز اقیانوس آرام پرواز می کرد رها کرد و خودش را به اقیانوس انداخت.

اما چرا کوپر این کار را کرد؟ هیچکس نمی داند؛ حتی پس از آن واقعه کسی نمی داند که آیا کوپر جان سالم به در برده است یا نه؟! جالب است بدانید در سال 1980 یک پسر بچه هشت ساله پنج هزار و هشتصد دلار اسکناس بیست دلاری خیس را در ساحل رودخانه کلمبیا پیدا کرد که نکته جالب آن است که شماره سریال این پول ها با پول هایی که به کوپر داده شده بود، یکسان است! به نظر شما دی بی کوپر زنده است؟

معماهای حل نشده جهان: دی بی کوپر

#4 معمای حل نشده مرد بالدار

آیا شما هم دوست دارید که یک مرد بالدار ببینید؟ مرد بالدار یک موجود عجیب الخلقه است که در سال های 1966 تا 1967 به کرات در ویرجینیای غربی دیده شده است. این موجود عجیب در سال 2007 نیز خودش را به چندین نفر نشان داده است!
افرادی که مرد بالدار را دیده اند می گویند او چشمان سرخ و درشتی روی سینه اش دارد و هیچ سری ندارد! کماکان مشخص نیست این حیوان از کجا آمده و هیچ عکسی از آن موجود نیست!

معماهای حل نشده جهان: مرد بالدار

#5 معمای حل نشده مهاجران رونوک

چیزی در مورد مهاجران مستعمره گم شده، شنیده اید؟ گم شدن این مهاجران یک معمای حل نشده تاریخی در دنیا است!

داستان از آنجایی شروع می شود که فردی به نام سر والتر رالی در سال 1584 به دستور ملکه الیزابت اول مامور می شود تا به سواحل شرقی آمریکا برود و وضعیت مهاجران کشور خود یعنی مهاجران انگلیسی را سر و سامان بدهد. در طی سال های 1585 و 1587 دو گروه مهاجر در سواحل شرقی آمریکا اسکان پیدا می کنند و مستعمره تشکیل می دهند.

یکی از این گروهای مهاجر انگلیسی، با قبیله های بومی آمریکا جنگ می کنند و پس از آنکه نه توان و نه غذای کاقی برای ادامه داشتن به کشور خود یعنی انگلیس بر می گردند.
گروه دوم سعی می کنند با قبایل آمریکایی دوستی کنند اما در نهایت آن ها هم کشته می شوند و دوستی با آمریکایی ها راه به جایی نمی برد. مهاجران وقتی کشته شدن دوستان خود را می بینند، فردی که جان وایت نام داشته را مامور می کنند تا به انگلیس برود و برای آن ها کمک بیاورد.

وایت موقع رفتن تعداد مهاجران را که 90 مرد، 17 زن و 11 بچه بود را شمرد اما وقتی در سال 1590 یعنی سه سال بعد به آمریکا برگشت، هیچ اثری از مهاجران این مستعمره پیدا نکرد؛ حتی هیچ آثاری از دعوا، جنگ و خون ریزی در این محل نبود!

کماکان هیچکس نمی داند که مهاجران معروف به مستعمره گمشده کجا هستند؟ چرا ناپدید شدند و چرا پیدا نمی شوند!

معماهای حل نشده جهان: مهاجران رونوک

#6 معمای حل نشده قتل کوکب سیاه

کوکب سیاه نام یک پرونده قتل مربوط به جسد زنی زیبا به نام الیزابت شورت است؛ جسد این بانوی زیبا در حالی که به طور وحشتناکی به دو قسمت تقسیم شده بود در سال 1947 در پارکینگی در شهر لس آنجلس پیدا شد؛ پس از گذشت این همه سال، علت قتل الیزابت و قاتل او هنوز پیدا نشده است!

معماهای حل نشده جهان: قتل کوکب سیاه

#7 معمای حل نشده نورهای مارفا

نورهای مارفا که به نورهای ارواح هم شناخته می شود در منطقه ای به نام مارفا در ایالت تگزاس رویت شده است؛ هیچ دلیل علمی برای مشاهده نورهای مارفا پیدا نشده است. گفته می شود این نورها به اندازه یک توپ بستکبال بوده که در ارتفاع دو متری از زمین شناور می باشند.

رنگ نورهای مارفا زرد، نارنجی، قرمز، سبز، آبی و سفید است و این نورها با سرعت بالایی در جهات مختلف در حال حرکت است؛ جالب است بدانید هنوز فردی موفق به دیدن این نورها از نزدیک نشده است. دانشمندان یک فرضیه در خصوص این نورها مطرح کرده اند؛ بر اساس این فرضیه نورهای اردواح حاصل برق تپه های کوارتز در نزدیک این ایالت است.

معماهای حل نشده جهان: نورهای مارفا

#8 معمای حل نشده زن عجیب

ترور جان اف کندی یک واقعه مهم در آن زمان محسوب می شود! زمانی که پلیس برای یافتن عاملین ترور تلاش می کرد و فیلم و عکس های مختلف را در خصوص این واقعه بازبینی می کرد، تصویر یک زن روسری به سر در اورکت قهوه ای رنگ در تمام این فیلم ها و عکس ها خودنمایی می کرد.

این زن حتی زمان ترور و زمانی که همه مردم در حال فرار بودند به حالت ایستاده و چیزی مانند دوربین را در دست گرفته وسط محل حادثه ایستاده و مشغول فیلم برداری است!

پلیس بارها و بارها به صورت عمومی بیانیه ای را برای معرفی و حضور این زن به اداره پلیس ارائه داد؛ ولی این زن هرگز پیدا نشد و هیچ شواهدی هم مربوط به حضور او در روز حادثه یافت نشد و هیچکس نفهمید آن زن که بود و در روز ترور در آن محل دنبال چه چیزی می گشته است!

معماهای حل نشده جهان: زن عجیب

#9 معمای حل نشده قاتل زودیاک

زودیاک قاتلی بود که در اواخر دهه 1960، به مدت 10 ماه چندین نفر را به قتل رساند و بعد از آن هیچ خبری از او نشد! او در این مدت زمان 10 ماهه، پنج نفر را کشته و دو نفر را به شدت زخمی کرد به طوری که این دو نفر به صورت معجزه آسایی از مرگ نجات پیدا کردند اما قاتل فکر می کرد آن ها را کشته است!
قاتل زودیاک پس از هر قتل به پلیس زنگ می زد و گزارش قتل را خوش می داد؛ همچنین او به روزنامه نامه می نوشت و در آن ادعا می کرد که دوست دارد مردم را بکشد چرا که کشتن انسان برای او لذت بخش تر از کشتن حیوانات است.

علی رغم تلاش هایی که پلیس برای یافتن زودیاک داشته است، هنوز هم راز قتل های او برملا نشده است!

معماهای حل نشده جهان: قاتل زودیاک

#10 معمای حل نشده جک قاتل

جک یک قاتل تمام عیار است که در اواخر سال 1888 در لندن، روزهای تلخ و پر از رعب و وحشت را برای مردم به وجود آورد! او در این سال شروع به کشتن زنان در لندن کرد؛ او طیف مشخصی از زنان که فاحشه بودند را به یک صورت خاص یعنی بریدن گلوی آن ها و باز کردن بردن مانند تشریح بدن می کشت!

پلیس هرگز موفق به پیدا کردن جک قاتل و انگیزه او از کشتن زنان فاحشه نشد؛ حتی زمانی که پس از پاره شدن بدن زنان به محل حادثه می رسید باز هم شواهدی را پیدا نمی کرد!

معماهای حل نشده جهان: جک قاتل

#11 معمای حل نشده پا گنده

پا گنده، بیگ فوت یا ساسکواچ یک انسان میمون شکل است که در مناطق جنگلی از شمال غربی اقیانوس آرام و بخشی از بریتیش کلمبیا دیده شده است؛ برخی می گویند این موجود تخیلی است و برخی دیگر می گویند او زنده بوده و مشغول زندگی در این مناطق است.

معماهای حل نشده جهان: پا گنده

#12 معمای حل نشده لاک نس

سالیان سال است که مردم درباره دیده شدن موجودی عجیب غریب در برکه لاک نس یا لخ نس در بریتانیا، چیزهایی می گویند! آخرین بار در سال 1933 و در 22 جولای و در گذشته در قرن 16 یک موجود عجیب و غریب که بدن بزرگ، گردن باریک و یک دم بلند دارد، در این برکه دیده شده است!

جرج اسپاسر و همسرش ادعا می کنند زمانی که در حال تفریح بودند این موجود عجیب را مشاهده کرده و چون در سراشیبی جاده بودند، موفق به دیدن قسمت پایین بدن این حیوان نشده اند!

اما هنوز کسی نمی داند این حیوان مرموز دقیقا چیست و چه ویژگی هایی دارد!

معماهای حل نشده جهان: لاک نس

#13 معمای حل نشده جاده بیمینی

بیمینی نام صخره ای عجیب است که غواصان آن را در سال 1968 در نزدیکی جزیره بیمینی شمالی در باهاماس کشف کرده اند. بسیاری بر این باورند که سنگ های این صخره کاملا طبیعی بوده و حتی ممکن است این صخره ها باقی مانده شهر گمشده آتلانتیس باشد.

ادگار کایس پیشگویی است که می گفت در سال های 1968 تا 1969 یک معبد کشف نشده در نزدیکی دریای بیمینی کشف خواهد شد و این پیشگویی باعث شده برخی فکر کنند که این صخره ها با شهر گمشده آتلانتیس در ارتباط است!

اخیرا دکتر گرگ لیتل که یک باستان شناس آماتور است، یک جاده صخره ای مانند درست شبیه صخره های بیمینی را پیدا کرده است که می گوید قسمت بالای آن یک دیوار قدیمی و اسکله مانند است و به نظر می رسد این صخره ها به دست بشر ساخته نشده است!

معماهای حل نشده جهان: جاده بیمینی

#14 معمای حل نشده زمزمه تائوس

زمزمه تائوس که به آن زمزمه طبیعت هم گفته می شود یک صدای ناشناخته شبیه یه صدای موتور از فاصله دور است که در محیط های ساکت و خلوت در کشورهای انگلیس، ایالت متحده و کشورهای شمال اروپا شنیده می شود. هنوز منشا و علت این صدا مشخص نشده است.
بلند ترین زمزمه ای که از تائوس شنیده شده است مربوط به شهر کوچک تائوس در نیومکزیکو بوده است؛

معماهای حل نشده جهان: زمزمه تائوس

#15 کتاب دست نویس وینیچ

این کتاب کاملا دست نویس بوده و مربوط به قرون وسطی می باشد؛ زبان و خط این کتاب با گذشت زمان و تحقیقات بسیار هنوز مشخص نشده است! بیش از صدها سال است که دانشمندان و متخصصان برای خواندن این خطوط و رمز گشایی آن ها تلاش می کنند اما موفق به فهم آن نمی شوند!

معماهای حل نشده جهان: کتاب دست نویس وینیچ

#16 معمای حل نشده مثلت برمودا

برمودا یک منطقه در آب های اقیانوس اطلاس شمالی است که تا به امروز تعداد زیادی هواپیما و قایق را بلعیده و ناپدید کرده است! در طی سال های اخیر فرضیات مختلفی مبنی بر شرایط بد آب و هوایی، حمله فضایی، جا به جایی زمان و تغییر قوانین فیزیک برای ناپدید شدن هواپیماها و کشتی ها در این منطقه مطرح شده است اما هنوز هیچ دلیل مشخصی برای گم شدن موارد ذکر شده، پیدا نشده است!

معماهای حل نشده جهان: مثلث برمودا

#17 معمای حل نشده کفن تورین

کفن تورین یک تکه پارچه از جنس کتان است که روی آن نقسی از یک مرد به صلیب کشیده وجود دارد؛ پیروان آیین کاتولیک بر این باورند که این پارچه کفن عیسی مسیح است و به همین علت آن را در کلیسای سنت جان در شهر تورین ایتالیا نگه می داند.

علی رغم گذشت زمان و انجام تحقیقات مکرر، هنوز هیچ دلیل قانع کننده ای برای نحوه و چگونگی چاپ این تصاویر بر کفن ارائه نشده است اما آزمایش های به دست آمده از رادیو کربن می گویند این پارچه متعلق به زمان قرون وسطی است!

برخی باستان شناسان بر این باورند که مشابه همین پارچه در قرن چهارم هم وجود داشته و یک پارچه مشابه دیگر هم بوده که سر عیسی مسیح را با آن پوشانده بودند. بر اساس نتایج تحقیقات پروفسور مارک گاسکین، پژوهشگر اسپانیایی بر مبنای آسیب شناسی، تجزیه خون و لکه های روی پارچه، در سال 1999، این دو پارچه مشابه در دو زمان مجزا ولی نزدیک به هم سر یک نفر را پوشانده بودند!

معماهای حل نشده جهان: کفن تورین

#18 معمای حل نشده کشتی ماری سلست

ماری سلست نام کشتی بود که در ابتدا همه آن را با نام آمازون می شناختند؛ این کشتی 103 فوت طول و 280 تن وزن داشت؛ این کشتی به مدت زمان 10 سال آنقدر دچار مشکلات و حوادث متعدد شد که صاحبان آن تصمیم به فروش آن گرفته و در نهایت در یک حراجی در نیویورک آن را سه هزار دلار فروختند.

صاحب جدید پس از آنکه این کشتی را تعمیر کرد و نام ماری سلست را روی آن گذاشت آن را به همراه کاپیتان جدیدش بنجامین بریگز، همسر و تنها دخترش و خدمه کشتی به آب انداخت و در نوامبر 1872، به سمت ایتالیا به راه افتاد و پس از این زمان سرنشینان این کشتی هرگز در هیچ کجا دیده نشدند!

مدتی پس از آنکه کشتی به آب انداخته شد در یک اقیانوس به صورت سرگردان بدون هیچ اثری از خدمه و تنها با چند گزارش روزانه کاپیتان پیدا شد.
در اوایل سال 1873 دو قایق نجات در اسپانیا 6 جسد که همراه یکی از آن ها پرچم آمریکا بود را پیدا کردند که گفته می شود، ای اجساد متعلق به سرنشینان کشتی ماری سلست می باشند اما هویت جسدها هرگز کشف نشد!

معماهای حل نشده جهان: ماری سلسلت

#19 معما حل نشده مجسمه کریپتوس

این مجسمه توسط جیم سنبورن ساخته شده است و در محوطه آژانس اطلاعات مرکزی واقع در ایالت ویرجینیا قرار داده شده است؛ این مجسمه علاوه بر معماری زیبایی که دارد، رمز و رازی هم دارد!
در این معما حدود 1800 نویسه برگرفته از یک رمان قدیمی نقش بسته است که حاوی 4 پیام مهم می باشد! افرادی که ادعای رمزگشایی دارند و علاقه مند به این کار هستند، توانسته اند سه بخش آن را رمزگشایی کنند اما بخش چهارم که شامل 95 نویسه است، کماکان مجهول و نامشخص باقی مانده است!

معماهای حل نشده جهان: مجسمه کریپتوس

#20 معمای حل نشده صفحه فستوس

صفحه فستوس یک لوح متعلق به 1700 سال پیش از میلاد مسیح است؛ این لوح توسط باستان شناسی به نام لویجی کشف شد اما رمز نگاری های عیجب و غریبی که روی آن وجود دارد آن را بیشتر شبیه به یک اثر به دست آمده از فضا کرده است!

این لوح دارای 45 علامت جدا از هم است که علامت ها به صورت یک ساعت گرد رو به مرکز کنار یکدیگر قرار گرفته و هنوز معنای هیچ کدام از علامت ها مشخص نیست!

معماهای حل نشده جهان: صفحه فستوس

#21 معمای حل نشده گوردخمه پاریس

گوردخمه یک فضای تاریک، طولانی و ترسناک است که پر از بقایای اسکلت انسانی است؛ در این فضای طولانی هرچه راه بروید به جای مشخصی نمی رسید؛ برخی ماجراجویان علاقه مند به ماجرایی در این گوردخمه ها هستند؛ روزی یک مرد ماجراجو وارد گوردخمه می شود و هنگام راه رفتن در آن فیلمی از خود می گیرد و آن را در شبکه اجتماعی یوتوب بارگذاری می کند.

مرد در حالی که در تاریکی راه می رود و در مورد دیوارهای عجیب و غریب توضیح می دهد، می گوید حس می کند که کسی او را تماشا می کند و در همین حال به دلیل ترس و اضطراب با سرعت زیادی می دود و در نهایت دوربینش در یک گودال آب افتاده و صدای او دور و دورتر می شود.
کماکان مشخص نیست چه اتفاقی برای این مرد افتاده است و چه کسی دوربین او را از این گوردخمه برداشته است!

معماهای حل نشده جهان: گوردخمه پاریس

معماهای مرموز حل نشده 

#22 معمای حل نشده ماجرای روح

گروهی از محققان علاقه مند به ماورا الطبیعه، تمایل به بازدید و ماجراجویی در مکان های گوناگون که گفته می شود توسط ارواح تسخیر و طلسم شده است، دارند. آن ها در طی یک ماجراجویی وارد یک اتاق شده و شروع به فیلم برداری می کنند.
درست پس از ورود به اتاق از یک زاویه عجیب آجری به سمت آن ها پرتاب می شود که این اتفاق در دوربین فیلم برداری آن ها ثبت شده است؛ آجر دقیقا از زمین برداشته و سپس سمت آن ها پرتاب می شود اما زاویه آجر عجیب و فرا طبیعی است!
هنوز هیچ دلیل منطقی برای پرتاب شدن آجر در این اتاقک تسخیر شده وجود ندارد!

معماهای حل نشده جهان: ماجرای روح

#23 معمای حل نشده روح حبس ایسترن استیت

ایسترن استیت نام یک زندان مخوف و شیطانی است که گفته می شود روح مردان شروری که روزگاری در آنجا حبس بودند، در آنجا زندانی است! یک تیم ماجراجو برای کشف شایعاتی که در مورد این مکان وجود داشته، وارد آنجا شده و به محض ورود سایه هایی را در این مکان مشاهده کردند!

یک اتفاق ترسناکی که دو نفر از اعضای این تیم را به شدت ترساند و آن ها را مجبور به فرار کرد، مربوط به سایه ای می شد که وقتی متوجه می شود اعضای تیم از او فیلم می گیرند به سمت دوربین می رود و سپس به صورت ناگهانی بر می گردد و در تاریکی فرو می رود!
این ویدئو نشان می دهد که در این مکان ارواحی زندگی می کند اما هنوز هیچ کس موفق به پیدا کردن اثری از آن ها نشده است!

معماهای حل نشده جهان: روح حبس ایسترن استیت

#24 معمای حل نشده روح والت دیزنی

می دانیم که دیزنی لند یک مکان جذاب و جادویی است؛ در این پارک دوربین های امنیتی متعددی نصب شده است. خالق بسیاری از کارتون های معروف در جهان کمی بعد از افتتاح دیزنی لند در گذشت بنابراین او هرگز نتوانست محصولاتی که سال ها برای ساخت آن تلاش کرده بود را در دیزنی لند ببیند.
دوربین های نصب شده در دیزنی لند روحی را نشان می دهند که در پارک راه می رود و خوشحال است؛ تصویر این روح در پنج دوربین امنیتی ثبت شده است و گفته می شود که این روح، روح والت دیزنی است که سرخوش در پارک راه می رود!

معماهای حل نشده جهان: روح والت دیزنی

#25 معمای حل نشده سفینه فضایی

به نظر شما چیزی به نام سفینه فضایی وجود دارد؟! چند وقت پیش، یک موجود عجیب در حال پرواز بر روی گنبد بیت المقدس دیده شده است که گفته می شود یک سفینه فضایی است!
این شی روشن و نورانی بر اساس یک الگوی حرکتی مشخص پرواز می کند؛ تصویری از این شی در فضای اینترنت از زوایای مختلف پخش شده است که هنوز مشخص نیست این تصاویر ساختگی است یا ادعایی در خصوص وجود سفینه فضایی!

معماهای حل نشده جهان: رویت سفینه فضایی

#26 معمای حل نشده روح همپتون کورت

همپتون کورت یک جادبه گردشگری در لندن است که اتفاقی عجیب در آن رخ داده است؛ گفته می شود در این مکان تسخیر شده، شبی یک موجود عجیب که شبیه جمجمه است درها را باز کرده و وارد آنجا شده است؛ چند روز بعد محددا در ها باز می شود اما هیچ شخصی در این مکان ظاهر نمی شود که درها را ببندد؛ برخی می گویند این موجود ترسناک فردی بوده که لباس های عجیب پوشیده و قصد شیطنت داشته است اما برخی بر این باورند که این موجود یک روح سرگردان بوده است!

معماهای حل نشده جهان: روح همپتون کورت

#27 معمای حل نشده نورهای مارپیچ

نورهای عجیب که نورماندی دیده شده است، نورهای مارپیچ شکلی هستند که مانند مار در آسمان پیچ می خورند. این نورها توسط بسیاری از افراد دیده شده است و مردم بر این باورند که این نورها تلاش فرازمینی ها برای برقراری ارتباط دوستانه با موجودات زمینی است.
البته گروهی معتقدند که این نورها در نتیجه آزمایش های مرتبط با سلاح توسط دولت به وجود آمده که این فرضیه توسط دولت رد یا تایید نشده است.

معمای حل نشده جهان: نورهای مارپیچ

#28 معمای حل نشده هیولای دوپا

دوربین های مدار بسته باز هم تصاویر جدیدی این بار در فرسنو ثبت کرده اند! در تصاویر این دوربین ها یک موجود چوبی با لباس سفید رویت شده است که قد کوتاهی دارد و دست ندارد! این موجود در فضای پارک راه می رود؛ برخی می گویند این هیولای دوپا یک موجود ساختگی برای شوخی و برخی دیگر آن را موجود فضایی می دانند!

معماهای حل نشده جهان: هیولای دوپا

#29 معمای حل نشده انفجار تونگوسکا

این انفجار مربوط به شهاب سنگی است که بر منطقه سیبری فرود آمده، درختان زیادی را از بین برده اما در نهایت سوختگی خیلی سطحی بر زمین به جای گذاشته است! بیشتر آنچه مردم در مورد این انفجار می گویند مربوط به دیالوگی از فیلم  گوستبارسترز است؛ ولی این حادثه کاملا واقعی بوده و در فیلم اتفاق نیوفتاده است!

این حادثه مهیب حدود 200 کیلومتر مربع از جنگل های سیبری را سوزانده است و بر اساس نظر دانشمندان، بزرگ ترین رویداد برخورداری در تاریخ بشریت است!
منظور از رویداد برخورداری، برخورد مشهود و خسارت بین دو شی نجومی مثل سیاره و شهاب سنگ به زمین است! نکته جالب توجه اینجاست که در خصوص انفجار تونگوسکا هیچکس لحظه برخورد شهاب سنگ را به زمین ندیده است و حتی صدای آن را نشنیده است و هیچ اثری از آن بر زمین به جای نمانده است!

معمای حل نشده جهان: انفجار تونگوسکا

#30 معمای حل نشده بیماری خواب

آنسفالیت لتارژیک نام یک بیماری مرموز است که پزشکان را می ترساند! این بیماری در سال 1916 و 1930 شیوع بالایی در سراسر اروپا داشته است و حدود نیم میلیون نفر را گرفتار کرده است!
این بیماری که هنوز هیچ علائم واحد و مشخصی برای آن وجود ندارد، شامل رفتارهای روانی و عصبی عجیب همراه با سستی، گیجی، خواب آلودگی و تحلیل انسجام عضلات است!

آنچه باعث درد و رنج فراوان می شود، تحلیل نیرو و عضله است و همین مسئله باعث می شود که فرد نتواند حرکت کنند، بخندد، پلک بزند و چشمانش را تکان دهد و در نهایت به مجسمه زنده تبدیل شود که ساعت ها بدون حرکت باقی مانده است!

معمای حل نشده جهان: بیماری خواب

#31 معمای حل نشده فاجعه گذرگاه دیاتلوف

این فاجعه حل نشده مربوط به 9 کوهنوردی است که در ارتفاع بیش از 900 متری در کوهستان مرده روسیه در حالی که یخ زده و مرده بودند، پیدا شده است! این کوهنوردان برای صعود به کوه های اورال تا به کوه های اورتورتن تلاش می کردند ولی هرگز موفق به صعود نشدند!

گفته می شود در شب دوم فوریه، یک طوان برفی به محل حادثه هجوم آورده و چادر کوهنوردان را پاره کرده است؛ متاسفانه کوهنوردان دچار حادثه هیپورتمی شدند! هیپورتمی باعث می شود که فرد به اشتباه هوای سرد را گرم تشخیص بدهد؛ بنابراین کوهنوردان لباس های خود را در آورده و دچار یخ زدگی می شوند و در نهایت جان خود را از دست می دهند.

باید بدانید هیپورتمی توجیحی است که دولت برای مرگ کوهنوردان ارائه داده است؛ چرا که بر اساس برخی شواهد، استخوان و جمجمه برخی کوهنوردان شکسته و دستانشان سوخته و زبان آن ها از حلقشان بیرون آورده شده است و هیچ اثری از حمله به جای نمانده است!

مدارک به جا مانده نشان می دهد که کوهنوردان دچار حمله هیولای کوهستانی یا موجودات فرازمینی شده اند! به نظر شما علت مرگ کوهنوردان هیپورتمی بوده یا حمله موجودات عجیب و غریب؟

معمای حل نشده جهان: فاجعه گذرگاه دیاتلوف

#32 معمای حل نشده چراغخانه فلانن آیلز

در سال 1990، گروهی از افراد در ایلین مور که واقع در مجمع الجزایر فلانن آیلز در کشور اسکاتلند می باشند، قرار ملاقاتی با سه نگهبان به نام های توماس مارشال، جیمز دوکات و دونالد مک آرتور داشتند اما وقتی به این مکان رسیدند هیچ رد و اثری از این سه مرد پیدا نکرده و گویی این نگهبانان آب شده و به زمین رفته اند!

افرادی که به این منطقه آمدند، درون چراغ خانه به دنبال نگهبانان گشتند؛ صندلی ها افتاده، چراغ ها شکسته و چند غذای نیمه تمام در چراغ خانه وجود داشت! نتایج برخی اسناد نشان می دهد که طوفان وحشتناکی در این جزیره اتفاق افتاده ولی هواشناسی هیچ طوفانی را ثبت نکرده است!

در این چراغ خانه برخی مراسم های مذهبی و خرافی انجام می شده  و همین مسئله باعث به راه افتادن یک جریان و جس و حال عجیب و غریب در این فضا شده است!

برخی می گویند طوفان شدیدی که در این سرزمین آمده باعث شده که نگهبانان به محلی دور پرتاب شوند و در نتیجه اثری از آن ها پیدا نشود! شما چه فرضیه ای برای گم شدن نگهبانان دارید؟

معمای حل نشده جهان: چراغخانه فلانن آیلز

#33 معمای حل نشده سنگ نوشته شان بورف

این سنگ نوشته تاریخی متعلق به قرن 18 بوده و در منطقه استافوردشایر انگلیس نگهداری می شود. تا به امروز افراد زیادی همچون چارلز داروین سعی کردند این سنگ نوشته را رمز گشایی کنند اما هنوز فردی موفق به رمز گشایی آن نشده است!

معمای حل نشده جهان: سنگ نوشته شان بورف

#34 سنگ راهنمای جورجیا

نام دیگر این سنک های گرانیتی که در سال 1979  در ایالت جورجیا ساخته شده است، استون هنج آمریکایی است. سنگ نوشته های حکاکی شده بر روی این سنگ ها به 8 زبان انگلیسی، سواحیلی، اسپانیایی، هندی، عبری، عربی، چینی و روسی می باشد که هر کدام منتقل کننده 10 فرمان جدید به عصر مدرن هستند.

گفته می شود که این سنگ ها دارای ویژگی های نجومی می باشند. اینکه چرا این سنگ ها ساخته شده اند و هدف از ساخت این سنگ ها چه بوده است، در هاله ای از ابهام می باشد.

معمای حل نشده جهان: سنگ راهنمای جورجیا

#35 رمز بیل

این رمز شامل سه متن رمز دار است که از یک گنجینه و مکان قدیمی در ایالت متحده کشف شده است. این متن نخستین بار در سال 1885 توسط فردی به نام جیمز در اعلامیه ای تحت عنوان اسناد بیل در ایالت ویرجینیای آمریکا به صورت عمومی منتشر شد. در این اعلامیه گفته شده بود مردی به نام توماس جفرسون بیل، یک گنجینه از طلا و جواهر و الماس و غیره را در یک محل نامعلوم مخفی کرده و ارزش این گنجینه 65 میلیون دلار است.
محل این گنج در سه نوشته اما به صورت رمزگونه آمده بود. وارد می گوید بیل جعبه ها را نزد یک هتل دار به امانت سپرده بود و از او خواسته بود اگر ده سال بعد از او یا اطرافیانش خبری نشد، درب جعبه را باز کند اما متاسفانه بیل موفق به کشف رمز نشده بود و تنها رمز دوم را توانسته بود کشف کند. با توجه به رمز شکسته شده، گنج احتمالا در شهرستان بدفورد در ایالت ویرجینیا است اما مکان دقیق آن مشخص نیست!

معمای حل نشده جهان: رمز بیل

معماهای اینترنتی حل نشده

در ادامه به بررسی معماهایی می پردازیم که در فضای اینترنت و در سطح جهان مطرح شده است اما هنوز هیچ پاسخی برای آن ها پیدا نشده است!

#36 معمای بیت کوین

ارز دیجیتال بیت کوین در سال 2009 توسط مردی ناشناس به نام ساتوشی ناکاموتو معرفی و طراحی شد؛ شخصیت ابداع کننده بیت کوین کماکان مجهول است؛ برخی افراد در فضای اینترنت بر این باورند که بیت کوین توسط یک گروه ابداع شده و ساتوشی ناکاموتو فقط یک نام مستعار است!

اولین پایگاه داده بلاک چین نیز توسط همین فرد در همین سال راه اندازی شد و در آن زمان حساب ساتوشی 50 بیت کوین داشت که همین رقم در سال 2017 به ارزش 19 میلیارد دلار رسید.

به نظر شما ابداع کننده بیت کوین چه کسی است؟

معمای حل نشده جهان: معمای بیت کوین

#37 معمای حل نشده عمومی

یک کاربر به نام پابلیوس معمایی را در فضای اینترنت ارسال کرد که این معما با آلبومی از پینک فلوید با نام The Division Bell در ارتباط بود!
گروه پینک فلوید مدعی شد که با این کاربر و این معما هیچگونه ارتباطی ندارد و کاربر ادعا کرد که هر کسی معما را حل کند، یک جایزه بزرگ خواهد گرفت!

این معما هنوز بدون جواب است!

معماهای حل نشده جهان: معمای عمومی

#38 معمای حل نشده پازل Cicada 3301

پازل سیسادا یکی از چالش برانگیز ترین معماهایی است که تا به حال در فضای اینترنت پخش شده و هنوز جوابی برای آن پیدا نشده است! یک سازمان سه پازل 60 صفحه ای را منتشر کرد. حل کردن دو پازل اول یک سال زمان برده است و پازل سوم هنوز حل نشده است!
برخی بر این باورند که این پازل ها ابزاری برای استخدام در ناسا یا سی آی ای هستند!

معماهای حل نشده جهان: پازل 3301

#39 معمای حل نشده دروازه بهشت

دروازه بهشت نام یک فرقه آمریکایی مستقر در کالیفرنیا است که به بشقاب پرنده ها علاقه بسیاری دارند؛ پلیس در سال 1997، جسد 39 نفر از اعضای این فرقه را در خانه ای پیدا کرد؛ هنوز مشخص نیست چرا این افراد مرده اند اما برخی می گویند آن ها برای سوار شدن به یک فضاپیمای فرا زمینی خودکشی کرده اند!
البته پس از گذشت 24 سال، وب سایت این فرقه هنوز در حال فعالیت است اما هیچ کس نمی داند چه کسی این وب سایت را اداره می کند.

معماهای حل نشده جهان: دروازه بهشت

#40 معمای حل نشده سرقت قبر برای احمق ها

سرقت قبر برای احمق ها نام یک ویدیو سرقت منتشر شده در اینترنت است؛ در این ویدیو یک مرد جوان با دوستانش پشت دوربین صحبت می کند و در کل ویدئو یک جمجمه انسان را در دست نگه داشته و تکان می دهد و در مورد دزدی از قبرها نکاتی را ارائه می دهد. هنوز هیچ فردی موفق به شناسایی مرد سارق نشده است!

معماهای حل نشده جهان: سرقت قبر برای احمق ها

متون Markovian Parallax Denigrate

شامل مجموعه ای از صدها متن مختلف می شود که در سال 1996 توسط یک کاربرد ناشناس ارسال شده است؛ برخی از کاربران می گویند این متن ها کلمات یا کدهای مخفی ایستگاه های جنگ سرد می باشند؛ کماکان مشخص نیست که این متون دقیقا چه معنایی دارد.

معمای حل نشده جهان: متن Markovian Parallax Denigrate

ویدئوی ۱۱ B-X-۱۳۷۱

این ویدئو از یک وبلاگ سوئدی منتشر شده و فردی را با لباس پزشکی طاعون نمایش می دهد که در یک ساختمان قدیمی و متروکه ایستاده است؛ کاربرانی که این فیلم را تماشا کرده اند، با استفاده از یک طیف نگار برخی پیام های وحشتناک از آن دریافت کرده اند؛ پیام هایی از قبیل، شما هم اکنون مرده اید و زنده نیستید!

پس از گذشت زمان، مردی به نام پارکر واینر وایت، مدعی شد که این ویدئوها را ساخته است اما هرگز هویت خودش را فاش نکرد.

معمای حل نشده جهان: ویدئوی B-X-1371 11

جمع بندی ای سنج

در این مقاله مجموعه کاملی از معماهای حل نشده در سراسر جهان را گردآوری کردیم؛ انسان ها ذاتا کنجکاو هستند و این مسئله را نمی توان انکار کرد؛ راز و اسرار همیشه ما را هیجان زده می کنند و ما همیشه برای حل معماها مشتاقیم و دوست داریم آن ها را حل کنیم.
علی رغم تلاش هایی که برای حل معماهای حل نشده مرموز در دنیا صورت گرفته و پیشرفت علم، هنوز هیچ دلیل منطقی و مشخصی برای حل این معماها وجود ندارد!
آیا شما موفق به یافتن راه حل برای این معماها شدید یا توانستید یک فرضیه جدید برای حل آن ها مطرح کنید؟ 

100+ تست هوش تصویری با جواب
300+ چیستان و معما همراه با جواب
معماهای ریاضی
34 معمای طولانی
31 معمای جذاب
80 معمای موزون
30+ معما تصویری با جواب
معمای تیزهوشان

اصطلاحات مهم این مقاله

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید

سوالات متداول

  • آیا راه حلی برای معماهای اسرارآمیز پیدا شده است؟

    • خیر، کماکان علی رغم تلاش هایی که برای یافتن جواب برای این معماها انجام شده است، هیچ پاسخی برای آن ها پیدا نشده است.
  • آیا معماهای اسرار آمیز مربوط به مکان مشخصی است؟

    • خیر؛ این اتفاقات رمز آلود و وحشتناک در نقاط مختلف دنیا اتفاق افتاده است و مربوط به یک منطقه مشخص نیست.
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید

09 فروردین 1403 01:16

❌❌این تصویر اسب بالدار نیست❌❌ تصویر پادشاهی هست در حال تاج گذاری لطفا با دقت به تصویر نگاه کنید جزییات تصویر بسیار زیاد است.

08 فروردین 1403 01:42

عجیب