شخصیت شناسی آنلاین با تست MBTI و تفسیر کامل شخصیت شناسی آنلاین با تست MBTI و تفسیر کامل
شخصیت شناسی آنلاین با تست MBTI و تفسیر کامل شخصیت شناسی آنلاین با تست MBTI و تفسیر کامل
پست های سریالی
معماهای طولانی برای کودکان مدت مطالعه: 6 دقیقه
ای سنج 04 اردیبهشت 1400 مدت مطالعه: 6 دقیقه

معماهای طولانی برای کودکان

آیا کودکان شما وقت زیادی را صرف تماشای تلویزیون می‌کنند؟ آیا وقت زیادی در اینترنت می‌گذرانند؟ یا به طور کلی زمان زیادی را صرف فناوری می‌کنند؟ سعی کنید که ذهن کودکان خود را با موضوع های خنده دار، معماهای طولانی و سخت درگیر کنید. مثلاً "من کی هستم"، "من چی هستم" و خیلی چیزهای دیگر در این بین است که بسیاری از بچه ها از آنها لذت خواهند برد. لازم به یادآوری است که معماهای طولانی این پست ویژه کودکان می باشد بنابراین سعی نکنید که پاسخ معماها را خودتان پیدا کنید! در ضمن بعضی از سوالات خیلی ساده هستند و بعضی ها تا حدودی چالش برانگیز می باشد. همان سوالات ساده برای خیلی از کودکان می تواند چالش برانگیز باشد. هر چقدر کودکان شما بتوانند ذهن شان را درگیر معماها بکنند بدون شک سلول های مغزی شان بیشتر درگیر می شود و این می تواند تاثیرات مثبتی بر حافظه آن ها بگذارد.

 شروع معماها

 در ادامه معماهای طولانی برای کودکان آورده می شود. در ابتدا سوالات را برای کودکان خود بخوانید تا به جواب آن فکر کنند و بعد دکمه + را بزنید که پاسخ مشاهده شود.

نکته: به کودکان خود بگویید که برای دیدن پاسخ ها عجله نکنند چرا که باید سعی کنند ذهن شان را به چالش بکشانند تا توانایی و عملکرد مغزشان افزایش یابد.

معمای طولانی 1- یک اتفاق بزرگ که شیوع گسترده ای پیدا کرده است. باعث می شود تا مجبور شوید در خانه بمانید، منزوی شوید، نتوانید کسی را بغل کنید، مردم را بشدت مریض می‌کند به طوری که نیاز به درمان دارند. مدارس تعطیل می‌شود باید قرنطینه شوید، مجبورید هستید که ماسک 200تومانی را 20هزار تومان بخرید و غرق در الکل شوید. آن چیست؟

نمایش جواب

ویروس کرونا

معمای طولانی 2- من می توانم بخندم، می توانم گریه کنم، می‌توانم قهرمانی باشم که در آسمان پرواز می‌کند. می توانم دلقک باشم و تورا بخندانم اما دفعه بعد ترسناک باشم و تورا بترسانم، بدخلق یا خوشحال باشم. شما من را در مجله و تلویزیون می بینید و تعدادی طرفدارم هستند و تعدادی از من متنفرند و من مشکلی با این مسئله ندارم. من می توانم شیطان باشم، می توانم یک قدیس باشم، می توانم هر کاری را که تو می خواهی انجام دهم و بابت آن هم حقوق می گیرم. من کی هستم؟

نمایش جواب

بازیگر

معمای طولانی 3- من رازهای زیادی همراه خود دارم، خوشحال یا ناراحت، حتی در گل و لای هم رانندگی می کنم تا به مقصدم می‌رسم. بارانی یا آفتابی من به محل کار خود می روم تا راز شما را تحویلتان دهم. هر چیزی که با خودم می آورم فقط برای یک جا است که از قبل تعیین شده است.من کی هستم؟

نمایش جواب

پستچی

معمای طولانی 4- بعد از درخشش خورشید ظهور میکنم، وقتی فراگیر می شوم زیبایی خیره کننده ای برای شما به ارمغان می‌آورم. برخی می‌گویند که من ثروت عظیمی را پنهان می‌کنم. رنگ های من زیبا اما کم نور است. می توانی من را در جایی بلند پیدا کنی، ممکن است سرزمینی باشد که یک بار در لالایی بچگی ات از آن شنیده ای. من چی هستم؟

نمایش جواب

رنگین کمان

معمای طولانی 5- صبح یک روز بعد از شب یلدا در خانواده‌ای در اردبیل، مادر به فروشگاه رفت، پسر کوچک در حال تماشای کارتون از تلویزیون بود، پسر میانی مشغول حل تمرین‌هایش بود، پسر بزرگ در حال چمن زدن بود و پدر روزنامه می خواند. سپس، وقت غذا، همه فهمیدند که همه مواد غذایی خورده شده است. چه کسی همه غذا را خورده؟

نمایش جواب

پسر بزرگ چون ماه دی در اردبیل نیازی به چمن زنی نبوده

معمای طولانی 6- جو، دنیس، جنیفر، آنجل، اولیویا، ابی، زوئی، استفانی، ری، خلبان، اسکارلت، نیکول و برد در یک سقوط هواپیما بودند و همه افراد مجرد در هواپیما جان خود را از دست دادند. با این حال، هنگامی که آمبولانس آمد جولی و آرتور را که هنوز زنده بودند کشف کردند. چگونه این اتفاق افتاد؟

نمایش جواب

جولی و آرتور ازدواج کرده اند و بنابراین مجرد نیستند.

معما

معمای طولانی 7- یک پروانه مرده زرد و سیاه در وسط تار عنکبوت گیرافتاده است و تمام پاهای آن در تار عنکبوت گیر کرده. عنکبوت متوجه آن می شود و می‌آید تا آن را ببندد و بخورد. اگر پروانه بخواهد از عنکبوت دور شود، باید بال بال بزند، پاهایش را تکان دهد یا هر دو را انجام دهد، شانس زنده ماندن پروانه در کدام از این سه حرکت، بیشتر است؟

نمایش جواب

هیچ یک از موارد فوق را نمی تواند انجام دهد زیرا پروانه در حال حاضر مرده است.

معمای طولانی 8- هر روز افراد زیادی از سراسر دنیا و اقشار مختلف به من مراجعه می‌کنند، اما آن‌ها معمولا فقط برای چند دقیقه پیش می مانند. به عقیده خیلی‌ها من بسیار کثیف، بدبو و ناخوشایند هستم اما هیچ یک از آن‌ها مایل به زندگی بدون من نیستند. و هر زمان که مردم به دیدن من می آیند، بخشی از خود را برای من آشکار می کنند که بندرت به دیگران نشان می دهند. من چه کسی هستم؟

نمایش جواب

دستشویی

معمای طولانی 9- کاترین و الکساندر به تعطیلات رفتند. هر کدام از آنها 2 اتاق جداگانه گرفتند. اتاق‌ها گرم نمی شدند و الکساندر واقعا سردش بود اما کاترین سردش نبود. کاترین بدون اینکه لباس اضافه کند یا خودش را در پتوی دیگری بپیچد یا از هر نوع آتش برای گرما استفاده کند، برای گرم ماندن در آن اتاق خالی و سرد چه کاری انجام داد؟

نمایش جواب

کاترین در کنج اتاق که همیشه90 درجه است جمع شده است! 

معمای طولانی 10- تصور کنید که در داخل یک ساختمان بدون پنجره محبوس شده اید و چیزی به جز یک جعبه کبریت، 3 شمع و یک لیوان نیست. سطح آب در اتاق در حال افزایش است و در حال حاضر تا گردن شما آمده است. وحشت می‌کنید و قلب شما خیلی سریع می تپد و راه گلوی شما بسته می شود. در قفل شده است و در فاصله 100 متری شما کسی وجود ندارد. چگونه می توانید از این وضعیت خارج شوید؟

نمایش جواب

دست از تصور بردارید!

معمای طولانی 11- من میتوانم بشکنم، می توانم مسدود شوم و مورد حمله قرار بگیرم. مهم نیست که من چقدر مشکل دارم، اما شما جرات نمی‌کنید مرا رها کنید. من می‌توانم بسوزم در عین حال می توانم سبک، گرم، کامل و سنگین، ضعیف، سرد، صادق وغمگین یا خوشحال باشم. من چی هستم؟

نمایش جواب

قلب

معمای طولانی 12- بالا و پایین می روم، داغ خیره کننده و فروزان هستم. اگر به من مستقیم نگاه کنید، چشمان شما آرزو می کند که شما هیچ‌گاه چنین نمی کردید. در جهات مختلف قرار می گیرم، وقتی مستقیما به من خیره شوید، نقاط سیاهی در حوزه دید شما به وجود می‌آید. با شکوه و درخشان هستم، از سحر تا شب همه چیز را زیبا می کنم.

نمایش جواب

خورشید

معمای طولانی 13- زنی در بزرگراه در حال رانندگی بود که ناگهان لاستیک ماشین او پنچر شد. او لاستیک را بیرون کشید و قصد داشت آن را با لاستیک یدکی جایگزین کند که هر چهار مهره چرخ با شدت باد به آن طرف جاده رفت و از صخره پایین افتاد. هیچ راهی برای رسیدن زن به آن‌ها وجود نداشت. مات و مأیوس نشست تا اینکه یک دوچرخه سوار از آنجا رد شد و به او اشاره کرد که خودت تمام مهره های لازم را داری. او از توصیه های دوچرخه سوار استفاده کرد و با خیال راحت از آنجا دور شد. توصیه اش چه بود؟

نمایش جواب

از هر لاستیک یک مهره باز کن به این لاستیک ببند، حالا همه لاستیک‌ها 3 مهره دارند!

معمای طولانی 14- در یک خانه یک طبقه و مستقل اتاق خواب ها آبی بودند، آشپزخانه بنفش بود، اتاق نشیمن سبز بود، گاراژ قهوه ای بود، حمام ها از نوع دریایی بود، سالن ورودی سفید بود و اتاق نشیمن نارنجی بود. پله ها چه رنگی بودند؟

نمایش جواب

در یک خانه یک طبقه پله ای وجود ندارد

معما

معمای طولانی 15- السا به اولاف گفت که برای هر نان شیرینی ای که به او تحویل می‌دهد، 2 دلار به او خواهد داد. اولاف لبخندی زد و گفت که بلافاصله می خواهد شروع کند. پس از چند ساعت، اولاف با 2000 نان شیرین برگشت، السا مبهوت شده بود. السا به اولاف 4000 دلار داد. با این حال اولاف فقط توانست 1000 دلار برای خودش نگه دارد. برای 3000 دلار باقیمانده چه اتفاقی افتاد؟

نمایش جواب

اولاف آن را به دوستانش که در تهیه نان شیرینی به او کمک کردند داد.

معمای طولانی 16- من می توانم گران باشم، ارزان باشم. من می توانم قدیمی یا نو باشم. من می توانم یک زن را زیبا کنم، می توانم یک مرد را هم زیبا کنم. من می توانم عجیب و غریب باشم یا می توانم بی نظیر، ساده باشم یا پیچیده، سنگین و گاهی اوقات بسیار سبک باشم. من گاهی اوقات می توانم یک خانم را متخلف یا زیبا جلوه دهم. من به خیلی ها هدیه داده می شوم، اگر نسخه براق و نادری از من بدست آورید، مطمئن هستم که بحث داغ مهمانی تان خواهم بود. من چی هستم؟

نمایش جواب

یک تکه جواهر

معمای طولانی 17- شئ ای دایره‌ای، مربع، بلند، لق یا کوچک، به اشکال مختلفی وجود دارد و می توانید آن را در وسط جمع‌تان پیدا کنید. پیرامون آن می‌توانیم یک بحث جدی، یک جلسه، یک پروژه، یک کنفرانس، حتی صبحانه، ناهار و شام داشته باشیم. این شئ می‌تواند چوبی، فلزی، پلاستیکی یا ساده باشد، گاهی اوقات مادربزرگ‌ها حتی آن را با پارچه می پوشانند. آن چیست؟

نمایش جواب

میز

معمای طولانی 18- می‌توانی آن را به پدر و مادرت، به پدربزرگ و مادربزرگت، به خواهر و برادرت، حتی به بهترین دوستانت بدهی. اگر آنها نیز آن را به شما بدهند، پس شما هر دو یکدیگر را دوست دارید. گاهی سر و صدا می کند، گاهی بی‌صدا است، اما همیشه در دسترس است، همیشه رایگان است. می‌توانید آن را در هر زمان به دیگران بدهید و منبع نامحدودی از آن دارید. آن چیست؟

نمایش جواب

بوسه

معمای طولانی 19- او بسیار زیبا است و شما می توانید هر چیزی را که می خواهید برای او بسازید. او در بسیاری از رنگ ها و اندازه ها، با موهای بلند، موهای کوتاه، بلوند، سبزه، صاف یا فرفری وجود دارد. می تواند بسیار ناز باشد و در دست شما جای بگیرد. حتی ممکن است گاهی اوقات او با یک عصای جادویی بیاید. اون کیه؟

نمایش جواب

عروسک باربی

معمای طولانی 20- من می توانم تاریک باشم و می توانم سفید باشم، می توانم گرم یا سرد باشم، می‌توانم پودر یا تکه تکه باشم، می توانم فرانسوی یا بلژیکی باشم، می توانم شیرین، تلخ و حتی اعتیاد آور باشم. اما یک چیز مطمئنا استفاده بیش از حد من می تواند اندکی بدن شما را عصبی و تندخو کند. من چی هستم؟

نمایش جواب

شکلات

معمای طولانی 21- بعضی از مردم به من اعتقاد دارند و برخی دیگر اعتقاد ندارند، شب ها در اطراف می گردم و گاهی شناور می شوم. زامبی ها، خفاش ها، مارها و مومیایی ها را فراموش کنید زیرا وقتی صدای نگران کننده ای از زمین می شنوید، نمی توانید بدوید و از صدای فوق العاده ترسناک و وحشتناک من پنهان شوید. من چی هستم؟

نمایش جواب

روح

معمای طولانی 22- من می‌توانم جدید یا قدیمی، باریک یا پهن، کوتاه یا بلند باشم. من می توانم گل‌آلود، بدبو، گران قیمت، ارزان قیمت،رنگارنگ، یا ساده باشم. شما همچنین می توانید من را ببندید، من را باز کنید، یا من را کنار در بگذارید، اما من می‌دانم که اگر مرا بپوشید، پاهای شما از من تشکر می‌کنند. من چی هستم؟

نمایش جواب

کفش

جمع بندی ای سنج

در این پست تعدادی معما با محتوای طولانی برای کودکان گردآوری کرده ایم. از این به بعد می خواهیم تعداد بیشتری از این معماها آماده کنیم. همچنان که ذکر شد حتما قبل از دیدن پاسخ ها، سعی کنید ذهن کودکان تان را درگیر کنید. استفاده از معماهای گوناگون باعث می شود که در بلند مدت عملکرد مغز افزایش پیدا کند. .
شما هم می توانید در کامنت ها، با گفتن معماهای داستان گونه و چالش برانگیز، ذهن کاربران ای سنج را درگیر کنید.
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید