شخصیت شناسی آنلاین با تست MBTI و تفسیر کامل شخصیت شناسی آنلاین با تست MBTI و تفسیر کامل
شخصیت شناسی آنلاین با تست MBTI و تفسیر کامل شخصیت شناسی آنلاین با تست MBTI و تفسیر کامل
پست وبلاگی
شکست عشقی و مراحل آن مدت مطالعه: 3 دقیقه
ای سنج 06 مرداد 1398 مدت مطالعه: 3 دقیقه

شکست عشقی و مراحل آن

عشق و شکست عشقی دو طرف یک سکه بوده و تنها با درک طبیعت و الگوی عشق می توان آن یکی را درک کرد. در حالی که عشق یک منبع عمیق از لذت در زندگی است، از دست دادن کسانی که ما دوست داریم، یک منبع عمیق درد است. مردم در طول زندگی ممکن است چندبار شکست عشقی را تجربه کرده باشند. از دست دادن و غم و اندوه تنها به دنبال مرگ عزیزان نیست بلکه جدایی های عاطفی و شکست عشقی نیز همان مشکلات را در پی دارد. شکست عشقی علائمی شبیه به افسردگی دارد. ناتوانی در لذت بردن از زندگی، کاهش شدید انگیزه، اختلال خواب و بیداری صبح، و احساس خستگی و خستگی شدید در صبح، علائم شکست عشقی است. اشتهای کم، تمایل به رفتارهای غلط مانند سیگار کشیدن، از دست دادن میل شدید جنسی در مردان و ایجاد اختلال در چرخه قاعدگی در زنان و تمایل به خودکشی یا سایر علائم بیماری افزایش می یابند. اعتقاد بر این است که غم و اندوه شکست عشقی بخشی از غریزه بقا است. نظام دلبستگی اجتماعی از سیستم” غم “برای تشویق فرد برای حفظ روابط اجتماعی نزدیک با ایجاد درد در هنگام از بین بردن این روابط استفاده می نماید.

عشق

عشق

همچنین درمان این اختلال بستگی به شدت علائم و مدت بیماری دارد. افسردگی و سوگ ناشی از آن برای ۳ ماه اول شکست عشقی طبیعی است، اما اگر بیش از ۶ ماه طول بکشد، دیگر باید روانشناس به مسئله ورود نماید. هدف این مداخله این است که زودتر از فرایند سوگواری کردن به حالت طبیعی برگردیم. بهتر است که وقت کافی را برای اولین بار به فرد بسپارید و حتی تا جایی که می توانید گریه کنید. او همچنین می تواند با فردی صحبت کند که به او اطمینان کامل داشته باشد تا او احساس رنج کمتری کند. قطع ارتباط در ازدواج یا طلاق پس از ازدواج بدون شک سلامت روانی هر دو طرف را تضعیف می کند و ضروری است که زنان و مردان برای مدت طولانی تحت حمایت عاطفی دیگران و حتی مشاوران و روانشناسان قرار گیرند. نکته مهم در بسیاری موارد نادیده گرفته می شود این است که آنچه در رابطه با ذهن انسان باقی می ماند آن است که چگونه آن را خاتمه می دهد. از آنجا که حوادثی که با یک ارتباط به پایان می رسند ممکن است بر تمام خاطرات انسان از یک نفر تاثیر بگذارد، بنابراین، هنگامیکه رابطه ایجاد می شود، لازم است نکات مهم را در نظر بگیریم.
تقریبا اکثر ما یک بار شکست عشقی را تجربه کرده ایم. بله ما یک تجربه خانوادگی یا عاشقانه را در یک نقطه از زندگی تجربه کرده ایم. بسیاری از مردم باید در طول زندگی خود با اولین شکست عشقی خود مقابله کنند. پذیرش این رویداد برای مردم بسیار مشکل است. احساس ناراحتی و سرخوردگی شدید واکنشی مشترک در زندگی است. تحقیقات نشان می دهد که پاسخ عاطفی به یک رابطه عاطفی مبهم بسیار شبیه به واکنش به از دست دادن های بزگرتر است، مانند مرگ یکی از عزیزان و یا تشخیص بیماری خطرناک.

شکست عشقی

شکست عشقی

از دست دادن یک دوست یا یک معشوقه در واقع مانند مرگ است. به عبارت دیگر، یک فرد با پدیده از دست دادن مواجه است. این دقیقا همان واکنشی است که در افرادی رخ می دهد که عزیزان خود را برای مرگ از دست داده اند. گاهی اوقات فرد می خواهد روابط را به هر دلیلی به پایان برساند، مثل اینکه طرف دیگر مرده باشد، و باید مراحل عزاداری را پشت سر بگذارد. مرحله اول این است که ابتدا آن را انکار می کند. سپس التماس می کند تا از دست ندهد. بعد او تسلیم می شود و شخص وارد مرحله افسردگی خواهد شد. در این مرحله، فرد به اوج عزاداری برای یک رابطه می رسد و لازم است این مرحله را طی نموده تا به آرامش برسد. در این وضعیت، ما باید به شخص حق عزاداری بدهیم. بهترین درمان غم و اندوه در دوره از دست دادن، عزاداری است و اگر این عزاداری انجام نشود، سلامت روان فرد به طور جدی آسیب خواهد دید. اگر یک عزاداری یا یک واکنش در یک فرد بیش از ۶ ماه طول بکشد، این بدان معنی است که فرد دارای احساسات متناقض است. هنگامی که یک نفر احساس خشم و عشق به یک نفر را همزمان تجربه می کند و نمی تواند احساس واقعی خود را تشخیص دهد، او آرام نمی شود و از بسیاری مشکلات روحی رنج می برد. آگاهی از احساسات متناقض به شخص کمک می کند تا احساس غم و اندوه این دوره را راحت تر تجربه کند. به عبارت دیگر، انسان باید هوشیار باشد که در ذهن ناخودآگاه خود وجود داشته باشد و آنها را سازماندهی کند. گاهی ممکن است هر دو طرف، پس از تجربه جدایی از یکدیگر، پس از مدتی دوباره به یکدیگر بپیوندند. اما واکنش آنها به چنین وضعیتی قطعا متفاوت است. اگر طرفین اختلافاتشان را به خوبی حل و فصل نکرده باشند ممکن است وارد بازی خطرناکی شوند که دوباره به جدایی و شکست های بیشتر منجر شود.

[kkstarratings]

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید