تست هوش IQ ریون را هم اکنون انجام دهید

تست هوش IQ ریون را هم اکنون انجام دهید

تست هوش IQ ریون را هم اکنون انجام دهید تست هوش IQ ریون را هم اکنون انجام دهید
پست وبلاگی
عشق و رضایت زناشویی با خنده درمانی مدت مطالعه: 2 دقیقه
محسن گلکار 24 اردیبهشت 1398 مدت مطالعه: 2 دقیقه

عشق و رضایت زناشویی با خنده درمانی

چیزهای زیادی وجود دارد که می تواند باعث شکل گیری یک رابطه و نزدیک شدن دو جنس مخالف و عاشق شدن و عاشق ماندن آن ها شود.  هر کس براساس نگرش خود معیارهای متفاوتی در انتخاب همسر دارد . معیارهایی چون زیبایی، اخلاق، اندام، خانواده، اصالت، ثروت، شغل، منزل اجتماعی، تفاهم، شادی و… در بین اکثر آدمها در انتخاب همسر وجود دارد . حال هر فردی امتیاز خاص و متفاوتی برای هر یک از معیارهای بالا مدنظر دارد. عده ای هم دنبال کسی می گردند که همه ی معیارهای ذهنشان  را داشته باشند به همین خاطر برچسب سخت گیر بودن و وسواسی را می خورند و تا آخر عمر مجرد می مانند.  ناگفته نماند که زوجین خوش شانسی هم هستند که با کسی ازدواج می کنند که همه معیارهایشان را دارند.

“جوآن” این عقیده را دارد که جنسی بودن و مسائل ظاهری زوجین پس از گذشت مدتی عادی می شود و تنها چیزی که بعد از مدتی در زندگی زوجین ماندگار است و اهمیت دارد خندیدن و شادی می باشد. در واقع جوآن می گوید باید با همسرت مثل اوایل آشنایی بخندی. جوآن و همسرش در محیطی کار می کردن که ازدواج و روابط ناموفق آنقدر زیاد بود که تبدیل به هنجار آن محیط شده بود. ولی این دو نه تنها که با یکدیگر بودند بلکه نمونه درخشان یک رابطه پایدار و عالی بودند . جو آن راز این ماندگاری را خنده می دانست.

در واقع داشتن یک حس شوخ طبعی نه تنها به شما کمک می کند که همسرتان را عاشقانه دوست داشته باشید بلکه زندگی را پایدار و ماندگارمی کند. خنده و شادی درمان استرس های زندگی زوجین است. به هر حال طبیعی است که شروع هر حرکت جدیدی – حالا چه کار جدید باشد و چه زندگی با معشوقه یا همسرت – با مشکلات و استرس های زیادی همراه است. خنده و روحیه شاد می تواند کمک کند تا این مشکلات ناخوانده حل شود. به هر حال افراد با نگرش های خوب نسبت به افراد افسرده و مضطرب بیشتر تمایل دارند که یک زندگی پایداری را داشته باشند.

امیدوارم بتوانید با شریک زندگی خود به اندازه ای راحت و صمیمی باشید که او بتواند در مورد هر چیزی از شخصیت، رفتار و ویژگی هایتان با شما صحبت کند. اگر آنقدر زندگی را سخت بگیرید که حتی اجازه  کوچترین شوخی را ندهید  و آن را بی احترامی به خود تلقی کنید ؛ به زودی منتظر جدایی جسمی یا روحی خود با همسرتان باشید.

فقط این نکته را باید اشاره کرد که مبادا حرف هایی را که نمی توانید در حالت عادی  به همسرتان بگویید را با زبان شوخی و خنده عنوان کنید چرا که این گونه حرکات همچون سمی کشنده می تواند قاتل رابطه تان شود و عشق شما را پایان دهد. بنابراین هنگامی که حس شادی و خنده را  در خود بیدار می کنید، متوجه خواهید شد که اثرات مثبت بسیار وسیعی دارد. تحقیقات نشان داده اند که زوج هایی که در زندگی خود خیلی خنده و شادی دارند، زندگی جنسی سالم و همچنین روابط سالمتری دارند.

از آنجایی که افراد غمگین با هر بهانه ای غمگین بودنشان را توجیه می کنند و هزاران دلیل برای غمگین بودن خود می آورند و غمگین می شوند؛ انسان های خندان هم همیشه با هر بهانه ای شروع به خندیدن می کنند و خندان می شوند. اگر برای خندیدن دنبال سوژه می گردی سخت در اشتباهی.

[kkstarratings]

بارتون گلدسمیت (Barton Goldsmith)

درباره نویسنده: 

دکتر بارتون گلدسمیت (Barton Goldsmith)- روانپزشک و زوج درمانگر است که برای بسیاری از مجلات در رابطه با مشکلات زوجین مطلب می نویسد. وی یکی از معروف ترین سخنرانان  و مقاله نویس های بین المللی در حوزه مسائل زناشویی است. او نویسنده هفت کتاب در زمینه بهبود روابط زناشویی و شادی می باشد. همچنین او بدون استفاده از تئوری های روانشناختی لیست قابل توجه ای از ایده ها و تمرینات را برای زوج ها جمع آوری کرده است.

 

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید