تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

پست وبلاگی
10 عبارت ساده که باعث می شود شما عاشق بمانید مدت مطالعه: 5 دقیقه
ای سنج 14 آذر 1399 مدت مطالعه: 5 دقیقه

10 عبارت ساده که باعث می شود شما عاشق بمانید

در این  مقاله می خواهیم در مورد جملاتی صحبت کنیم که با به کار بردن آن ها می توانیم تاثیرات زیبا و شگرفی در روابطمان ایجاد کنیم. نکته ایی را که باید قبول کنیم این است که روابط عاشقانه را باید طوری مدیریت کنیم که احساسات و عواطف روزهای آغازین برای همیشه زنده بمانند. به هر در ادامه براساس فهرست مطالب زیر به این موضوع می پردازیم:

ایام آغازین عشق

زمانی که دو نفر یک ارتباط عاشقانه را تازه شروع می کنند در ابتدای رابطه هر دو طرف جهان را را زیبا می بینند انگار که عینک هایی به چشم زده اند که شیشه هایی از گل های رز دارند و به همین خاطر دنیا را پر از گل رز می بینند.

زوجین در این هنگام خودشان را سرشار از هیجان و عاطفه می بینند و وقتی دنیای الانش را با دنیای قبل از رابطه مقایسه می کنند متوجه تغییرات گسترده در روحیات خودشان می شوند (روحیاتی از قبیل انگیزه بالا، شادی، مهربانی، انرژی بالا و ...). در این دوران طرفین حرف های عاشقانه به یکدیگر می زنند و مدام ابراز دلتنگی می کنند.

زوجین اکثر اوقات در کنارهم هستند و همچنین روزها و لحظاتی هم که در کنار یکدیگرنیستند  اغلب از طریق موبایل و سایر ابزارهای ارتباطی از احوالات همدیگر با خبر می شوند.

و اما گاهی با گذشت زمان همه چیز تغییر می کند و انگار همان عینکی که شیشه هایی از گل رز داشت دیگر روی چشم ها نیست و واقعیت ها عریان می شوند، چالش ها بوجود می آید، نقش ها و تفاوت ها ظاهر می شوند و در نهایت یواش یواش عشق تغییر رنگ می دهد.

در این مرحله گفتن واژهای محبت آمیزی چون "دوستت دارم" و "دلتنگت هستم" به تلاش بیشتری نیاز دارد. اما باید بدانید در این شرایط حتما باید تلاش کنید که عشق را همچون روز اول رنگین نگه دارید. چرا که تلاش های شما در این ایام می تواند عشق تان را پررنگ تر از گذشته کند.

10 حرفی که باید به شریک زندگی خود بگویید تا عشق شما را حفظ کند

اگر می خواهید رابطه خودتان را حفظ کنید باید تلاش های زیادی برای زنده نگه داشتن آن بکنید. تلاش هایی که گاهاً برای اکثر افراد سخت است ولی باید روزهای اول آشَنایی را به یاد بیاورید تا بتوایند عبارات زیر را در زندگی خود استفاده کنید. در ادامه حرف هایی که باید به همسر خود بگویید آورده شده است:

چقدر تو زیبایی

حقیقت تلخی که وجود دارد این است که با گذشت زمان همه ی ما بزرگ تر می شویم و این بزرگ شدن علی الرغم تجربه هایی که به ارمغان می آورد، پیری و چین و چروک را هم برای ما می آورد.

به همین خاطر باید یادتان باشد که حتی چین و چروک را هم باید در رابطه تان زیبا ببینید و مدام به همسرتان بگویید "چقدر زیبایی"، یا "چقدر با موهای سفید جذاب تر شدی"، و ... . با این صحبت ها  همسرتان می فهمد که با گذشت زمان هنوزهم  برای شما جذاب است.

ممنونم از تو

زمانی که زن و شوهر مدتی طولانی با یکدیگر هستند طبیعتا همدیگر را حق مسلم خود می دانند به همین خاطر طبیعی است که برای کارهایی که انجام می دهند تشکر و قدردانی نمی کنند. یعنی بر این باور می شوند که کارهایی که انجام می دهند یا کارهایی که طرف مقابل برای آن ها انجام می دهند تنها یک وظیفه است. ولی وقتی شما از کوچکترین فعالیت همسرتان یک تشکر ساده می کنید مطمعناً برای همسرتان خیلی خوشایند است و این می تواند سبب شود که همسرتان بفهمد که شما قدر زحمت های کوچک او را می دانید.

من فکر می کنم شما فوق العاده مهربان یا جذاب و ... هستید

زمانی که با فردی در ارتباط هستیم باید بدانید که او از ذهن شما با خبر نیست و خیلی مشتاق است که از ذهن شما و نحوه برخورد و نظر شما در مورد خودش با خبر شود.

نباید منتظر جادو باشید که او متوجه نظر شما نسبت به او شود به همین خاطر به او مستقیم بگویید "من فکر می کنم شما خیلی مهربان هستی"،" فکر می کنم شما خیلی جسور هستی" و .... آنچه شما در واقع می گویید این است: "من فکر می کنم شما فرد خوبی هستی و از بودن در کنار شما لذت می برم".

من هنوز دوستت دارم

یکی از جملاتی که تاثیر به سزایی در پر رنگ کردن و نگه داشتن آن در زندگی می گذارد جمله "هنوز دوستم داری؟ یا هنوز دوستت دارم" می باشد این جملات زمانی گفته می شود که مثلا طرف مقابل خطا یا اشتباهی می کند در این موقع شما با گفتن این جمله "من در هر صورت دوستت دارم" می توانید تاثیر بزرگ و مثبتی بر رابطه بگذارید. این جمله یعنی دوست داشتن تو ربطی به خطاها و اشتباهات تو ندارد.

برای سنجش میزان عشق و علاقه بین خود و همسرتان می توانید تست عشق را امتحان کنید.

از عهده اش برمیایم نگران نباش

همیشه در هر رابطه ایی اتفاقات و مشکلات زیادی بوجود می آید تا حدی که می تواند به رابطه آسیب بزند. اتفاقاتی از قبیل مشکللات اقتصادی و از دست دادن شغل، یا اختلافات خانوادگی یا فوت یکی از عزیزان طرفین و ... در این شرایط فردی که مشکل براش پیش آمده به لحاظ روحی در شرایط سختی است و گاهاً حتی نمی تواد حل مساله کند ولی وقتی از طرف مقابل این جمله را می شنود: "نگران نباش دو نفری از عهده اش برمیایم"، انگار به یک کوه بزرگی تکیه کرده که این می تواند باعث زنده شدن عشق و دوستی شود.

اتفاقاً منم دوست دارم

شاید علاقه ایی به دیدن تئاتر، سینما، فیلم خاص، یا مسابقه فوتبال و ... نداشته باشید ولی گاهی که همسرتان به این موارد یا چیزهای دیگر علاقه دارد و نظر شما را هم می پرسد بهترین جمله این است که به او بگویید: "اتفاقا منم دوست دارم". بگذارید لحظاتی باب میل تان نباشد ولی همان لحظه با گفتن این جمله در کنار هسرتان می توانید بهترین لحظه ها را خلق کنید. 

تو را می فهمم

بلوغ در عشق زمانی اتفاق می افتد که طرفین همدیگر را درک می کنند. یعنی در رابطه ای که عشق به مرحله بلوغ رسیده است طرفین با یکدیگر درد و دل می کنند و بدون این که ترسی از طرف مقابل داشته باشند حرف هایشان را می زنند و براین بارو هستند که او حرف های من را متوجه می شود.

به همین خاطر زمانی که به همسر خود می گویید "من تو را می فهمم" یا "حرف های تو را متوجه می شوم" نشان از درک کامل می باشد و این جمله می تواند به عشق و دوست داشتن شما رنگ تازه ایی بدهد. یعنی همسرتان متوجه می شود که لازم نیست یک جمله را خیلی توضیح بدهد تا شما متوجه شوید . 

چه کاری می توانم برای شما انجام دهم؟

یکی از اساسی ترین تعاریف عشق این است که نیازهای طرف مقابل را اولویت قرار دهید. شاید این کار برای فرزندان مان خیلی راحت تر باشد ولی برای همسر تا حدودی سخت است. یعنی این را یاد نگرفته ایم که نیازهای همسرمان را در اولویت قرار دهیم.

به همین خاطر سعی کنید به همسرتان بگوید "چه کاری می توانم برای شما انجام دهم؟" این بدان معنی است که: "من می خواهم از شما حمایت کنم و بار شما را کاهش دهم." با فداکاری و گذاشتن وقت خود برای آنچه همسرتان نیاز دارد، پیوند خودتان را تقویت کنید.

من همیشه با تو هستم

یکی از قشنگ ترین و امن ترین جملاتی که یک زوج می توانند به همدیگر بزنند این است که بگویند: "من اینجا هستم برای تو" ، یعنی "من شریک زندگی تو هستم". شریک بودن به معنای حمایت کردن تحت هر شرایطی می باشد.

در هر صورت در رابطه عاشقانه بهترین چیز این است که همیشه یک نفر هست که می شود به آن تکیه داد. بنابراین به همسرتان یادآوری کنید که او در هر شرایطی می تواند روی شما حساب باز کند.

دوستت دارم

جمله دوستت دارم جمله ایست بسیار ساده، اما اغلب فراموش می شود. یادتان باشد این دو کلمه را باید هر روز به شریک زندگی خود بگویید. این کلمات دقت و فداکاری شما را تأیید می کنند. وقتی می گویید ، "من تو را دوست دارم"، در واقع می گویی، "از این به بعد و برای همیشه و همیشه، تو تنها کسی هستی که همیشه دوستت دارم و تنهایت نمی گذارم."

بیشتر بخوانید

با توجه به موضوع مورد بحث پیشنهاد می گردد که مقاله ای با عنوان «تفاوت عشق دلسوزانه با عشق احساسی» را هم مطالعه نمایید.

جمع بندی ای سنج

همچنان که می دانیم رابطه ای که توام از عشق و دوست داشتن باشد تاثیرات مثبتی بر زندگی فرد و در مجموع می تواند در محیط ایجاد کند. در واقع اگر همه روابط زوجین سرشار از عشق شود رفته رفته جامعه از خشونت دور می شود.

به همین خاطر در این مقاله جملاتی ساده مطرح شد (جملاتی از قبیل: دوستت دارم، همیشه در کنارت هستم، تو را می فهمم، اتفاقا منم دوست دارم، واقعا زیبایی و ...) که زوجین با به کار بردن آن ها می توانند عشق و روابط خودشان را به روز کنند و هر چه بیشتر اتفاقات ناگواری چون خیانت زناشویی را در نطفه از بین ببرند.

بنابراین یک روز را هم از دست ندهید از همین امروز به کاربردن این واژه ها را شروع کنید.

 دیدگاه  شما درباره ی جملات مطرح شده چیست؟ شما درزندگی شخصی خود برای زنده نگه د اشتن روابط و احساسات عاشقانه از چه جملات و راهکارهایی استفاده می کنید؟ لطفا نظرات ارزشمند خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

 
 
 

 

 

10 گام در ارتباط با مسائل اقتصادی و پول
10 گام در جهت مدیریت بحران های زندگی
10 گام برای شناسایی اهداف و آرزوها
عشق یک طرفه چیست؟
سبک عشق ورزی شما چه چیزی در مورد دوران کودکیتون میگه؟
رابطه افلاطونی چیست؟
وقتی رابطه شما صمیمیت لازم را ندارد چه کاری باید انجام دهید
270 سوال قبل از ازدواج که حتما حتما باید بپرسید !!!
هورمون عشق یا اکسی توسین چیست؟ راه های افزایش آن
سندروم قلب شکسته یا مرگ عاشقانه چیست؟!!

اصطلاحات مهم این مقاله

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید