معرفی 28 سلبریتی با ضریب هوشی بالا مدت مطالعه: 6 دقیقه
ای سنج 25 دی 1400 مدت مطالعه: 6 دقیقه

معرفی 28 سلبریتی با ضریب هوشی بالا

وقتی نام افراد مشهور مطرح می‌شود، مردم اغلب تصور می‌کنند به دلیل اینکه آن‌ها بازیگر، نوازنده یا صرفا افراد مطرحی هستند، پس هوش بالایی هم ندارند. لازم است که در این جا کلیشه‌ ها را بشکنیم، زیرا این 21 فرد مشهور، احتمالا از همه ما باهوش‌تر هستند.

تعریف فعلی نمرات استاندارد آزمون هوش می‌گوید که حدود دو سوم از همه شرکت کنندگان در آزمون نمراتی بین 85 تا 115 را به دست می‌آورند و تنها حدود 5 درصد از جمعیت نمراتی بالاتر از 125 را کسب می‌کنند.

حالا ببینید کدام یک از افرادی می‌شناسیم نمراتی بالاتر از نمره معمول گزارش شده بدست می‌آورند! آنچه در ادامه خواهید خواند، بر اساس فهرست مطالب به شرح زیر است:

فواید داشتن ضریب هوشی بالا

به عقیده کارشناسان، ضریب هوشی بالای 120 نشان دهنده هوش بالا در افراد است؛ افرادی که ضریب IQ بالایی دارند اغلب باهوش در نظر گرفته می شوند زیرا مهارت های حل مسئله بسیار خوبی دارند و می توانند انتقادی و منطقی فکر کنند و به این ترتیب، افراد با IQ بالا از مزایای تغییر زندگی و خوب زندگی کردن بهره مند می شوند.

برخی از مهم ترین فواید داشتن ضریب هوشی بالا شامل موارد زیر می شود:

 • کار کردن در مشاغلی که نیاز به ضریب هوشی بالایی دارد؛ مانند پزشکی، وکالت، مهندسی و...
 • خلاقیت و نوآوری بیشتر
 • زندگی شادتر و داشتن احساس خوشبختی بیشتر
 • تصمیم گیری بهتر و منطقی تر
 • برقراری ارتباط و تعامل سازنده تر با دیگران
 • و...

معرفی سلبریتی های باهوش 

 جیمز فرانکو (James Franco)

وقتی نام جیمز فرانکو را می‌شنویم، فورا به ست روگن و مجموعه ای از فیلم های استونر فکر می‌کنیم. اگرچه این افکار بیجا نیستند، او فیلم های کمدی احمقانه زیادی ساخته است، اما در واقع به نوعی نابغه محسوب می‌شود.

برای تقویت هوش خود از تست هوش تصویری استفاده کنید.

 

گزارش شده است که ضریب هوشی او 130 است، و علاوه بر آن، او در دانشگاه UCLA، دانشگاه کلمبیا، NYU، کالج بروکلین، کالج وارن ویلسون تحصیل کرده و فارغ التحصیل شده و دانشجوی دکترای دانشگاه ییل است.

در UCLA در یک ترم 62 واحد درسی را پاس کرد، در حالی که در حالت نرمال تعداد واحدها در هر ترم 19 واحد است.

جیمز فرانکو

 کانن اوبراین (conan O’Brien)

کانن اوبراین به خاطر شادی و شوخ طبعی اش در برنامه "اواخر شب" معروف است، اما او هوش و ذکاوت پنهانی دارد.

وقتی که هنوز در دبیرستان مشغول به تحصیل بود، در کنار رابرت درینان، نماینده کنگره به کارآموزی پرداخت و در سال آخر با یک داستان کوتاه برنده مسابقه نویسندگی شورای ملی معلمان انگلیسی شد، سپس به عنوان شاگرد اول کلاس شان فارغ التحصیل شد.

پس از آن او با پایان نامه ارشد با تمرکز بر استفاده از کودکان به عنوان نماد در آثار ویلیام فاکنر و فلانری اوکانر از دانشگاه هاروارد فارغ التحصیل شد.

کانن اوبراین

 لیزا کودرو (Lisa Kudrow)

همه ما لیزا کودرو را از روزهایی که به عنوان فیبی بافی در سریال Friends بازی می‌کرد، می‌شناسیم و دوستش داریم، اما واضح است که همه ما فریب ظاهر او را خوردیم، چرا که او بسیار باهوش است.

او با ضریب هوشی 154 از کالج واسار با مدرک لیسانس فارغ التحصیل شد. در حالی که تلاش می کرد بازیگر شود، به مدت 8 سال با پدرش کار کرد و اعتبار تحقیقاتی در مورد مطالعه او در مورد احتمال نسبتی ابتلا افراد چپ دست به سردردهای خوشه ای را به دست آورد!

لیزا کودرو

 دیوید دوکوونی (David Duchovny)

گفته می‌شود که دیوید دوکوونی دارای ضریب هوشی 147 است. او در سال 1982 با مدرک لیسانس از دانشگاه پرینستون در رشته ادبیات انگلیسی فارغ التحصیل شد.

در زمان حضورش در آن دانشگاه، شعر او جایزه افتخاری کالج را از آکادمی شاعران آمریکایی دریافت کرد. او مدرک MFA خود را از دانشگاه ییل به زبان انگلیسی گرفت و دوره دکترا را شروع کرد، اما در حال حاضر تمام نشده است.

دیوید دوکوونی

 ناتالی پورتمن (Natalie Portman)

بدون توجه به تحصیلاتش پورتمن دارای ضریب هوشی 140 است! او به طرز ناامیدکننده ای از اکران فیلم جنگ ستارگان، قسمت اول: تهدید شبح، صرف نظر کرد تا برای امتحانات پایانی دبیرستانش درس بخواند. پس از آن مدرک لیسانس روانشناسی خود را از دانشگاه هاروارد گرفت.

پورتمن دوره های تحصیلات تکمیلی را در دانشگاه عبری اورشلیم ادامه داد. مقالات او با عنوان دستیار پژوهشی در هاروارد دو بار در مجلات علمی منتشر شده است و به بیش از پنج زبان مسلط است!

ناتالی پورتمن

 ماییم بیالیک (Mayim Bialik)

ماییم بیالیک نقش یک نوروبیولوژیست(زیست شناس عصب) را در نظریه انفجار بزرگ (The Big Bang Theory) بازی می‌کند و در زندگی واقعی‌اش دکترای خود را در علوم اعصاب از UCLA گرفته است.

پس از حضور در "بلوسوم"، او در هاروارد و ییل پذیرفته شده بود، اما ترجیح داد در موسسه‌ای نزدیک به خانه‌اش تحصیل کند. او ابتدا مدرک لیسانس خود را گرفت، سپس برای دکترای خود به تحصیل بازگشت (در سیستم آموزشی آمریکا بعد از لیسانس امکان اقدام مستقیم برای دکترا هست)، موضوع پایان‌نامه‌اش بررسی فعالیت هیپوتالاموس در بیماران مبتلا به سندرم پرادر-ویلی بود. گفته می‌شود که ضریب هوشی او بین 150تا 163 است.

ماییم بیالیک

 نیکول کیدمن (Nicole Kidman)

با داشتن پدری با تحصیلات روانشناس بالینی و زیست شناس و مادری پرستار، جای تعجب نیست که نیکول کیدمن ضریب هوشی 132 داشته باشد.

او در کالج هنرهای ویکتوریا و سپس در تئاتر خیابان فیلیپ در سیدنی، به همراه نائومی واتس دوست بازیگرش تحصیل کرد. پس از آن، در یک تئاتر استرالیایی برای جوانان شرکت کرد.

نیکول کیدمن

 استیو مارتین (Steve Martin)

استیون مارتین که همه ما او را می‌شناسیم و دوستش داریم قبل از تبدیل شدن به اسطوره کمدی، دانشجوی رشته فلسفه در دانشگاه ایالتی کالیفرنیا بود.

او از زمان مدرسه به پروفسور شدن فکر می‌کرد، اما انگیزه ها در او تغییر کرد و او به دانشگاه UCLA  رفت تا در رشته تئاتر تحصیل کند. گفته می‌شود ضریب هوشی او 142 است.

استیو مارتین

 شکیرا (Shakira Isabel Mebarak Ripoll)

شکیرا یکی از موفق ترین زنان در صنعت موسیقی است که بیشتر به خاطر رقص شکم و ترانه نویسی اش شناخته شده است.

او به زبان های انگلیسی، اسپانیایی و پرتغالی مسلط است، اما تا حدودی می‌تواند به زبان های فرانسوی، ایتالیایی، کاتالانی و عربی نیز صحبت کند. در سال 2007 دوره ای را در رشته تاریخ تمدن غرب در فوق برنامه‌های دانشگاه ایالتی کالیفرنیا گذراند. گفته می‌شود ضریب هوشی او 140 است.

شکیرا

 جوردانا بروستر (Jordana Brewster)

ستاره "سریع و خشن 7" دنباله رو پدربزرگش در زمینه هوش است. پدربزرگ پدری او استاد دانشگاه ییل بود، جایی که او بعدها با مدرک لیسانس زبان انگلیسی فارغ التحصیل شد. شایعه شده که ضریب هوشی او بین 120تا 130 است.

جوردانا بروستر

 مت دیمون (Matt Damon)

آیا می دانستید "ویل هانتینگ نابغه" بر اساس زندگی واقعی مت دیمون ساخته شده است؟ صرفا یک شوخی بود! اما در واقع، مت دیمون در دانشگاه هاروارد تحصیل کرد (البته بعدها ترک تحصیل کرد) و فیلمنامه اولیه "ویل هانتینگ نابغه" را در کلاس انگلیسی خود برای یک تکلیف درسی اش نوشت.

مت دیمون

 لویز مدونا (louise ciccone madonna)

مدونا در حین تحصیل در مدرسه وست میدل به خاطر معدل خیلی خیلی بالا و رفتار عجیبش معروف بود. گفته می‌شود ضریب هوشی او 140 است، که این موضوع اصلاً  تعجب آور نیست چراکه او توانسته شغل خودش را در طول چهار دهه بسیار توسعه دهد.

مدونا

 اشتون کوچر (Ashton Kutcher)

اشتون کوچر با اینکه در برنامه تلویزیونی ای در دهه 70 میلادی نقشی را بازی کرده است، اما ضریب هوشی او برابر با استیون هاوکینگ یعنی 160است.

او در رشته مهندسی بیوشیمی در دانشگاه آیووا تحصیل کرد، اما بعدا آن را رها کرد تا مدل شود. مسیر اصلی کاری او کشف درمانی برای مشکلات قلبی برادر دوقلویش مایکل بود.

اشتون کوچر

 جودی فاستر (Jodie Foster)

جودی فاستر به باهوش بودن معروف است، زیرا خواندن را در 3 سالگی آموخته است. بنابراین ضریب هوشی 132 برای او چندان تعجب آور نیست. او به زبان‌های فرانسوی و انگلیسی مسلط است، تا حد زیادی هم ایتالیایی، اسپانیایی و آلمانی بلد است، اما صحبت نمی‌کند.

وی از دانشگاه ییل فارغ التحصیل شد و در رشته ادبیات با پایان نامه ای در مورد تونی موریسون فارغ التحصیل شد. جودی در سال 1997 دکترای افتخاری هنرهای زیبا را از دانشگاه ییل دریافت کرد.

جودی فاستر

 آرنولد شوارتزنگر (Arnold Schwarzenegger )

ممکن است ما او را با "ترمیناتور" بشناسیم و دوستش داشته باشیم، اما آیا می دانستید که آرنولد شوارتزنگر ضریب هوشی 132تا 135 دارد؟ این نباید خیلی تعجب آور باشد، زیرا او بدون هیچ سرمایه‌ای به آمریکا آمد و توانست امپراتوری خودش را بسازد.

او در سال 1979 با مدرک بازاریابی بین المللی برای تناسب اندام و مدیریت بازرگانی از دانشگاه ویسکانسین سوپریور فارغ التحصیل شد.

آرنولد

 جیمز وودز (james woods)

از بین افراد این لیست، جیمز وودز بالاترین ضریب هوشی را دارد که 180تا 184 گفته شده است. در این دسته بندی، نمره بیش از 160 به عنوان "نابغه خارق العاده"معرفی شده است.

او به عنوان شغل اصلی در رشته جراحی چشم در MIT تحصیل کرد. با این حال، برای تبدیل شدن به یک بازیگر، کمی قبل از فارغ التحصیلی از MIT انصراف داد تا بازیگری را دنبال کند.

جیمز وودز

 جینا دیویس (Geena Davis)

جینا دیویس در هالیوود چندین شغل دارد و فکر می‌کنیم که این موضوع تا حد زیادی با ضریب هوشی بالای او ( 140) ارتباط دارد! او در سال 1979 با مدرک لیسانس در رشته نمایش از دانشگاه بوستون فارغ التحصیل شد.

همچنین یکی از اعضای منسا است، یک سازمان اجتماعی که اعضای آن جزو 2 درصد افراد برتر از نظر هوش هستند.

جینا دیویس

 کونتین تارانتینو (Quentin Tarantino)

اگرچه او در نوجوانی دبیرستان را رها کرده و شروع به راه اندازی یک سینمای پورنو کرده، اما این بدان معنا نیست که کوئنتین تارانتینو کلا بی عقل است. ضریب هوشی او 160 است، به اندازه ضریب هوشی آلبرت انیشتین!

کونتین تارانتینو

 نولان گولد (Nolan Gould)

در سریال "خانواده مدرن"، نولان گولد به ایفای نقش "لوک دانفی" احمق اما دوست‌داشتنی پرداخت، اما در زندگی واقعی‌اش او یک نابغه است.

نولان یکی از اعضای منسا است یک سازمان اجتماعی که اعضای آن جزو 2 درصد افراد برتر از نظر هوش هستند و در سال 2012 ده کلاس را جهشی خوانده بود. او در برنامه "الن دجنرس" عنوان کرد که ضریب هوشی اش 150 است.

نولان گولد

 شارون استون (Sharon Stone)

چهره زیبای او گولتان نزند، شارون استون فردی بسیار باهوش است! گفته می شود که ضریب هوشی او 154 است و همچنین ادعا کرده است که اگر برای عضویت در منسا درخواست دهد، به احتمال زیاد پذیرفته می شود.

شارون استون

 اشلی ریکاردز (Ashley Rickards)

اگرچه که ضریب هوشی این ستاره مبتدی مشخص نیست اما او یکی از اعضای منسا است، که برای عضویت در این سازمان نیاز به داشتن ضریب هوشی در سطح نابغه دارد.

اشلی ریکاردز

سیلوستر استالونه(Sylvester Stallone)

شگفت زده می شوید اگر بدانید بهره هوشی استالونه 160 می باشد و او جز بازیگران باهوش تلقی می شود. همچنین او یک نقاش با استعداد هم می باشد.

سیلوستر استالونه

جسیکا آلبا(Jessica Alba)

جسیکا آلبا بازیگر فوق العاده ای است که عموم مردم او را به خاطر بازی در فیلم چهار شگفت انگیز می شناسند. علی رغم اینکه او نتوانسته تحصیلاتش را ادامه دهد و همیشه از این موضوع ابراز ناراحتی می کند، اما بهره هوشی او 151 می باشد.

او بازیگر خیری است که برای فراهم کردن زندگی بهتر و امکاناتی برای درس خواندن و تحصیل کودکان آفریقایی تلاش می کند.

جسیکا آلبا

مریل استریپ(Meryl Streep)

بازیگر پر طرفدار و پر افتخاری که بهره هوشی بالایی دارد! ضریب هوشی این بازیگر 147 می باشد و او جز بازیگران زن باهوش به شمار می رود. او توانایی بالایی در حفظ دیالوگ ها دارد و اغلب عملکرد خیره کننده ای را از خود به نمایش می گذارد.

مریل استریپ

رابین ویلیامز(Robin Williams)

این ستاره عرصه کمدی در سینما دارای ضریب هوشی 140 است. رابین مهارت بالایی در بداهه گویی و طنز پردازی دارد. او با استعداد بالایی که در زمینه طنز دارد، انقلابی در دهه هفتاد ایجاد کرد.

رابین ویلیامز

اما واتسون( Emma Watson)

اما هم جز سلبریتی های باهوش است؛ این فعال حقوق زنان و بازیگر باهوش ضریب هوشی 132 دارد.

اما واتسون

جینا دیویس (Geena Davis)

ضریب هوشی جینا، 140 است. او یکی از درخشان ترین شخصیت های مشهور در عرصه مد می باشد. این بازیگر و مدل شناخته شده، فعالیت گسترده ای در زمینه برابری جنسیتی دارد.

جینا دیویس

دولف لاندگرن( Dolph Lundgren)

ضریب هوشی دولف 160 است! باورتان بشود یا نه این مرد باهوش بورس تحصیلی فولبرایت در MIT را رد کرد تا محافظ گریس جونز شود و در نهایت با عشق و علاقه زیاد با یکدیگر ازدواج کردند.

دولف لاندگرن

جمع بندی ای سنج

در این مقاله به معرفی 21 سلبریتی با ضریب هوشی بالا پرداخته شد. همنطور که گفته شد مردم اغلب بر این باور هستند که بازیگران یا خوانندگان صرفاً افراد مشهوری هستند در حالی که چنین نیست و خیلی از این دسته سلبریتی ها از هوش بسیار بالایی برخودار هستند که در بالا به 21 مورد آن ها اشاره کوتاهی کردیم.

 آیا سلبریتی های دیگری هم می شناسید که از ضریب هوشی بالایی برخودار باشند؟ در نهایت لطفا نظرات و دیدگاه های ارزشمندتان را با ما در میان بگذارید.

ارتباط بین تیپ شخصیتی و سطوح جاه طلبی
معرفی تیپ MBTI هر شخصیت در سریال بازی مرکب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و نحوه واکنش به تعریف و تمجید
ارتباط بین تیپ شخصیتی و حساس بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و محترم بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و لمس فیزیکی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و خودکنترلی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جنبه احمقانه فرد
ارتباط بین تیپ شخصیتی و روابط معیوب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جدی بودن

اصطلاحات مهم این مقاله

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید

سوالات متداول

 • ضریب هوشی چیست؟

  • ضریب هوشی عددی است که نمایانگر بهره هوشی افراد می باشد و هوشبهر نام دیگر آن است.
 • ضریب هوشی بالا چه مزایایی دارد؟

  • تصمیم گیری بهتر، خلاقیت بیشتر، کار کردن در مشاغل سخت تر، نوآوری بیشتر، عملکرد بالاتر و...
 • کدام سلبریتی ها باهوش هستند؟

  • مریل استریپ، نیکول کیدمن، جسیکا آلبا، شارون استون و...
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید