هدر تبلیغاتی شخصیت شناسی آنلاین با تست MBTI و تفسیر کامل
هدر تبلیغاتی شخصیت شناسی آنلاین با تست MBTI و تفسیر کامل

نظریه های روانشناسی

در این بخش از مجله ای سنج به بررسی نظریه های روانشناسی ارائه شده توسط شخصیت های برجسته خواهیم پرداخت. هر قسمت شامل بیوگرافی نظریه پرداز و بررسی جنبه های مختلف تئوری های وی در حوزه روانشناسی است.

توجه: مطالب این قسمت توسط روانشناسان ای سنج تدوین و ترجمه شده است. فرایند یادگیری در این بخش رایگان بوده و هرگونه انتفاع از آن و یا کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

ریموند کتل

در این مقاله سعی داریم تا به طور کامل زندگی نامه و نظریه کتل را با هم مرور کنیم.

ماری اینسورث

در این مقاله سعی داریم تا به طور کامل زندگی نامه و نظریه ماری اینسورث را با هم مرور کنیم.

مایرز و بریگز

کاترین و ایزابل مایر بریگز مادر و دختری هستند که با تست MBTI خود بیشترین تاثیر را در ارزیابی شخصیت به جا گذاشته اند.

سولومون اش

سولومون اش یک شخصیت برجسته در زمینه روانشناسی است که روی مفاهیمی نظیر شکل گیری برداشت، تلقین پرستیژ و آزمایش همنوایی کار کرده است.

آلبرت بندورا

آلبرت بندورا یکی از برجسته ترین افراد در زمینه روانشناسی اجتماعی است، همچنین او تاثیر بسزایی در آموزش و پرورش نیز داشته است.

جان بالبی

در این بخش به طور کامل نظریه جان بالبی از جمله بیوگرافی، نظریه دلبستگی، مطالعات حوزه محرومیت مادران و نکات مهم را خواهیم گفنت.

جروم برونر

جروم برنر یک روانشناس مشهور در حوزه های مختلف روانشناسی به ویژه روانشناسی شناختی و آموزشی است.

اریک اریکسون

اریک اریکسون یک رواشناس معروف در حوزه روانشناسی رشد روانی اجتماعی است. علت شهرت او نظریه رشد روانی اجتماعی و توسعه مفهوم هویت است.

زیگموند فروید

زیگموند فروید یکی از مشهور ترین روانشناسان در حوزه روانکاوی است و او را به پدر علم روانکاوی نسبت داده اند. فروید نظریه های مختلفی در زمینه روانشناسی بیان کرده است.