تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

ویلیام گلاسر

ویلیام گلاسر یک روانشناس مشهور آمریکایی است، که علت شهرت او به شرح زیر است:

نظریه انتخاب

نظریه واقعیت درمانی

ویلیام گلاسر

William Glasser

بیوگرافی


ویلیام گلاسر یک روانشناس مشهور آمریکایی است که توسعه دهده نظریه واقعیت درمانی و ارائه دهنده نظریه انتخاب یا تصمیم گیری بود. در این مقاله میخواهیم به شرح کامل زندگینامه او بپردازیم. با ما همراه باشید. همچنین شما می توانید فهرست مطالب را از باکس زیر مشاهده نمایید.

ویلیام گلاسر کیست؟

ویلیام گلاسر یک روانپزشک آمریکایی بود. گلاسر توسعه دهنده نظریه واقعیت درمانی و ارائه دهنده نظریه انتخاب بود. ابداعات وی در زمینه مشاوره فردی، محیط کار و مدرسه بر انتخاب شخصی، مسئولیت شخصی و تحول شخصی تأکید می کند. گلاسر خود را در مخالفت با روانپزشکان متداول رایج قرار داد، که در عوض بر طبقه بندی سندروم های روانپزشکی به عنوان "بیماری" و تجویز داروهای روانگردان برای درمان اختلالات روانی تمرکز کرده اند.

بر اساس تجربیات بالینی و مشاوره ای گسترده، گلاسر نظریات خود را برای مسائل اجتماعی وسیع تری مانند تحصیل، مدیریت و ازدواج به کار برده است. گلاسر به عنوان حامی عمومی به عموم مردم در مورد آسیب احتمالی که نسل های پیشین روانپزشکان می توانند در ارتباط با تشخیص سنتی بیماران مبتلا به بیماری های روانی (بیماری مغزی) و تجویز داروها انجام دهند هشدار داد. از نظر او، بیماران به سادگی نارضایتی خود و عدم ارتباط شخصی معنادار با افراد مهم زندگی خود را بیان می کنند. گلاسر از آموزش عموم مردم در زمینه مسائل بهداشت روانی حمایت کرد

زندگینامه کودکی و تحصیلی ویلیام گلاسر

گلاسر در 11 مه 1925 در کلیولند، اوهایو، پسر تعمیرکار ساعت بن گلسر و همسرش بتی متولد شد. او در دانشگاه کیس وسترن رزرو در کلیولند تحصیل کرد و در آنجا لیسانس خود را در مهندسی شیمی در سال 1945 دریافت کرد. پس از یک دوره کوتاه مهندسی، گلاسر در سال 1946 به کیس وسترن بازگشت، اما در ترم اول خود به ارتش ایالات متحده اعزام شد و در محوطه آزمایش دوگوی در یوتا مستقر شد. او در سال 1947 به کیس وسترن بازگشت و در سال 1949 فوق لیسانس خود را در رشته روانشناسی بالینی و در سال 1953 دکترای روانپزشکی گرفت. وی دوره کارآموزی پزشکی و رزیدنت روانپزشکی خود را در UCLA و مدیران در سال 1961 به پایان رساند.

گلاسر پس از "اخراج از کارکنان" در بیمارستان VA به دلیل اعتقادات ضد فرویدی خود، به عنوان روانپزشک در مدرسه ونتورا برای دختران بزهکار مشغول به کار شد و در آنجا شروع به آموزش ایده هایی کرد که پایه ای برای واقعیت درمانی شد. در طول این مدت، گلاسر با GL Harrington، روانپزشک سالخورده ای آشنا شد که آشکارا به مدل فروید راجع به بیماری روانی اعتقادی نداشت و گلاسر آن را "مربی" خود خواند. همچنین گلاسر یک تمرین روان درمانی خصوصی در لس آنجلس تاسیس کرد، که تا سال 1986 آن را اداره می کرد.

زندگینامه شغلی ویلیام گلاسر

گلاسر کتاب های متعدد و تأثیرگذار در زمینه سلامت روان، مشاوره، پیشرفت مدرسه و آموزش و چندین نشریه که از رویکرد بهداشت عمومی یا تأکید در سلامت روان در برابر مدل غالب "پزشکی" حمایت می کند، تألیف کرده است.

گلاسر موسسه واقعیت درمانی را در سال 1967 تأسیس کرد، در سال 1994 به موسسه نظریه کنترل، واقعیت درمانی و مدیریت رهبری و سپس در سال 1996 در چتسورث، کالیفرنیا، موسسه ویلیام گلاسر تغییر نام داد. این موسسه در حال حاضر در تمپ، آریزونا واقع شده است و دارای موسسات شعبه ای در سراسر جهان است. در دهه 1970 گلاسر مجموعه آثار خود را "نظریه کنترل" نامید. در سال 1996، ساختار نظری به مجموعه ای جامع تبدیل شد که به "نظریه انتخاب" تغییر نام داد، به این دلیل که با نظریه کنترل ادراکی توسط ویلیام تی پاورز، که در دهه 1950 بود، اشتباه گرفته نشود.

سازمان های واقعیت درمانی

در ایالات متحده، موسسه گلاسر در ابتدا با گروه های منطقه ای از نیو انگلند، سانبلت، شمال غربی، میدوست، جنوب شرقی و ساحل غربی سازماندهی شد.
در ژوئیه 2010، انجمن بین المللی ویلیام گلسر (WGAI) در نشویل، کنتاکی تأسیس شد. این هیئت در نهایت در کالیفرنیا با نام جدید ویلیام گلتسر بین المللی (WGI) تأسیس شد و نهاد هماهنگ کننده شناخته شده گلاسر برای نمایندگی ایده های خود در سراسر جهان است. اعضای هیئت مدیره WGI توسط اعضا انتخاب می شوند.

در خارج از ایالات متحده، ویلیام گلاسر بین المللی (WGI) دارای شرکت های تابعه در بسیاری از کشورها از جمله کانادا، کرواسی، اسلوونی، ایرلند، بریتانیای کبیر، فنلاند، مالزی، فیلیپین، کره جنوبی، ژاپن، آمریکای مرکزی و جنوبی، آفریقای جنوبی، استرالیا و. .. نیوزلند است. نه WGI و نه سازمان های وابسته به آن در دوره های معمول گواهینامه خود عناوینی مانند "مشاور" یا "درمانگر" را اعطا نمی کنند. با این حال، در اروپا، دو دوره ویژه توسط موسسه واقعیت درمانی اروپا اجرا می شود که منجر به یک روان درمانگر واقعیت درمانی و یک مشاور درمان واقعیت می شود. هر دو می توانند منجر به دریافت گواهینامه اروپایی روان درمانی (ECP) شوند.

موسسه ویلیام گلاسر انگلستان (به طور رسمی موسسه واقعیت درمانی انگلستان) با مدیر اجرایی خود کارگاه ها و تمرینات دانشکده ها را در انگلستان به نمایندگی از WGI International هماهنگ می کند، که منجر به صدور گواهینامه واقعیت درمانی (CTRTC) می شود. WGI UK که متعهد به ترویج و توسعه نظریه انتخاب، واقعیت درمانی و مدیریت رهبری در انگلستان است و به اعضای خود راهنمایی می دهد، متشکل از گروهی از افراد که ایده های یکسانی دارند و متعهد به توسعه و پشتیبانی شخصی و حرفه ای خود هستند، می باشد. پشتیبانی توسط تیمی از سرپرستان آموزش و کارآموزی ارائه می شود.

اعضای موسسه از "اخلاق" استفاده می کنند که نظریه انتخاب، واقعیت درمانی و مدیریت رهبری راهنمای آنهاست و از روابط آنها به صورت شخصی و حرفه ای حمایت می کند، و واقعیت درمانی باید با صداقت و پایبندی به مفاهیم اساسی که شرح داده شده است آموزش داده شود. گلاسر و دیگران می نویسند، تدریس می کنند و با WG International ارتباط دارند.

گلاسر در 23 آگوست 2013 به همراه همسرش کارلین و دیگران در خانه اش در لس آنجلس درگذشت. در اعلامیه گلاسر علت مرگ نارسایی تنفسی ناشی از ذات الریه عنوان شد. وب سایت موسسه ویلیام گلاسر، مرگ گلاسر را "یک شوک بزرگ برای همه" توصیف کرد، علیرغم اینکه وی "مدتی از وضعیت بدی برخوردار بود."

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید

11 آبان 1401 09:35

تست نیاز اساسی گلاسر بر اساس تئوری انتخاب، طراحی شده است. طبق آن ما 5 نیاز اساسی داریم که در هر کدام از ادمها، سطح این نیاز ها متفاوت است. این پرسشنامه کمک می کند تا بهتر و راحت تر متوجه شویم که چه نیازهایی در ما عمیق تر است (تا بیشتر به آن رسیدگی کنیم). 5 نیاز اصلی در تست گلاسر این موارد هستند:بقا، عشق یا احساس تعلق داشتن، آزادی ادمها، پیشرفت و قدرت، تفریح. این آزمون 35 سواله می تواند شناختی خوبی برای ما به بار بیاورد.