تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

پست وبلاگی
رژیم غذایی انعطاف پذیر چیست؟ مدت مطالعه: 9 دقیقه
ای سنج 03 اردیبهشت 1400 مدت مطالعه: 9 دقیقه

رژیم غذایی انعطاف پذیر چیست؟

در این مقاله می خواهیم در مورد رژیم غذایی انعطاف پذیر صحبت کنیم. این رژیم غذایی برای هر کسی که می خواهد رژیم غذایی مغذی تری داشته باشد اما نمی خواهد از مصرف گوشت مورد علاقه خود صرف نظر کند، در نظر گرفته شده است. تمرکز این رژیم غذایی  بیشتر در مورد محدودیت و حذف مواردی از غذا ها، و اضافه کردن مقدار زیادی از غذاهای گیاهی است. به هر حال در ادامه براساس فهرست مطالب زیر به این موضوع می پردازیم:

رژیم غذایی انعطافپذیر

برنامه و رِم غذایی موفق رژیمی است که برای یک فرد در نظر گرفته شود و از یک برنامه برای همه افراد استفاده نشود و همه ی جنبه های یک فرد را در نظر بگیرد. قبل از شروع یک برنامه رژیم جدید، با یک متخصص تغذیه  مشورت کنید، به ویژه اگر مبتلا به بیماری خاصی هستید و یا یک بیماری زمینه ای دارید. اگر تا به حال رژیم گیاهخواری ای را شروع و تجربه کرده اید ولی چون عاشق خوردن همبرگر و گوشت هستید، از ادامه رژیم صرف نظر کرده اید، رژیم غذایی انعطاف پذیر می تواند گزینه خوبی برای شما باشد. با ترکیب کلمات "انعطاف پذیر" و "گیاهخواری"، این رژیم به شما می گوید که شما می توانید از مزایای یک رژیمی که بر پایه گیاهخواری  هم می باشد، بهره مند شوید، این در حالی است  که هروقت هوس خوردن گوشت کردید میتوانید گوشت هم بخورید و از خوردن گوشت لذت ببرید. اگر چه مفهوم خوردن غذاهایی بر پایه  گیاه، یا به عبارتی غذای گیاهی مفهوم و ایده ی جدیدی نیست، اما نام "انعطاف پذیر" از سال 2008 وارد جریان برنامه های غذایی شد.

بیشتر بدانید

رژیم غذایی که توسط جکسون بلاتنر ثبت شده و او کتاب خود را در همین سال منتشر کرد، "رژیم انعطاف پذیری: بیشتر یک روش گیاهخواری برای کاهش وزن، سالم بودن، جلوگیری از بیماری و افزودن سال هایی به زندگی و سن  و عمر بیشتراست " بلاتنر در مقدمه کتاب، ارتباط شخصی خود با این سبک غذا خوردن را توصیف می کند. در قسمتی از این کتاب آمده است: من می خواهم گیاهخوار شوم، به دلایل  بی شماری که برای سلامتی فایده دارد. من همچنین می خواهم در تابستان از همبرگر کبابی حیاط خلوت، هات داگ در یک بازی بیس بال ، کباب گوشتی که مادربزرگ با عشق می پزد لذت ببرم ... پاسخ ما به شما این است که یک گیاهخوار انعطاف پذیر شوید و رژیم غذایی خود را از همین حالا شروع کنید .

بسیاری از مردم از فلسفه رژیم انعطاف پذیر استقبال کرده اند، خصوصاً به دلیل اینکه هیچ قانون یا دستورالعمل سختگیرانه ای در آن  وجود ندارد. متخصصان تغذیه خاطرنشان می کنند که گیاهان به لطف ریز مغذی های ضروری، ویتامین ها، مواد معدنی و مواد شیمیایی، از بدن در برابر سرطان، دیابت و سایر شرایط سلامتی محافظت می کنند.

طبق گزارش اخبار در شبکه جهانی ایالات متحده، رژیم غذایی انعطاف پذیر، در جایگاه دوم در بهترین رژیم های غذایی قرار دارد  و به آن نمره کلی 4.1 / 5.3 داده شده است ، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رژیم انعطاف پذیر، ادامه مطلب را بخوانید تا متوجه شوید آیا این شیوه ی برنامه غذایی  مناسب زندگی شما هست یا خیر .آنچه کارشناسان می گویند: رژیم غذایی انعطاف پذیر، بر تغذیه گیاهی با انعطاف پذیری برای محصولات حیوانی در حد متوسط ​​پایه ریزی می شود. متخصصان تغذیه می توانند پشت این نوع برنامه های غذایی که سرشار از غذاهای غنی از مواد مغذی است و برای پیروی طولانی مدت پایدار هستند، بایستند و از این برنامه غذایی همه جانبه دفاع کنند.

توجه

  هیچ رویکرد واحد و یکسانی برای یک سبک زندگی سالم وجود ندارد.

در این رژیم  چه چیزی می توانید بخورید؟

هنگام رعایت رژیم غذایی انعطاف پذیر، تمرکز شما بر خوردن وعده های غذایی گیاهخواری، بیشتر است. این رژیم همچنان امکان وعده های غذایی مبتنی بر گوشت را در طول هفته برای شما فراهم می کند.اما نکته اصلی این است که باید بیشتر اوقات روی وعده های غذایی گیاهخواری تمرکز کنید. در حالی که مصرف گوشت را به میزان متوسط و کم تر ​​کاهش دهید.  مطالعات نشان می دهد که به طور طبیعی، افزایش مصرف شما از غذاهای گیاهی رضایت بخش، که غنی از مواد مغذی برای  سلامت هستند، به طور کلی این امر منجر به ارتقای مصرف بیشتر غذاهای گیاهی می شود. از آنجا که لازم نیست هیچ غذایی را به طور کامل از لیست خود حذف کنید، به احتمال زیاد به این برنامه غذایی متعادل، پایبند خواهید بود. هیچ دستور العمل خاصی وجود ندارد که بخواهید برای شروع یک رژیم غذایی انعطاف پذیر دنبال کنید. نگران نباشید، به دنبال دستور العمل های گیاهی غنی از غذاهای گیاهی باشید تا با روزهایی که قرار نیست گوشت مصرف کنید، متناسب باشد.

نکته

زمان مشخصی برای وعده های غذایی مورد نیاز در رژیم غذایی انعطاف پذیر وجود ندارد. برای کسانی که اهداف کاهش وزن دارند ، در کتاب بلاتنر˛  یک وعده صبحانه 300 کالری ، ناهار 400 کالری و شام 500 کالری - به همراه دو میان وعده 150 کالری در وعده های غذایی شما آمده است. در صورت نیاز به کالری بیشتر یا کمتر ، تغییرات جزئی در این طرح مشاهده خواهید کرد. با این وجود ، بدون رعایت برنامه خاصی یا کالری مورد نیاز ، می توانید فرد رژیم گیرنده  باشید.

  محدودیت های غذایی

اگر محدودیت غذایی یا آلرژی غذایی دارید، یافتن اصلاحات مناسب در رژیم غذایی انعطاف پذیر بسیار آسان است. در ان قسمت چند پیشنهاد مفید آورده شده است:

بدون لبنیات: از گزینه های غیر لبنی برای شیر، ماست و پنیر استفاده کنید.

فاقد گلوتن: دانه های فاقد گلوتن مانند کینوا و برنج قهوه ای را انتخاب کنید و مطمئن باشید سایر گزینه های غذایی فاقد گلوتن هستند.

بدون سویا: از توفو و هر نوع غذای دیگر حاوی سویا (مانند ادامام یا شیر سویا) صرف نظر کنید.

سایر تغییرات 

ماهیت اصلی رژیم انعطاف پذیر همان طور که از نامش پیداست، انعطاف پذیری است و برخی از افراد ممکن است نیاز به موارد خاص و استثناهای خاصی داشته باشند تا اطمینان حاصل شود که رژیم انعطاف پذیر، نیازهای فردی تغذیه ای و از لحاظ ویتامین، آن ها را برآورده می کند، از جمله:

افراد مبتلا به دیابت

مطالعات نشان می دهد که رژیم گیاهخواری مزایای جسمی و روانی قابل توجهی را برای مبتلایان به دیابت نوع 2 فراهم می کند.با این حال، افراد دیابتی باید به کل کربوهیدرات دریافتی در هر وعده غذایی توجه کنند. وعده های غذایی گیاهی گاهی اوقات نسبت بیشتری کربوهیدرات دارند و این می تواند بر سطح قند خون تأثیر بگذارد.

زنان باردار یا شیرده 

سطح پایین آهن در دوران بارداری معمول است و رژیم های نیمه گیاهی به تنهایی با کاهش سطح آهن همراه هستند. افرادی که باردار هستند و رژیم غذایی انعطاف پذیر را دنبال می کنند، ممکن است بخواهند گوشت را به طور منظم تر وارد برنامه غذایی خود کنند، منابع آهن گیاهی را افزایش دهید و یا اگر پزشکتان یکی از مکمل های آهن را به شما توصیه می کند از مکمل های آهن استفاده کنید.

از آنجا که رژیم انعطاف پذیر شامل تمام گروه های غذایی است و باعث ایجاد تنوع و تعادل می شود، به طور کلی برای اکثر افراد یک انتخاب مطمئن و درست  و سالم است.

چه چیزی بخوریم؟

سبزیجات 

سبزیجات ستون فقرات و بخش کلیدی رژیم انعطاف پذیر می باشد. با آزمایش روش های جدید پخت و پز یا استفاده از سبزیجات به روش های خلاقانه مانند لوبیا و گل کلم ، مصرف سبزیجات را افزایش دهید.

میوه

به جای اینکه سراغ بستنی بروید تا میل به شیرینی را درشما ارضا کند، رژیم غذایی انعطاف پذیر توصیه می کند به میوه روی بیاورید .میوه، شیرینی مورد نیاز بدن ما را همراه با بسیاری از مواد مغذی مانند فیبر و آب ارائه می دهد که باعث می شود احساس سیری هم داشته باشید. با میوه های مورد علاقه خود، مانند موزهای یخ زده آغشته به شکلات تلخ یا سیب های پخته شده با دارچین، دسرهای جدید درست کنید.

غلات کامل

غلات کامل (در مقابل غلات تصفیه شده) فیبر و مواد مغذی را تأمین می کنند. در غذاهای مورد علاقه خود ˛ از بلغور˛ جو دوسر و برنج قهوه ای استفاده کنید . کینوا ، یا ارزن را هم می توانید به آن اضافه کنید.

پروتئین های گیاهی 

گرچه لازم نیست گوشت و پروتئین های حیوانی را از بین ببرید ، اما  اگر می خواهید وعده های گیاهی بیشتری را در رژیم غذایی خود بگنجانید از پروتئین های گیاهی مانند توفو ، لوبیا ، عدس و آجیل  استفاده کنید.

تخم مرغ

علاوه بر پروتئین های گیاهی ، انعطاف پذیرها می توانند تخم مرغ نیز بخورند. وقتی از یک وعده غذایی بدون گوشت لذت می برید ، تخم مرغ یک روش عالی برای دریافت پروتئین است.

لبنیات

رژیم غذایی انعطاف پذیر دارای لبنیات است  و به لطف ترکیب کلسیم و ویتامین د، تقویت کننده استخوان، یک انتخاب مغذی و مناسب است. می توانید شیر، پنیر، ماست کفیر، یا گزینه های لبنی را در این برنامه غذایی قرار دهید.

روغن ها، گیاهان و ادویه ها

با استفاده از روغن های مختلف، گیاهان معطر و ادویه جات معطر در آشپزخانه خلاقیت به خرج دهید. این موارد به طعم دادن به غذاهای مغذی کمک می کنند.

گوشت (در حد متوسط )

گوشت در رژیم غذایی انعطاف پذیر مجاز است ، اما شما باید کل مصرف خود را کاهش دهید. مقدار هفتگی گوشت براساس ترجیحات شخصی شما متفاوت خواهد بود.رژیم غذایی معمولاً حداقل دو روز بدون گوشت در هفته را توصیه می کند. دیگران جایگزینی برای روزهای کامل بدون گوشت مانند خوردن صبحانه و ناهار گیاهی اما لذت بردن از شام با وعده های کوچک گوشت پیشنهاد کرده اند.

چه چیزی بخوریم؟

گوشت (بیش از حد)

هدف از رژیم انعطاف پذیر تشویق بیشترافراد به وعده های غذایی گیاهخواری است، بنابراین منطقی است که گوشت اضافی با آن خیلی سازگار نباشد. همانطور که گفته شد، بدون وجود هیچ قانون رسمی برای مصرف گوشت برای افرادی که رژیم دارند، هر فرد تعریف متفاوتی از "بیش از حد" خواهد داشت.

شکر اضافه شده (بیش از حد)

اگر رژیم های انعطاف پذیر را شروع کنید ، مانند اکثر رژیم های غذایی سالم ، باید میزان قند اضافه شده را به حداقل برسانید.

کربوهیدرات تصفیه شده (بیش از حد)

در حالی که کربوهیدرات های تصفیه شده گاهی اوقات مفید هستند، اینبرنامه غذایی توصیه می کند که به غلات کامل روی بیاورید.

بهترین راه برای تعیین اینکه آیا شما به یک رژیم انعطاف پذیر پایبند هستید این است که، مطمئن شوید وعده های گیاهخواری بیشتری را هر هفته در رژیم غذایی خود گنجانده اید. بدون هیچ محدودیتی در رژیم غذایی انعطاف پذیر به غیر از اجتناب یا محدود کردن غذاهای فرآوری شده، در صورت انتخاب این سبک زندگی، غذاهای زیادی وجود دارد که می توانید مصرف کنید.

شروع رژیم غذایی انعطاف پذیر

لیست خرید زیر پیشنهاداتی برای شروع رژیم غذایی انعطاف پذیر را ارائه می دهد. توجه داشته باشید که این لیست خرید قطعی نیست و ممکن است غذاهای دیگری را پیدا کنید که برای شما مفید است.

سبزیجات برگ تیره (کلم پیچ، اسفناج و ...)

سبزیجات (کلم بروکلی، گل کلم، کلم بروکسل، فلفل دلمه ای، قارچ، هویج)

میوه های تازه و منجمد (گریپ فروت، پرتقال، توت، موز، سیب)

چربی های سالم (آووکادو، گردو، بادام، دانه های چیا، دانه های کتان، روغن زیتون)

غلات (کینوا، برنج سفید یا قهوه ای، جو و ... )

نان (غلات سبوس دار، خمیر مایه و .. )

حبوبات (لوبیای سیاه، لوبیای چیتی، عدس، نخود)

گوشت و مرغ (گوشت گاو، سینه مرغ، بوقلمون)

ماهی تازه یا منجمد (ماهی قزل آلا، ماهی، میگو)

محصولات لبنی (ماست ، فتا، پارمزان و .. )

تخم مرغ

مزایا و معایب رژیم غذایی انعطافپذیر

مزایا 

تغذیه عمومی
رژیم غذایی انعطاف پذیر همه گروه های غذایی را در بر می گیرد، بنابراین احتمالاً شما تمام نیازهای غذایی خود را در این رژیم برآورده خواهید کرد (شاید با کمی برنامه ریزی برای اطمینان از مصرف کافی آهن). برای مقایسه، رژیم های غذایی گیاهی و گیاهی سخت تر˛  ممکن است اسیدهای چرب امگا سه ˛ به ویژه دی اچ ای ˛ موجود در ماهی، کم باشند. یک مطالعه در مجله ی  آکادمی تغذیه و رژیم غذایی نشان داد بیش از 50٪ از گیاهخواران در یک گروه، مصرف دی اچ ای را صفر گزارش کردند . یک رژیم انعطاف پذیر، امکان انعطاف پذیری را برای افراد فراهم می کند تا همچنان مثلا ماهی را به طور منظم مصرف کنند و می تواند تعادل غذایی بهتری را برای  بدن ایجاد کند.

انعطاف پذیری 
هیچ چیز از رژیم غذایی انعطاف پذیر حذف نمی شود. بلکه تمرکز بر افزایش غذاهای گیاهی و در عین حال کاهش کل مصرف غذاهای حیوانی است. از آنجا که همه غذاها در این رژیم غذایی جای دارند، به راحتی می توان متناسب با سبک زندگی خود تغییراتی ایجاد کنید و وعده های غذایی را که دوست دارید، در این رژیم جای دهید .همچنین می توانید با اطمینان به مهمانی شام یک آشنا بروید یا به رستوران بروید در حالی که هنوز روی اصول اصلی این رژیم تمرکز دارید.

هزینه
این طرح به جایگزینی وعده های غذایی پرهزینه یا دستور العمل های ویژه ای نیاز ندارد. در عوض، می توانید وعده های غذایی متناسب با بودجه غذایی خود را انتخاب کنید. اگرچه ممکن است هر هفته بیشتر برای پخت و پز زمانی را هزینه کنید، اما به دلیل اینکه ممکن است هر هفته کمتر برای گوشت هزینه کنید، تعادل هم برقرار می شود.

کاهش وزن
چندین مطالعه نشان داده است که رژیم های نیمه گیاهی با کاهش وزن بدن ارتباط دارند. مطالعه ای در سال 2015 در تحقیقات تغذیه ای بالینی نشان داد:  که زنان ˛ پس از یائسگی که رژیم نیمه گیاهخواری را دنبال می کردند ، در مقایسه با زنان غیر گیاهخوار وزن بدن ،  بی ام آی و درصد چربی بدن کمتری داشتند. مطالعه دیگری در سال 2014 در ژورنال آکادمی تغذیه و رژیم غذایی نشان داد : که افراد نیمه گیاه خوار نسبت به افراد غیر گیاهخوار چاقی کمتری دارند.

کاهش خطر دیابت
رعایت یک رژیم انعطاف پذیر ممکن است به شما در کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 کمک کند. سه مطالعه مختلف - یکی در سال 2009 ،  در مراقبت از دیابت، یکی در سال 2011 در مورد تغذیه، متابولیسم و ​​بیماری های قلبی عروقی، و یکی در سال 2014 در مجله تغذیه، دریافت که یک رژیم غذایی نیمه گیاهی در مقایسه با رژیم های غیر گیاهی با خطر کمتری دیابت نوع 2 همراه است.به همین ترتیب، یک مطالعه در تحقیقات تغذیه بالینی نشان داد که زنان نیمه گیاه خوار سطح سرمی گلوکز و انسولین کمتری دارند. 

گزارش آماری

تحقیقات نشان می دهد که افراد انعطاف پذیر شاخص توده بدنی (بی ام آی) کمتری دارند و میزان چاقی کمتری را نشان می دهند. برای کاهش وزن، مدیریت وزن و بهبود سلامتی، اکثر افراد باید بتوانند رژیم غذایی انعطاف پذیر را به صورت مادام العمر رعایت کنند.

معایب

ممکن است این رژیم برای افرادی که به طور روزانه گوشت مصرف می کنند، مشکل باشد.

پتانسیل کمی برای مصرف آهن دارد.
اگر در یک خانواده که  گوشت و سیب زمینی را به طور مداوم مصرف می کنند ˛ بزرگ شده اید ، ممکن است انتقال به وعده های غذایی گیاهی بیشتر برایتان  دشوار باشد. با این حال، رژیم انعطاف پذیر در مورد اتخاذ یک شیوه زندگی مناسب برای شما است، که ممکن است به معنای بی گوشتی دو روز در هفته و لذت بردن از گوشت گاو، مرغ یا گوشت در روزهای دیگر باشد کمک می کند .

مصرف آهن بالقوه کم
تحقیقات در بین زنان استرالیایی نشان داد که، زنان نیمه گیاهخوار در مقایسه با زنان غیر گیاهخوار میزان کم آهن، کمبود آهن و کم خونی را افزایش می دهند. بسته به اینکه چند بار گوشت را در رژیم غذایی انعطاف پذیر قرار می دهید، ممکن است لازم باشد که به افزودن منابع آهن گیاهی بیشتر توجه بیشتری کنید. اینها شامل سویا، عدس، لوبیا، دانه ها، سبزیجات برگ دار و غلات کامل است.

راهنمایی اضافی برای مبتلایان به دیابت 

تحقیقات نشان داده است که یک رژیم انعطاف پذیر با کاهش خطر ابتلا به دیابت مرتبط است. بسیاری از منابع پروتئینی گیاهی مانند لوبیا و عدس نیز سرشار از کربوهیدرات هستند. ممکن است متوجه شوید که میزان کل کربوهیدرات روی وعده های غذایی شما کمی بیشتر است، که می تواند بر سطح قند خون تأثیر بگذارد. اگر دیابت دارید و می خواهید یک رژیم انعطاف پذیر را دنبال کنید، عاقلانه است که با یک متخصص تغذیه مشورت کنید که می تواند به شما در برنامه ریزی وعده های غذایی متناسب با تعداد کربوهیدرات مناسب˛ برای نیازهای تغذیه ای شما کمک کند.

فواید سلامتی 

فواید یک رژیم متعادل و غنی از مواد مغذی به خوبی ثبت شده است. مطالعات نشان می دهد که مصرف بیشتر غذاهای کامل، فرآوری نشده از جمله میوه ها و سبزیجات، چربی ها و پروتئین های گیاهی، ماهی، حبوبات، غلات کامل و مغزها، می تواند:

سلامتی و رفاه را بهبود ببخشید

کاهش وزن را تقویت کنید

سلامت قلب را بهبود ببخشید

خطر ابتلا به بیماری های مزمن مانند سرطان و دیابت نوع 2 را کاهش دهید

تحقیقات همچنین از مصرف متوسط ​​گوشت به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی متعادل و سالم پشتیبانی می کند.

خطرات سلامتی 

اگرچه هیچ خطری برای سلامتی در ارتباط با رژیم غذایی انعطاف پذیر وجود ندارد، اما برخی تحقیقات نشان داده است که، رابطه ای بین رژیم نیمه گیاهی و افسردگی وجود دارد. به یاد داشته باشید، که این نتیجه ی همبستگی همیشه یکسان نیست، به این معنی که یک رژیم نیمه گیاهی لزوماً باعث افسردگی نمی شود؛ ممکن است عوامل دیگری نیز بر این زمینه تاثیر داشته باشد. با این حال، قابل قبول است که برخی از افراد ممکن است به رژیم های انعطاف پذیر متوسل شوند تا به عنوان راهی برای کنترل و محدود کردن مصرف مواد غذایی خود به روشی "قابل قبول از نظر اجتماعی" دست پیدا کنند. برخی از متخصصان معتقدند که محدودیت غذا خوردن می تواند مربوط به چنین علائم افسردگی باشد.

نکته

البته هیچ رژیم غذایی وجود ندارد که برای همه مناسب باشد. بهترین رژیم غذایی رژیمی است که بتوانید به طور مادام العمر به آن پایبند باشید و به شما در رسیدن به اهداف بهداشتی شخصی کمک می کند.

اگر قصد دارید از این رژیم برای کاهش وزن استفاده کنید، سایر فاکتورها و عوامل را هم به خاطر بسپارید، فاکتور هایی مانند خواب، ورزش منظم، کاهش وزن و مدیریت وزن نیز نقش دارند. به یاد داشته باشید، پیروی از یک رژیم طولانی مدت یا کوتاه مدت ممکن است برای شما لازم نباشد و بسیاری از رژیم های غذایی به خصوص طولانی مدت به سادگی جواب نمی دهند. در حالی که ما روند و روش های لاغری ناپایدار را تأیید نمی کنیم ، ما واقعیت ها را ارائه می دهیم تا بتوانید تصمیمی آگاهانه بگیرید که برای نیازهای تغذیه ای، طرح ژنتیکی، بودجه و اهداف شما مناسب باشد. اگر هدف شما کاهش وزن است، به یاد داشته باشید که لاغر شدن لزوماً به معنای سالم بودن خود نیست، و راه های زیادی برای پیگیری وضعیت سلامتی وجود دارد. ورزش، خواب و سایر عوامل سبک زندگی نیز در سلامت کلی شما نقش اساسی دارند. همیشه بهترین رژیم غذایی رژیمی است که متعادل و متناسب با سبک زندگی شما است.

جمع بندی ای سنج

در این مقاله در مورد رژیم غذایی انعطاف پذیر به طور جامع بحث کردیم. این رژیم  می تواند شما را به سمت یک برنامه غذایی متعادل و غنی از مواد مغذی راهنمایی کند. شما بر روی افزودن غذاهای گیاهی بیشتر تمرکز خواهید کرد و در عین حال به تدریج مصرف غذاهای حیوانی را کاهش می دهید. کلید انعطاف پذیری رژیم غذایی این است که شما نیازی به حذف گوشت ندارید. می توانید آن را به شیوه ای که برای شما مناسب است در سبک زندگی خود بگنجانید. اگرچه گوشت خوارانی که به طور زیاد گوشت می خورند،  سازگاری با این سبک زندگی را دشوار می دانند، اما این رژیم انعطاف پذیری ایجاد می کند - خواه این بدان معناست که فقط چند وعده غذایی بدون گوشت در هفته داشته باشید و یا اینکه به دنبال غذاهای غالباً گیاهی کار کنید. پیروی از رژیم انعطاف پذیر می تواند سلامت کلی شما را بهبود بخشد و باعث کاهش وزن شود.

آشنایی با این نوع رژیم غذایی تا چه حد برای شما هیجان انگیز می باشد؟ آیا قصد دارید این نوع رژیم غذایی را از همین الان شروع کنید؟ لطفا دیدگاه و نظرات ارزشمند خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

آسیب ناشی از الکل چیست؟
پذیرش چربی چیست؟
درک چاقی و برچسب های اجتماعی
خوشبختی چیست؟
کارما چیست و چگونه بر زندگی ما تاثیر می گذارد؟
کارما یوگا چیست؟
قانون مورفی چیست؟ آیا قوانین مورفی حقیقت دارند؟
معنی تابو چیست؟ ریشه یابی و بررسی کامل
انواع قرص خواب آور قوی و عوارض آن
بررسی 0 تا 100 برنامه ریزی + تکنیک

اصطلاحات مهم این مقاله

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید