تست MBTI - شخصیت شناسی - رایگان

تست MBTI - شخصیت شناسی - رایگان

تست MBTI - شخصیت شناسی - رایگان تست MBTI - شخصیت شناسی - رایگان
پست وبلاگی
شیوع افسردگی مدت مطالعه: 2 دقیقه
محسن گلکار 31 تیر 1398 مدت مطالعه: 2 دقیقه

شیوع افسردگی

امروزه در خیابان های شهر، پاساژها، متروها، حتی در داخل ماشین های شخصی؛ آدم هایی با ظاهر و روحیات متفاوتی می بینیم. عده ای با ظاهری آراسته عده ای هم شلخته و عده ای هم معمولی. عده ای برای وقت گذرانی به بیرون آمده اند عده ای هم برای رفع مشکلات روزمره و عده ای هم برای ترک تنهایی، خود را به جمع رسانده اند. خیلی از این افراد بخاطر مشکلات طاقت فرسای زندگی بی رمق، خسته، و زود رنج شده اند افرادی که امید و انگیزه ایی برای ادامه زندگی ندارند و به معنای واقعی دچار افسردگی شده اند. انسان درگیر در چرخ دنده های تمدن پیشرفته امروز، گویی دیگر نمی تواند بار سنگین این همه فشار ناشی از تبعات تمدن را تحمل کند و به افسردگی روی آورده است.

غمگین

به هر حال این بیماری را می توان در سرتاسر دنیا در بین افراد مشاهده کرد در واقع افسردگی یکی شایعترین بیماری های دنیا می باشد که باعث شده است متخصصین زیادی به مطالعه آن بپردازند تا بتوانند نشانه های اصلی،  عوامل موثر و راههای درمان افسردگی را شناسایی کنند.

پژوهش های متخصصین نشان داده است که بین افسردگی و استرس و اضطراب ارتباط نزدیکی وجود دارد و کسانی که زمینه استرس و اضطراب دارند، بیشتر در معرض ابتلا به افسردگی قرار می گیرندوگاهی اوقات استرس عامل تسهیل کننده بروز افسردگی است.

تحقیقات انجام‌شده در این زمینه نشان می‌دهد که در اروپا و آمریکا ۱۵ تا ۳۰درصد بزرگسالان در طول زندگی‌شان حتماً یک‌بار به افسردگی عمیق مبتلا شده‌اند. همچنین سازمان بهداشت جهانی  گزارش داده است که تقریباً ۱۰۰میلیون نفر در دنیا از بیماری افسردگی رنج می‌برند؛ به همین دلیل در بسیاری از کشورهای دنیا توجه زیادی به بیماری افسردگی می‌شود.

بنا به گزارش وزرات بهداشت آمریکا ؛ اضطراب و افسردگی، سالانه ۵۶ میلیون نفر را تحت تأثیر قرار می‌دهد و برای دولت هزینه‌های درمانی بسیار به بار می‌آورد. همچنین کشور انگلیس به دلیل مسائل اجتماعی و اقتصادی از جمله نارضایتی شغلی و تعرض جنسی به کودکان در صدر افراد افسرده در جهان غرب قرار دارد.

به هر حال آمار افسردگی در کشورها در شرایط مختلف فرق می‌کند؛ به‌عنوان مثال در کشورهایی که زلزله یا جنگ اتفاق می‌افتد یا تغییرات اقتصادی و اجتماعی سریع دیده می‌شود، میزان افسردگی بیشتر می‌شود. از جمله در تهران آمار نشان می‌دهد که نزدیک به ۳۴ درصد تهرانی‌ها دارای نشانه‌هایی از بیماری روانی بوده‌اند؛ ولی آمار مربوط به بیماری‌های روانی و افسردگی در سطح جامعه ایران، حدود ۲۱ تا ۲۵ درصد است.

خودکشی

از سوی دیگر رئیس انجمن روانپزشکان ایران نیز گفته است که بیماری افسردگی تا سال ۲۰۲۰ در رده اول بیماری های شایع در انسانها به ویژه در گروه بیماری های روانپزشکی دنیا قرار می گیرد.

همچنین بنا بر نتایج پژوهش ها در رابطه با میزان شیوع بیماری افسردگی در دنیا میتوان گفت که این بیماری در رده چهارم جهان قرار دارد.

به هر حال استفاده از نظرات روان شناسان و متخصصین و انجام تست  افسردگی برای تک تک افراد افسرده و ارائه راهکارهای لازم هزینه های بالایی را می طلبد. به همین دلیل طبیعی است که سالانه در دنیا میلیاردها دلار برای درمان اختلال افسردگی هزینه شود .

و درآخر عده ای با نگاهی مایوسانه بر این باورند که ای کاش این بیماری خانه خراب کن همچون سایر بیماری ها، با پیشرفت علم و تکنولوژی و انواع واکسن های مختلف قابل پیشگیری بود تا از بروز پیامدها و تبعات آن بر روح و روان انسان جلوگیری کرد. اما افسوس که آدمی با این همه امکانات رو به رشد هنوز نتوانسته روح و روان خود را به تسخیر درآورد و شاید بتوان گفت هرگز نیز نخواهد توانست.

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید