تست MBTI رایگان انجام بده جایزه ببر

تست MBTI رایگان انجام بده جایزه ببر

پست وبلاگی
توان بخشی سوء مصرف حاد مدت مطالعه: 6 دقیقه
ای سنج 15 اردیبهشت 1400 مدت مطالعه: 6 دقیقه

توان بخشی سوء مصرف حاد

در این مقاله می خواهیم در مورد توان بخشی سوء مصرف حاد (SAR) صحبت کنیم. توانبخشی تحت حاد، مراقبت کامل از بیماران بستری شده است و برای کسانی می باشد که از بیماری یا آسیب رنج می برند.

SAR با هدف بهبود عملکرد و خروج از خانه انجام می شود. در ادامه براساس فهرست مطالب زیر بیشتر به این موضوع می پردازیم:

توان بخشی سو مصرف حاد (SAR)

SAR به طور معمول در مراکز دارای پرستارهای ماهر دارای مجوز (SNF) ارائه می شود. گاهی اوقات، SNF ها بخشی از یک سیستم بیمارستانی هستند و حتی از نظر فیزیکی در همان محوطه بیمارستان واقع شده اند، در حالی که ممکن است، دارای سازمان های مستقلی هم باشند.

صرف نظر از این، SNF برای تهیه SAR باید از مراکز Medicare and Medicaid (CMS) مجوز داشته باشد. این فرایند صدور مجوز شامل بررسی منظم در محل برای تأیید انطباق با مقررات بهداشتی و کدهای ایمنی زندگی (مانند استراتژی های حفاظت از آتش و...) است. 

پرداخت هزینه SAR

اگر به دلیل کاهش قدرت در اثر زمین خوردن، شکستگی مفصل ران یا شرایط پزشکی، به مقداری توانبخشی نیاز دارید، SAR می تواند برای شما مفید باشد. هزینه های ناشی از SAR معمولا توسط بیمه ها پرداخت می شود و این هزینه ها تحت پوشش بیمه قرار می گیرند.

هم چنین برنامه ها و افرادی هم وجود دارند که افراد نیازمند به این خدمات را یاری می کنند و فرآیند گرفتن خدمات را برایشان تسهیل می کنند. البته پوشش و الزامات مالی بسته به نوع برنامه ای که انتخاب کرده اید متفاوت است.

خدمات SAR 

SAR در دو زمینه مختلف به افراد کمک می کند: متخصصان فیزیوتراپی، کار درمانگران و گفتار درمانگران برای افزایش قدرت و عملکرد شما درمانی را فراهم می‌کنند. به عنوان مثال، بسته به نیاز شما ممکن است برای درمان موارد زیر را به کار ببرند:

کمک به شما برای اینکه تعادل خود را افزایش دهید.

کمک برای این که ایمنی خود را هنگام راه رفتن ارتقا دهید.

آن ها با شما کار می کنند تا به شما کمک کنند بعد از سکته مغزی دوباره پاهای خود را حرکت دهید.

کمک به شما در فعالیت های روزمره (ADL) ˛ که استقلال خود را بهبود ببخشید.

 کمک بعد از حمله قلبی  برای اینکه تناسب اندام  (قلبی) خود را بهبود ببخشید.

 پرسنل پرستاری دارای مجوز مراقبت های پزشکی فعالیت های شامل موارد زیر را انجام می دهند:

مدیریت برای بهبود زخم
مدیریت درد
مراقبت از تنفس
سایر خدمات پرستاری که با نظارت متخصصان صورت می گیرد.

چه کسی از SAR سود می برد؟

افرادی که سقوط و زمین خوردن، آسیب دیدگی یا استفاده از خدمات و شرایط پزشکی را تجربه کرده اند ممکن است از اقامت کوتاه مدت در مراکز SAR بهره مند شوند.

هدف SAR تامین کمک در زمان - محدودی است که برای بهبود عملکرد و ایمنی در خانه یا مکان قبلی زندگی (مانند یک زندگی مساعدت شده یا زندگی مستقل) طراحی شده‌ است. افراد SAR را با شرایط بسیار متنوعی دریافت می کنند، از جمله:

شکستگی یا جایگزینی  مفصل (مفصل ران، زانو، شانه)

شرایط قلبی

سکته

دیابت

شرطی سازی مربوط به سقوطو زمین خوردن

بیماری انسدادی ریه (COPD)

نارسایی احتقانی قلب (CHF)

آسیب های نخاعی

قطع عضو

درمان در SAR 

پزشک شما معمولاً بر اساس توصیه های متخصص فیزیوتراپی، کاردرمانی و / یا گفتاردرمانگر، درمانی را برای شما تجویز می کند. برخی از افراد در ابتدا فقط بسته به شرایط خود می توانند، حدود 30 دقیقه درمان را در روز تحمل کنند.

برخی دیگر ممکن است بتوانند چند ساعت در روز درمان را تحمل کنند. اگر در یک مرکز SAR هستید و احساس می کنید باید روزانه بیشتر تحت درمان و مراقبت قرار بگیرید، باید از پزشک خود بپرسید که آیا می توان دقیقه های  درمان شما را افزایش داد یا خیر.

طول و مدت اقامت 

اقامت در مراکز  SAR بسیار متفاوت است. بعضی از افراد فقط برای چند روز در آنجا می مانند، در حالی که دیگران ممکن است هفته ها یا حتی تا 100 روز در آنجا اقامت داشته باشند. عوامل مختلفی مدت زمان اقامت شما در یک مرکز SAR را تعیین می کنند، از جمله:

میزان آسیب دیدگی یا وضعیت پزشکی شما
میزان سلامتی شما در حالت کلی
بیمه شما تا چند روز اقامت شما را در این مراکز پوشش می دهد؟
توانایی شما برای زندگی ایمن پس از ترک SAR چقدر است؟

SAR  در مقابل بیمارستان‌ها 

اصطلاحاتی که برای صحبت در مورد مراقبت های پزشکی و توانبخشی استفاده می شود، می تواند گاهی گیج کننده باشد. SAR با یک بیمارستان یا یک مرکز توانبخشی بستری حاد متفاوت است.

بیمارستانی که گاهی اوقات مرکز "مراقبت حاد" نامیده می شود، فقط برای موارد مهم پزشکی با هدف اقامت بسیار کوتاه مدت مناسب است. یک مرکز توانبخشی حاد برای نیازهای سطح بالای توانبخشی طراحی شده است، که معمولاً به بیش از سه ساعت در روز فیزیوتراپی، کار یا گفتار درمانی نیاز است.

مراکز تحت حاد توانبخشی (SAR) معمولاً برای افرادی که کمتر از سه ساعت در روز به درمان نیاز دارند مناسب است، بنابراین برچسب "کمتر حاد"، که از نظر فنی به معنای زیر یا کمتر از توانبخشی حاد است.

یافتن SAR با کیفیت بالا 

به عنوان مثال، یکی از چالش های ترمیم و بهبود مجدد پس از سکته، انتخاب یک برنامه عالی برای ترمیم و بهبود مجدد است. پیش از موعد انجام این برنامه ها برای درمان انجام  تحقیقات قبل از اینکه شما یا عزیزتان هرگز به توانبخشی نیاز داشته باشید، می تواند بسیار مفید باشد. مراکز نظارتی درمانی یک سیستم رتبه بندی 5 ستاره در خانه های سالمندان ارائه می دهند و بسیاری از این امکانات SAR را ارائه می دهند.

مقایسه رتبه بندی امکانات مختلف می تواند بسیار مفید باشد. به طور معمول، با ارزش ترین منبع شما توصیه هایی از عزیزان یا دوستانی است که قبلاً این روند را طی کرده اند. تجربه شخصی آنها بسیار ارزشمند است. اگر وقت دارید، با چند امکان مختلف و درخواست تور و مشاهده تعاملات کارکنان با بیماران می تواند شاخص مهمی در کیفیت مراقبت های ارائه شده باشد.

نکته

 به یاد داشته باشید که حتی اگر برخی از ساختمان های این مراکز می توانند کاملاً نو به نظر برسند، اما این برنامه و افراد هستند که از شما مراقبت می کنند و واقعاً بر تجربه شما در آنجا تأثیر می گذارد.

انتخاب تسهیلات SAR

اگر به SAR نیاز دارید، توجه داشته باشید که، شما انتخاب می کنید که این SAR از کجا تهیه شود.

بیمارستان ها به طور مرتب در صورت وابستگی به یکی از برنامه های SAR، شما را به سمت خود سوق می دهند. و اگرچه این گزینه می تواند گزینه خوبی باشد، شما حق تصمیم گیری در مورد مکانی که می خواهید برای ترمیم مجدد و توان بخشی از آن استفاده کنید را دارید.

با این حال، گزینه های شما ممکن است به این دلیل که بیمه شما امکاناتی را که انتخاب می کنید تحت پوشش می دهد یا خیر، و یا اینکه آیا این امکانات و مراکز تصمیم می گیرند شما را در برنامه خود قبول کنند، محدود می شوند.

ترک زودهنگام 

اگر فقط قبل از اینکه کارکنان پزشکی فکر کنند باید مرکز را ترک کنید و به خانه بروید، حق دارید هر زمان بخواهید مرکز را ترک کنید. اگر پزشک شما احساس کند که شما هنوز مراحل بهبودی را طی نکرده اید و بعد از رفتن از مرکز در امان نیستید و به هر حال تصمیم به ترک مرکز دارید، به احتمال زیاد از شما می خواهد فرمی را امضا کنید که می گوید شما برخلاف توصیه های پزشکی (AMA)  مرکز را ترک می کنید.

این بدان معناست که اگرچه آنها نمی توانند شما را وادار به ماندن کنند، اما هنوز باور دارند که برای رفتن به خانه ایمن نیستید. این فرم از آن ها در برابر این تصمیم شما برای ترک مرکز که ممکن است منجر به خسارتی برای مرکز شود از آن ها محافظت می کند.

عدم پوشش بیمه 

اکثر شرکت های بیمه استفاده از SAR را از نزدیک کنترل می کنند، زیرا تسهیلات باید مرتباً ارزیابی دقیق شوند و مجوز قبلی و مداوم برای ارائه SAR به اعضای خود را دریافت کنند.

بیمه هنگامی که تصمیم گرفت پوشش SAR شما پایان یابد، باید در مورد این عدم پذیرش پوشش اطلاع رسانی قبلی داشته باشد. گاهی اوقات "نامه کوتاه" یا "اخطار انکار" نامیده می شود و باید یک نسخه از آن در اختیار شما قرار گیرد و در مرکز نگهداری شود تا ثابت شود که قبل از وقوع این تغییر به شما اطلاع داده شده است.

پوشش ممکن است به دلایل مختلفی از جمله:

شما دیگر به درمان تخصصی یا خدمات پرستاری ماهر نیاز ندارید
شما قادر به شرکت در خدمات درمانی نیستید (مانند حافظه شما به دلیل زوال عقل مختل شده است).
شما به طور مداوم تصمیم می گیرید در خدمات درمانی شرکت نکنید.
شما تعداد روزهای اختصاص داده شده خود را برای SAR مصرف کرده اید.

عدم آمادگی برای رفتن

پس از اینکه به شما گفته شد که پوشش بیمه برای اقامت SAR شما در حال پایان است، بسیاری از مردم برنامه ریزی می کنند که طی چند روز آینده به خانه یا مرکز قبلی خود برگردند.

اگرچه ممکن است مشتاقانه به خانه بروید، اما ممکن است بسیار نگران باشید که هنوز آنقدر بهبود پیدا نکرده اید که به خانه برگردید. اگر احساس می کنید هنوز نباید پوشش بیمه شما پایان یابد، مجاز به تجدید نظر در مورد عدم پذیرش پوشش هستید.

می توانید درخواست تجدید نظر فوری را برای بیمه بفرستید تا سریعاً به شما پاسخ دهند. دستورالعمل های تجدید نظر را در اطلاعیه عدم پذیرش پوشش بیمه  دریافت کنید . در صورت انتخاب درخواست تجدید نظر، این مرکز اطلاعات بالینی مربوط به شما را در اختیار شرکت بیمه قرار می دهد و آنها درخواست تجدید نظر شما را برای پوشش اضافی SAR تأیید یا رد می کنند.

عدم ایمنی کافی برای رفتن به منزل

گاهی اوقات، علی رغم تمام تلاش خود برای توان بخشی در یک مرکز SAR، ممکن است به اندازه کافی قدرت یا عملکرد کافی برای ایمنی در خانه را کسب نکرده باشید. مطمئناً عدم توانایی در رسیدن به هدف خود و رفتن به خانه می تواند دلسرد کننده باشد.

مددکار اجتماعی SAR به شما کمک می کند گزینه های دیگری را بررسی کنید که  این گزینه ها ممکن است شامل انتقال به یک مرکز پرستاری متخصص، مانند زندگی مساعدت شده یا خانه های نگهداری از سالمندان باشد. همچنین ممکن است آنها بتوانند با اعضای خانواده شما همکاری کنند تا در خانه کمک بیشتری داشته باشید تا ایمنی خود را افزایش دهید.

به یاد داشته باشید که برخی از افراد برای بهبود و بازتوانی عملکرد  زمان طولانی تری از دیگران نیاز داشته باشند، بنابراین مهم است که شما برای حفظ و بهبود قدرت خود در هر کجا که زندگی می کنید به کار خود ادامه دهید.

 کمک در خانه 

معمولاً مدتی بعد از SAR به کمک در خانه نیاز دارید. از آنجا که بسیاری از شرکت های بیمه سعی می کنند هزینه هایی را که برای مشتریان خود پرداخت می کنند محدود کنند، هدف عملی تر در SAR این است که به شما کمک کند تا از ایمنی و قدرت کافی برخوردار شوید تا بتوانید به خانه خود برگردید و سپس در آنجا به کار خود ادامه دهید.

قبل از ترخیص از SAR، این مرکز باید ترتیبی اتخاذ کند که بتوانید از خدمات بهداشتی در منزل به طور مداوم استفاده کنید، مشروط بر این که با این خدمات پشتیبانی موافقت کنید. مرکزهای بهداشت و درمان در منزل می توانند در خانه با موارد زیر به شما کمک کنند:

فیزیوتراپی

کار درمانی
گفتار درمانی
مراقبت های حرفه ای پرستاری 
خدمات مددکاری اجتماعی

توجه

 هدف SAR به طور ایده آل کمک به شما برای بازگشت به سطح عملکرد قبلی است.

اگر تمایل دارید تا درباره مراحل بهبود سوء مصرف الکل و مواد مخدر بدانید، به صفحه مورد نظر مراجعه نمایید.

جمع بندی ای سنج

در این مقاله سعی شد که در رابطه با توان بخشی سو مصرف حاد (SAR) توضیحات لازم ارائه شود.

آنچه که در نهایت در رابطه با توان بخشی سو مصرف حاد باید به آن اشاره کرد این است که استفاده از این منابع می تواند به شما در بازگشت موفقیت آمیز به منزل کمک کند، که بدون شک هدف مشترک شما و کارکنان بخش توانبخشی می باشد.

آیا مبحث توان بخشی سو مصرف حاد برای شما مفید بود؟ لطفا دیدگاه و نظرات ارزشمند خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

چگونه ضریب هوشی را با استفاده از بازی های فکری افزایش دهیم؟
بزرگترین اشتباهاتی که باعث ضعیف شدن سیستم ایمنی بدنتان می شود
ولبان چیست؟ داروی ضد افسردگی، روش مصرف و عوارض آن
قانون مورفی چیست؟ آیا قوانین مورفی حقیقت دارند؟
صبوری چیست؟ چگونه فرد صبوری باشیم؟
معنی تابو چیست؟ ریشه یابی و بررسی کامل
کاکولد چیست؟ انواع کاکولدیسم و درمان آن
انواع قرص خواب آور قوی و عوارض آن
فرافکنی چیست؟ چگونه با آن مقابله کنیم؟
در زمان ترک متادون چی بخوریم؟ (بهترین دستورالعمل غذایی ترک متادون)

اصطلاحات مهم این مقاله

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید