تست هوش IQ ریون را هم اکنون انجام دهید

تست هوش IQ ریون را هم اکنون انجام دهید

تست هوش IQ ریون را هم اکنون انجام دهید تست هوش IQ ریون را هم اکنون انجام دهید
پست وبلاگی
مراحل توانبخشی قلب مدت مطالعه: 3 دقیقه
ای سنج 18 اردیبهشت 1400 مدت مطالعه: 3 دقیقه

مراحل توانبخشی قلب

در این مقاله می خواهیم در مورد مراحل توانبخشی قلب صحبت کنیم.

توان بخشی قلب، به برنامه ای متشکل از ورزش و آموزش گفته می شود که برای کمک به شما در بازگشت به تناسب اندام و سطح عملکرد مطلوب به دنبال واقعه ای مانند حمله قلبی که برای شما اتفاق افتاده است، طراحی شده است. در ادامه براساس فهرست مطالب زیر به این موضوع می پردازیم:

 توان بخشی قلب

 توان بخشی قلب در واقع درمانی می باشد که شامل ورزش و آموزش است.

این برنامه در تلاش است که قلبی که دچار آسیب شده است را مورد حمایت قرار دهد. توان بخشی قلب معمولاً توسط تیمی از متخصصان در زمینه های مختلف ارائه می شود.

این متخصصان مراقبت های بهداشتی با هم همکاری می کنند تا به شما در بهبود عملکرد های حرکنی تان  کمک کنند، تا عوامل خطر مرتبط با آسیب قلبی را کاهش دهید و به شما و خانواده شما کمک می کنند تا بتوانید تأثیرات روانی - اجتماعی را که ممکن است در بهبودی شما بعد از حمله قلبی تأثیر بگذارد، را  مدیریت کنید.

نکته

فیزیوتراپیست ها به عنوان اعضای تیم توان بخشی قلب کار می کنند، کمک به ارزیابی عملکرد قلب، ارزیابی اختلالاتی که ممکن است تحرک شما را محدود کنند، و ورزش های خاص و فعالیت بدنی را برای کمک به شما در بازگشت به سبک زندگی عادی خود پس از یک واقعه قلبی تجویز می کنند.

مراحل توانبخشی قلب

چهار مرحله توانبخشی قلب وجود دارد. مرحله اول در بیمارستان بعد از واقعه قلبی شما اتفاق می افتد، و سه مرحله دیگر پس از ترک بیمارستان، در یک مرکز بازتوانی قلب یا در خانه اتفاق می افتد.

به خاطر داشته باشید که بهبودی پس از یک واقعه قلبی متغیر است. بعضی از افراد از هر مرحله عبور می کنند، در حالی که دیگران ممکن است زمان طولانی را برای بازگشت به حالت عادی داشته باشند. با دکتر خود همکاری نزدیک داشته باشید تا مراحل  پیشرفت خود را پس از یک واقعه قلبی بدانید و به خوبی درک کنید. 

 مرحله حاد

مرحله اولیه توانبخشی قلب بلافاصله پس از واقعه قلبی شما اتفاق می افتد. یک فیزیوتراپیست مراقبت های حاد با پزشکان، پرستاران و سایر متخصصان توان بخشی همکاری نزدیکی خواهد داشت تا به شما کمک کند شروع به حرکت و تحرک مجدد داشته باشید.

اگر آسیب شدید قلبی یا جراحی داشته اید، مانند جراحی قلب باز، ممکن است درمانگر و فیزیوتراپیست با شما در بخش مراقبت های ویژه (ای سی یو =) شروع به کار کند. زمانی که دیگر نیازی به نظارت شدید و مراقبت در بخش مراقبت های ویژه ندارید، ممکن است شما را به بخش عمومی قلب که مخصوص بیماران قلبی است منتقل کنند.

اهداف اولیه توان بخشی قلب در مرحله یک عبارت است از:

میزان تحرک و اثراتی که تحرک کارکردی بر سیستم قلبی و عروقی شما دارد را ارزیابی می کنند.

برای اطمینان از ایجاد برنامه ریزی مناسب برای ترخیص، با پزشکان، پرستاران و سایر درمانگران مشورت می کنند.

برای کمک به شما در بهبود تحرک و بهبود آمادگی جسمی قلبی، تمرینات ایمنی را تجویز می کنند.

در صورت انجام عمل جراحی قلب باز به شما در حفظ اقدامات احتیاطی  کمک می کند.

عوامل خطر را که منجر به حوادث قلبی می شود، برطرف می کنند.

برای اطمینان از اینکه بتوانید با خیال راحت حرکت کنید، یک وسیله کمکی مناسب مانند عصا یا واکر را برای شما تجویزمی کنند.

با شما و خانواده تان همکاری می کنند تا در مورد شرایط خود و منافع و خطرات مورد انتظار در ارتباط با یک برنامه توان بخشی قلبی آموزش درست و خوبی را ببینید.

پس از بهبود قابل توجه، ممکن است برای شروع مرحله بازتوانی قلب از منزل خود هم خارج شوید .

مرحله ی کمتر حاد 

پس از ترک بیمارستان، برنامه توانبخشی قلب شما در یک مرکز سرپایی ادامه خواهد یافت. فاز دو توان بخشی قلب معمولاً از سه تا شش هفته طول می کشد و شامل ادامه نظارت بر پاسخ های قلبی شما به ورزش و فعالیت است.

یکی دیگر از جنبه های مهم توان بخشی قلبی فاز دو، آموزش روش های مناسب ورزشی و نظارت بر ضربان قلب و میزان فشار در حین ورزش است. این مرحله حول و حوش بازگشت ایمن شما به تحرک عملکردی متمرکز است و ضربان قلب شما را کنترل می کند. 

توجه

در اواخر فاز دو، شما باید آماده باشید تا ورزش و فعالیت مستقل تری را شروع کنید.

درمان سرپایی فشرده 

فاز سه توان بخشی قلب شامل تمرینات مستقل و گروهی بیشتری است. شما باید بتوانید ضربان قلب و پاسخ  بدن خود را به ورزش، و میزان حرکات  ورزشی خود را ارزیابی کنید. فیزیوتراپیست شما در این مرحله برای کمک به شما در افزایش تحمل ورزش و نظارت بر تغییرات منفی که ممکن است در این مرحله از توان بخشی قلب رخ دهد، حضور خواهد داشت.

همان طور که در مرحله سه توان بخشی قلب بیشتر و بیشتر مستقل می شوید، فیزیوتراپیست شما می تواند به شما کمک کند برنامه ای از تمرینات، از جمله انعطاف پذیری، تقویت و ورزش های هوازی را تنظیم کنید و انجام دهید.

  مرحله شرایط مستقل، در حال انجام 

اگر در سه مرحله قبلی کاملاً شرکت کرده باشید، مرحله نهایی توان بخشی قلب، شرایطی مطبوع و مستقل  برای شما به همراه خود دارد. بنابراین شما باید در مورد شرایط خاص خود، عوامل خطر و راهکارهای حفظ سلامتی مطلوب دانش عالی داشته باشید.

ورزش مطبوع در شرایطی مستقل برای حفظ سلامت مطلوب و جلوگیری از مشکلات احتمالی قلبی در آینده ضروری است. در حالی که فاز چهار یک مرحله نگهداری مستقل است، فیزیوتراپیست شما برای کمک به ایجاد تغییراتی در برنامه ورزشی فعلی شما برای دست یابی به آمادگی جسمانی و سلامتی در دسترس است.

جمع بندی ای سنج

در این مقاله در مورد مراحل توانبخشی قلب بحث کردیم. در نهایت باید گفت یک اتفاق غیرمنتظره قلبی، مانند حمله قلبی یا جراحی قلب باز، می تواند یک تجربه ترسناک و منجر به تغییر در زندگی باشد.

با همکاری نزدیک با پزشک و تیم توان بخشی خود و با مشارکت کامل در چهار مرحله توان بخشی قلب، می توانید شانس خود را برای بازگشت سریع و بی خطر به سطح سلامتی مطلوب افزایش دهید.

آیا تا به حال از توانبخشی قلب برای بهبود وضعیت قلب خود یا اطرافیان تان استفاده کرده اید؟ لطفا دیدگاه و نظرات ارزشمند خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

اصطلاحات مهم این مقاله

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید