تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

پست وبلاگی
9 دلیل برای لبخند روزانه مدت مطالعه: 3 دقیقه
ای سنج 03 فروردین 1400 مدت مطالعه: 3 دقیقه

9 دلیل برای لبخند روزانه

در این مقاله می خواهیم در مورد لبخند زدن (Smile) صحبت کنیم. بسیاری لبخند زدن را به عنوان پاسخ غیر ارادی به مواردی که باعث شادی و خنده شما می شوند، می دانند. گرچه این تعریف قطعاً درست است، اما آنچه بیشتر مردم نادیده می گیرند این است که لبخند زدن می تواند به همان اندازه پاسخ داوطلبانه یعنی یک انتخاب آگاهانه و قدرتمند باشد. در ادامه براساس فهرست مطالب زیر به این موضوع می پردازیم:

اهمیت لبخند زدن

مطالعات علمی بی شماری تأیید کرده اند که به طور کلی لبخند هر فردی برای اطرافیانش جذاب تلقی می شود. مطالعات دیگر روشن کرده اند که چگونه عمل لبخند زدن می تواند روحیه فرد و اطرافیان را بالا ببرد. ارتباط خوبی بین سلامتی، طول عمر و لبخند یافت شده است. 

گزارش آماری

مطالعات نشان داده است كه فقط عمل لبخند زدن (ایجاد فرمها و حركات فیزیكی صورت)، خواه نتیجه ی شادی واقعی باشد یا یك عمل، می تواند فواید كوتاه مدت و بلند مدت برای سلامتی و سلامتی افراد داشته باشد. 

معرفی 9 دلیل برای لبخند زدن

در ادامه 10 دلیل اصلی را معرفی می کنیم که به خاطر آن ها باید هر روز آگاهانه برای لبخند زدن تلاش کنید.

عامل جذابیت

ما به طور طبیعی به سمت افرادی که لبخند می زنند جذب می شویم.بنابراین عمل لبخند زدن، یک عامل واقعی جذب دیگران می باشد. در هر صورت جای تعجب نیست که حالت های شدید یا منفی صورت مانند اخم و ...  در واقع برعکس عمل می کنند و به طور موثر مردم را از آن دور می کنند. 

توجه

از قدرت جذب لبخند خود، برای جذب مردم به سمت خودتان استفاده کنید.

برطرف کردن استرس

استرس می تواند در تمام وجود ما نفوذ کند و واقعاً در چهره ما نمایان شود. لبخند زدن نه تنها به شما کمک می کند خسته، فرسوده و خسته به نظر نرسید بلکه در واقع می تواند به کاهش استرس کمک کند. شاید باور نکنید، لبخند زدن و حتی زمانی که تمایل به لبخند زدن نداشته باشید و لبخند جعلی باشد، می تواند استرس را کاهش دهد.  بنابراین وقتی استرس دارید، وقت بگذارید و لبخند بزنید. تا شما و اطرافیانتان از مزایای آن بهره مند شوید.

بالا بردن خلق و خوی 

هر زمانی که حالتان بد شد، لبخند بزنید چرا که احتمال زیادی وجود دارد که روحیه شما به سمت بهتر شدن تغییر کند. لبخند زدن می تواند بدن را فریب دهد تا به شما در بالا بردن روحیه کمک کند، زیرا عمل جسمی لبخند زدن پیام عصبی را در مغز شما فعال می کند. یک لبخند ساده می تواند باعث ترشح ارتباطات عصبی تقویت کننده نوروپپتیدها و همچنین انتقال دهنده های عصبی تقویت کننده خلق و خو مانند دوپامین و سروتونین شود. 

توجه

به لبخند زدن مانند یک داروی ضد افسردگی طبیعی فکر کنید.

مسری بودن لبخند زدن 

گرچه لبخند زدن مطمئناً یک احساس زیباست، اما حسی از حقیقت را به همراه دارد. لبخند زدن نه تنها قدرت بالابردن روحیه شما را دارد، بلکه می تواند حالات دیگران را نیز تغییر داده و اوضاع را شادتر کند. بخشی از مغز شما که مسئول کنترل حالت چهره لبخند است، یک منطقه پاسخ خودکار بیهوش است. به این معنی که لبخند زدن می تواند کاملاً ناخودآگاه باشد، خصوصاً وقتی که صحبت از عادت ما برای تقلید از لبخند شخص دیگر باشد. به هر حال، از نظر علمی ثابت شده است که لبخندها "مسری" هستند. 

عامل تقویت سیستم ایمنی بدن

لبخند زدن همچنین می تواند سلامت کلی شما را تقویت کند. عمل لبخند زدن در واقع به سیستم ایمنی بدن انسان کمک می کند تا عملکرد موثرتری داشته باشد. تصور می شود که هنگام لبخند زدن، عملکرد ایمنی بدن به دلیل آرامش بیشتر بهبود می یابد (به کمک آزاد شدن انتقال دهنده های عصبی خاص). 

تقویت فشار خون 

وقتی لبخند می زنید، فشار خون شما قابل اندازه گیری است. اگر در خانه مانیتور فشار خون دارید، آن را امتحان کنید. چند دقیقه بنشینید، یک مطالعه را انجام دهید. سپس یک دقیقه لبخند بزنید و در حالی که هنوز لبخند می زنید، بار دیگر فشار خونتان را اندازه بگیرید، مطمعناً تفاوت زیادی را متوجه می شوید.

داشتن احساس خوب

مطالعات نشان داده است که لبخند زدن باعث ترشح اندورفین، مسکن طبیعی و سروتونین می شود. این سه انتقال دهنده عصبی در کنار هم باعث می شوند از سر تا پا احساس خوبی داشته باشیم. این مواد شیمیایی طبیعی نه تنها روحیه شما را بالا می برند بلکه باعث آرامش بدن و کاهش درد جسمی می شوند. لبخند زدن یک داروی طبیعی است.

  جوانتر به نظر رسیدن

لبخند زدن نه تنها باعث جذابیت بیشتر شما می شود بلکه می تواند جوانی شما را نیز جلوه دهد. ماهیچه هایی که برای لبخند زدن از آنها استفاده می کنیم، صورت را نیز بلند می کنند و باعث می شود فرد جوانتر به نظر برسد. بنابراین به جای انتخاب انواع عمل های زیبایی صورت، فقط سعی کنید روزانه لبخند بزنید مطمعناً جوانتر به نظر می رسید و احساس بهتری خواهید داشت.

عامل موفقیت 

مطالعات نشان داده است که افرادی که به طور منظم لبخند می زنند بااعتماد به نفس بیشتری به نظر می رسند، بنابراین بیشتر ارتقا می یابند و افراد دیگر به راحتی به آنها نزدیک می شود در نتیجه دایره روابط اجتماعی آن ها افزایش می یابد. در جلسات و قرارهای کاری لبخند بزنید. ممکن است متوجه شوید که مردم واکنش متفاوتی به شما نشان می دهند. لبخند زدن به شما کمک می کند تا مثبت باشید این تست را امتحان کنید: لبخند بزنید. حالا سعی کنید بدون از دست دادن لبخند به چیز منفی فکر کنید. سخت است ، نه؟ حتی وقتی لبخند غیرطبیعی یا اجباری احساس می شود، بازهم مغز و در نهایت بقیه بدن ما این پیام را می فرستد که "زندگی خوب است!" با لبخند زدن از افسردگی ، استرس و نگرانی فاصله بگیرید

نکته

با توجه به مطالب فوق پیشنهاد می گردد مقاله ای تحت عنوان «سه راهکار برای مدیریت شادی و خنده» را حتما مطالعه نمایید.

جمع بندی ای سنج

در این مقاله در مورد فواید لبخند صحبت کردیم. همانطور که گفته شد لبخند زدن حتی بدون دلیل و حالت تصنعی می تواند تاثیرات مثبتی بر فرد داشته باشد. به هر حال با مطالعه 9 دلیل اصلی برای لبخند زدن، دیگر دلیلی برای اخم و تلخی نمی ماند چرا که هر فردی خواهان تمام دلایل مطرح شده در بالا(زیباترشدن، اعتماد به نفس بالا، تقویت فشار خون، حال خوب، تقویت سیستم ایمنی و ...) می باشد.
روزانه چقدر سعی می کنید که لبخند بزنید؟ لطفا دیدگاه و نظرات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

اصطلاحات مهم این مقاله

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید