تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

مجموعه مقالات MBTI
چگونه شخصیت های MBTI از دیگران مراقبت می کنند؟ مدت مطالعه: 5 دقیقه
ای سنج 02 آذر 1399 مدت مطالعه: 5 دقیقه

چگونه شخصیت های MBTI از دیگران مراقبت می کنند؟

قبل از شروع این مقاله باید بگوییم اگر در بخش بهداشت و درمان کار می کنید، متشکریم! با اینکه کاری که انجام می دهید در هر شرایطی اهمیت دارد، اما در حال حاضر بیش از حد معمول در خط مقدم این بیماری همه گیر یعنی کرونا زحمت می کشید.

ما که در بخش بهداشت و درمان نیستیم، اما واقعاً از کاری که هر روز انجام می دهید قدردانی می کنیم. در این بخش می خواهیم به بحث انواع شخصیت های mbti در بخش مراقبت های بهداشتی بپردازیم. اگر تست MBTI را نداده اید می توانید آن را به صورت آنلاین انجام داده و سپس تیپ خود را با موارد گفته شده در این مقاله مقایسه کنید.

در انتهای مقاله به طور کلی نقاط قوت همه تیپ ها را به هنگام مراقبت از دیگران با هم مرور می کنیم.

انواع شخصیت MBTI در مراقبت های بهداشتی

چه تیپ های شخصیتی تمایل به ورود به حوزه های بهداشت و درمان دارند؟ در حالی که تعداد شگفت انگیزی از انواع مختلف مشاغل در بخش مراقبت های بهداشتی وجود دارد، افرادی که نوع شخصیت آنها دارای حروف میانی SF است معمولاً به سمت مراقبت های بهداشتی کشیده می شوند (ESFJ ، ESFP ، ISFJ ، ISFP).

چرا افراد با کدهای SF به سمت مراقبت های بهداشتی می روند؟

از افراد با حروف میانی SF اغلب به عنوان "افراد خدمات مشتری" یاد می شود. آنها می خواهند بدانند چه کسی، چه چیزی، کجا، چه زمانی و چرا و چگونه می توانند به دیگران کمک کنند. آنها گرایش به زمان حال دارند (در مقابل آینده گرا مانند افرادی که شهود را ترجیح می دهند) و هنگام تصمیم گیری بیشتر روی افراد تمرکز می کنند (در مقابل کسانی که تفکر را ترجیح می دهند و بیشتر روی سیستم ها و داده ها تمرکز می کنند).

به یاد داشته باشید که، در فرهنگ آمریکایی کسانی که ترجیح می دهند E ، S ، T یا J داشته باشند به احتمال زیاد در سمت های سرپرست یا مدیر قرار می گیرند. به این دلیل که فرهنگ آمریکایی تمایل دارد برونگرایی را بر درون گرایی، حس کردن بر شهود، تفکر بیش از احساس و قضاوت در مورد ادراک را ترجیح دهد و برای آن ارزش قائل شود.

مشاغل مختلف مراقبت های بهداشتی و تیپ های MBTI

در زیر تعدادی از شخصیت های موجود در مشاغل مراقبت های بهداشتی مطابق با "کتابچه راهنمای نوع MBTI برای مشاغل" آورده شده است:

خانواده یا پزشک عمومی

رایج ترین انواع شخصیت: ISTJ ، ESTJ ، INTJ

بیشترین تیپی که احتمال دارد این شغل را انتخاب کند: INTJ 

تکنسین آزمایشگاه پزشکی یا بالینی

رایج ترین انواع: ESTJ ، ISFJ ، INTP

بیشترین تیپی که احتمال دارد این شغل را انتخاب کند:  INTP 

دستیاران پزشکی

رایج ترین انواع: ISFJ ، ESFJ ، ESFP

بیشترین تیپی که احتمال دارد این شغل را انتخاب کند:  ENFJ

مدیران خدمات پزشکی و بهداشتی

رایج ترین انواع: ISTJ ، ESTJ ، ENFP

بیشترین تیپی که احتمال دارد این شغل را انتخاب کند: ENTJ 

پرستاران پروانه دار

رایج ترین انواع: ISFJ ، ESFJ ، ESFP

بیشترین تیپی که احتمال دارد این شغل را انتخاب کند:  ESFP 

پرستاران رسمی

رایج ترین انواع: ISTJ ، ISFJ ، ESFJ

بیشترین تیپی که احتمال دارد این شغل را انتخاب کند:  INFJ 

دستیار پرستاری

رایج ترین انواع: ISFJ ، ESFP ، ESFJ

بیشترین تیپی که احتمال دارد این شغل را انتخاب کند:  ISFJ 

متخصصان اطفال

رایج ترین انواع: ISTJ ، INTJ ، INFP ، INTP

بیشترین تیپی که احتمال دارد این شغل را انتخاب کند:   INFJ 

درمانگران تنفسی

رایج ترین انواع: ENFP ، ESTJ ، ISFJ

بیشترین تیپی که احتمال دارد این شغل را انتخاب کند:  ENTP 

چگونه انواع مختلف MBTI از دیگران مراقبت می کنند

صرف نظر از اینکه در چه شغلی مشغول هستید، اکثر افراد ظرفیت، همدلی و توانایی مراقبت از افراد دیگر را دارند.

فرقی نمی کند از چه کسی مراقبت نماییم. کودک، والدین، ​​شخص مهم دیگر یا از یک بیمار یا مراجع. در هر صورت هر تیپ شخصیتی MBTI به گونه متفاوتی افراد را درک می کند. بنابراین  ممکن است به نحو متفاوتی از دیگران حمایت نموده و یا از آن ها مراقبت نمایید. در زیر چگونگی نشان دادن دلسوزی و مراقبت از یک بیمار (یا دوست، شخص دیگر و غیره) به تفکیک هر نوع شخصیت آورده شده است:

INTJ

INTJ ها صالح ، موثر و مبتکر هستند. آنها امکانات جدیدی را تصور می کنند و می توانند به بیماران و هر کسی که از آنها مراقبت می کنند انگیزه دهند. آنها به بیماران کمک می کنند آنچه را که در آینده می توانند انتظار داشته باشند، تصور کنند.

INFJ

INFJ ها می توانند خود را با بیمار سازگار نموده و روش هایی را برای افزایش راحتی آن ها پیش بگیرند. آن ها خوب تصمیم می گیرند و می توانند آینده خوبی را برای فرد ترسیم نمایند. این افراد هنگام مراقبت از دیگران به خوبی می توانند مسائل را هماهنگ و حل و فصل نمایند.

ISFJ

ISFJ ها همدل، مهربان، سازگار و ثابت قدم هستند. آنها به احساسات هر بیمار توجه می کنند و به نیازهای خاص آنها پاسخ می دهند. آنها ترجیح می دهند در پشت صحنه بی سر و صدا کار کنند تا طرف مقابلشان احساس راحتی کند.

ISTJ

ISTJ ها با استفاده از استعداد خود در برنامه ریزی و ساختار، شرایط راحتی را برای بیماران فراهم می کنند. آنها قادر به گوش دادن دقیق هستند و در توجه به جزئیات عالی هستند. آنها در کمک به بیماران در مواجهه با مشکلات یا چالش ها بسیار مطمئن و مصمم هستند.

ISTP

ISTP ها می توانند با نیازهای عملی بیماران سازگار شوند. آنها مهارت و دقت زیادی را در استفاده از تجهیزات فنی دارند. بیماران به آنها می گویند سرراست و صریح هستند و خوب گوش می دهند. بنابراین این افراد می توانند با اقتدار بیمار را به مسیری که برای درمان نیاز است سوق دهند.

ISFP

ISFP ها آرام، دوستانه و خدمات گرا هستند. آنها در پاسخگویی به نیازهای بیماران انعطاف پذیر هستند و دوست دارند دیگران را راضی کنند. آنها با کمال میل حمایت عملی خود را نشان می دهند. آنها به حساسیت و توانایی گوش دادن با حوصله مشهور هستند.

INFP

INFP ایده آلیست هستند و از همدلی و خلاقیت برای ایجاد گزینه هایی برای بیماران استفاده می کنند. آنها با بیماران با اصالت و احترام رفتار می کنند. آنها می خواهند متفاوت باشند و دوست دارند ارتباطی واقعی برقرار کنند.

INTP

INTP ها با انعطاف پذیری و پذیرا بودن نسبت به نیازهای بیماران، راحتی را برایشان فراهم می کنند. آنها انگیزه پیدا کردن پاسخ و تسلط بر فن آوری پیشرفته برای حمایت از بیماران خود را دارند.

ESTP

ESTP ها رویکرد مثبتی به زندگی دارند. آنها در کنار هم بودن را لذت بخش نموده و با ایجاد یک فضای سرگرم کننده می توانند شرایط را بهتر کنند. بیماران آنها به عملی بودن و توانایی پاسخ سریع در موارد اضطراری اعتماد می کنند.

ESFP

ESFP ها در مراقبت هایی که انجام می دهند سرزنده، با شخصیت و گرم هستند. آنها اولین کسانی هستند که با انجام کاری سرگرم کننده شوخی می کنند یا اوضاع متشنج را آرام می کنند. آنها بسیار با استعداد هستند و توانایی انجام کارها را دارند تا به بیماران احساس آرامش دهند.

ENFP

ENFP ها پرانرژی، سرگرم کننده هستند و دوست دارند به آینده نگاه کنند و اغلب درمورد آینده انتظارات مثبت دارند. روش آن ها در کنار بیمار سرشار از انعطاف پذیری، مهربانی و شوخ طبعی را نشان می دهد تا به بیماران خود کمک کنند تا اوقات سخت را پشت سر بگذارند.

ENTP

ENTP ها عاشق یادگیری هستند و به توانایی خود در تسلط سریع بر زمینه های جدید تخصص اطمینان دارند. آنها خوش فکر هستند و مایلند روش های جدیدی را برای کمک به بیماران امتحان کنند، البته به شرطی که این روشها با منطق پشتیبانی شود.

ESTJ

ESTJ ها سازگار و قابل اعتماد هستند، که به راحتی می توانند به بیماران کمک کنند. وظیفه شناساسی و عملی بودن این افراد باعث می شود بیماران تصویری روشن از فرایند درمان خود داشته باشند.

ESFJ

ESFJ ها اجتماعی هستند  و گرمای زیادی را در روابط از خود بروز می دهند. آنها به بیماران کمک می کنند احساس کنند که اهمیت دارند و به جزئیاتی توجه می کنند که باعث حس خوب در بیمار می شود. آنها در زمانهای سخت به بیماران احساس آرامش می دهند.

ENFJ

ENFJ ها می توانند به خوبی مشکلات بیمار را هماهنگ کرده و چالش ها را مرتفع نمایند. آن ها یمی توانند بیمار را به سمتی سوق دهند که بتواند فرایند درمان را به خوبی طی نماید. این افراد نیازهای بیماران را تشخیص داده و به آن ها کمک می کنند تا بهترین روند درمان را پیش بگیرند. بیماران در تعامل با این گروه حس مراقبت از خویش را به خوبی دریافت می کنند.

ENTJ

ENTJ ها می توانند با اطمینان خاطر شرایط را تحت کنترل خود قرار دهند. بیماران آنها می دانند که آنها از هر زاویه وضعیت پزشکی را بررسی کرده اند و برای هرگونه عارضه ای که ایجاد می شود آماده می باشند.

جمع بندی ای سنج

همانطور که دیدیم تیپ های خاصی می توانند در بخش مراقبت های بهداشتی عملکرد بهتری داشته باشند. با این حال صرف نظر از این تیپ های خاص همه 16 تیپ شخصیتی هنگامی که می خواهند از دیگران مراقبت نمایند توانایی و نقاط قوت خاص خودشان را دارند.

تیپ شخصیتی شما چیست؟ چه نقاط قوت دیگری دارید که هنگام مراقبت از دیگران از آن استفاده می کنید؟ نظرات خود را در این حوزه با ما به اشرتاک بگذارید.

ارتباط بین تیپ شخصیتی و سطوح جاه طلبی
معرفی تیپ MBTI هر شخصیت در سریال بازی مرکب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و نحوه واکنش به تعریف و تمجید
ارتباط بین تیپ شخصیتی و حساس بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و محترم بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و لمس فیزیکی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و خودکنترلی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جنبه احمقانه فرد
ارتباط بین تیپ شخصیتی و روابط معیوب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جدی بودن

اصطلاحات مهم این مقاله

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید