تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

پست وبلاگی
درون گرایی خود را در دنیای برون گراها در آغوش بگیرید. مدت مطالعه: 2 دقیقه
ای سنج 14 آذر 1398 مدت مطالعه: 2 دقیقه

درون گرایی خود را در دنیای برون گراها در آغوش بگیرید.

اگر تست شخصیت شناسی mbti را انجام داده باشید، مشاهده می کنیم یکی از چهار مولفه ای که به شما ارائه می دهد نمره ی درون گرایی و برون گرایی شما است.
در جامعه ی ما این طور جا افتاده است که افراد درون گرا نسبت به افراد برون گرا، با دشواری های بیشتری مواجه می شوند؛ اما این تصور نادرست است؛ هیچ اشکالی ندارد اگر شما فردی ساکت و آرام هستید! اگر شما به جای پذیرفتن این ویژگی خود، سعی کنید بر خلاف خلق و خوی تان، مانند یک فرد برون گرا رفتار کنید، حتماً عملکرد روزانه ی شما کاهش پیدا کرده و با مشکل مواجه می شوید.

درون گرا

درون گرایی

به طور کلی درون گرایی با مفاهیمی مثل تمایل به تنهایی، متفکر بودن، درون نگری و جستجو برای معنا تعریف می شود.

مطابق دسته بندی مایزر-بریگز، پنجاه درصد آمریکایی ها، درون گرا هستند اما ممکن است شما چندان متوجه نشوید؛ زیرا این صفت، ویژگی شاخص آن ها نیست؛ به عبارت دیگر، درون گرایی و برون گرایی یک طیف هستند و تنها افرادی که در دو انتهای این طیف قرار می گیرند، صفات برجسته ی درون گرایی و برون گرایی قرار می گیرند، بقیه ی افراد بر حسب میزان این صفت در خود متمایل به یکی از این جهت هستند؛ برای همین شما به عنوان یک فرد درون گرا، گاهی اوقات مشاهده می کنید که رفتار هایی برون گرایانه از خود نشان می دهید.

احتمالاً شما به خوبی قادر هستید تا افراد برون گرا و درون گرا را در یک مهمانی تشخیص دهید؛ برون گرا ها تمایل دارند تا با افراد گوناگونی معاشرت کنند؛ احتمالاً هر چقدر از زمان مهمانی سپری می شود، آن ها انرژی شان نیز بیشتر می شود.

درون گراها اما به دنبال گفت و گوی سرشار از معنی با یک یا نفر از افراد سرشناس در آن جمع هستند.

آن ها تمایل به حضور در مهمانی های طولانی ندارند؛ یک دلیل علمی برای این موضوع وجود دارد؛ افراد درون گرا اطلاعات بیشتری نسبت به افراد برون گرا از محیط دریافت می کنند و زمان بیشتری را نیاز دارند تا در تنهایی سپری کنند تا مشاهداتشان را هضم کنند. اگر آن ها به مدت طولانی در یک جمع حضور داشته باشند،کم کم احساس می کنند که در حال تهی شدن هستند.

برونگرا

دنیای برون گراها چگونه است؟

این افراد، تحریکات محیط را بیشتر از سایرین درک می کنند.
بسیاری از افراد درون گرایی که به من مراجعه می کنند، به سبب برخورداری از این ویژگی، احساس ناکامل بودن و شرم دارند؛ زندگی در جامعه ای برون گرا، دریافت حمایت و تشویق از طرف این گونه افراد، برای آن ها دشوار است.

برای مثال فرض کنید افراد جامعه تمایل دارند تا در جستجوی شادی باشند اما درون گرا علاقمند به یافتن معنا هستند؛ بسیاری از افراد معمولاً راغب به صحبت کردن می باشند؛ اما این افراد تمایل دارند تا بیشتر گوش کرده و به تامل بپردازند.

برای داشتن زندگی بهتر در یک جامعه ی برون گرا، راهکار های زیر را به شما ارائه می کنیم:

۱- به این موضوع دقت کنید که چه موقعیت ها و یا افرادی، بیشتر انرژی شما را می گیرید؛ فعالیت هایی را انتخاب کنید که سبب کاهش انرژی شما نمی شوند. خود را مجبور به انجام کار هایی که متطابق میلتان نیست اما به لحاظ فرهنگی به شما تحمیل شده است، نکنید.

۲- به نیاز های خود و دیگران توجه داشته باشید؛ اگر باید مطلبی را به یک فرد درون گرا بگویید، می تونید برای او ایمیل ارسال کنید؛ این کار سبب می شود تا او هر زمان که تمایل داشته به آن فکر کرده و نظرش را بیان کند.

۳- سعی کنید در یک یا دو گروه که حس مثبتی از بودن را به شما القا می کنند، عضو شوید.

۴- قدردانی خود نسبت به تلاش ها و توجهات سایر افراد بیان کنید.

۵- از شرمندگی و حسادت رها شوید؛ مقایسه کردن تنها سبب کاهش اعتماد به نفس تان می شود. شما باید بدانید که در همین زمان، فرد منحصر به فرد و توانایی هستید.
آزمون MBTI یکی از ابزار های قدرتمند در جهت خودشناسی می باشد؛ شما می توانید همین حالا این آزمون را انجام داده و تفسیر منحصر به فرد خود را که توسط تیم ای سنج فراهم شده است را دریافت کنید.

درباره نویسنده

دکتر کیم اشنایدرمن (Kim Schneiderman) روانشناس برجسته و استاد دانشگاه لانگ آیلند می باشد.

 
 

 

 

پورنوگرافی چیست | بررسی تاثیر مخرب آن بر مغز انسان
ماری جوانا یا گل چیست | آیا فوایدی هم دارد؟
مهرطلبی چیست | ویژگی‌های افراد مهرطلب
رفتار مناسب با کودک لجباز چیست؟
علائم کمبود اعتماد به نفس چیست؟
انواع اعتماد به نفس کدام است | بهترین نوع اعتماد به نفس
تفاوت خشم و پرخاشگری چیست؟
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید
02 اردیبهشت 1400 01:16

چه عجيب 🤔 من با اينكه درون گرا نيستم ؛ اما در واقع هميشه آنها را ستايش مي كنم . توي جامعه اي هم كه زندگي مي كنم همه اين احساس را دارند در عجبم كه واقعا همچين احساساتي نسبت به درونگرا ها وجود داشته است😮؟ بر عكس نظر شما به راستي جامعه ما همچين تفكري ندارد كه درونگرا ها نسبت به برونگرايان با مشكلات بيشتري مواجه مي شوند . اتفاقا برونگرايان كه به راحتي نظرات خود را در جمع بيان مي كنند مشكلات بيشتري دارند چون خط فكري - سياسي خودشان را بروز داده اند و ممكن است در بعضي محيط ها ، بايكوت شوند!!!!