تست MBTI - شخصیت شناسی - رایگان

تست MBTI - شخصیت شناسی - رایگان

تست MBTI - شخصیت شناسی - رایگان تست MBTI - شخصیت شناسی - رایگان
پست وبلاگی
هنگام آشنایی با فرد درونگرا چه چیز هایی باید بدانید؟ مدت مطالعه: 4 دقیقه
ای سنج 08 تیر 1400 مدت مطالعه: 4 دقیقه

هنگام آشنایی با فرد درونگرا چه چیز هایی باید بدانید؟

در این مقاله می خواهیم در مورد افراد درون گرا صحبت کنیم. اگر با یک فرد درونگرا رابطه دارید، ممکن است در درک و ترجیحات او مشکلاتی داشته باشید، مخصوصاً اگر شما یک فرد برون گرا  و در مراحل اولیه دوستی و آشنایی باشید. از نظر افراد غیر درون گرا مانند برون گرایان، ایجاد رابطه با کسانی که درون گرا هستند می تواند گیج کننده و چالش بر انگیز باشد. از طرف دیگر درون گرایان و برونگرایان از نظر اخلاقی کاملا با یک دیگر متفاوت هستند. به هر حال در ادامه براساس فهرست مطالب زیر بیشتر به این موضوع می پردازیم:

تفاوت درون گرا و برون گرها

دقیقا زمانی که یک برون گرا از مهمانی های بزرگ و بیرون رفتن لذت می برد، ممکن است، افراد درونگرا یک شب آرام را با دوستان نزدیک خود ترجیح دهند. و در حالی که افراد برون گرا از گذراندن زمان زیاد در موقعیت های اجتماعی لذت می برند، یک فرد درون گرا در این موقعیت ها زود خسته می شود و پس از گذراندن وقت در محیط های اجتماعی به شارژ مجدد که برای آن ها به معنی سکوت و خلوت کردن می باشد، نیاز دارد. در نتیجه، اگر شما یک فرد برون گرا باشید، بسیاری از کارهایی که یک فرد درونگرا انجام می دهد برای شما منطقی نخواهد بود.

به علاوه مهم است که، نیاز آن ها به تنهایی را درک کنید. برای اینکه شما از فرضیه های غلط جلوگیری کنید، مهم است که بدانید برای درونگرایان چه چیز هایی در روابط دوستی مهم است؟ در اینجا مواردی ذکر شده است که باید در صورت داشتن قرار ملاقات با یک فرد درون گرا آن ها را بدانید.

درون گرایی چیست؟

قبل از اینکه کاملاً بدانید که معاشرت با یک فرد درونگرا چگونه است، باید بدانید درونگرایی به چه معناست.  درونگرایی یک ویژگی شخصیتی است که در آن فرد بیش از اینکه بر منابع تحریک خارجی تمرکز کند، بیشتر روی احساسات درونی تمرکز می کند.
به طور معمول، افرادی که درون گرا هستند، گروه کوچکی از دوستان صمیمی دارند،
از خلوت لذت می برند 
فقط در برخی از مواقع در گروه ها یا مهمانی های بزرگ شرکت می کنند.
آن ها همچنین بسیار از احساسات و احوال خود آگاهی دارند و به نوعی خود آگاه هستند
از مشاهده افراد و موقعیت ها لذت می برند
به سمت مشاغلی می روند که استقلال را تقویت می کنند

برچسب های اشتباه در مورد درون گراها

وقتی صحبت از درونگرایی می شود، با وجود این واقعیت که افراد درونگرا حدود یک سوم تا نیمی از جمعیت جهان را تشکیل می دهند، با این حال تعدادی از تفکرات غلط مختلف نیز درباره ی آن ها وجود دارد.  در حقیقت، بسیاری از افراد درونگرا گزارش می کنند که در مورد آن ها همیشه سو تفاهم و سو برداشت هایی به وجود می آید. اصولا وقتی ساکت و آرام هستند، مردم فکر می کنند که آن ها مشکلاتی دارند و یا عصبانی و افسرده هستند. بعضی اوقات ممکن است که افراد فکر کنند ان ها گوشه گیر و منزوی هستند.

در عوض، بیشتر افراد درونگرا ممکن است ساکت باشند، فقط به این دلیل که نیازی به بودن در مرکز توجه ندارند. آن ها ترجیح می دهند محیط و افراد اطراف خود را مشاهده کنند. آن ها معمولا در ارتباط برقرار کردن با دیگران و صحبت در مورد خودشان بسیار محافظه کار هستند و به راحتی وارد رابطه دوستانه با هر فرد نمی شوند.

علاوه بر همه ی این ها، درونگرایی عجیب یا یک ضعف نیست. درونگرایی و برونگرایی تقریبا در گونه های دیگری مانند حیوانات و گیاهان هم دیده شده است! به عنوان مثال، نوعی مگس  وجود دارد که بی سر و صدا در یک مکان قرار می گیرد در حالی که دیگر نوع مگس ها در اطراف پرسه می زنند و محیط خود را کشف می کنند.

نکته

 برخی از محققان بر این باورند که هر روش( برون و درون گرایی) یک استراتژی بقا را ارائه می دهد و بسته به شرایط برای فرد حیاتی است. همین امر در مورد انسان ها نیز صادق است.

گاهی برون گرایی سودمند است و گاهی درونگرایی . هر دو ویژگی شخصیتی دارای ارزش و اهمیت هستند.ودرک این واقعیت ضروری است زیرا شما را از این فرض که یک ویژگی شخصیتی بر دیگری ارجح است، بازمی دارد. در عوض، فقط کافی است که بپذیرید که برون گراها و درون گراها با هم متفاوت هستند.

خصوصیات کلیدی درون گراها

وقتی نوبت به شناسایی درونگرایی می رسد، مهم است که کمرویی و درون گرایی را با یکدیگر اشتباه نگیرید. اگرچه این واقعیت است که ممکن است برخی از افراد درونگرا خجالتی باشند، اما خجالتی بودن ویژگی مشخصی برای یک فرد درونگرا نیست. در این جا برخی از ویژگی های شخصیتی درونگرایان ذکر شده است؛ شما به عنوان یک فرد درونگرا:

تمایل دارید بسیار مراقب باشید و امور را در سطح عمیق پردازش کنید.
تنهایی را در آغوش بگیرید و به تنهایی برای آرزو هایتان تلاش کنید.
ترجیح می دهید افکارتان را فقط در ذهن خودتان پردازش کنید و در مورد آن ها با کسی صحبت نکنید.
نوشتن، ارسال پیام کوتاه و سایر اشکال ارتباط کتبی را بر گفتگو ترجیح می دهید.
در مورد مسائل شخصیتان فقط با افراد معدودی گفتگو می کنید.
احساسات نمایشی کمتری نسبت به همتایان برونگرا از خود نشان می دهید.
با عقب نشینی از مهمانی ها و صرف زمانی به تنهایی، به قولی باطری خود را شارژ می کنید.
در محیط های ساکت و آرام احساس سر زندگی و نشاط می کنید.
در محیط های شلوغ کلافه و بی حوصله می شوید.
ترجیح می دهید یک حلقه کوچک از دوستان نزدیک داشته باشید تا یک حلقه بزرگ از دوستان غیر صمیمی.
شنوندگان خوبی هستید و مشکلات دیگران را در سطح عمیق پردازش می کنید.
وقت زیادی را برای درک ایده های جدید صرف می کنید.
تعاملات معنی دار را به گفتگو های سریع و کوچک ترجیح می دهید. 

نکته

البته اگر از درونگرایی همسر و یا شریک زندگی تان مطمئن نیستید، می توانید با مشاوره و دادن تست، یک زبان مشترک برای عشق و علاقه تان پیدا کنید. شما می توانید از تست شخصیت مایرز بریگز یا نئو برای ارزیابی درونگرایی و برونگرایی خود استفاده کنید. نکته اصلی این است که هر دوی شما درمورد یکدیگر می توانید آنچه را که می توانید بیاموزید تا بتوانید نسبت به نحوه عملکرد شریک زندگی، ترجیحات و نیازهای او در رابطه حساس و آگاه باشید.

نکاتی درباره دوست یابی موفق

اگر متوجه شدید که با یک فرد درون گرا قرار می گذارید و خودتان یک فرد برونگرا هستید یا حتی اگر یک فرد درون گرا نیز باشید، دانستن نحوه برخورد با یک فرد درون گرا در یک قرار ملاقات می تواند مفید باشد. از انتخاب گزینه های ایده آل برای قرار ملاقات گرفته تا اختصاص دادن فضای مناسب به آن ها، اگر بدانید شریک زندگی شما چه چیزی را ترجیح می دهد، قرار ملاقات با یک فرد درونگرا چالش برانگیز نیست. در اینجا چند نکته برای شروع وجود دارد:

 آن ها را همان طور که هستند بپذیرید.
برای ان ها فرد امنی باشید تا یتوانند در هر موقعیتی به شما اعتماد و تکیه کنند.
سعی کنید که یک رابطه درست و سالم و محکم با آن ها ایجاد کنید.
برای قرار ملاقات و دیدن آن ها زمان و تاریخ مناسبی را انتخاب کنید.
سعی کنید به یک تفاهم و سازگاری مناسب با یکدیگر برسید.
نفاط قوت او را بپذیرید و از آن ها تعریف کنید و نقاط قوتشان را تحسین کنید.
سعی کنید رابطه خوبی با سکوت و آرامش آن ها برقرار کنید.

جمع بندی ای سنج 

در این مقاله در مورد افراد درون گرا و ویژگی های آن ها صحبت شد. در نهایت به خاطر داشته باشید که، درونگرایی در یک طیف و پیوستار قرار دارد. بنابراین، هیچ دو نفری کاملاً  با هم یکسان نیستند، حتی دو فرد درونگرا نیز دقیقاً یکسان و شبیه هم نخواهند بود. همچنین سعی کنید در زندگی زناشویی، عادت های ارتباطی خوبی را در روابط خود برقرار کنید. با ادامه بحث و صحبت در مورد خواسته ها و نیازهایتان در رابطه، پذیرش اختلافات، احترام به نیازهای یکدیگر و تلاش برای سازش و سازگاری، یک رابطه دوستانه سالم و موفق تر را تجربه کنید.

به عنوان یک فرد درون گرا و داشتن ویژگی های آن چه برچسب هایی را در جامعه خورده اید؟ لطفا مشکلاتی که در این زمینه داشته اید با ما به اشتراک بگذارید.

اصطلاحات مهم این مقاله

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید