تست شخصیت شناسی نئو (NEO PI-R) - نسخه پیشرفته

تست شخصیت شناسی نئو (NEO PI-R) - نسخه پیشرفته

تست شخصیت شناسی نئو پنج عاملی NEO نسخه پیشرفته آزمونی جامع و کامل برای ارزیابی شخصیت ⭐ می باشد که هم اکنون با تفسیر کامل و جامع ✔️ می توانید انجام دهید.

تست شخصیت شناسی نئو پنج عاملی NEO نسخه پیشرفته آزمونی جامع و کامل برای ارزیابی شخصیت ⭐ می باشد که هم اکنون با تفسیر کامل و جامع ✔️ می توانید انجام دهید.


تعداد انجام 92901
تعداد سوالات 240 سوال
رده سنی بزرگسالان - نوجوانان
زمان تقریبی 15 دقیقه
تعداد نظرات 296
امتیاز 5 / 4.9

تست شخصیت شناسی نئو (NEO PI-R) نسخه پیشرفته - (فرم بلند)

تست نئو NEO نسخه پیشرفته آزمونی جامع و کامل برای ارزیابی شخصیت می باشد. تیم ای سنج این بار با هماهنگی چند گروه تخصصی ایرانی و بین المللی تست NEO را در سطح پیشرفته توسعه داده است.

تست نئو چیست؟

تست نئو آزمون مشهور و جامع برای سنجش 5 عامل بزرگ شخصیت می باشد. هریک از این 5 صفت بزرگ شخصیتی شامل 6 جنبه دیگر هستند که باعث می شود این تست 30 ویژگی جزئی را نیز ارزیابی نماید. تست شخصیت شناسی نئو دارای فرم های کوتاه و بلند است.

چرا باید از تست نئو ای سنج استفاده کنیم؟

تست نئو ای سنج با تفسیر کاملا اختصاصی سعی کرده است تا نسخه جامعی از این آزمون ارائه دهد. سیستم محاسباتی ماتریسی و نمره گذاری چندمحوری این تست به همراه تفسیر هوشمند اختصاصی از مزیت های این نسخه از تست نئو NEO می باشد.

تفسیر تست نئو فرم بلند

علاوه بر روش های پیشرفته تحلیلی ما سعی کرده ایم که در این تست شاخص های مهمی از جمله تطابق شغل و شاغل را بررسی کنیم.

همچنین ما مفتخریم که برای نخستین بار سیستم برنامه ریزی استراتژیک توسعه فردی نئو را به کمک متخصصان ایجاد کرده ایم. مهمترین دلایل استفاده از تست شخصیت NEO ای سنج:

 • به روز رسانی بر اساس آخرین نسخه تست نئو
 • مجهز به سیستم محاسباتی ماتریسی و نمره گذاری چندمحوری
 • دارای تفسیرهای اختصاصی
 • دارای سیستم اعتبارسنجی های تشخیصی
 • محاسبه شاخص های مهم شغلی و تحصیلی
 • محاسبه شاخص های مهم درمانی
 • دارای سیستم برنامه ریزی رشد فردی
 • تنظیم شده توسط گروه های تخصصی علمی

کاربردهای تست نئو

تست شخصیت شناسی نئو را می توان پرکاربردترین آزمون روانشناسی به ویژه در مطالعات علمی دانست. مهمترین موارد استفاده این آزمون عبارتند از:

 • خودشناسی و افزایش توانمندی فردی
 • مشاوره شغلی و انتخاب حرفه مناسب
 • مشاوره تحصیلی و انتخاب رشته مناسب
 • مشاوره ازدواج و مشکلات ارتباطی
 • غربال گری منابع انسانی در محیط های تجاری و صنعتی
 • پژوهش ها و مطالعات علمی

تست شخصیت شناسی پنج عاملی نئو پیشرفته ای سنج نسخه 2021

تست نئو پیشرفته ای سنج بر اساس آخرین نسخه تست شخصیت شناسی NEO فرم بلند می باشد که با استفاده از یک تیم تخصصی توسعه یافته است. در زیر به مهمترین تفاوت نسخه پیشرفته این تست با سایر نسخه ها اشاره خواهیم کرد:

نسخه پیشرفته تست نئو فرم بلند

تفسیر تست 5 عاملی نئو NEO فرم بلند در ای سنج

همانطور که گفتیم تست نئو در سایت ای سنج نسخه 2021 توسعه یافته است. در این قسمت سعی می کنیم توضیحات بیشتری در مورد خروجی های این آزمون ارائه کنیم:

نمره گذاری و تفسیر اختصاصی تست NEO

در تست نئو ای سنج نتایج بر اساس نمره گذاری چندمحوری انجام می شود. همچنین تفسیرهای ارائه شده در این تست متن های ثابت یا بعضا متغیر محدود نیستند بلکه به صورت هوشمند طراحی شده اند که باعث می شود هزاران نوع پروفایل متفاوت و اختصاصی ایجاد گردد.

مقایسه در جامعه ایرانی و آمریکایی

به توجه به نرم و هنجار تست نئو سعی کرده ایم شما را از لحاظ تمامی صفات شخصیتی با نمونه های ایرانی و آمریکایی مقایسه کنیم. به این ترتیب شما در خروجی آزمون خود متوجه خواهید شد که نسبت به سایر افراد جامعه چه مقداری از آن صفت یا ویژگی را دارید.

سیستم تطابق شغل و شاغل

در تست نئو پس از چند مرحله فرایند علمی سیستم تطابق شغل و شاغل را در 14 حوزه شغلی راه اندازی کرده ایم. در این فرایند با استفاده از معادلات ساختاری پیش بینی کننده ویژگی های شغلی بر اساس یک سیستم ارزیابی ماتریسی میزان این ویژگی ها در شما محاسبه می شود. بنابراین مواردی که در این بخش آمده اند چند مرحله علمی را طی نموده اند:

 • بررسی کیفی شاخص های شغلی و ارتباط آن با شاخص های شخصیتی
 • بررسی فراتحلیل مطالعات شغلی – شخصیتی
 • بررسی ضرائب و معادلات ساختاری روابط متغیرها
 • انجام پایلوت برای درک بیشتر روابط مدل تبیینی
 • دستیابی و رسیدن به سیستم محاسباتی ماتریسی

سیستم برنامه ریزی استراتژیک (SWOT) آلفا

تست نئو ای سنج مجهز به سیستم برنامه ریزی استراتژیک آلفا می باشد. این برنامه ریزی نیز طی یک فرایند علمی گسترده توسط دو گروه روانشناسی و مدیریتی انجام شده است.

در برنامه ریزی استراتژیک توسعه فردی با استفاده از نتایج آزمون و تحلیل چندبعدی نقاط قوت، نقاط ضعف، فرصت ها و تهدید های ناشی از ویژگی های شخصیتی شما ارزیابی می گردد. سپس متناسب با استانداردهای شاخص SWOT راهکارهای مناسب جهت توسعه فردی به شما ارائه می گردد.

پیش بینی وضعیت شغلی -تحصیلی

در این تست سعی کرده ایم با بررسی فراتحلیل مطالعات بین المللی مدل های ساختاری پیش بینی کننده مهمترین ویژگی های شغلی و تحصیلی را استخراج نماییم. بنابراین در این بخش با توجه به ویژگی های شخصیتی تان می توانید وضعیت شغلی و تحصیلی خود را نیز ارزیابی نمایید.

زمینه بروز اختلالات شخصیت

در تست NEO پیشرفته سعی کرده ایم که بر اساس توضیحات کاستا و مکری سازندگان تست نئو و ترکیب آن با مطالعات میدانی دیگر سیستم ارزیابی زمینه بروز اختلالات شخصیت را نیز در این تست ایجاد نماییم. این سیستم نیز به روز بوده و متناسب با آخرین ویراست راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی (DSM-5) می باشد.

زمینه بروز مشکلات زندگی

در این بخش نیز با استفاده از تحلیل ضرائب مهمترین شاخص های مرتبط با تست نئو سعی کرده ایم زمینه بروز آن ها را در شما پیش بینی نماییم. این بخش نیز که توسط روانشناسان بالینی و روانسنج تنظیم شده است به شما برای آگاهی بیشتر در مورد خودتان کمک های زیادی خواهد کرد.

بررسی تیپ شناسی و سطح بندی ویژگی ها

در این بخش با سطح بندی ویژگی ها در دو قطب تست نئو لایه های تاثیرگذار بر رفتار مشخص می شوند. علاوه بر این با توجه به نمرات ارائه شده تیپ های شخصیت نیز استخراج می گردد. در واقع تیپ شخصیتی شما از بین 160 تیپ بارز بررسی و محاسبه خواهد شد.

ویژگی های تست نئو

ویژگی های تست نئو - (فرم بلند)

تست نئو آزمون مشهور و جامع برای سنجش 5 عامل بزرگ شخصیت می باشد. هریک از این 5 صفت بزرگ شخصیتی شامل 6 جنبه دیگر هستند که باعث می شود این تست 30 ویژگی جزئی را نیز ارزیابی نماید. تست شخصیت شناسی نئو دارای فرم های کوتاه و بلند است.

نسخه فرم بلند این آزمون کاربردهای زیادی در مشاوره، روانشناسی بالینی، روانپزشکی، پزشکی رفتاری، روانشناسی سلامت، مشاوره حرفه ای، روانشناسی صنعنتی و سازمانی و مدیریت دارد. 5 ویژگی اصلی این تست در زیر آمده است:

روان رنجوری (N)

افرادی که از روان رنجوری بالایی رنج می‌برند، تمایل به تجربه اثرات منفی مانند ترس، غم، خجالت، خشم، گناه و انزجار دارند. افرادی که روان رنجوری پایینی دارند از نظر عاطفی پایدار هستند. معمولاً آرام، خونسرد و حتی ریلكس هستند و قادرند که با موقعیت های استرس زا بدون ناراحتی و لرزش مواجه شوند.

برون گرایی (E)

افرادی که میزان برونگرایی بالایی دارند، اجتماعی هستند. آن‌ها مردم را دوست دارند و حضور در گروه‌ها و اجتماعات بزرگ را ترجیح می‌دهند. افرادی که برونگرایی پایینی دارند، محتاط، مستقل و خوددار هستند. افراد درونگرا ترجیح می‌دهند که تنها باشند.

گشودگی به تجربه (O)

افرادی که تمایل بالایی به تجربه کردن دارند، دارای قوه تخیل فعال، حساسیت به زیبایی شناختی (دارای روحیه هنری)، توجه به احساسات درونی، ترجیح تنوع، کنجکاوی و قضاوت هستند. افرادی که در تمایل به تجربه نمره پایینی می‌گیرند، معمولاً در رفتارهایشان معمولی و در دیدگاه شان محافظه‌کار هستند.

سازش پذیری (A)

افرادی که توافق بالایی دارند اساسا نوع دوست هستند. آنها تمایل دارند با دیگران همدردی کنند و مشتاق کمک به آنها هستند و معتقدند که دیگران نیز به همان اندازه در عوض کمک کننده خواهند بود. افرادی که امتیاز کمتری بدست می آورند معمولا خود محور هستند، نسبت به نیات دیگران شک دارند و به جای همکاری، رقابتی هستند.

وجدانی بودن (C)

افرادی که وظیفه شناسی بالایی دارند، هدفمند، با اراده قوی و مصمم هستند. آنها معمولا در برنامه ریزی، سازماندهی و انجام وظایف مشارکت دارند. وظیفه شناسی بالا با پیشرفت تحصیلی و شغلی مرتبط است. امتیازآوران بالا دقیق، وقت شناس و قابل اعتماد هستند. افراد با امتیاز پایین در به کارگیری اصول اخلاقی کمتر دقیق هستند و در تلاش برای رسیدن به اهدافشان بی احتیاط می باشند.

نظرات کاربران

1 روز پیش

سلام ممنون خیلی عالی بودن سوالاتتون

1 روز پیش

از اینکه رایگان تفسیر کردید ممنون

2 روز پیش

عالی بود، ممنون

آقا 6 روز پیش

عالی بود

6 روز پیش

خیلی عالی بود سپاس فراوان همه ی مطالب به جز یک مورد خونسرد بودن در تستم درست بود

7 روز پیش

عالی

7 روز پیش

من تواین آزمون جزو گروه ث بودم خواستم بدونم به نظر کارشناس چطوره

خانم 7 روز پیش

امتحان خوبی بود..سپاس بیکران

آقا 7 روز پیش

عالی بود

خانم 7 روز پیش

بینظیربود

تست نئو یک آزمون شخصیت شناسی است که توسط آن می توان ارزیابی دقیقی از سبک های عاطفی، بین فردی، تجربی، نگرشی، انگیزشی و حرفه ای به دست آورد. این آزمون منبع ارزشمندی برای شناخت خود می باشد.

تست نئو علاوه بر اندازه گیری پنج حوزه اصلی شخصیت یعنی روان رنجوری، برون‌گرایی، باز بودن، توافق‌پذیری و وظیفه‌شناسی اطلاعات کاملی را در مورد شش وجهی که هر حوزه را تعریف می‌کنند، ارائه می دهد. به عبارتی تست نئو 5 مقیاس اصلی و 30 زیرمقیاس فرعی دارد.

تست نئو در سایت ای سنج در رابطه با هریک از 30 ویژگی شخصیتی تفسیر منحصربه فردی ارائه می دهد. همچنین در این تست با استفاده از سیستم نمره گذاری چندمحوری بسیاری از شاخص های دیگر نیز محاسبه و ارائه می شود. بعلاوه تست نئو در سایت ای سنج مجهز به سیستم برنامه ریزی استراتژیک و تطابق شغل و شاغل می باشد.

تست نئو فرم بلند دارای 240 سوال است که حدودا نیم ساعت زمان می برد تا آن را کامل کنید. در این آزمون جواب صحیح و غلط وجود ندارد و کافی است شما نظرتان را با هر سوال در 5 گزینه مشخص شده، تعیین نمایید.

تست نئو دارای دو فرم بلند و کوتاه می باشد. اما توصیه ما به شما این است که از فرم بلند آن استفاده نمایید. فرم کوتاه این تست بیشتر جنبه پژوهشی دارد و معمولا برای مطالعاتی به کار می رود که در آن حجم بالایی از افراد اندازه گیری می شوند. فرم بلند این تست قدرت تشخیص بالاتری به نسبت فرم کوتاه آن دارد. بنابراین برای اینکه بتوانید به نتیجه گیری دقیق تری در مورد ویژگی های شخصیتی خود دست یابید بهتر است که از فرم بلند آن استفاده کنید.

سلام، جز کدوم دسته از کاربران ای سنج هستید؟
قدیمی جدید