تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

پست وبلاگی
لیست بهترین کتاب ها در مورد موفقیت مدت مطالعه: 6 دقیقه
ای سنج 02 اردیبهشت 1401 مدت مطالعه: 6 دقیقه

لیست بهترین کتاب ها در مورد موفقیت

بیایید صادق باشیم؛ تا به حال به افراد موفق حسادت کرده اید؟ دوست داشته اید جای یکی از آن ها باشید؟ به هر حال بیایید حسادت را کنار بگذاریم و از امروز سعی کنیم مانند یکی از آن ها باشیم.

مطالعه کتاب هایی در مورد موفقیت، به شما کمک می کند مهارت های لازم برای موفق بودن را یاد بگیرید و ما قصد داریم در این مقاله، لیستی از بهترین کتاب ها در مورد موفقیت، برای شما فراهم کنیم. پس فقط کافی است، تنبلی را کنار بگذارید؛ آنچه در ادامه خواهید خواند، بر اساس فهرست مطالب به شرح زیر است:

در صورت تمایل و کسب اطلاعات بیشتر در مورد کتاب می توانید مقالات، معرفی بهترین کتاب های روانشناسی دنیا، پرفروش ترین کتاب های تربیت کودک، بهترین کتاب های روان شناسی کودک را در مجله ای سنج مطالعه کنید.
برای دسترسی سریع و آسان می توانید عنوان مقاله را در قسمت جستجوی مجله، تایپ کنید. 

چرا باید کتاب های موفقیت بخوانیم؟

کسب موفقیت برای هر فردی شیرین است؛ هر کدام از ما به نحوی دوست داریم به اهدافمان دست پیدا کنیم و در نهایت موفقیت را در آغوش بگیریم.
مطالعه کتاب هایی در مورد موفقیت باعث می شود ما در مسیر موفقیت قرار بگیریم و از این مسیر منحرف نشویم. مطالعه کتاب های موفقیت باعث تغییر دیدگاه ما و ذهن باز می شود؛ با مطالعه این کتاب ها می توانیم از رموز موفقیت افراد موفق آگاهی پیدا کنیم، آمادگی خود را برای قدم نهادن در مسیر موفقیت بالا ببریم، چالش های احتمالی این مسیر را بشناسیم و با قدرت بیشتر برای موفقیت آماده شویم.

بهترین کتاب موفقیت در کسب  کار

دوست من؛ موفق ترین فرد زندگی شما کیست؟ می توانم شرط ببندم که بیشتر افراد موفقی که ما می شناسیم، روابط خوب و صمیمانه ای با دیگران دارند، آن ها ذهن خلاقی دارند، می توانند به خوبی با محیط های مختلف سازگار شوند و در نهایت متفاوت تر از دیگران فکر می کنند.

مجموع این عوامل و دیگر عوامل مختلف باعث شده است که این افراد در گروه افراد موفق قرار بگیرند.

ارتقای مهارت های موفقیت در سطوح مختلف شغلی، تحصیلی، زندگی شخصی با مطالعه کتاب ممکن است. در ادامه به معرفی کتاب هایی در حوزه موفقیت می پردازیم:

 بیندیشید و ثروتمند شوید

کتاب  بیندیشید و ثروتمند شوید

بیندیشید و ثروتمند شوید، حاصل بیست سال تحقیق نویسنده در مورد زندگی ثروتمندان موفق است.

نویسنده: ناپلئون هیل

مفاهیمی که در این کتاب وجود دارد، شگفت انگیز است؛ آنقدر شگفت انگیز که ممکن است مطالعه این کتاب را یک روزه تمام کنید! پس از مطالعه این کتاب متوجه خواهید شد، افکار شما بر واقعیت زندگی تاثیر می گذارند.

اگر افکار خود را بر روی موفقیت متمرکز کنید، احتمال دستیابی به آن بسیار بیشتر مواقعی است که به موانع، شکست ها و هر چیز دیگری که ممکن است سر راهتان قرار بگیرد، خواهد بود.
مطالعه این کتاب به یادگیری مهارت های حوزه مالی به خصوص بازار بورس کمک می کند.  

 اثر مرکب

کتاب اثر مرکب

یک رویه‌ ی روزانه که بر اساس عادت‌های خوب بنا شده باشد، چیزی است که موفق‌ترین افراد را از بقیه جدا می‌کند.

نویسنده: دارن هاردی

مطالعه اثر مرکب محدودیت سنی ندارد؛ اگر به دنبال موفقیت و ایجاد تاثیر مثبت در زندگیتان هستید، مطالعه این کتاب را به تعویق نیندازید. نویسنده در این کتاب سعی دارد به شما می گوید عادت های کوچک روزانه و فعالیت هایی که در طول روز انجام می دهید، می تواند بر زندگی شما تاثیر بگذارد.

اگر می خواهید تغییرات بزرگی در زندگیتان ایجاد کنید، این کتاب به شما کمک می کند. اما قبل از هرچیز یادتان باشد، حتی ریز ترین تغییرات یا به عبارت دیگر تغییرات جزئی تاثیرات بزرگی بر زندگی خواهند داشت .

 آن یک چیز

کتاب آن یک چیز

سال‌ها زندگی‌ام را بر پایهٔ دروغ‌هایی بنا کردم که پیرامون موفقیت رایج بودند و این موضوع زندگی‌ام را تحت شعاع قرار داد.

نویسنده: گری کلر، جی پاپاسان

آیا جز آن دسته افرادی هستید که مشغله کاری و پیام های مختلف روزانه باعث استرس در شما می شود؟! آیا دوست دارید از شدت حواس پرتی خود کم کنید؟ دوست دارید با وجود تمام مشکلاتی که دارید، بهره وری خود را بالا ببرید و زمان های بیشتری را برای خود و خانوادتان وقت بگذارید؟

با مطالعه کتاب آن یک چیز، یاد خواهید گرفت که چگونه برای دستیابی به نتایج بهتر در زمان کمتر، از شلوغی ها و عواملی که حواستان را پرت می کند خلاص شوید و به سمت هدف خود حرکت کنید.

شما یاد خواهید گرفت که چگونه استرس را کاهش دهید، بر این احساس ناخوشایند غلبه کنید، انرژی از دست رفته خود را دوباره احیا کنید، در مسیر موفقیت باقی بمانید و بر آنچه برای شما اهمیت دارد تسلط پیدا کنید.
با مطالعه این کتاب نتایج خارق العادی ای در ابعاد شخصی، شغلی، تحصیلی، معنوی و ... به دست می آورید.

 زیست شناسی  باور

کتاب زیست شناسی باور

آیا آماده‌اید که با استفاده از ذهن خودآگاه‌ خود و بدون نیاز به کمک مهندسان ژنتیک و بدون اینکه خود را به داروهای مختلف معتاد کنید، زندگی‌ای سرشار از سلامتی، شادی و عشق برای خود به وجود بیاورید؟

نویسنده: بروس ه. لیپتون

این کتاب جز کتاب های پیشگام در زمینه زیست شناسی جدید به شمار می رود و تفکر شما را در مورد فکر کردن، تغییر می دهد.

دکتر لیپتون و دیگر دانشمندان پیشرو بر اساس تحقیقاتی که انجام داده اند، به اکتشافات جدید خیره کننده ای در مورد تعامل بین ذهن و بدن شما و فرآیندهایی که سلول ها اطلاعات دریافت می کنند، دست پیدا کرده اند.

بر اساس نتایج، ژن ها و DNA در کنترل ما نقشی ندارند. اگر بخواهیم خلاصه ای از تحقیقات این پروفسور را بیان کنیم، می توانیم بگوییم، ما با بازآموزی تفکر می توانیم تغییراتی در بدن خود ایجاد کنیم.

 علم ثروتمند شدن

کتاب علم ثروتمند شدن

" این جمله از مسیح (ع) را همیشه به یاد داشته باشید: آرزوی پدر (خداوند) شما این است که ملک پادشاهی را به شما بدهد." 

نویسنده: والاس د. والتز

نویسنده این کتاب آمریکایی بوده و پیشگام مباحث موفقیت می باشد. توجه داشته باشید که مطالعه این کتاب می تواند زندگی شما را تغییر دهد! این کتاب حدودا 100 سال پیش نوشته شده است اما ایده هایی که در آن ذکر شده است، آنقدر جدید به نظر می رسد که شما فکر می کنید نویسنده اخیرا اقدام به نوشتن این کتاب کرده است!
با مطالعه این کتاب متوجه می شوید، هر موفقیتی با ایجاد یک جرقه ذهنی و اقدام برای عمل توسط شما شروع می شود. اگر نظرات خود را تغییر دهید می توانید سرنوشت خود را تغییر دهید. بیش از این نمی گویم چرا که دوست دارم خودتان این کتاب را مطالعه کنید!

 فعلا مارشمالو را نخور!

کتاب فعلا مارشمالو را نخور

چشیدن طعم شیرین موفقیت با شناختن زمان مناسب برای برآورده کردن خواسته ها!

نویسنده: الن سینگر، یوآکیم دی پوزاد

نویسنده این کتاب را بر اساس آزمایشی که بر روی کودکان انجام داده، نوشته است: به کودکان شیرینی هایی داده می شود و به آن ها گفته می شود اگر  مدتی صبر کنند، شیرینی بیشتری دریافت خواهند کرد!

در این میان، برخی از کودکان کمی صبر کردند تا صاحب شیرینی بیشتری شوند و عده طاقت نیاوردند و همان لحظه شیرینی ها را خوردند.
سال ها بعد، زندگی کودکانی که در این آزمایش شرکت کرده بودند، بررسی شد و ... اگر دوست دارید، ادامه ماجرا را در کتاب بخوانید!

فعلا مارشمالو را نخور، کتابی درباره خود کنترلی است. این کتاب به شما می گوید موفقیت و شکست چه تفاوت هایی دارند و چیزهای خیلی کوچک می توانند زمینه ساز موفقیت شما شوند.

 بنویس تا اتفاق بیفتد

کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد

بزرگ فکر کنید، کارساز خواهد شد.

نویسنده: هنریت کلاوسر

انسانی که هدف دارد، موفق است! کلاوسر در این کتاب به شما می گوید، اگر اهدافتان را بنویسید یعنی می دانید دقیقا از زندگی چه چیزی می خواهید. اگر در نوشتن اهداف، جزئیات را هم ذکر کنید، یک قدم به آرزوهایتان نزدیک تر خواهید شد.

نوشتن باعث می شود احساساتمان بر خواسته هایمان متمرکز شود و این امر به قدرت جذب بیشتر کمک می کند. جالب است بدانید، نویسنده معتقد است افراد معروف رویاها و اهداف خود را می نوشته اند و چون به آن ها دست پیدا کرده اند، به تاثیر نوشتن پی برده اند.

 قورباغه ات را قورت بده

کتاب قورباغه ات را قورت بده

سخت ترین مرحله از انجام هر کار مهمی، اولین مرحله یعنی شروع کردن آن است. 

نویسنده: برایان تریسی

برایان تریسی از جمله نویسندگان معروف در زمینه موفقیت است؛ تمام حرف تریسی در این کتاب این است؛ برای انجام هر کاری برنامه ریزی داشته باشید و آن کاری که انجام دادنش برایتان سخت تر است را در ابتدا انجام دهید؛

چرا؟ چون شما دائما در ذهن خود در مورد انجام این کار فکر می کنید و کار سخت باعث تحلیل انرژی شما شده و مانند باری بر دوش می ماند، پس چه بهتر که بار را سریعا زمین بگذارید؛ در این صورت برای انجام دیگر کارها هم آرامش بیشتری داریم و هم استرس کمتر!

 قله ها و دره ها

کتاب قله ها و دره ها

روزی روزگاری، مرد جوان و باهوشی در دره ای زندگی می کرد، او اندوهگین بود؛ بنابراین تصمیم گرفت به ملاقات پیرمردی برود که در قله زندگی می کرد. 

نویسنده: اسپنسر جانسون

هر کدام از ما فراز و نشیب هایی را در زندگی تجربه کرده ایم؛ مطالعه کتاب قله ها و دره ها به شما کمک می کند تا مواجهه بهتری با چالش ها  در زندگی داشته باشید.

قله و دره در این کتاب به عنوان نماد موفقیت و شکست و فراز و نشیب های زندگی به کار برده شده است و نویسنده با مطرح کردن داستان زندگی یک پیرمرد و تحلیل زندگی او سعی می کند رهنمود هایی را برای رد شدن از دره ها و رسیدن به قله ارائه دهد. 

 موفقیت نامحدود در بیست روز

کتاب  موفقیت نامحدود در بیست روز

 افراد موفق اغلب شکست خورده ترین مردم دنیا هستند.

نویسنده: آنتونی رابینز

خوب می دانیم که مسیر موفقیت سخت است و شکست در این مسیر ممکن است؛ شما با مطالعه این کتاب یاد می گیرید که برای موفق شدن باید از راه و روش های جدید استفاده کنید و استفاده از این روش ها به معنی شکست نخوردن نیست بلکه ممکن است بیش از پیش متحمل شکست شوید!

شما باید یاد بگیرید از شکست نترسید و راه حل های جدید و مختلفی را برای موفق شدن پیدا کنید. هر زمان که راه حل جدیدی را امتحان می کنید، درصد موفقیت شما بیشتر می شود. 

 جادوی فکر بزرگ

کتاب جادوی فکر بزرگ

به هرچه فکر کنید، محقق خواهد شد.

نویسنده: دکتر د. شوارتز

جادوی فکر یکی از پرفروش ترین کتاب ها در زمینه موفقیت است. زبان این کتاب بسیار ساده و روان است؛ نویسنده در این کتاب با ارائه مثال های مختلف سعی می کند شما را به سمت موفقیت هدایت کند.

دکتر شوارتز با بیان جملاتی مانند، به موفقیت خود ایمان داشته باشید، چگونه بزرگ بیندیشیم، شخصیت شما تابع اندیشه شماست و .. در مورد موفقیت با مخاطبان خود سخن می گوید. از نظر نویسنده، اگر قرار است موفق شویم در کنار هوش باید افکار بزرگ داشته باشیم. 

 به سوی کامیابی

کتاب به سوی کامیابی

 اگر فكر مي كنید كاری را می توانید انجام دهید و یا نمی توانید، در هر صورت درست فكر كرده اید. 

نویسنده: آنتونی رابینز

در این کتاب در مورد موفقیت با تکیه بر مباحث روان شناسی صحبت می شود. در این کتاب مسائل مختلفی با هدف دستیابی به موفقیت و بهبود فردی مورد بررسی قرار گرفته است.

صحبت در مورد احساس درماندگی و رفع آن، تلاش برای ساختن باور های خود، پرسیدن سوال های خوب، تغییر روحیه، صحبت در مورد اینکه شکست وجود ندارد و.. از جمله مسائلی است که نویسنده در این کتاب به بررسی آن ها پرداخته است. 

هنر ظریف بی خیالی

کتاب هنر ظریف بی خیالی

هنر ظریف بی خیالی به معنی سرسری گرفتن زندگی نیست.

نویسنده: مارک منسون

نویسنده در این کتاب در مورد موفقیت و اهداف گفته است؛ او در بخش هایی از این کتاب به این مسئله اشاره می کند، اگر اهداف واقعی برای خود ترسیم کنید و برای به دست آوردن آن ها تلاش کنید، به نتایج عالی و شگفت انگیزی دست پیدا می کنید.
در نهایت وقتی به اهدافتان رسیدید، یک انسان موفق و متعالی خواهید شد.

جادوی باور

کتاب جادوی باور

 آیا به نظر شما قدرت، عامل و یا علم خاصی وجود دارد که تنها بخش محدودی از مردم به این قدرت مافوق تصور دسترسی داشته و با  استفاده از این ابزار زندگی ساز نه تنها همه مشکلات خود را برطرف می کنند بلکه به سعادت و ثروتی دست می یابند که در ذهن نمی گنجد؟

نویسنده: کلود مایرون بریستول

تمام تلاش نویسنده در این کتاب تاکید بر قدرت ذهن و جادوی باور است. او می خواهد به مطالعه کنندگان این کتاب بگوید، اگر افکار خود را باور کنید، می توانید به ثروت زیاد دست پیدا کنید.

مزایای استفاده از کتاب های موفقیت

مطالعه کتاب های موفقیت مزایای بسیاری دارد؛ برخی از مهم ترین مزایای مطالعه کتاب های موفقیت، شامل موارد زیر می شود:

 • توسعه مهارت و توانایی کلامی
 • بهبود تمرکز و دقت
 • بهبود قوه تخیل
 •  افزایش یادگیری و هوش
 •  کاهش استرس
 • بهبود حافظه
 • ارتقا خودآگاهی و شناخت خود
 • سرگرمی مفید
 •  کمک به کاهش نشانه های افسردگی در افراد
 • ارتقا مهارت های نوشتاری
 • خواب بهتر
 • شادی و شادکامی بیشتر
 • ارتقا مهارت همدلی
 • و..

جمع بندی ای سنج

در این مقاله لیستی از بهترین کتاب ها در مورد موفقیت ارائه کردیم. خوب! همین حالا یکی از این کتاب هایی که در لیست آورده ایم را انتخاب کرده و مطالعه را شروع کنید.

با مطالعه کتاب های مختلف در مورد موفقیت، می توانید مهارت های لازم برای موفق بودن را یاد بگیرد و در نهایت تبدیل به یک فرد موفق شوید.

 شما کدام یک از کتاب های ذکر شده در این مقاله را مطالعه کرده اید؟ لطفا نظرات، دیدگاه و تجربیات ارزشمندتان را با ما در میان بگذارید.

جوجه تیغی در استراتژی چیست؟
توسعه فردی چیست | اهمیت و مزایای آن
ضریب هوشی نرمال چقدر است؟
عادت چیست و چگونه می‌توانیم عادات بد را تغییر دهیم؟

اصطلاحات مهم این مقاله

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید

سوالات متداول

 • مزایای مطالعه کتاب موفقیت چیست؟

  • آمادگی بیشتر برای قدم نهادن در مسیر موفقیت، شناسایی چالش های احتمالی، کشف راز موفقیت افراد موفق، تغییر دیدگاه از جمله مزایای مطالعه کتاب موفقیت می باشد.
 • مظالعه کتاب چه فوایدی دارد؟

  • باعث یادگیری بیشتر، ارتقا مهارت های کلام و نوشتاری، داشتن سرگرمی مفید، افزایش قدرت مغز و ..برخی از فواید مطالعه کتاب می باشد.
 • چند کتاب در مورد موفقیت نام ببرید.

  • قله ها و دره ها، به سوی کامیابی، جادوی فکر بزرگ، فعلا مارشمالو را نخور و .. کتاب هایی در زمینه موفقیت می باشند.
 • نویسنده کتاب غورباقه ات را قورت بده کیست؟

  • این کتاب توسط برایان تریسی نوشته شده است.
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید