تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

انواع تست استرس رایگان - آنلاین مدت مطالعه: 4 دقیقه
ای سنج 29 شهریور 1400 مدت مطالعه: 4 دقیقه

انواع تست استرس رایگان - آنلاین

 

استرس اجتماعی

تست استرس اجتماعی

  ¤ تعداد سوالات: 17 سوال

  ¤ نوع تفسیر: اختصاصی و کامل

  ¤ بازه سنی: 13 سال و بالاتر

شروع تست استرس اجتماعی 

 

 


 

تست <strong class='view_keyword' data-description='پاسخ فیزیولوژیکی یا روانی به تغییرات و مشکلات زندگی' onclick='view_tooltip(this)' >استرس</strong> مرگ

تست استرس مرگ

  ¤ تعداد سوالات: 32 سوال

  ¤ نوع تفسیر: اختصاصی و کامل

  ¤ بازه سنی: 18 سال و بالاتر

شروع تست استرس مرگ

 

 


 

تست استرس عمومی

تست استرس عمومی

  ¤ تعداد سوالات: 40 سوال

  ¤ نوع تفسیر: اختصاصی و کامل

  ¤ بازه سنی: 18 سال و بالاتر

شروع تست استرس عمومی

 

 


 

تست استرس کودکان

تست استرس کودکان

  ¤ تعداد سوالات: 40 سوال

  ¤ نوع تفسیر: اختصاصی و کامل

  ¤ بازه سنی: 3 تا 10 سال

شروع تست استرس کودک

 

 


 

تست مقابله با استرس

تست مقابله با استرس

  ¤ تعداد سوالات: 72 سوال

  ¤ نوع تفسیر: اختصاصی و کامل

  ¤ بازه سنی: 15 و بالاتر

شروع تست مقابله با استرس

 

 

تست استرس معتبر آنلاین

در سایت ای سنج تست های استرس و اضطراب معتبر ارائه می شود. این تست ها که توسط متخصصان و روانشناسان بزرگی ساخته شده است دارای اعتبار بسیار بالایی می باشند. به منظور دستیابی سریع و آسان به تست های استرس می توانید به لینک هایی که در بالا آورده ایم مراجعه نمایید.

تست استرس

استرس یا اضطراب مرگ

استرس مرگ چیست؟

از این جهت که مرگ پدیده ای ناشناخته برای انسان است و ما به عنوان یک انسان هیچ تجربه و شناخت دقیقی از مرگ نداریم، در هنگام فکر کردن به مرگ ممکن است اضطراب و استرس زیادی را تجربه کنیم.

فکر کردن بیش از اندازه به مرگ و ترس غیر منطقی از مردن و ترسیدن از مرگ عزیزان و دیگران می تواند تبدیل به نوعی فوبیا در افراد شود، فوبیایی که تحت عنوان تاناتوفوبیا شناخته می شود.

افراد زیادی تحت تاثیر استرس مرگ قرار می گیرند؛ اما به طور کلی نمی توان گفت که هر شخصی که از مرگ می ترسد، اختلال اضطراب از مرگ را دارد؛ بلکه یک شرط تعیین کننده برای تشخیص این اختلال، مختل شدن عملکرد فرد در زندگی و تاثیر منفی این اضطراب و استرس بر عملکرد فرد است.

استرس مرگ

تست استرس مرگ چیست؟

در خصوص ابزاری برای ارزیابی میزان اضطراب از مرگ در افراد، کالت لستر تست معتبری را طراحی کرده است.

در این تست روانشناختی، 32 سوال در مورد اضطراب از مرگ وجود دارد که با پاسخ دادن به این سوالات می توانید به میزان استرس خود در مورد مرگ و از دست دادن عزیزان تان پی ببرید.

استرس در کودکان

استرس کودکان چیست؟

کودکان نیز همانند بزرگسالان استرس و اضطراب را تجربه می کنند و صرف اینکه کودک هستند و شاید درک دقیق و درستی از پیرامون خود نداشته باشند، نمی توان گفت که هرگز دچار استرس و اضطراب نخواهند شد.

 دلایل متفاوتی برای احساس استرس و اضطراب در کودکان وجود دارد، دلایلی که خانواده و مراقبان کودک باید به آن ها توجه داشته باشند.

استرس طولانی مدت در کودکان عاملی خطرناک است که می تواند کودک را با مشکلاتی رو به رو کرده و تاثیر منفی بر عملکرد وی بگذارد. در این صورت لزوم مشورت و مراجعه به یک متخصص سلامت روان کودک و نوجوانان برای والدین کودک احساس می شود.

استرس کودکان

تست استرس کودکان چیست؟

با استفاده از تست استرس کودکان، که اتفاقا مقیاسی است که باید توسط خود والدین، پاسخ داده شود، می توان ارزیابی خوبی از فرزندان داشت.

این ابزار به عنوان یک تست روانشناختی معتبر برای شناسایی علائم و نشانه های مختلف اضطراب برای کودکان و نوجوانان 3 تا 10 ساله مورد استفاده قرار می گیرد.

والدین با جواب دادن به 28 سوال این تست و دستیابی به نمره گذاری و تفسیر دقیق آن، در صورت داشتن اختلال اضطرابی می توانند به علائم آن در کودک خود پی ببرند.

البته برای اجرای این آزمون باید دستور العمل های آن دقیقا توسط والدین و شخصی که قرار است به سوالات پاسخ دهد، اجرا شود.

تست راهبرد های مقابله با استرس

استرس چیست؟

بدن می تواند در موقعیت های خطرناک واکنش های متفاوتی داشته باشد، واکنش هایی که ما از آن به عنوان استرس یاد می کنیم.

فردی که با یک موقعیت استرس زا رو به رو شده است، می تواند واکنش و حالات متفاوتی همچون واکنش جنگ و گریز و یا واکنش استرس را از خود نشان دهد.

عموما افراد در موقعیت هایی که استرس دارند، علائمی همچون ضربان قلب سریع، تغییر در فشار خون و یا تعریق کردن و دیگر حالات فیزیولوژیکی مرتبط با استرس را تجربه می کنند. نکته جالب توجه در افراد مختلف مربوط به سبک مواجهه و مقابله آنان با استرس است.

راهبردهای مقابله با استرس

راهبردهای مقابله با استرس چیست؟

فردی که تنش و تعارضی را تجربه می کند و در نتیجه ی این تعارض ها و تنش ها درگیر استرس می شود، می تواند راهبرد های مختلفی را برای مقابله با استرس خود اتخاذ کند. 

سبک مقابله ای مسئله مدار و سبک مقابله ای هیجان مدار دو راهبرد مقابله با استرس در افراد می باشد.

فردی که راهبرد مسئله مدار را برای مقابله با استرس خود انتخاب می کند، با بررسی راه حل های مختلف سعی بر حل مشکل خود دارد و در مقابل فردی که سبک مقابله ای هیجان مدار دارد به جای حل مشکلات و تمرکز بر پیدا کردن راه حل، صرفا روی هیجانات خودش تمرکز دارد.

تست راهبردهای مقابله با استرس

اگر مایل به ارزیابی سبک مقابله ای خود در هنگام استرس بودید، توبین بر اساس نظریه ای که فولکمن و لازاروس در مورد سبک های مقابله ای داشتند، آزمونی معتبر برای سنجش انواع سبک های مقابله با استرس در افراد تدوین کرده است.

در این تست 72 سواله، چهار مولفه ی راهبردهای رویایی مسئله مدار، راهبرد های اجتنابی مسئله مدار، راهبرد های رویایی هیجان مدار و راهبرد های اجتنابی هیجان مدار مورد ارزیابی قرار می گیرد.

استرس یا اضطراب اجتماعی

اضطراب چیست؟

اضطراب نوعی تجربه ی ناخوشایند و مبهم است. همه ی ما ممکن است در موقعیت های مختلفی، مضطرب شده باشیم و اضطراب زیادی را تجربه کرده باشیم.

اضطراب مداوم و بیش از حد در افراد، می تواند زمینه ساز اختلالات اضطرابی شود.

اضطراب اجتماعی چیست؟

انواع مختلفی از اختلالات اضطرابی وجود دارد که یکی از این اختلالات، اختلال اضطراب اجتماعی است که به عنوان فوبیای اجتماعی و یا همان ترس مرضی بیش از اندازه و غیر منطقی در موقعیت های اجتماعی هم شناخته می شود.

از نشانه ها و ویژگی های اختلال اضطراب اجتماعی در فردی که مبتلا به این اختلال است می توان به، اجتناب از قرار گرفتن در موقعیت های اجتماعی و ملاقات با افراد جدید و سخنرانی در میان جمعی از مردم، اشاره کرد.

تست اضطراب یا هراس اجتماعی

برای ارزیابی این نوع استرس، فرد متخصصی به نام کانور به همراه همکارانش یک نسخه تست معتبر روان شناختی ارائه کرده اند؛ این تست معتبر که تست استرس یا اضطراب اجتماعی نام دارد، با داشتن 17 سوال، سه جنبه ی مختلف را مورد ارزیابی و سنجش قرار می دهد.

این آزمون روانشناختی که در سال 2000 ساخته شده دارای روایی و پایایی مورد قبولی می باشد و در کشور ایران نیز اعتبار آن تایید شده است. 

 
 

 

 

تست کنترل خشم
تست تصورات جنسیتی
تست حساسیت به تهاجم
تست تصویر اجتماعی
تست فرسودگی شغلی مادر بودن
20 تست خودشناسی رایگان
تست درک تفاوت عشق در بین زن و مرد
انواع تست استرس رایگان - آنلاین
همه چیز درباره تست اضطراب اجتماعی (SAIN)

اصطلاحات مهم این مقاله

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید