تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

پست وبلاگی
راز موفقیت وارن بافت مدت مطالعه: 9 دقیقه
ای سنج 23 اردیبهشت 1401 مدت مطالعه: 9 دقیقه

راز موفقیت وارن بافت

امروز قرار است در این مقاله در مورد راز موفقیت مردی صحبت کنیم که به آن پیشگو، جادوگر، دانای اوهاما می گویند. این القاب برایتان آشنا نیست؟ وارن بافت مرد خیر و انسان دوستی است که حتی از زیر سنگ هم پول در می آورد!

او دارای هوش بسیار در زمینه سرمایه گذاری است و هم اکنون جایگاه سوم ثروتمند ترین مرد دنیا را به خود اختصاص داده است.
آیا برایتان جالب است بدانید، راز موفقیت وارن بافت چیست؟ در این مقاله با ما همراه شوید. آنچه در ادامه خواهید خواند، بر اساس فهرست مطالب به شرح زیر است:

وارن بافت کیست؟

وارن بافت

 

وارن بافت

 

نام کامل: وارن ادوارد بافت
سرمایه اولیه: صفر
سرمایه خالص کنونی: بیش از صد ملیارد دلار
تاریخ تولد: 30 می 1930؛ اوماها، نبراسکا
محل اقامت فعلی: اوماها نبراسکا
والدین: هوارد بافت و لیلا بافت
تحصیلات: مدرسه بازرگانی کلمبیا
شغل: رئیس و مدیر عامل ارشد شرکت برکشایر هاتاوی
زندگی خانوادگی: ازدواج با آسترید منکس
تعداد فرزندان: سوزان، هوارد، پیتر

وارن در سال 1930 در خانواده ای متولد شد که، پدرش تاجر و سیاست مدار و مادرش زنی خانه دار بود. سطح اقتصادی خانواده او در آن زمان که آمریکا دچار رکود بود، معمولی بود. زمانی که پدرش به کنگره ایالت متحده راه پیدا کرد، به واشنگتن نقل مکان کردند.

شاید برایتان جالب باشد که وارن اولین سرمایه گذاری خود را در سن 11 سالگی انجام داد! زمانی که بیشتر وقت خود را در شرکت کارگذاری پدرش می گذراند و اتفاقا از همان سنین متوجه علاقه اش به سهام و سرمایه گذاری شد. روحیه کارآفرینی از سنین پایین در او مشهود بود.

در سال 1950 او وارد دانشکده بازرگانی دانشگاه کلمبیا شد تا زیر نظر یک تحلیلگر و سرمایه گذار معروف به نام بنجامین گراهام (نویسنده کتاب کلاسیک "سرمایه گذار هوشمند") تحصیل کند و داستان موفقیت بافت واقعاً از اینجا شروع شد. 

بافت پس از گرفتن مدرک تحصیلی خود از کلمبیا در سال 1951 به معنای واقعی کلمه از بنجامین گراهام برای کار در شرکت سرمایه گذاری گراهام به مدت سه سال التماس کرد. در آن زمان گراهام زیاد به بافت فکر نمی کرد و بارها او را رد کرد.
این تا زمانی بود که در سال 1954 با اکراه پذیرفت که بافت را استخدام کند. بافت دقیقا تا زمانی که گراهام تصمیم گرفت شرکت خود را تعطیل کند یعنی تا سال 1956، برای گراهام کار کرد.

پس از تعطیل شدن شرکت گراهام، بافت در اوهاما یک شراکت سرمایه گذاری با نام مستعار ایجاد کرد. سرمایه اولیه او با پول هایی که خودش جمع آوری کرده بود و از دوست و آشنا و خانواده گرفته بود، صد هزار دلار بود که با گذشت یک دوره زمان 13 ساله این سرمایه را به 25 میلیون دلار نزدیک کرد.

در سال 1969 بافت شراکت سرمایه گذاری خود را منحل کرد و تمام سرمایه را به سرمایه گذاران برگرداند. در همان زمان، او بیشتر پول خود را در شرکت های مختلف سرمایه گذاری کرد، از جمله برکشایر هاتاوی، شرکتی که در نهایت تحت کنترل خودش در آمد.

پس از آن، وارن از طریق کنترل برکشایر هاتاوی و از طریق یک سری سرمایه گذاری های درخشان که در چندین دهه انجام داد، ثروت 25 میلیون دلاری خود را امروزه به چیزی در حدود 100 میلیارد دلار تبدیل کرد.

به بیان ساده، آقای وارن بافت یک سرمایه گذار فوق العاده باهوش و موفق است که فراتر از عرصه رقابتی در کل جهان ظاهر شده است. آنچه که ما می توانیم از رویکرد او بیاموزیم با ارزش و بدون قیمت است!

چند حقیقت جالب در مورد وارن بافت

 •  وارن بافت، سومین مرد ثروتمند جهان، هنوز در خانه 31500 دلاری که در سال 1957 خریده زندگی می کند.
 •  وارن بافت 85 درصد از پول خود را به خیریه (بیشتر به بنیاد بیل و ملیندا گیتس) که در مجموع 40.7 میلیارد دلار بود، داد.
 •  وارن بافت اولین اظهارنامه مالیاتی خود را در سال 1944 در سن 14 سالگی ارائه کرد و برای استفاده از دوچرخه و ساعت شخصی اش 35 دلار مالیات در نظر گرفت.
 • در سال 2010، مردی برای صرف نهار با وارن بافت، 2.63 میلیون دلار هزینه کرد!
 •  اگر در سال 1957، هزار دلار با وارن بافت سرمایه گذاری می کردید، امروز بیش از 30 میلیون دلار سرمایه داشتید.

وارن بافت شدن

یادتان باشد مدیر ارشد یک شرکت بزرگ بودن یا به عنوان بزرگ ترین سرمایه گذار دنیا شناخته شدن، آسان و بدون دردسر نیست! هیچ ثباتی در این شغل وجود ندارد، دقیقا مانند بازار سهام! پس یادتان باشد که وارن بافت نیز در این مسیر با چالش های مختلفی رو به رو شده است اما همواره بهترین راه حل ها را برای حل چالش ها انتخاب کرده است.

یک نمونه چالش های سختی که او با آن مواجه شد، درگیری ناخواسته با رسوایی بزرگ برادران سالومون در ایالت متحده در سال 1991 بود. وارن بافت مجبور شد اداره شرکت را به عنوان مدیرعامل بر عهده بگیرد و شرکت را در تاریک ترین روزهایش مدیریت کند.

این شرکت فقط چند ساعت  تا نابودی واقعی توسط دولت ایالات متحده فاصله داشت و  تنها تضمین شخصی آقای بافت در آن زمان بود که شرکت را نجات داد.
وارن با استفاده از شهرت خود و پشت سر گذاشتن روزهای سخت توانست سالومون و دارایی خالص خودش را نجات دهد.

قبل از صحبت در مورد راز های موفقیت وارن بافت در مسیر زندگی شخصی و حرفه ای اش، خوب است چند ویژگی شاخص شخصیتی او را بدانید: او مردی دارای ویژگی های شخصیتی زیر است:

 •  تواضع 
 • ساده زیستی 
 • دوری از تجمل گرای
 • خوش بینی
 • سخت کوشی
 • علاقمند به کار کردن
 • عادل و منصف
 • صادق
 • حس شوخ طبعی بالا
 •  متعادل؛ نه افراط و نه تفریط
 • زیرک و ماهر
 • و...

توجه: در صورت واضح نبودن تصویر اینجا را کلیک کنید. 

راز موفقیت وارن بافت

بزرگ ترین رقیب وارن بافت

به نظر شما بزرگ ترین رقیب وارن بافت چه کسی است؟ اولین نفری که به ذهن شما می رشد کیست؟ استیو جابز؟ بیل گیتس؟ چه کسی می تواند رقیب وارن بافتی باشد که ثروتمند ترین فرد جهان است و در سرمایه گذاری هم رده او باشد؟

به نظر می رسد بزرگترین رقیب وارن بافت، وارن بافت جوان باشد! تعجب کردید نه؟ وقتی عملکرد وارن بافت را در سال های 1950 تا 1960 بررسی می کنیم، به این نتیجه می رسیم که وارن بافت را فقط می توان با خودش مقایسه کرد.

 3 قانون مهم وارن بافت

می دانستید وارن بافت سه قانون مهم برای زندگیش دارد و در تمام دوران زندگی اش به این قوانین پایبند بوده است؟ دوست دارید بدانید این قوانین چه هستند؟

 • قانون اول می گوید باید همه ی تلاش خود را برای جذب سرمایه و از دست ندادن سرمایه انجام دهید و هرگز این قانون را فراموش نکنید؛ در سرمایه گذاری های کم بازده یا پر ریسک شرکت نکنید!
 • قانون دوم می گوید، اگر کسب و کار و حرفه خود را به صورت درست و منطقی مدیریت کنید، حتما در بازار کار دیده می شوید و روزی همه ی توجهات سمت شما جلب می شود.
 • اما قانون سوم! خریدن یک سهام پر سود و آینده دار، بهتر از خریدن یک شرکت معمولی با قیمت خیلی بالا است!

عقاید وارن بافت درباره ثروت

وارن بافت مردی ثروتمند و توقف ناپذیر، در مورد ثروت و زندگی چه عقایدی دارد؟

 • هزینه های زندگی شما باید کمتر از درآمدتان باشد و هزینه های خود را به عنوان سرمایه گذاری در نظر بگیرید.
 • اگر دوست دارید ثروتمند شوید باید پس انداز کردن را یاد بگیرید و آن را در اولویت قرار دهید.
 • از پس انداز خود برای سرمایه گذاری بر روی خودتان، ارتقا دانش و مهارت هایتان استفاده کنید.
 • هرگز با پولی که برای شما نیست یا پول قرضی سرمایه گذاری نکنید.
 • بر سود به دست آورده دوباره سرمایه گذاری کنید.
 • تعلل نکنید و از اینکه متفاوت باشید نترسید.
 • قبل از امضای هر قراردادی آن را خوب مطالعه و بررسی کنید.
 • ریسک پذیر و مصمم باشید.

وارن بافت چگونه ثروتمند شد؟

وارن بافت در سال 2016 توسط فوربس رتبه پانزدهم قدرتمندترین فرد جهان، رتبه سوم در 400 ثروتمندترین فرد در آمریکا و دومین فرد ثروتمند در ایالات متحده و جهان را از آن خود کرده است. در ادامه به بررسی عواملی می پردازیم که تاثیر مستقیمی بر موفقیت وارن بافت داشته اند:

 استخدام کارمندان مناسب

از نظر وارن بافت، استخدام کارمندان درست نقش مهمی در موفقیت حرفه ای شما ایفا می کند. او به کارآفرینان و مدیران توصیه می کند در هنگام استخدام کارمندان به سه نکته مهم توجه داشته باشند:

 • صداقت
 •  هوش
 •  انرژی

 وارن در تمام دوران حرفه ای اش، به استخدام کارمندان مناسب و آگاه توجه داشته است.

 اهمیت ندادن به افکار دیگران

اگر می خواهید موفق شوید به آنچه دیگران فکر می کنند، اهمیت ندهید. وارن می گوید مخالفت دیگران با او، او را ناراحت نمی کند.

وارن اعتراف می کند، چیزهای بسیاری وجود دارد که او اطلاعاتی در مورد آن ها ندارد و سعی می کند از اظهار نظر در مورد آنان دوری کند و در مقابل چیزهای زیادی وجود دارد که او اطلاعات خوبی در مورد آن ها دارد و سعی می کند از این اطلاعات استفاده کند.
وقتی مردم به او می گویند که در موردی اشتباه می کند، او ناراحت نمی شود و در مورد آن مطلب مطالعه می کند. او معتقد است که داشتن ثبات عاطفی مهم است.

 تاکید بر مطالعه

از نظر وارن، مطالعه شما را به موفقیت نزدیک می کند؛ او در مورد علاقه خود به مطالعه صحبت می کند و می گوید حدود 5 تا 6 ساعت در روز مطالعه می کند.
وی اظهار داشت که حداقل 5 روزنامه، تعداد زیادی مجله، گزارش سالانه و غیره را در روز مطالعه می کند. مطالعه زندگینامه های مختلف یکی از علایق وارن بافت است.

 ایجاد حاشیه امن

او به عنوان یک متخصص سرمایه گذار همیشه به دیگران پیشنهاد می کند اگر دوست دارند در کارشان موفق شوند باید یک حاشیه امن برای خودشان ایجاد کنند. او اینگونه مثال می زند، یک کامیون با وزن 9900 پوند برای اینکه به سلامت از مسیر عبور کند باید از پلی با ظرفیت بار 20000 پوند استفاده کند، نه پلی که ظرفیت بار آن تنها 10000 پوند است!

 رقابت با رقبا

بافت معتقد است ماهیت سرمایه داری اینگونه است که عده ای سعی می کنند همیشه با شما در رقابت باشند تا بتوانند سرمایه یا تجارت شما را در دست بگیرند. اگر می خواهید تحت سلطه قرار نگیرید و تجارت خود را از دست ندهید باید رقابت با دیگران را بلد باشید.
یکی از بهترین راه‌های پیروزی در چرخه رقابت، تولیدکننده کم‌ هزینه بودن و راه دیگر داشتن استعداد بیشتر یا منابع بهتر است.

 برنامه ریزی متناسب با شخصیت

وارن می گوید روزهای کاری شلوغ و بدون ساختاری دارد؛ او جلسات را دوست ندارد، اما زیاد مطالعه می کند، همچنین مدت زمان متوسطی با تلفن صحبت می کند و از آنجایی که مشاغل او مدیران خود را دارند، پس این کسب و کارها توسط مدیران اداره می شود اما مسئولیت بزرگ او کسب سرمایه است!

وارن در ادامه می گوید، که به اندازه کافی خوش شانس است که کاری را که واقعاً دوست دارد انجام دهد و با افرادی باشد که واقعاً می خواهد با آن ها کار کند. او معتقد است که داشتن چنین برنامه کاری برای او مفید است زیرا با شخصیت و استعدادهای او سازگار است.

پس اگر می خواهید در زندگی شخصی و حرفه ای موفق شوید، باید یک برنامه ریزی متناسب با ویژگی های شخصیتی خودتان داشته باشید.

 انتخاب الگو برای موفقیت

وارن بافت از کتابی نوشته بن گراهام الهام گرفت. اگرچه او قبلاً کتاب های دیگری در مورد سرمایه گذاری خوانده بود، اما بسیار تحت تأثیر نوشته های آقای گراهام قرار گرفت.

او به دنبال گراهام رفت و حتی به او پیشنهاد داد که به صورت رایگان در شرکت او کار کند. در نهایت بافت موفق شد برای گراهام با دستمزد کار کند. او حتی نام پسر دومش را والتر گراهام بافت به نام الگوی خود گذاشت.
انتخاب فردی آگاه و موفق به عنوان الگو می تواند به شما در دستیابی به موفقیت کمک کند.

 رقابت فعال

وارن بافت با بررسی انواع کسب و کار در طول تاریخ به این نتیجه رسید که، دلیل از بین رفتن بیشتر کسب و کارها نارضایتی است. او می گوید برای زنده نگه داشتن یک کسب و کار و راضی نگه داشتن مشتریان باید در چرخه رقابت فعالانه قرار بگیرید تا همواره پیشتاز بمانید.

استراحت بیش از اندازه و عدم تمرکز بر موفقیت شرکت می تواند شما را از گردونه رقابت حذف کند.

 پیدا کردن اشتیاق

وقتی از وارن در مورد راز قدرتمند بودنش سوال شد، او در جواب گفت برای موفق شدن در کار باید اشتیاق داشته باشید. او می گوید در 7 یا 8 سالگی عامل اشتیاق خود را پیدا کرد.

در جوانی با امانت گرفتن  کتاب "هزار راه برای به دست آوردن هزار دلار" از کتاب خانه عمومی و مطالعه آن متوجه اهمیت شور و اشتیاق در کار شد.

 منصف و صادق بودن

وارن بافت به این معروف است که می گوید ثروتمندان باید سهم مالیات خود را عادلانه پرداخت کنند یا حتی بیشتر بپردازند. او حتی در کنگره ای برای افزایش مالیات لابی کرد.

اگر نگاهی به پرونده کاری او بیندازید این ثبات را همواره مشاهده خواهید کرد. او معتقد است تنها راه برای به دست آوردن یک شهرت خوب این است که در تمام معاملات تجاری خود بیش از حد منصف و صادق باشید.

رازهای موفقیت وارن بافت

14 راز موفقیت وارن بافت

رازهای موفقیت از نظر وارن بافت، شامل موارد زیر می شود:

 • وقتی برای اولین بار سرمایه گذاری می کنید و به سود می رسید، سود به دست آورده را دوباره سرمایه گذاری کنید و در مقابل وسوسه خرج کردن آن مقاومت کنید.
 • از سود سرمایه گذاری ها می توانید کسب و کار های بزرگ و کوچک راه اندازی کنید.
 • از متفاوت بودن نترسید، برای سرمایه گذاری راه های جدید را امتحان کنید و فعالیتی را انتخاب کنید که دیگران آن را انتخاب نکرده اند یا فعالیت در آن کم است.
 • قبل از هر تصمیم گیری و سرمایه گذاری خوب فکر کنید، اطلاعات موجود را بررسی کنید، با افراد متخصص مشورت کنید و در نهایت تصیم بگیرید.
 • قبل از هر معامله، شرایط را خوب بررسی کنید و سود و زیان معامله را در نظر بگیرید.
 • هزینه های کوچک و کم را نادیده نگیرید و به آن ها توجه کنید.
 • تا جایی که ممکن است برای سرمایه گذاری از دیگران پول قرض نگیرید و خود را گرفتار وام یا قسط نکنید.
 • مصصم باشید و زود تسلیم نشوید؛ با پایداری، نبوغ و تلاش می توانید به اهداف خود دست پیدا کنید.
 • هر زمان که متوجه شدید اشتباه می کنید، متوقف شوید و اشتباه خود را تکرار نکنید و ادامه ندهید.
 • فرصت های احتمالی را بررسی کنید و در صورت وجود پیامد منفی دست از ریسک کردن بردارید.
 • موفقیت را برای خود معنا کنید، فراموش نکنید، موفقیت فقط کسب ثروت و دارایی نیست.
 • در مواجهه با چالش ها، آرامش و خونسردی خود را حفظ کنید.
 • شریک کاری معتبر و قابل اعتمادی را انتخاب کنید.
 • از هر آنچه که احتمال می دهید دردسر ساز باشد، دوری کنید.
 • شهرت خود را با صداقت و درستکاری به دست بیاورید و حفظ کنید.
 • موفقیت یک روزه حاصل نمی شود؛ برای کسب موفقیت باید استمرار و تلاش داشته باشید.

درس هایی از وارن بافت

سرگذشت و زندگی وارن بافت پر از پند و درس برای موفقیت است. وارن بافت مرد ثروتمندی است که به هرآنچه می می خواست دست پیدا کرد و تمام غیر ممکن ها را ممکن کرد!
بزرگ ترین درسی که می توانیم از وارن بافت بیاموزیم، نترسیدن از متفاوت بودن و متفاوت رفتار کردن، تلاش زیاد برای کسب دستاورد، پرهیز از اشتباه و درس گرفتن از اشتباهات، سرمایه گذاری درست و منطقی و تلاش برای از دست ندادن سرمایه و اضافه کردن سرمایه است.

برنامه روزانه وارن بافت

در این قسمت مروری کوتاه به برنامه روزانه این مرد موفق و ثروتمند خواهیم داشت.

صبح

وارن بافت مرد سحر خیزی است که اغلب پس از 8 ساعت خواب کامل صبح ها حدود ساعت شش و چهل و پنج از خواب بیدار شده و روز خود را شروع می کند. او بر خلاف دیگران پس از بیدار شدن به جای نوشیدن قهوه، نوشیدن نوشابه کوکاکولا را ترجیح می دهد.
صبحانه او مک دونالد است! او پس از بیدار شدن به یکی از شعبه های مک دونالد مراجعه کرده و صبحانه می خورد. او در یکی از مصاحبه هایش به شوخی گفت وقتی روند بازار کاهشی باشد یک صبحانه ارزان و وقتی روند بازار افزایشی باشد یک صبحانه گران تر را انتخاب می کند.
او به عقیده عموم مردم از رژیم غذایی سالم پیروی نمی کند اما خودش می گوید در نتیجه مطالعاتی که داشته است، متوجه شده میزان مرگ و میر در کودکان شش ساله اندک است، پس تصمیم گرفته مانند یک کودک شش ساله غذا بخورد!

ظهر

بعد از صبحانه، وارن به کار می پردازد. او بیشتر روزها فقط در دفترش می نشیند و تمام روز را مطالعه می کند. مطالعات او بیشتر در زمینه امور مالی، مواد بازار، گزارش های سرمایه گذاری و ... است. مطالعه کتاب و روزنامه در برنامه روزانه وارن جای دارد چرا که وارن مطالعه روزنامه را به اخبار تلوزیون ترجیح می دهد. نشریات مورد علاقه او نیویورک تایم، واشنگتن پست، فایننشال تایمز، اوماها ورلد هرالد می باشد.

شب

تمام افرادی که وارن بافت را می شناسند، می دانند که او به حفظ و پایبندی به برنامه روزانه خیلی اهمیت می دهد و وقتی دیگران به وقت و زمان او احترام نمی گذارند عصبانی می شود. او هر روز بین ساعت 5 تا 6 بعد از ظهر از دفتر به خانه برمی‌گردد.

بافت می گوید برای خواب خود ارزش زیادی قائل است؛ بنابراین او حدود ساعت 10 شب به رختخواب می رود، حدودا نیم ساعت یا بیشتر مطالعه می کند، سپس هر شب تا ساعت 10:45 شب به خواب می رود.
به طور کلی، بافت سبک زندگی جالبی دارد؛ تا حدودی ساده و شبیه به یک کودک شش ساله ، اما با مسئولیت‌های بزرگ! مسئولیت هایی به بزرگی یک سرمایه گذار موفق!  

کتابی از وارن بافت

برخی نویسندگان موفق جهان اقدام به نوشتن کتاب های خواندنی و الهام بخش با محوریت زندگی وارن بافت کرده اند. اغلب کتاب های نوشته شده در مورد وارن بافت، کتاب هایی هستند که در مورد استراتژی و رموز موفقیت او در کار و زندگی صحبت می کنند.

برخی از این کتاب ها، شامل موارد زیر می شوند:

 • کتاب گلوله برفی: وارن بافت و سبک زندگی تجاری او که نوشته آلیس شرودر است؛ نویسنده در این کتاب سعی کرده در مورد لایه های پنهان زندگی وارن بافت صحبت کند.
 • کتاب روش وارن بافت که توسط رابرت جی.ها گستروم نوشته شده است و در مورد تکنیک ها، ایده های موفقیت آمیز وارن بافت در سرمایه گذاری است.
 • کتاب دنیای واقعی وارن بافت که نویسنده آن جیمز اولاگلین می باشد و او در این کتاب در مورد مهارت وارن بافت در تخصیص سرمایه و رازهای موفقیتش صحبت می کند.
 • کتاب تشکیل سبد سهام به روش وارن بافت که توسط جیوا راماسوامی نوشته شده و در این کتاب در مورد سرمایه گذاری به روش وارن بافت صحبت می شود.
 • کتاب رازهای مدیریت وارن بافت که توسط ماری بافت و دیوید کلارک نوشته شده و تاکید اصلی نویسندگان در این کتاب بر اصول مدیریتی و کارآفرینی است.
 • کتاب 125 اصل موفقیت وارن بافت: روش‌های وارن بافت در سرمایه گذاری و کسب و کار که توسط ماری بافت، دیوید کلارک نوشته شده و در مورد اصول موفقیت در کسب و کار صحبت می کند.
 • کتاب وارن بافت به روایت خودش نوشته دیوید اندروز که شامل توصیه های وارن بافت به جوانان برای موفقیت است.
 • و...

 جمع بندی ای سنج

در این مقاله در مورد راز موفقیت وارن بافت صحبت کردیم. او یک سرمایه گذار، تحلیل گر و نیکوکار آمریکایی است که کماکان علی رغم ثروت بسیار، متواضعانه زندگی می کند. او متعهد شده است که در بیش از نیمی از دارایی های خود را به نیازمندان ببخشد و دیگر ثروتمندان را به انجام این کار، دعوت می کند.
او می گوید فقط مقدار کمی ثروت برای فرزندانش باقی می گذارد تا احساس کنند می توانند هر کاری انجام دهند اما نه آنقدر که تمایل به انجام هیچ کاری نداشته باشند.
زندگی شخصی و حرفه ای او قوانین خاص خودش را دارد. در این مقاله در مورد عواملی که تاثیر مستقیم بر موفقیت او داشته اند، صحبت کردیم.

 آیا رموز موفقیت وارن بافت را می دانستید؟ لطفا نظرات و دیدگاه های ارزشمندتان را با ما در میان بگذارید.

جوجه تیغی در استراتژی چیست؟
توسعه فردی چیست؟
ضریب هوشی نرمال چقدر است؟

اصطلاحات مهم این مقاله

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید

سوالات متداول

 • وارن بافت کیست؟

  • او ثروتمند ترین مرد دنیا، سرمایه گذار، نیکوکار و تحلیل گر است.
 • ویژگی های شخصیتی وارن بافت چیست؟؟

  • تواضع، ساده زیستی و دوری از تجمل، متعادل رفتار کردن، زیرکی و حس شوخی طبعی بالا و...
 • راز موفقیت وارن بافت چیست؟

  • انتخاب کارمندان مناسب، ایجاد حاشیه امن، مطالعه و یادگیری، رقابت فعالانه، اشتیاق برای انجام کار و ..
 • بزرگ ترین رقیب وارن بافت کیست؟

  • بزرگترین رقیب او خودش یعنی وارن بافت در دوران جوانی است.
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید