تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

پست وبلاگی
کارهای ساده و پردرآمد مدت مطالعه: 6 دقیقه
ای سنج 06 اردیبهشت 1401 مدت مطالعه: 6 دقیقه

کارهای ساده و پردرآمد

وقتی صحبت از گزینه های شغلی پردرآمد می شود، شما برای انتخاب یک شغل آسان و پردرآمد گزینه های انتخابی زیادی دارید! بر خلاف آنچه که فکر می کنید، داشتن یک شغل اداری در طبقه بالای یک برج، شغلی نیست که همه آرزویش را داشته باشند.

آیا می دانستید بیشتر مردم یک شغل آسان و پردرآمد را به یک کار سخت ترجیح می دهند؟
شما چه طور؟ آیا دوست دارید یک شغل آسان با درآمد بالا داشته باشید؟ در این مقاله قرار است لیستی از کارهای ساده و پردرآمد ارائه کنیم. اگر به دنبال راه اندازی یک کسب و کار آسان با درآمد بالا هستید، به ما بپیوندید! آنچه در ادامه خواهید خواند، بر اساس فهرست مطالب به شرح زیر است:

در صورت تمایل می توانید مقالات، پردرآمد ترین مشاغل ایران چیست؟، پردرآمدترین مشاغل در آمریکا چیست؟، بهترین مشاغل پردرآمد اینترنتی، بهترین مشاغل پردرآمد خانگی برای آقایان، بهترین مشاغل خانگی پردرآمد برای زنان، بهترین شغل های پردرآمد بدون نیاز به سرمایه چیست؟ ، معرفی پردآمد ترین مشاغل ایران و دنیا را در مجله ای سنج مطالعه کنید.
برای دسترسی سریع نام مقاله را در قسمت جستجو مجله، وارد کنید.

آیا شغل راحت وجود دارد؟

اگر به دنبال این هستید که یک شغل راحت اما پردرآمد پیدا کنید، باید بگوییم هیچ شغلی راحت نیست و هر شغلی سختی های خودش را دارد.

اما به تدریج و با گذشت زمان، وقتی تجربه شما در شغلی که دارید، بیشتر شود و اطلاعات خود را در رابطه با آن شغل بالا ببرید، شغلی که دارید و انجام وظایف مرتبط با آن برایتان راحت تر می شود. بنابراین مدام به خودتان نگویید شغل مناسب من، شغلی است که راحت و بی دردسر باشد.

اهمیت داشتن شغل چیست؟

داشتن شغل و درآمد شخصی برای هر فردی مهم و ضروری است. در نگاه اول، مهم ترین مزایای داشتن شغل، کسب درآمد است. اما مشغولیت در هر حرفه ای به غیر از بعد مادی، دارای مزایای دیگری هم هست؛ مزایایی مانند:

 • آموختن مهارت های مالی
 • تقویت مهارت برقراری ارتباط 
 • ایجاد و ارتقا اخلاق حرفه ای
 • مسئولیت پذیری مالی؛ بودجه بندی، درست خرج کردن پول، پس انداز کردن و..
 •  یادگیری مهارت های زندگی؛ مسئولیت پذیری، قابل اعتماد بودن، مدیریت زمان و..
 • کسب استقلال و خودمختاری از ابعاد مختلف
 • و..

راحت ترین شغل های دنیا

یک سوال، چه چیزی باعث آسان بودن یک شغل می شود؟ جالب است بدانید هر فردی آسان بودن را با توجه به دیدگاه خودش تعریف می کند و بر همین اساس مشاغل آسان در دسته بندی های متفاوتی قرار می گیرند. زمانی که نظر مردم را در مورد ویژگی های شغل آسان بپرسید، پاسخ های جالب و متنوعی دریافت می کنید.
از نظر عموم مردم کار آسان دارای ویژگی های زیر است:

 •  سطح استرس کمتری دارد.
 • انجام وظایف در آن لذت بخش تر است.
 •  ارتباط با مردم در آن کم است.
 •  فشار کاری برای تحویل پروژه در آن پایین است.
 •  انتقاد و سرزنش در پایین ترین سطح است.
 •  راحتی جسمانی در آن وجود دارد و فشار فیزیکی کمی دارد.
 •  ساعات کاری کمتری دارد و نیاز به اضافه کاری ندارد.
 •  حجم کار کمتر است.
 •  نیاز به تصمیم گیری های حیاتی در آن کمتر است. 
 • نیاز به تفکر انتقادی و تفکر عمیق ندارد. 
 • به تحصیلات و مهارت تخصصی کمتری نیاز دارد.
 •  با گذراندن دوره های تحصصی قابل یادگیری است.
 •  مسئولیت ها در این شغل کمتر است.
 •  خستگی و فرسودگی شغلی کمتری دارد.
 • و..

نکته مهمی که باید به آن اشاره کنیم این است که، استرس برای افراد مختلف متفاوت تجربه می شود، هر فردی نقاط قوت و ضعف خودش را دارد، علایق و سلایق افراد متفاوت است و بر همین اساس، یک شغل برای فردی آسان به نظر می رسد و برای فرد دیگر سخت!

در ادامه به بررسی مشاغل پردرآمد و ساده می پردازیم؛ شما می توانید با الهام گرفتن از این مشاغل، کسب و کار خود را راه اندازی کنید و پس از گذشت زمان به درآمد بالا برسید.

 باغبانی

اگر به گل و گیاه علاقه دارید و از بودن در طبیعت و فضای سبز لذت می برید، می توانید به باغبانی به چشم یک شغل پردرآمد اما آسان نگاه کنید. باغبانی به شما کمک می کند از نظر فیزیکی فعال بمانید و به تقویت روحیه و کاهش اضطراب کمک می کند.

در این شغل می توانید هر کاری اعم از، شکل دادن به علف‌ها و بریدن علف‌های هرز گرفته تا کاشت و هرس درختان، درختچه‌ها و گل‌ها انجام دهید.
در این شغل باید شناخت خوبی از گیاهان و گل ها داشته باشید.

 راننده تاکسی

آیا به رانندگی علاقه مندید؟ سریع ترین و بدون ترافیک ترین راه های شهر خود را می شناسید؟ گفتگو با مردم برایتان لذت بخش است؟ رانندگی با تاکسی برای جابه جایی مسافران خارجی یا شرکت های خصوصی می تواند یک شغل به نسبت آسان و پردرآمد برای شما باشد.
فعالیت در تاکسی تلفنی های اینترنتی هم درآمد خوبی دارد.

کارهای ساده و پردرآمد

 خدمات مشتری مجازی

اگر به یک خط تلفن قابل اعتماد، اینترنت و کامپیوتر دسترسی داشته باشید، می توانید به عنوان ارائه دهنده خدمات مشتری به صورت مجازی کار کنید. انواع شرکت ها نمایندگان خدمات مشتری در منزل را برای پاسخگویی به تماس ها و رسیدگی به سفارشات و سوالات اولیه استخدام می کنند.

مزیت این شغل به نسبت بسیاری از مشاغل آسان آنلاین دیگر، این اس که این شغل دستمزد نسبتاً خوبی دارد.

 مراقبت های پوست و زیبایی

یک کار آسان دیگر با درآمد بالا! در این شغل باید در مورد مراقبت های پوستی و زیبایی تخصص داشته و دوره دیده باشید. شما در این حرفه به افراد مختلف برای داشتن پوستی سالم و زیبا کمک می کنید.

با ایجاد فضایی آرام بخش و تمیز می توانید مشتریان زیادی داشته باشید و احساس خوبی در آن ها ایجاد کنید.

 متخصص خون گیری

اگر می خواهید یک شغل پزشکی نسبتا آسان داشته باشید، دست از جستجو بردارید! فعالیت به عنوان متخصص فلبوتومی یا خون گیری گزینه خوبی به نظر می رسد. هنگامی که مهارت خون گیری برای انواع آزمایش های تشخیصی، اهدا، انتقال خون یا تحقیقات پزشکی را به دست آوردید، می توانید از این شغل که سخت به نظر می رسد، لذت ببرید!

 بینایی سنج

افرادی که بینایی آن ها مشکل دارد، به دنبال انتخاب لنز یا عینک مناسب هستند، نیاز به مشورت با یک فرد متخصص دارند. شما می توانید به عنوان یک بینایی سنج که در این حوزه تخصص دارد، در کنار یک چشم پزشک در یک محیط آرام مانند مطب چشم پزشکی کار کنید.

بینایی سنج مسئولیت آزمایش و تشخیص بیماری های چشم، ضعیف بودن چشم و .. را به عهده ندارد و فقط از تجربیات و دانش حرفه ای اش برای اندازه گیری و توصیه های مرتبط با انتخاب عینک و .. استفاده می کند.

 دفتر اسناد رسمی

هر شهر و محله ای باید مجهز به دفتر اسناد رسمی برای ثبت اسناد به صورت قانونی باشد. با گذراندن دوره های تخصصی و لازم می توانید به عنوان یک سر دفتر، برای داشتن دفتر اسناد رسمی مجوز بگیرید و سپس می توانید کار خود را شروع کنید و نیروهای مرتبط را استخدام کنید. وظیفه شغلی از این آسان تر؟

 مربی ورزشی شخصی

این حرفه ی سرگرم کننده و فعال،  به شما این فرصت را می دهد که با افراد یا گروه ها کار کنید تا سطح تناسب اندام، سلامت کلی و مهارت های مدیریت استرس را بهبود ببخشید.

شاید لازم باشد برای انگیزه دادن به شاگردانتان سخت تمرین کنید اما همین موضوع برای شما بدون مزیت نخواهد بود و منجر به بهبود سلامت جسمانیتان می شود.

 تایپیست

آیا می دانستید وقتی سازمان‌ها جلسات مهمی را برگزار می‌کنند، اغلب مکالمات را ضبط می‌کنند؟ اما فهم و مطالعه فایل های صوتی و تصویری به اندازه متن راحت یا ساده نیست.

بنابراین، واژه‌ پردازها، تایپیست‌ها و رونویس‌ها اغلب توسط شرکت‌های حقوقی، کسب‌ و کارها، موزه‌ها و سازمان‌های دولتی استخدام می‌شوند تا فایل های صوتی را به متنی واضح و قابل خواندن رونویسی کنند.
برای این کار باید از مهارت بالایی در تایپ کردن برخوردار باشید و شنونده خوبی باشید.

 کارمند حسابداری

این شغل معمولاً شامل وظایف نسبتاً ساده و معمولی مانند انجام محاسبات اولیه و ارسال و تأیید اطلاعات مالی است. به علاوه، در بسیاری از سازمان‌ها، حجم کار بسته به زمان در ماه کاهش می ‌یابد و به این معنی است که احتمالاً زمان های کاری پرفشاری نخواهید داشت.

 کتابدار

اداره یک کتابخانه، کاری کم استرس است و کتابدار از بسیاری از چالش هایی که افراد در مشاغل دیگر با آن مواجه هستند در امان است. فهرست‌ نویسی مطالب کتابخانه آرامش‌ بخش است و محیط کار آرام و ساکت است، کارهای دیگر مانند تحقیق و کمک به خواننده را دلپذیرتر می‌کند.
به علاوه، فرصت های شغلی به کتابخانه های عمومی یا مدارس محدود نمی شود. سازمان های دولتی و خصوصی برای کتابخانه های خود اقدام به استخدام کتابدار با دانش و تخصص می کنند.

 متصدی باجه عوارضی

حتما در هنگام خارج شدن از شهر و وارد شدن به استان های مختلف با متصدیان باجه های عوارضی، رو به رو شده اید! متصدیان عوارض را دریافت و برای رانندگان رسید صادر می کنند. البته ممکن است این شغل کمی خسته کننده به نظر برسد اما به نسبت دیگر شغل ها بدون استرس و چالش با درآمد خوب است.

 کارمند استخر

اگر به کارهای یدی علاقه مندید و از کار کردن در فضای استخر لذت می برید، می توانید کار خود را به عنوان تکنسین استخر شروع کنید و به خصوص در فصل های اوج گرما، پول زیادی کسب کنید.

تنها کاری که از شما انتظار می رود در این شغل انجام دهید، تمیز نگه داشتن آب استخر و بازبینی تعادل PH آب است که می توانید از طریق آموزش های اولیه این موارد را در حین کار یاد بگیرید.

کارهای ساده و پردرآمد

 مصاحبه کننده تلفنی

اگر ذاتا فرد پرحرفی هستید و از حرف زدن با دیگران لذت می برید، از مهارت های ارتباطی برخوردارید، مصاحبه کننده تلفنی یک شغل خوب برای شما محسوب می شود. این شغل ساده است؛ شما با مردم از طریق تلفن صحبت می کنید یا به صورت تلفنی در مورد موضوعات مختلف نظر سنجی می کنید.

همچنین از طریق تماس تلفنی می توانید برای پژوهش های مختلف داده جمع آوری کنید. برای داشتن این شغل لازم نیست به جای خاصی مراجعه کنید و می توانید در خانه کار کنید. 

 استایلسیت شخصی

اگر به مد علاقه مند هستید می توانید با طراحی لباس و ست کردن آن ها برای افراد شیک، تبدیل به یک استایلیست شخصی شوید و درآمد خوبی داشته باشید. درآمد در این شغل متغیر است اما همه چیز بستگی به مهارت، توانایی و خلاقیت شما دارد. 

 نماینده فروش محصولات 

اگر به معاشرت با دیگران علاقه مند هستید، صحبت کردن در مورد محصولات مختلف را دوست دارید می توانید به عنوان نماینده فروش یک شرکت کار کنید. عموما در این شغل گفتگوها دوستانه و فشار کاری کمتر است. اگر می خواهید در این شغل فعالیت کنید حداقل باید مدرک کارشناسی داشته باشید. 

کارهای ساده و پردرآمد خانگی

ما در مقالات، بهترین و پردرآمد ترین شغل های پردرآمد خانگی، بهترین مشاغل خانگی پردرآمد برای آقایان و بهترین مشاغل خانگی پردرآمد برای زنان، در مورد مشاغل خانگی به تفصیل صحبت کرده ایم.

برخی کارها ساده اما پردرآمد وجود دارند که افراد می توانند در خانه آن ها را انجام دهند و از انجام آن ها به درآمد بالا برسند.

مشاغل خانگی یک منبع درآمد خوب و گزینه مناسبی برای شغل دوم است. برخی از کارهای ساده اما پردرآمدی که می توانید در خانه انجام دهید، شامل موارد زیر می شود:

 • کارهای آزاد؛ نویسنده آزاد، تایپ، ترجمه و..
 • آشپزی؛ پخت کیک، غذا، فینگر فود و ..
 • پرورش گل و گیاه
 • خیاطی
 • نقاشی و مجمسه سازی
 • ساخت شمع
 • دکوری منزل
 • و..

مزایای کارهای ساده و پر درآمد

خوب مهم ترین نفعی که از انجام کارهای ساده اما پردرآمد می برید، همین کسب درآمد راحت است. اما علاوه بر درآمد، انجام کارهای ساده مزایای دیگر هم دارد:

 • مشغولیت
 • داشتن منبع مالی
 • افزایش خود کارآمدی
 • افزایش اعتماد به نفس
 • ارتقا خلاقیت
 •  و...

جمع بندی ای سنج

در این مقاله لیستی از کارهای ساده و پردرآمد ارائه دادیم. کار ساده از دیدگاه افراد مختلف، متفاوت تعریف می شود. اما به طور کلی، کارهایی با استرس کمتر، فشار کاری کمتر، ساعات کاری کم و.. در دسته بندی کارهای ساده قرار می گیرند.

 آیا می توانید چند نمونه شغل ساده نام ببرید؟ آیا از مشاغل ساده که در این مقاله ذکر شده، کسب درآمد کرده اید؟ لطفا نظرات، دیدگاه ها و تجربیات ارزشمندتان را با ما در میان بگذارید.

اصطلاحات مهم این مقاله

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید

سوالات متداول

 • کارهای ساده و پردرآمد خانگی چیست؟

  • کارهایی که افراد می توانند آن ها را در خانه و باصرف وقت و هزینه کمتر انجام دهند.
 • مزایای کارهای ساده و پردرآمد چیست؟

  • کسب درآمد، افزایش اعتماد به نفس، افزایش خودکارآمدی، مشغولیت، داشتن منبع مالی و..
 • کارهای ساده چه ویژگی های دارند؟

  • استرس و تنش کمتری دارند، با صرف زمان کم قابل انجام هستند، راحتی جسمانی در آن ها وجود دارد، میزان انتقاد و سرزنش در آن ها کم است و...
 • نمونه کارهای ساده و پردرآمد چیست؟

  • باغبانی، مربی گری، پرورش گل و گیاه، راننده تاکسی اینترنتی و...
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید

25 مهر 1402 14:07

من هستم