تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

پست وبلاگی
کنار آمدن با تفاوت های سیاسی در رابطه ی عاشقانه مدت مطالعه: 4 دقیقه
ای سنج 15 مرداد 1400 مدت مطالعه: 4 دقیقه

کنار آمدن با تفاوت های سیاسی در رابطه ی عاشقانه

این مقاله به نحوه ی کنار آمدن با تفاوت های سیاسی در رابطه ی عاشقانه اختصاص دارد.

یکی از مسائلی که در محیط های خانوادگی اتفاق می افتد و می تواند باعث آسیب های فراوان در روابطه زوجین شود رو به رو شدن با چالش های عقاید سیاسی است که در ادامه براساس فهرست مطالب زیر بیشتر به این موضوع می پردازیم:

 تفاوت های سیاسی در روابط عاشقانه 

یکی از دلایل اختلافات در طرفین، اختلاف و تفاوت در باور های سیاسی افراد می باشد.

در حالی که مدیریت اختلافات سیاسی در روابط عاشقانه همیشه دشوار بوده است، چند سال گذشته این چالش تشدید شده است و مدیریت آن سخت تر شده است.

این چالش های اختلاف نظر در سیاست، می تواند شامل عصبانیت از انتخابات یا کار آمدی دولت ها و یا مربوط به نحوه حل و فصل بحران و کنترل بیماری کووید نوزده از سوی مقامات کشوری باشد.

اگر در میان یک اختلاف نظر سیاسی در رابطه خود قرار گرفته اید، دانستن اینکه به کجا باید مراجعه کنید دشوار است. 

توجه

ما در این مقاله برای کسب اطلاعات بیشتر از سخنان دکتر آنیتا ای چلیپالا، درمانگر روابط و نویسنده کتاب های مختلف برای زوجین، و برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه عملکرد زوج ها در اختلافات سیاسی،استفاده کرده ایم. چلیپالا توضیح می دهد که چگونه زوجین می توانند با این مسئله که وقتی دیدگاه های یک فرد در طول زمان تغییر کرده است کنار بیایند و حتی زمانی که باید رابطه ی خود را به اتمام برسانند، بدانند.

چگونه باید با شریک زندگی خود در مورد تفاوت باورهای سیاسی صحبت کنیم؟

اگر به دنبال یافتن زمینه های مشترک هستید یا به سادگی جنبه های مثبت شریک زندگی خود را بهتر درک می کنید، بهتر است از ابتدا در مورد رابطه خود با همسر و یا شریک زندگی تان صادق و پیش قدم باشید."

ممکن است بیش از یک گفتگو طول بکشد، من توصیه می کنم جلساتی داشته باشید که در آن ایده ها را بدون قضاوت مطرح کنید.

هر دوی شما می توانید موارد و مرز انعطاف پذیری خود را تعیین کنید و در صورت وجود همپوشانی، نقاط مشترک را تعیین کنید.

این سخن دکتر چلیپالا، به این معنی است که در حالی که شما و شریک زندگی خود هرگز نمی توانید در صد در صد مواقع با یکدیگر موافق باشید، هنوز راه هایی برای شما وجود دارد که بتوانید اعتقادات خود را در حالی که احترام متقابل را درخواست می کنید، به میز مذاکره برسانید.

وقتی دیدگاه های شریک زندگی شما در طول زمان تغییر کرد، چه باید کنید؟

یکی از سخت ترین جنبه های روابط بلند مدت می تواند رشد فردی و یا تغییرات باورهای طرف مقابل به گونه ای  که مطابق باورهای شما نیست، می باشد. گفته می شود، این یک اصل مهم است که باید به آن توجه شود و همیشه به این معنی نیست که شما به پایان رابطه نزدیک شده اید.

رشد و تغییر افراد اجتناب ناپذیر است و زوج ها باید انعطاف پذیر باشند تا بتوانند شیوه های تغییر شریک زندگی خود را در طول رابطه خود رعایت و درک کنند.

 در حالی که بدیهی است باید مطمئن شوید که باورهای شریک زندگی شما در مسیری که می تواند به هر کسی آسیب برساند، منحرف نشده باشد، اما مهم تر این است که درک را در اولویت قرار دهید.

همچنین مهم است که روشن شود که صداقت و آسیب پذیری در اولویت هستند.

چلیپالا همچنین اشاره می کند که، شخصی که نظراتش تغییر کرده است باید توجه داشته باشد که نمی تواند انتظار داشته باشد شریک زندگی او هم ناگهانی با تغییرات و موضع نظرات او موافق و البته هماهنگ باشد. 

یافتن زمینه مشترک

یافتن زمینه های مشترک در تفکرات و باور های سیاسی ممکن است غیر ممکن به نظر برسد، اما اگر با شریک مورد علاقه خود هستید، قطعاً ارزش امتحان کردن را دارد.

چلیپالا پیشنهاد می کند که زوج ها وقت خود را صرف فهمیدن دیدگاه طرف مقابل می کنند.

او سریع می گوید که این بدان معنا نیست که شما باید در هر حال با آن ها موافقت کنید.

چلیپالا پیشنهاد می کند از همسرتان چند سوال بپرسید که، امیدوارم به شما کمک کند بفهمید چرا آن ها به آنچه باور دارند اعتقاد دارند:

موقعیت برای شما چه معنایی دارد؟
چه ارزش ها و یا تجربیاتی شما را به این فکر واداشته است؟
رویای ایده آل شما چیست؟
شما چه می خواهید؟

"از طریق بحث ها و گفتگوها، در مورد ارزش های خود و نحوه تأثیر دیدگاه سیاسی شما بر زندگی روزمره خود صحبت کنید."

همچنین، ببینید آیا می توانید راه میانه ای پیدا کنید.

این که شما دارای دیدگاه های سیاسی مخالف هستید به این معنا نیست که این دیدگاه ها بر روابط یا زندگی روزمره شما تاثیری خواهند داشت.

چه زمانی اعتقادات سیاسی به روابط شما لطمه می زند؟

اگر متوجه شده اید که اعتقادات سیاسی شما شروع به دخالت در سعادت روابط شما می کند، وقت آن است که در این مورد با شریک زندگی خود مدبرانه تر صحبت کنید.

این امر به ویژه در مورد کسانی که قبلاً سعی کرده اند مشکلات بی فایده را حل کنند، صدق می کند.

چلیپالا می گوید زمان آن رسیده است که رابطه را متوقف کنید اگر احساس می کنید، مورد انتقاد قرار گرفته اید یا احساس می کنید که شریک زندگی شما نسبت به شما بی احترامی می کند و مایل نیستند دیدگاه شما را بپذیرند.

مهم است که توجه داشته باشید و یا به شریک خود بگویید که خودتان را مسئول می دانید یا با شریک خود در مورد رفتارش با خودتان صحبت کنید.

چلیپالا می گوید: "انتقاد و تحقیر رفتارهای رابطه ای سمی هستند و اگر جلوی آن ها گرفته نشود، می توانند صدمات جبران ناپذیری ایجاد کنند."

"همچنین، اگر هر دو شما حین مذاکره هم با یکدیگر مخالفت می کنید و شما و شریک زندگی خود همه گزینه ها را برای یافتن راه میانه بررسی کرده اید و به نتیجه ای نرسیده اید، [ممکن است زمان فکر کردن برای جدایی باشد]."

همچنین مهم است که اطمینان حاصل کنید که با شریک زندگی خود صادق هستید، حتی اگر احساس می کنید مواردی که در مورد آن ها صادق هستید از جانب شریک زندگی تان پذیرفته نمی شوند.

چلیپالا می گوید: "گاهی اوقات افراد می توانند نیازهای خود را به حداقل برسانند یا پنهان کنند زیرا نمی خواهند رابطه خود را از دست بدهند. مهم است که شخصی که با او ملاقات همه ی جنبه های زندگی شما را به صورت صادقانه بداند." 

اگر شریک زندگی شما تحت تاثیر تبلیغات قرار گرفته باشد، چه باید کرد؟

اگر احساس می کنید شریک زندگی شما به طور ناگهانی به گونه ای رفتار می کند که رفتار او شروع به تأثیر منفی بر سایر زمینه های زندگی شما می گذارد، ممکن است وقت آن باشد که با او بحث جدی داشته باشید.

در ابتدا، توجه به این نکته ضروری است که تبلیغات کار خودش را می کند و تاثیراتش را هم بر روی افراد می گذارد؛ زیرا تبلیغات با پیام هایی با مضمون امیدها یا ترس های درونی  می تواند با افراد ارتباط برقرار کند. هنگام صحبت با شریک زندگی خود در مورد اعتقاداتش، رعایت این نکته بسیار مهم است.

شریک زندگی تان را بابت تبلیغات و تاثیرات آن شرمنده نکنید.
شریک زندگی تان را با شواهد متضاد عقایدش به صورت مداوم روبرو نکنید.
سوالات واقعی را مطرح کنید که باعث تقویت تفکر انتقادی می شود. 

برای سنجش نوع رابطه عاشقانه و میزان آن، می توان از تست عشق مثلثی کمک گرفت.

جمع بندی ای سنج

در این مقاله در مورد کنار آمدن با تفاوت های سیاسی در رابطه ی عاشقانه بحث شد.

اگر به تازگی متوجه شده اید که با شریک زندگی و یا همسرتان در برخی از عقاید سیاسی اختلاف عقیده و نظر دارید، بهتر است عجولانه تصمیم نگیرید و با همسرتان درمورد این مسائل گفتگو کنید. گفتگو و بحث منطقی می تواند موجب رشد رابطه شما شود.

آیا در روابط عاشقانه خود با تفاوت های سیاسی مواجه شده اید؟ از چه راهکارهایی برای کاهش آسیب های این چالش استفاده کرده اید؟ لطفا تجربیات ارزشمند خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

بلوغ عاطفی چیست | تاثیر آن در ازدواج
رایج ترین مشکلات ازدواج | نحوه حل آن‌ها
طلاق عاطفی چیست | علل و روش‌های پیشگیری
فانتزی جنسی چیست | انواع آن
بررسی انواع آزمایش های قبل از ازدواج
علت کاهش میل جنسی چیست | بررسی دلایل و راه‌های درمان
راه های افزایش میل جنسی زنان
بررسی رابطه جنسی قبل از ازدواج | مزایا و معایب آن
افسردگی بعد از ازدواج | علائم و دلایل آن

اصطلاحات مهم این مقاله

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید