تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

پست وبلاگی
قاتل های موفقیت! مدت مطالعه: 3 دقیقه
ای سنج 21 مهر 1398 مدت مطالعه: 3 دقیقه

قاتل های موفقیت!

هر آنچه درباره ی موفقیت می شنوید را باور نکنید؛ تحقیقات نشان داده اند می توان ترفند های جدیدی به سگ ها آموزش داد و یا اینکه ثابت کرده اند اگر با خودتان صحبت کنید، دیوانه نیستید. در حقیقت روانشناسی نشان داده است که صحبت کردن با خود یکی از بهترین ابزار ها جهت شفافیت بیشتر با خود و یافتن راهکار های خلاقانه است.

علم برخی از باورهایی مربوط به موفقیت که قدمت آن ها به دوران دایناسور ها باز می گردد را فرو می ریزد؛ همچنین نکات جدیدی درباره ی حافظه، بهره وری و زندگی سالم که شما را در رسیدن به موفقیت یاری می دهد، ارائه می کند.

در این قسمت به توضیح چند قاتل موفقیت می پردازیم!

-چند کاره بودن

اگر تصور می کنید داشتن چند وظیفه ی همزمان، کلید طلایی بهره وری است، دست خود را بالا ببرید؛ بر خلاف باور شما، دانشمندان معتقد هستند که این چیزی ست که سبب شکست می شود. مطالعات انجام شده در دانشگاه میشیگان نشان داده است که انجام چندین کار به صورت همزمان سبب کاهش بازدهی شما می شود. در حقیقت شما مجبور به انجام ناپخته ی کار ها شده و نتیجه ی مطلوب را به دست نمی آورید.

دانشمندان دانشگاه استنفورد نیز دریافتند که قبول چند وظیفه به صورت همزمان سببب عدم کنترل تمرکز و خستگی مغز می شود. تحقیقات نشان داده است زمانی که شما سرعت انجام کارهای خود را کاهش می دهید، نتیجه ای نسبتاً مطلوب تر داشته و موفق تر خواهید بود. همچنین ارزیابی تان از وضعیت زندگی خود، شادتر است.

موفقیت
-تلاش برای پیش بینی و کنترل شرایط
رشد خارج از منطقه ی امن شما رخ می دهد. به جای فرار از ناشناخته های زندگی شغلی و یا موقعیت های نا آشنا و تازه، سعی کنید استقامت خود را بیشتر کرده و با ابتکار عمل به استقبال آن ها بروید.

-کار کردن زیاد

آیا برای تحقق اهداف خود، زمان زیادی را در روز به سرعت کار می کنید؟ علم نسبت به این مسئله که کار کردن طولانی و سخت سبب موفقیت می شود را رد کرده است. تحقیقات نشان داده است که مدیرانی که زمان زیاد و بدون وقفه ای را صرف کار کردن می کنند، در مقایسه با مدیرانی که به اندازه ی مناسب خود را مشغول کار می کنند، مشکلات روحی و جسمی کم تری دارند.
محققان بریتانی گزارش داده اند افرادی که بیشتر از یازده ساعت در روز کار می کنند، ۶۷ درصد بیشتر از افرادی که ساعات کم تری کار می کنند، در معرض بیماری های قلبی قرار دارند.

-تمرکز بر مشکلات

شما برای کسب بقا و موفقیت خود مانند بسیاری از موجودات دیگر، روی تهدید ها تمرکز می کنید تا به این سبب اتفاق غیر منتظره ای رخ ندهد. اما شما باید بدانید که ین کار در بلند مدت سبب فرسودگی شما می شود. شما بهتر است به جای تمرکز بر روی مشکلات، بر راه حل های موجود فکر کنید. به جای توجه به اتفاقات ناخوشایندی که رخ داده است، سعی کنید بر موفقیت هایی که می توانید از درون این موقعیت ها برای خود بسازید، توجه داشته باشید.
-تحقیر خود

قاتل موفقیت

قاتل

آیا شما پس از انجام هر کار اشتباهی، مدام از خود انتقاد کرده و خود را سرزنش می کنید؟ بهتر است بدانید بین دوست داشتن خود و موفقیت، رابطه ی مستقیمی وجود دارد. هنگامی که مرتکب اشتباهی می شوید، سرزنش کردن خود باید آخرین کاری باشد که ممکن است انجام دهید نه اولین کار!
زیرا این رفتار انرژی زیادی از شما گرفته و باعث ناامیدی شما از خود می شود و در نهایت احتمال رسیدن به موفقیت را بسیار کاهش می دهد. برای حل این مشکل شما باید تصمیم بگیرید که دیگر از خود بی رحمانه انقاد نکنید؛ همچنین خود را بیشتر دوست داشته و تلاش هایتان را نیز ببینید.
-غفلت مداوم از خود
احتمالاً به شما این گونه آموزش داده اند که فرد خوب کسی ست که منافع دیگران را بر خود ترجیح می دهد و به نیاز های خود کم تر توجه می کند.
شما ابتدا باید از خود مراقبت کرده و به وضعیت جسمانی و روانی خود برسید؛ اینگونه قادر هستید تا برای افراد در و برتان نیز مفید تر باشید. پس سعی کنید خود غذا بخوید، ورزش کنید، بخندید و شاد باشید؛ همچنین از انجام کارهایی جهت خوش حال کردن خود، دریغ نکنید.
-شک و ترید
ممکن است شما دائماً به اتفاق های بد و نامطلوبی که ممکن است رخ دهد توجه کرده و حتی قبل از شروع انجام فعالیت مدنظر خود، تصور بازنده بودن داشته باشید. شما باید این تفکر را با نگرش های مثبت جایگزین سازید.
-ترس از عدم موفقیت
فقط افراد کوشا در فراز و فرود های زندگی دوام می آورند؛ ترس از شکست منجر به ترس از موفقیت می شود. شما باید تصور خود را از رشد کردن و موفقیت را بازبینی کرده و آغوش خود را برای شکست و کسب تجربیات جدید باز بگذارید و بدانید که شکست، جزئی از مسیر موفقیت می باشد.

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید