تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

پست وبلاگی
چگونه روابط عاشقانه ممکن است بعد از همه گیری کرونا تغییر کند؟ مدت مطالعه: 5 دقیقه
ای سنج 12 تیر 1400 مدت مطالعه: 5 دقیقه

چگونه روابط عاشقانه ممکن است بعد از همه گیری کرونا تغییر کند؟

در این مقاله می خواهیم در مورد این موضوع صحبت کنیم که چگونه روابط عاشقانه ممکن است بعد از همه گیری کرونا تغییر کند؟ یعنی ایام کرونا باعث شده عده ایی از زوجین رابطه نزدیک تر و عده ایی دیگر رابطه ای توام با خشونت و یا با فاصله بیشتری را تجربه کنند.

در ادامه بر اساس فهرست مطالب زیر بیشتر به این موضوع می پردازیم:

تغییر روابطه زوجین

برای برخی از زوج ها، بیماری همه گیر کرونا فرصتی را برای گذراندن وقت بیشتر با هم در خانه فراهم کرده است.

مسئولیت اضافه شده برای کمک به کودکان در انجام تکالیف و وظایف مدرسه که به صورت آنلاین آموزش داده می شود و محدودیت های زندگی در آپارتمان های کوچک و شهری، مطمئناً عوارضی را برای زوج ها ایجاد کرده است و پیامد هایی را به همراه داشته است.

با این وجود، همه گیری کرونا برخی از زوج ها را به هم نزدیک تر کرده است. 

برای برخی دیگر از زوج ها، همه گیری کرونا و انجام کار ها موجب دوری از یکدیگر و صرف زمان بیشتر برای جدایی شده است.  برای مثال، در دوران همه گیری کرونا، کارگران زمان بیشتری را صرف کار کردن در محیط های کاری مختلف می کنند.

گذراندن وقت کمتری در کنار هم و نگرانی بی وقفه درمورد قرار گرفتن افراد خانواده و عزیزانمان  در معرض ویروس کرونا بر سایر روابط تأثیر منفی می گذارد.

این وضعیت خاص هرچه که باشد، پویایی روابط عاشقانه را تحت تأثیر COVID-19 قرار داده است. اما با افزایش کسانی که با موفقیت واکسینه شده اند و باز شدن گسترده تجارت در شهرها، ما در حال بازگشت به وضعیت عادی جدید هستیم.

در اینجا تغییراتی ذکر شده است که ممکن است در روابط عاشقانه خود با آن ها روبرو شوید.

خبر خوب برای بیشتر زوج ها

افزایش زمان حضور در خانه برای زوجین، به طور کلی، به عنوان یک مزیت در طی این بیماری همه گیر تلقی شده است. بنابراین، ممکن است برای همه ی شما آسان تر باشد که با یک رابطه تقویت شده تر، به جلو بروید. 

گزارش آماری

طبق داده های جمع آوری شده از نظرسنجی خانواده های آمریکایی، حدود 58٪ از شرکت کنندگان  اظهار داشته اند که به دلیل همه گیری ویروس کرونا، استقبال از همسرانشان را افزایش داده اند و تقریبا نیمی از آن ها اذعان داشته اند که، "دوران پاندمی به تعمیق تعهدات شان در روابط شان بسیار کمک کرده است."

از دست دادن چیزهای مهم دیگر، بعد از زمان طولانی با هم بودن ممکن است به یک مساله ی جدی تبدیل شود.

برای مثال، یک زوج تازه ازدواج کرده که با هم قرنطینه می‌شوند ممکن است برای سازگاری با یکدیگر در هر دقیقه از هر روز مشکل پیدا کنند، به خصوص اگر یکی از آن ها از موضع خود پایین نیاید. اما اکثر آن ها به اتفاق می گویند که این بزرگ ترین چالش پیش روی آن ها نیست که نتوانند با آن مقابله کنند.    

برای سنجش نوع روابط عاشقانه، می توان از تست عشق کمک گرفت.

 چرا ممکن است برخی از روابط پایان یابند؟

اگر شما در طی همه گیری رابطه ای ایجاد کرده اید که به نظر نمی رسد در هنگام بازگشایی جامعه پس از کرونا پایدار باشد، این امکان وجود دارد که این رابطه برای شروع کافی و مناسب نبوده است.

به علاوه، همه گیری کرونا موجب شده است که زوجین برای آشنایی زمان کافی و لازم را نداشته باشند و روند این شناخت تسریع شده است.

وقتی دو نفر واقعاً یکدیگر را دوست داشته باشند، ممکن است "جفت شوند" و تصمیم بگیرند که با هم سریع تر از آنچه قبل از COVID-19 بوده زندگی خود را آغاز کنند و به اصطلاح زیر یک سقف بروند.

برای برخی، زندگی در خانه می تواند به مانند یک زندان باشد. چون در این دوره قادر به دیدن دوستان خود در کافی شاپ ها و بیروت از خانه نیستید و یا نمی توانید به مهمانی بروید، مجبورید در خانه بمانید و همین موجب آسیب دیدن روابط هم می شود.

نکته

در زمان همه گیری کرونا، مجردها در ایالات متحده در انتخاب شریک زندگی و قرار ملاقات با آن ها احتیاط بیشتری داشتند. همچنین، وقتی زوجین با هم قرار ملاقات گذاشتند، در طول COVID بیشتر روی مسائل جدی متمرکز شدند. شاید آن ها به همین دلیل روابط قوی تری برقرار کرده و بتوانند تغییرات را هم پس از همه گیری بهتر تحمل کنند.

دلایل ضعیف شدن برخی روابط، با شروع بازگشت دنیا به شرایط عادی قبل از دوره کرونا

رضایت کم و ناخوشنودی از رابطه در همان آغاز دوره همه گیری کرونا

در مراحل ابتدایی همه گیری (اواخر زمستان، 2019 و اوایل بهار، 2020)، 654 نفر درگیر در یک رابطه داده های مربوط به رضایت از رابطه را برای یک مطالعه ارائه دادند. تحقیقات علمی نشان دادند که "اثرات تعدیل کننده ی ناچیزی از کنار آمدن و درگیری در رابطه، در طی همه گیری وجود داشته است؛ این مطالعه نشان داد که، رضایت در زوجین با عملکرد مثبت، بیشتر و نسبت های ناسازگار کاهش یافته و در زوج های دارای عملکرد پایین این رضایت کاهش یافته و نسبت های ناسازگار افزایش یافته است.

منطقی است که شما از رابطه ای که عملکرد خوبی ندارد و ضعیف تر، ناپایدار یا غیرمولد است، رضایت کمتری خواهید داشت. در نتیجه، این نوع رابطه ممکن است به پایان برسد.  

عدم هیجان

متأسفانه، برای همه ی انسان ها روزهای دوره پاندمی سریعا و کسالت بار می گذرند و طی می شوند.

برای همه ی کسانی که در این روزها کار هایشان را در خانه به جای لباس رسمی با لباس خانگی انجام می دهند و ورزش کردن در باشگاه را به اجبار به ورزش در خانه موکول کرده اند، همه ی این موارد می تواند باعث یک نواختی و عدم هیجان در روز های همه ی ما شود.

تازگی و هیجان برای پیشرفت یک رابطه مهم است. اگر شما هم متوجه شده اید که، وقت کمتری برای ایجاد جذابیت و انتظارات عاشقانه در رابطه خود صرف کرده اید، احتمالاً پیوند شما با گذشت زمان ضعیف تر شده است.

عدم پاسخگو بودن همسر

بسیاری از تغییرات در نتیجه ویروس و اخبار مربوط به ویروس مدام تغییر می کنند. در مورد ماسک، رعایت فاصله، راه های ابتلا به ویروس.

به عنوان مثال، همه ی ما یک بار نگران دریافت COVID-19 از سطح شدیم و بعد از آن  نه به شدت قبل. اوایل این خطر عمدتاً برای افراد مسن خصوصاً در خانه های سالمندان و اخیراً این خطر برای جوانان از جهش این ویروس خطرناک است. بسیاری از تغییرات و عوامل استرس زا در مورد ویروس، به علاوه از دست دادن شغل و مسکن و همچنین عدم امنیت غذایی ممکن است در کنار برای افراد اتفاق بیوفتد.

جای تعجب ندارد که بدانید برخی از زوج ها در روابط شان نسبت به یک دیگر آنقدر صبور و متفکر نبوده اند.

درک اینکه شریک زندگی شما فردی پاسخگو است، به ویژه برای به حداقل رساندن اختلاف و حفظ صمیمیت و کیفیت رابطه در زمان های پراسترس مانند زمان یک بیماری همه گیر مثل کرونا، مهم است.

روابط قوی هم چنان محکم خواهد ماند اما روابطی که در آن ها ضعف و تنش وجود دارد ممکن است ه پایان برسد و از بین برود.

 مشاوره و درمان

در دوره همه گیری کرونا در سراسر دنیا، افزایش مشکلات مربوط به بهداشت روان گزارش شده است.

درخواست کمک از یک مشاور بهداشت روان می تواند به شما یا همسرتان کمک کند تا در مقابله با استرس، افسردگی، غم و افکار منفی و سایر چالش های بهداشت روان که در نتیجه این بیماری همه گیر با آن روبرو شده اید، مقابله کنید.

اگر شما هم در دوره همه گیری کرونا با مشکلاتی در روابط عاطفی با همسرتان دست و پنجه نرم می کنید، اصلا نگران نباشید و بدانید که تنها نیستید. همه ی زوج ها بدون انجام فعالیت های خارج از خانه مانند رفتن به سینما، ملاقات با دوستان برای شام ،رفتن به سفر یا به مرکز خرید، زوج‌ها تحت فشار توسط یکدیگر قرار گرفته‌اند.

بیایید که با آن روبرو شویم، گذراندن تعطیلات آخر هفته در خانه بعد از تعطیلات قرنطینه ای آن هم  در خانه واقعا می تواند غیر قابل تحمل باشد. 

جمع بندی ای سنج

اگر تمایل دارید تا سبک زندگی جدید در ایام کرونا، آشنا شوید، به پست مورد نظر مراجعه فرمایید.

در این مقاله در مورد تغییرات روابط عاشقانه در دوران همه گیری کرونا صحبت شد. با توجه به مسائلی که در این دوران وجود دارد برای بهبود روابط زناشویی خود باید گفت سعی کنید که روی راه های بهبود رابطه خود تمرکز کنید، از یکدیگر قدردانی کنید و فعالیت های مستقلی برای کاهش فشار پیدا کنید.

در حالی که در رابطه های عاشقانه هم می تواند مشکلات و فرسودگی های وجود داشته باشد، اما با این حال فراموش نکنید که زوج ها منبع مهربانی و آرامش و حال خوب برای یک دیگر می توانند باشند.       

روابط شما با همسرتان در دوارن پاندمی کرونا چگونه بود؟ برای بهبود آن از چه راهکارهایی استفاده کرده اید؟ لطفا تجربیات ارزنده خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

 
 

 

 

کرونا و پدیده های اجتماعی
9 تاثیر تعطیلی کسب و کارها در دوران قرنطینه بر زندگی افراد
مقایسه فاصله اجتماعی در جوامع غربی و شرقی هنگام شیوع کرونا
3 درسی که هنگام از دست دادن عزیزانمان می آموزیم!
سبک زندگی جدید در ایام کرونایی
چگونه روابط عاشقانه ممکن است بعد از همه گیری کرونا تغییر کند؟
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید