تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

پست وبلاگی
تاثیر والدگری کودک اوتیسم بر ازدواج مدت مطالعه: 4 دقیقه
ای سنج 20 خرداد 1400 مدت مطالعه: 4 دقیقه

تاثیر والدگری کودک اوتیسم بر ازدواج

در این مقاله می خواهیم در مورد تاثیر والدگری کودک اوتیسم بر ازدواج صحبت کنیم.

فرزندپروری کودک مبتلا به اختلال طیف اوتیسم (ASD) می تواند برای همه افراد درگیر چالش برانگیز، نا امیدکننده و استرس زا باشد.

به همین خاطر در ادامه براساس فهرست مطالب زیر به این موضوع پرداخته می شود:

کودکان اوتیسم

اوتیسم در کودکان، اغلب منجر به اختلاف نظر در مورد بهترین روش های درمانی ، اعتبار تشخیص و میزان زمان و هزینه برای کودک می شود.

برای برخی از زوج ها، روند رسیدگی و حل این مسائل منجر به پیوند قوی تری میان شان می شود.

با این حال، برای دیگران، استرس ناشی از داشتن فرزند اوتیسم می تواند  ضربه ای واقعی به رابطه شان وارد کند. در اینجا پنج درگیری وجود دارد که والدین کودک مبتلا به ASD ممکن است تجربه کنند و اینکه شما در این مورد چه کاری می توانید انجام دهید.

گزارش آماری

تحقیقات نشان می دهد که در والدین کودک مبتلا به اوتیسم و افزایش تعارضات زناشویی ارتباطی وجود دارد.

شما در مورد رشد کودک خود نگرانی های یکسانی ندارید

شاید مادربزرگ، معلم یا پرستار کودک تان به شما بگویند که آن ها چیزی "منفی" در مورد فرزند شما می بینند.

شاید وقتی کودک با او صحبت می کند پاسخ ندهد، به نظر می رسد بازی او کمی منزوی است، یا رشد زبان گفتاری او کمی کند است.

شنیدن این نوع مشاهدات برای هیچ پدر و مادری آسان نیست و غیر معمول نیست که هر والدین پاسخی کاملاً متفاوت داشته باشد.

به عنوان مثال، یکی از والدین ممکن است دفاعی یا ناسازگار شود، یا والد دیگری بیش از حد نگران شود و مراقب هر رفتار غیرمعمول یا تأخیر در رشد باشد.

ممکن است یکی اصرار داشته باشد کودک را ارزیابی کند، در حالی که دیگری مسئله را نادیده می گیرد.

شما با چالش های اوتیسم متفاوت برخورد می کنید

کودکان مبتلا به ASD متفاوت از یکدیگر و متفاوت از کودکان عصبی هستند. برای برخی والدین، ​​این اختلافات، چالشی است که باید حل شود یا فرصتی برای رشد و یادگیری است.

برای والدین دیگر، همین تفاوت ها می تواند طاقت فرسا و ناراحت کننده باشد.

برای فهمیدن نحوه تعامل با کودک در طیف اوتیسم، انرژی و تخیل لازم است و این روند می تواند طاقت فرسا باشد.

برای والدینی که صبر و حوصله بیشتری دارند و می توانند راحت تر با کودک ارتباط برقرار کنند، می تواند وسوسه انگیز باشد و بیشتر مسئولیت را به عهده بگیرد.

اگر آن ها از انجام آن مشکلی نداشته باشند، ممکن است بهترین حالت باشد و والدین دیگر احساس راحتی کنند. با این حال، والدین درگیرتر ممکن است به مرور ناراحت شوند و والدینی که باید به عنوان "تیم" کار کنند ممکن است از هم جدا شوند.

حتی اگر یکی از والدین تمایل به قبول بیشتر مسئولیت ها را داشته باشد، مهم این است که والدین دیگر به خاطر همه افراد درگیر اوقات با کیفیتی را با فرزندشان سپری کنند.

شما در مورد روش های درمانی مخالف هستید

وقتی کودک یک تشخیص پزشکی مستقیم دارد، گزینه های درمان نیز ساده هستند و همین مسئله باعث می شود پدر و مادر در یک طرف باشند. اما در مورد درمان اوتیسم هیچ چیز ساده ای وجود ندارد.

یک چیز مهم، تعریف آنچه برای تشخیص ASD واجد شرایط است با گذشت زمان تغییر چشمگیری کرده است.

از سال 2013، هنگامی که پنجمین نسخه از کتابچه راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی (DSM-5) منتشر شد، همان تشخیص اختلال طیف اوتیسم به کودکان با تنوع گسترده ای از سطح شدت علائم داده می شود.

کودکان مبتلا به ASD شامل افرادی می شوند که دارای عملکرد بالا، عملکرد متوسط و عملکرد ضعیف هستند.

از این رو، هیچ درمانی متناسب با ASD و هیچ "درمانی" وجود ندارد. گزینه ها شامل انواع مختلفی از روش های درمانی، داروها و همچنین درمان های اثبات نشده است که می تواند خطرناک باشد.

یکی از والدین ممکن است بخواهد به اقدامات محافظه کارانه پایبند باشد، در حالی که والد دیگر علاقه مند به بررسی گزینه های جدید است.

نکته

زمینه دیگر اختلاف نظر بالقوه این است که کدام نوع محیط آموزشی برای فرزند شما بهترین است. بعضی از والدین ممکن است بخواهند فرزندشان "در مدارس دولتی" با کودکان  معمولی "ارتباط " داشته باشد، در حالی که دیگران معتقدند که برای آن ها بهترین کار ثبت نام در یک مدرسه خصوصی یا اوتیسم است.

در حالی که شریک زندگی شما از موضوع جلوگیری می کند، شما یک متخصص اوتیسم می شوید

اگر یکی از والدین،غالباً مادر، مراقب اصلی باشد، این والدین غالباً به عنوان شخصی که ابتدا درباره اوتیسم می آموزد شروع به کار می کند.

آن ها کسی هستند که با معلمان صحبت می کند، با متخصصان اطفال ملاقات می کند و مقدمات درمان ارزیابی  می کنند.

از آنجا که مادران در ابتدای امر معمولاً بیشترین مشارکت را دارند، اغلب محققان مشتاق و طرفداران متمرکز می شوند. آن ها در مورد موارد زیر می آموزند:
قانون آموزش ویژه
گزینه های درمانی
بیمه درمانی
گروه های پشتیبانی
برنامه های نیازهای ویژه
اردوگاه های ویژه 
گزینه های کلاس درس 

همه این ها می تواند برای والدینی که مراقب اصلی نیستند مشکل باشد که به مراقبت از کودک بپردازند و مسئولیت کودک خود را بپذیرند.

آن ها ممکن است  معمولاً مسئولیت خواهر و برادر یا کارهای خانه را بر عهده بگیرند در حالی که در مورد آنچه همسر و کودک مبتلا به ASD در آن مشغول هستند تا حدودی خود را کنار بکشند.

شما در مورد میزان زمان و هزینه لازم برای فرزندتان، اختلاف نظر دارید

تربیت کودک اوتیسم وقت گیر و پرهزینه است. شما به عنوان والدین کودک مبتلا به ASD، باید در جلسات آموزش ویژه شرکت کنید، با معلمان و درمانگران ملاقات کنید و در بعضی موارد، وقت خود را صرف تحقیق در مورد درمان و گزینه های مدرسه کنید.

همه روش های درمانی تحت پوشش بیمه نیستند و اگر ترجیح می دهید فرزند خود را به مدرسه خصوصی بفرستید، مجبور خواهید بود شهریه سنگینی را پرداخت کنید.

ممکن است از خود بپرسید که آیا منطقی است که برای مدیریت درمان های اوتیسم، ترک خانه، برای پرداخت هزینه یک مدرسه خصوصی خاص اوتیسم، ترک شغل خود یا پرداخت هزینه از صندوق کالج فرزند دیگر خود، برای پرداخت هزینه یک اردوگاه درمانی هزینه ای صورت بگیرد.

اختلاف نظر والدین در مورد اینکه چقدر باید هزینه کنند، برای چه چیزی، برای چه مدت و با چه هزینه ای برای امنیت فعلی یا آینده یک خانواده در نظر گرفته شود، امری غیرمعمول نیست.

استراتژی های کنترل در رابطه

کلید حفظ یک رابطه خوب، باز نگه داشتن خطوط ارتباطی است.

حتی اگر با همسر یا شریک زندگی خود مخالف هستید، مهم است که به نظرات آن ها گوش دهید و اینکه چرا آن ها به شدت احساس می کنند که چه چیزی برای کودک بهتر است.

همچنین، اگرچه به نظر می رسد تقسیم و انجام مسیولیت ها آسان تر باشد، اما زوجین باید سخت تلاش کنند تا در صورت امکان مواردی را که در مورد فرزندشان است به اشتراک بگذارند و با یک دیگر همکاری کنند.

کودکان مبتلا به اوتیسم به سازگاری نیاز دارند و نشان دادن "روش واحد" به آن ها مفید است.

برخی از زوجین با جلب حمایت از خانواده یا جامعه، این کار را عملی می کنند. یک قرار شبانه گاه به گاه، حمایت مالی یا فقط یک شانه برای گریه می تواند به کاهش استرس کمک کند.

نکته دیگری که باید به آن توجه شود مراقبت از استراحت است. نکته اصلی این است که در صورت نیاز حتما کمک درخواست کنید، نه اینکه به سختی آن را حل کنید.

اگر تمایل دارید بدانید اوتیسم چیست؟ به پست مورد نظر مراجعه نمایید.

جمع بندی ای سنج

در این مقاله در مورد تاثیر والدگری کودک اوتیسم بر ازدواج صحبت شد.

همانطور که گفته شد هر دو والدین بهترین چیز را برای فرزند اوتیسم خود می خواهند و وقتی والدین رابطه قوی داشته باشند همه از این مزایا بهره مند می شوند.

یادگیری سازش و یافتن نقاط مشترک به شما امکان می دهد از نقاط قوت کودک خود قدردانی کنید، در عین حال اطمینان حاصل کنید که آن ها برای عملکرد موثر در خانه، مدرسه و جامعه به آن ها کمک می کنند.

آیا تا به حال در اطرافیان تان تجربیات والدگری کودک اوتیسم را مشاهده کرده اید؟ لطفاً دیدگاه و نظرات ارزشمند خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

سبک زندگی چیست | بهترین نوع آن
علائم و نشانه های عشق واقعی
دلایل احساس تنهایی در نوجوانان چیست | راه‌های مقابله با آن
بررسی دلایل دروغگویی کودکان + راه حل مدیریت آن
اختلال دو جنسیتی چیست | دلایل و راه درمان
بهترین روش تنبیه کودک چیست؟
استعدادیابی کودکان | بررسی انواع روش‌های استعدادیابی
افسردگی سالمندان چیست | علائم و نشانه‌های آن
علت گاز گرفتن کودکان چیست | روش مدیریت آن

اصطلاحات مهم این مقاله

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید