تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

پست وبلاگی
مشاغل چالش برانگیز برای افراد مبتلا به اختلال اضطراب اجتماعی مدت مطالعه: 3 دقیقه
ای سنج 23 اسفند 1399 مدت مطالعه: 3 دقیقه

مشاغل چالش برانگیز برای افراد مبتلا به اختلال اضطراب اجتماعی

در این مقاله می خواهیم در مورد اختلال اضطراب اجتماعی (Social Anxiety Disorder) صحبت کنیم.

نکته ای که در رابطه با این اختلال باید اشاره کرد این است که اکثر افراد وقتی می خواهند برای اولین بار در جمع بزرگی سخنرانی کنند، دچار اضطراب و تپش قلب می شوند و حتی احتمالا پیشانی و کف دست ها هم خیس عرق شوند و... این مساله کاملا طبیعی است اما اگر این اضطراب به حدی باشد که مانع بسیاری از فعالیت های گوناگون از قبیل خانوادگی، تحصیلی و اجتماعی شود، آن وقت باید به این مساله فکر کرد و در پی درمان آن بود.

به هر حال اگر از این اختلال رنج می برید می توانید با قرار دادن خودتان در شغل های چالش برانگیر تا حدود خیلی زیادی آن را درمان کنید. در ادامه براساس فهرست مطالب زیر به این موضوع می پردازیم:

اختلال اضطراب اجتماعی چیست؟

اختلال اضطراب اجتماعی، یکی از انواع اختلال‌های اضطرابی است که با احساس هراس از جمع و دوری از موقعیت‌های اجتماعی روزمره تعریف می‌شود. دو ویژگی ترس از مسخره شدن و ترس از مورد قضاوت منفی دیگران بودن در این اضطراب نقش پررنگی دارد؛ همچنین احتمال تجربه این اضطراب در افرادی که اعتماد به نفس پایینی دارند یا از تصویر بدنی خود راضی نیستند، بیشتر است. افراد مبتلا به اختلال اضطراب اجتماعی ترس مداوم، شدید و مزمن از موارد زیر دارند:
دیده شدن
قضاوت شدن توسط دیگران
خجالت کشیدن 
تحقیرشدن به واسطه برخوردهای خود
ترس آن‌ها ممکن است به حدی باشد که باعث اختلال در کار، تحصیل یا ارتباطات اجتماعی‌شان شود. افراد مبتلا به اختلال اضطراب اجتماعی ترسشان از بودن در کنار مردم، بیش از حد یا غیر منطقی است. به حدی که قادر به غلبه بر آن نیستند و با عدم پیگیری برای درمان اغلب باعث کاهش شدید عزت نفس و افسردگی مزمن در خود می‌شوند.

برای سنجش میزان اضطراب اجتماعی خود، می توانید تست اضطراب اجتماعی را انجام دهید.

معرفی مشاغل 

مشاغلی که ممکن است برای کسانی که مبتلا به SAD هستند چالش برانگیز باشد اغلب شامل موارد زیر می باشند:
ارتباط مستقیم با افراد
مدیریت اختلافات 
مدیریت شرایط دشوار

در ادامه چند نمونه از مشاغل آورده شده است که اگر SAD داشته باشید ممکن است چالش برانگیز باشد.

صندوقدار

سمت صندوقدار شامل موارد زیر می باشد: 
معامله کردن با مردم
رسیدگی به مسائل مالی مرکز و یا شرکت مورد نظر
تحت فشار حساب و کتاب های مالی
اگرچه ممکن است در یک روز آرام این شغل چالش های اجتماعی زیادی نداشته باشد، اما در یک روز شلوغ مملو از فرصت هایی برای به چالش کشیدن اضطراب اجتماعی شما خواهد بود.

توجه

اگر احساس می کنید دچار این اختلال هستید و  آماده اید خود را به چالش بکشید و تمام روز را با غریبه ها صحبت کنید، سریعاً برای این شغل اقدام کنید.

فروشنده

سمت فروشندگی شامل موارد زیر می باشد:
 سر و کار داشتن با مردم
داشتن روحیه قانع کردن دیگران
اعتماد به نفس 
داشتن روابط خوب با دیگران

بسیاری از فروشندگان  بصورت پورسانتی کار می کنند، به این معنی که درآمد شما به میزان عملکرد شما در محل کار بستگی دارد. این امر گاهی می تواند به جای احساس رفاقت، در بین همکاران یک فضای رقابتی ایجاد کند.

مامور پلیس

جنبه های بسیاری از شغل یک افسر پلیس وجود دارد که می تواند برای کسانی که SAD دارند چالش برانگیز باشد:

به عنوان یک افسر پلیس، باید بتوانید استقلال لازم را داشته باشید
وارد عمل شوید و سریع تصمیم بگیرید.
شما همچنین باید در برخورد با افراد دشوار و موقعیت های بالقوه خطرناک مهارت داشته باشید.

بعضي اوقات از افسران پليس خواسته مي شود كه در گروه هاي اجتماعي سخنراني كنند.

معلم

معلمان برخی از مهمترین کارها را انجام می دهند که شامل موارد زیر می باشد:
آنها جوانان ما را برای زندگی و حرفه آماده می کنند.
علاوه بر آموزش همچنین از شما خواسته می شود که با والدین ملاقات داشته باشید
ارتباط داشتن با  مدیر و سایر کارکنان مدرسه

سرور

اگرچه بسیاری از نوجوانان و دانشجویان دانشگاه برای کسب پول اضافی مشاغل نیمه وقت را می گذرانند، جنبه های بسیاری از این شغل وجود دارد که ممکن است برای کسانی که اختلال اضطراب اجتماعی دارند چالش برانگیز باشد. به عنوان یک سرور، از شما انتظار می رود که با مشتریان خود صمیمی باشید. جنبه های بالقوه چالش برانگیز دیگر این شغل از جمله ریختن نوشیدنی، سرو غذا و ارتباط با مشتریان ناراضی می باشد. از طرف دیگر، اگر اضطراب شما از طریق درمان کنترل شود، سرور شدن ممکن است به شما اطمینان دهد که سایر موقعیت های اجتماعی را به راحتی مدیریت کنید.

والد شدن

والد شدن شامل موارد زیر می شود:
غالباً برای کودکان خود تاریخ بازی مشخص می کنند
برای مهمانی ها برنامه ریزی می کنند 
فعالیت های ورزشی و موسیقی را هماهنگ می کنند.
وقتی این کارها به درستی انجام شود، تعاملات اجتماعی زیادی با افراد مختلف صورت میگیرد.

سیاستمدار

سیاستمداران به طور کلی ذاتاً سخنران هستند. آنها معمولاً کاریزماتیک، تأثیرگذار و قادر به ایجاد وحدت بین مردم هستند. این سمت شغلی شامل موارد زیر می شود:
سخنرانی در جمع
تحت نظارت عمومی بودن فعالیت ها
ارتباط با رهبران دیگر 

مدیریت

سمت مدیریت را می توان در هر نوع کاری یافت. جنبه های بسیاری از مشاغل مدیریتی وجود دارد که ممکن است برای کسانی که دارای اختلال اضطراب اجتماعی هستند چالش برانگیز باشد، از جمله:
برخورد همزمان با افراد مختلف 
سر و کار داشتن با مشکلات مختلف 
مدیران همچنین باید به کسانی که دارای موقعیت های برتر هستند گزارش دهند.

بازیگری و مجری گری

این نوع مشاغل به ویژه برای کسانی که از ترس مرحله ای رنج می برند بسیار چالش برانگیز است. دونی اسموند و باربرا استرایسند دو مجری هستند که توانستند به اختلال اضطراب اجتماعی خود غلبه کنند.

ورزشکار حرفه ای

بسیاری از ورزشکاران حرفه ای تا زمانی که در مقابل جمعیت زیادی قرار نگیرند متوجه نمی شوند که وظیفه آنها به همان اندازه که به مهارت مربوط می شود مربوط به عملکرد نیز می باشد. شما باید بتوانید در مقابل تماشاگران همان عملکردی را داشته باشید که تنها هستید. ورزشکارانی مانند زک گرینک و ریکی ویلیامز با وجود درگیری با اختلال SAD به عنوان یک ورزشکار حرفه ای خیلی خوب ظاهر شدند.

بیشتر بخوانید

با توجه به موضوع مورد مطالعه پیشنهاد می گردد مقاله ای تحت عنوان «درمان اختلال اضطراب اجتماعی یعنی آشتی با جامعه» را حتما مطالعه نمایید.

جمع بندی ای سنج

در این مقاله در مورد مشاغلی صحبت کردیم که می توانند برای افرادی که دچار اختلال اضطراب اجتماعی هستند چالش برانگیز و موثر باشد. از آن جایی که این اختلال سبب می شود که فرد از جمع های مختلف فراری باشد به همین خاطر در معرض قرار گرفتن سمت های مختلفی چون سرور، صندوقدار، معلمی، مدیریت و ... باعث بهبودی و درمان این اختلال می شود.
تا چه حد احساس می کنید نشانه های اختلال اضطراب اجتماعی در شما وجود دارد؟ لطفاً دیدگاه و نظرات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید