شخصیت شناسی آنلاین با تست MBTI و تفسیر کامل شخصیت شناسی آنلاین با تست MBTI و تفسیر کامل
شخصیت شناسی آنلاین با تست MBTI و تفسیر کامل شخصیت شناسی آنلاین با تست MBTI و تفسیر کامل
پست وبلاگی
رژیم غذایی GM چیست؟ مدت مطالعه: 5 دقیقه
ای سنج 21 خرداد 1400 مدت مطالعه: 5 دقیقه

رژیم غذایی GM چیست؟

در این مقاله می خواهیم در مورد رژیم غذایی GM صحبت کنیم. نوعی از رژیم است که فرد در کوتاه ترین زمان وزن خود را کاهش می دهد که این مدت باعث آسیب های فراوان در فرد شود. در ادامه براساس فهرست مطالب زیر بیشتر به این موضوع می پردازیم:

رژیم غذایی GM

رژیم غذایی GM، به طور رسمی رژیم عمومی جنرال موتور، یک برنامه هفت روزه رژیم غذایی است که به شما کمک می کند فقط در یک هفته به طرز شگفت آوری  وزن خود را کاهش دهید. یکی از وب سایت های رژیم غذایی GM حتی ادعا می کند که می توانید در طی یک هفته بدون این که ورزش کنید وزن کم کنید.به هر حال در ادامه توضیح داده خواهد که رژیم غذایی GM ممکن است چقدر عجیب و غیرضروری باشد.

این رژیم شامل قطع بسیاری از گروه های غذایی است در حالی که فقط بعضی از غذاها را در روزهای خاص می خورید. همچنین یک سوپ خاص وجود دارد که شرکت کنندگان هنگام اعتصاب غذا باید غذا بخورند. اگر از وب سایت های FDA ، USDA و جان هاپکینز استفاده کنید، می بینید که دیگر هیچ اشاره ای به رژیم غذایی GM وجود ندارد، این نکته خوبی است زیرا این رژیم به اصطلاح معجزه آسا از هیچ علمی پشتیبانی نمی کند. همچنین از آن به عنوان رژیم غذایی Detox GM نام برده شده است.

هشدار

گرچه ای سنج، رژیم GM را به عنوان یک رژیم لاغری کامل یا یک رژیم غذایی سالم و پایدار توصیه نمی کند، اما فقط برای رفع علل نادرست بودن آن لازم است کمی بحث کنیم.

 چه چیزی می توانید بخورید؟

رژیم غذایی GM یک برنامه هفت روزه برای کاهش وزن است. این شامل خوردن غذاهای خاص در روزهای خاص، قطع بسیاری از گروه های غذایی و نوشیدنی ها و خوردن چیزی به نام "سوپ عجیب و غریب GM" در هنگام گرسنگی است. اگر به نظر عجیب می رسد، عجیب تر هم می شود، این بخش عجیب و غریب این رژیم غذایی ناشناخته را توضیح می دهد.

 چه چیزی میخواهید بدانید؟

انتخاب غذاهایی که می خواهید از طریق رژیم غذایی GM بخورید لزوماً بد نیست (همه آنها به تنهایی غذاهای مفیدی هستند)، اما ترکیباتی که در آن ها مجاز به خوردن آن ها هستید عجیب به نظر می رسند و حتی می توانند در این امر نقش داشته باشند و موجب این ذهنیت نگران کننده  درباره ترکیب غذا شود، که اگر رژیم را بیش از هفت روز برنامه ریزی کنید، ممکن است منجر به اختلالات غذایی در شما شود.

 در رژیم غذایی GM چیزی به عنوان "زمان توصیه شده" وجود ندارد؛ این اجباری است. در واقع می توانید در هر ساعت از روز که بخواهید غذا بخورید، اما در طول هفته، فقط در روزهای خاصی مجاز به ترکیب برخی از غذاها با یکدیگر هستید. به اندازه کافی جالب توجه است، رژیم غذایی GM هیچ محدودیت کالری یا محدودیت کمی غذا را مشخص نمی کند. شما آزادید هر چقدر می خواهید بخورید، اگرچه خوردن بیش از حد هر نوع غذا می تواند به پیشرفت کاهش وزن شما آسیب برساند. اگرچه ممکن است در رعایت رژیم غذایی مشکلی نداشته باشید زیرا همه غذاهای مجاز نسبتاً کم کالری هستند.

این بدان معنی است که شما می توانید حجم بیشتری غذا بخورید اما کالری کمتری دریافت کنید. در هنگام گرسنگی بین وعده های غذایی، رژیم غذایی GM شما را به خوردن "سوپ GM Wonder Soup"، معجونی برای کاهش وزن که از کرفس، گوجه فرنگی، پیاز، فلفل دلمه ای و کلم ساخته شده است، تشویق می کند. در حالی که این مواد برای شما هیچ ضرری ندارند، اما بعید است این سوپ شگفت انگیز به کاهش وزن کمک کند.

در هر روز که پروتئین لازم باشد، گیاهخواران می توانند جای مرغ، گوشت گاو یا ماهی از برنج قهوه ای یا پنیر کوکتی استفاده کنند. بخاطر داشته باشید که گرچه ممکن است مقدار پروتئین پنیر خامه ای تا حدودی با منابع پروتئینی حیوانی قابل مقایسه باشد، اما مقدار پروتئین برنج قهوه ای قابل مقایسه نیست. اگر رژیم GM را اصلاح کنید، از نظر فنی دیگر رژیم غذایی GM را انجام نمی دهید. فکر می کنم شما می توانید رژیم غذایی را متناسب با علایق غذایی خود تغییر دهید، مثلاً اگر رژیم گیاهخواری دارید.

 انتخاب مواد غذایی

از نظر انتخاب مواد غذایی، رژیم غذایی GM کاملاً شامل همه چیز می باشد؛ شما می توانید هر نوع میوه و سبزیجات، سیب زمینی، محصولات لبنی و چندین منبع پروتئین بخورید و می توانید براساس ترجیحات خود غذایتان انتخاب کنید. رژیم غذایی غلات و چربی های سالم را کنار می گذارد، اما افزودن مواد غذایی دیگر به معنای نادیده گرفتن ساختار رژیم غذایی GM است. این لزوماً چیز بدی نیست: شما برای سلامتی مطلوب به مواد مغذی آن گروه های غذایی احتیاج دارید. 

غذاهای سازگار با این رژیم

میوه
سبزیجات
سیب زمینی ها
"سوپ شگفت انگیز GM"
شیر
گوشت گاو، مرغ، ماهی
گوجه فرنگی 
برنج قهوه ای (فقط گیاهخواران)
پنیر (فقط گیاهخواران)

غذاهای غیر منطبق و سازگار با این رژیم

غذاهای بسته بندی شده فرآوری شده از هر نوع، از جمله چیپس، کراکر، چوب شور، کیک، کلوچه، بستنی، سایر دسرها، میله گرانولا، وعده های غذایی منجمد و ...

غلات، مانند نان و جو (به غیر از گیاهخواران، که ممکن است به جای منابع پروتئین، برنج قهوه ای بخورند)

خلاصه ای از ساختار رژیم غذایی 

روز اول: فقط میوه. از هر نوع میوه ای به جز موز و انبه استفاده کنید. رژیم غذایی شما را به خوردن خربزه برای کاهش وزن اضافی ترغیب می کند، اگرچه هیچ مطالعه ای وجود ندارد که بگوید خربزه به طور خاص باعث کاهش وزن می شود.

روز دوم: سبزیجات خام یا پخته شده و سیب زمینی را در وعده صبحگاهی خود محدود کنید.

روز سوم: از هر نوع میوه و سبزی خوردن به جز موز خودداری کنید زیرا کربوهیدرات ها از میوه های مصرفی حاصل می شوند.

روز چهارم: فقط موز و شیر مجاز است. تا 6 موز بزرگ یا حداکثر 8 عدد موز کوچک بخورید، و سه لیوان شیر بنوشید. رژیم غذایی شما را به نوشیدن شیر بدون چربی تشویق می کند. هنگام ناهار، یک فنجان سوپ کلم مصرف کنید.

روز پنجم: می توانید بخش هایی از گوشت گاو، مرغ یا ماهی بخورید. به غیر از گوشت، در این روز برای خوردن فقط شش گوجه فرنگی مجاز هستید.

روز ششم: هر نوع گوشت، گوشت گاو، مرغ یا ماهی، به علاوه مقدار نامحدودی از سبزیجات، اما بدون سیب زمینی، ذرت یا نخود فرنگی.

روز هفتم: فقط برنج قهوه ای، میوه، آب میوه و سبزیجات.

ویژگی های رژیم GM

  ویژگی های منفی این رژیم

شامل غذاهای سالم است.

کالری را محدود نمی کند.

ویژگی های منفی این رژیم

موارد عجیب و غریب، ناپایدار

 وجود ادعاهایی که مورد حمایت علم نیستند.

آیا رژیم GM برای شما انتخاب سالمی است؟

رژیم غذایی GM یکی از انواع رژیم ها است و ما می توانیم ببینیم که چگونه رژیم GM در برابر توصیه های تغذیه سالم USDA برای آمریکایی ها مقاومت می کند. توصیه های رژیم غذایی فدرال شامل پنج گروه غذایی است: میوه ها، سبزیجات، غلات، لبنیات و پروتئین. توصیه های اصلی در دستورالعمل های فدرال عبارتند از:

انواع سبزیجات از همه زیر گروه ها، سبز تیره، قرمز و نارنجی، حبوبات (لوبیا و نخود فرنگی)، نشاسته ای و سایر
میوه ها، به ویژه میوه های کامل
غلات، حداقل نیمی از آن ها غلات کامل هستند
لبنیات فاقد چربی یا کم چرب، از جمله شیر، ماست، پنیر و / یا نوشیدنی های سویا غنی شده
انواع غذاهای پروتئینی، از جمله غذاهای دریایی، گوشت بدون چربی و مرغ، تخم مرغ، حبوبات (لوبیا و نخود فرنگی) و آجیل، دانه ها و محصولات سویا
روغن ها
چربی های اشباع محدود، چربی های ترانس، قندهای اضافه شده و سدیم

از نظر گزینه های غذایی، رژیم غذایی GM به طرز شگفت آوری با بسیاری از توصیه های USDA مطابقت دارد. با این حال، باید چند نکته اساسی را یادداشت کنید:

رژیم غذایی GM منابع سالم غلات سبوس دار مانند نان گندم سبوس دار، جو دوسر، کینوا و جو را از بین می برد که همه منابع بسیار خوبی از ویتامین ها و مواد معدنی مهم هستند. غلات کامل همچنین به پیشگیری از دیابت نوع 2، بیماری های قلبی عروقی، سرطان روده بزرگ، لوزالمعده و معده کمک می کنند.
رژیم GM همچنین چربی های سالم مانند آجیل، دانه ها، روغن زیتون و آووکادو را که حاوی مواد مغذی ضروری برای سلامت کلی شما هستند، کنار می گذارد.
رژیم غذایی GM محدودیت کالری ندارد، بنابراین ممکن است شما سهواً از کالری مورد نیاز روزانه خود پیشی بگیرید. از طرف دیگر، شما ممکن است کالری مورد نیاز خود را برآورده نکنید زیرا اکثر غذاهای دارای رژیم غذایی کم کالری هستند.

فواید سلامتی

تأمین آب بدن را تأکید می کند
تمرکز روی غذاهای مقوی است

خطرات سلامتی

متعادل نیست
فاقد مواد مغذی مهم است
ممکن است منجر به یک رابطه تنش زا با غذا شود

توجه

گرچه انتخاب یک رژیم غذایی کاملاً شخصی و مبتنی بر عوامل مختلفی است، اما ما به شما توصیه می کنیم که در مورد برخی از رژیم های غذایی که توصیه می کنیم، یاد بگیرید که همه آن ها حاوی غذاهایی هستند که به شما اطمینان می دهند به اندازه کافی مواد مغذی حیاتی دریافت می کنید، ترجیحات رژیم غذایی را به دست می آورید و پیروز خواهید شد و احساس محدودیت در شما ایجاد نمی شود. 

جمع بندی ای سنج

در این مقاله در مورد رژیم غذایی GM بحث کردیم. این نوع رژیم قول هایی می دهد که مورد حمایت علم نیست. همچنین فاقد بسیاری از مواد مغذی مهم است، ممکن است به عادت های غذایی نامناسب کمک کند و شما را برای الگوی پایدار تغذیه سالم آماده نمی کند. در عوض، این یک رژیم مد است که منجر به کاهش وزن یا مزایای سلامتی در طولانی مدت نخواهد شد. 
آیا تا به حال با این نوع رژیم غذایی آشنایی داشته اید؟ لطفا دیدگاه و نظرات ارزشمند خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید