تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

پست وبلاگی
برای سلامتی، خوشبختی و طول عمر بیشتر لبخند بزنید مدت مطالعه: 4 دقیقه
ای سنج 04 اردیبهشت 1400 مدت مطالعه: 4 دقیقه

برای سلامتی، خوشبختی و طول عمر بیشتر لبخند بزنید

در این مقاله می خواهیم در مورد لبخند زدن(Smile) بحث کنیم. شادي و لبخند زدن نه تنها زندگي را برايمان لذت بخش تر مي كند، بلكه مي تواند باعث سلامتي،‌ رفاه و طول عمر بيشتر شود. به همین خاطر در این مقاله می خواهیم براساس فهرست مطالب زیر به این موضوع بپردازیم:

شادی

معمولا فرض بر اين است كه شادي در چيزي بيشتر از نبود استرس است.مارتین سلیگمن، پیشگام روانشناسی مثبت، درباره "شادي اصیل" تحقیقات و مطالعات زيادي کرده است و به اين نتيجه رسيده است كه همه مواردی که ممکن است به طور غریزی برای روح مفید باشد، براي تسهیل و تقویت شادي لازم است كه شامل موارد زیر می باشد:
روابط قوی
کار چالش برانگیز
معنای زندگی 

براي آنكه بتوانيد از كار و زندگي خود، استفاده ي بيشتري داشته باشيد، مهارت هاي لبخند زدن كه در ادامه به آنها خواهيم پرداخت، را مي توانيد به مدت يك هفته امتحان كنيد. مي توانيد اين را يك آزمايش يك هفته اي درنظر بگيريد اما اگر اين مراحل ساده را انجام دهيد، در مسير داشتن يك زندگي شادتر و سالم تر قرار خواهيد گرفت. تنها كافي است به مهارت ها متعهد شويد.

قدم هاي رسيدن به شادي

آنچه انجام خواهید داد؛  در طول هفته، بیشتر بر روی لبخند تمرکز كنيد. روشي را براي يادآوري اينكه در طول هفته يادتان بماند كه بايد لبخند بزنيد داشته باشيد. اين روش حتي مي تواند شامل اجبار كردن خودتان نيز باشد. اما چرا تا اين ميزان مهم است؟ زيرا تحقيقات نشان داده اند اگر لبخند بزنید، در واقع روحیه شما بهتر می شود.

اما چطور تاثير مي گذارد؟ محققان معتقدند زماني كه شما خود را مجبور به لبخند زدن مي كنيد، مجموعه خاصي از عضلات صورت فعال مي شوند كه اين عضلات ارتباطي نزديك با هيجانات شادي و لذت در مغز دارند. 

توجه

با لبخند زدن، اين پيغام به مغز مي رسد كه همه چيز خوب است. بنابراين حتي اگر واقعا هم چنين چيزي نباشد،‌ اين پيغام به مغز خواهد رسيد.

انگیزه خواهيد گرفت؛ لبخند زدن بیشتر روشی ساده برای بهبود کیفیت زندگی شما است. تنها کاری که باید انجام دهيد لبخند زدن است و شما فرد خوشبخت تری خواهید بود كه واقعاً ساده است.

راه های لبخند زدن بیشتر در اين آزمايش يك هفته اي

لبخند زدن پاسخ طبیعی به چیزی خنده دار، شاد یا لذت بخش است. بنابراین اعتقاد بر این است که احتمالاً براي لبخند زدن هاي طبيعي نياز به كمك نخواهيد داشت. جايي كه لازم است در آن پيشرفت كنيد و لبخند زدن را بياموزيد،‌ در آن شرایط روزمره است که در غیر این صورت ممکن است به طور خودكار لبخند نزنيد. براي مثال قطعا هنگام شنيدن يا ديدن چيزي بامزه،‌لبخند خواهيد زد و اين نياز به آموزش ندارد. اما زماني كه در محل كار خودتان در حال انجام كار هستيد، به احتمال بسياري كمتري ممكن است لبخند بزنيد كه اينجا نياز به آموزش وجد دارد. براي يادگيري نحوه لبخند زدن بیشتر، ابتدا باید موارد زير را تمرین کنید:

لبخند زدن را تمرین کنید

لبخند بزنید. همین حالا که در حال خواندن اين متن هستيد این کار را انجام دهید. لبخندی بزرگ و گرم روی لب خود بنشانید. نه یک لبخند جعلی و عجیب، بلکه یک لبخند واقعی، مثل اینکه بعد از چندین سال با یک دوست قدیمی خود می بینید. حالا، به چیزی ناخوشایند فکر کنید، اما همچنان لبخند بزنید. در حالی که لبخند بر لب دارید، مي توانيد متوجه اين شويد كه نگه داشتن یک فکر ناخوشایند یا منفی در ذهن در اين زمان، دشوار است. به همين خاطر است كه لبخند زدن می تواند به افزایش شادی و کاهش حالات منفي کمک کند.

به خودتان یک نشانه لبخند بدهيد

اکنون که لبخند زدن را تمرین کرده اید و كمي در مورد چگونگي اينكه چطور با لبخند زدن مي توانيد روحيه و خلق خود را تغيير دهيد دانستيد،‌ لازم است تا يك نشانه اي براي اينكه به خودتان يادآوري كنيد كه لبخند بزنيد، داشته باشيد. برای لبخند زدن غالباً به یادآوری احتیاج دارید. چیزی را انتخاب کنید که در طول روز می شنوید، می بینید یا انجام می دهید تا "نشانه لبخند" شما باشد. ممکن است صدایی را به عنوان یادآوری خود انتخاب کنید، مانند زنگ تلفن یا بوق اعلان ایمیل. ممکن است اقدامی مانند سوار یا خارج شدن از اتومبیل خود را برای یادآوری لبخند انتخاب کنید. شما ممکن است یک یادآوری بصری انتخاب کنید، مانند دیدن یک نفر در حال نوشیدن قهوه یا دیدن کسی که می خندد. خود را به چالش بکشید که هر بار که با نشانه های خود در طول این هفته مواجه شدید لبخند بزنید.

باانگیزه بمانید

افرادی که هنگام صحبت لبخند می زنند تأثیر بسیار بهتری دارند زیرا به نظر می رسد اعتماد به نفس و صمیمی تری دارند. حتی می توانید لبخند را از طریق تلفن بشنوید. اگر هنگام مکالمه لبخند بزنید، لحن صدای شما سبک می شود و می توانید از طریق تلفن ارتباط بهتری برقرار کنید.

هشدار

تعهد شما در اين هفته اين خواهد بود: در این هفته هر بار که "نشانه لبخند" یادآوری می شوم لبخند می زنم.

نکاتی برای لبخند زدن بیشتر

با اينكه هر آنچه كه براي به چالش كشيدن خود براي لبخند زدن بيشتر نياز داريد در 3 مراحلي كه بالاتر توضيح داديم آورده شده است اما در اينجا براي كمك به شما به چند نكته ي ديگه نيز خواهيم پرداخت:

كاري انجام ندهيد كه باعث شود عجیب به نظر برسید: لبخندهایي طبیعی، گرم و صمیمانه داشته باشيد. شما تنها سعي داريد روحيه ي خود را بالا نگه داريد. حتی فقط یک لبخند کوچک غیر قابل توجه می تواند روحیه شما را تغییر دهد.

هر بار كه به لبخند زدن فكر مي كنيد لبخند بزنيد نه لزوما هنگام مواجهه با نشانه ي لبخندتان.

به چیزی فکر کنید که هنگام لبخند زدن واقعاً دوست دارید – این عمل باعث مي شود كه خنده هايي به مراتب طبيعي تر و خوشحال كننده تر داشته باشيد. مي توانيد به مكان تعطيلات مورد علاقه ي خود، رانندگي با يك ماشين جديد و يا يك دوست خوب فكر كنيد.

در حالی که لبخند می زنید نفس عمیق بکشید. این عمل به شما در كاهش هر نوع استرسي کمک می کند و لحظه ای به شما کمک می کند تا از لبخند خود لذت ببرید. یک یا دو نفس عمیق باعث آرامش و تقویت روحیه در لبخند زدن می شود. بسیاری از مواردی که باعث شادي می شوند نیز مواردی هستند که استرس را از بین می برند، مانند ورزش، ابراز خلاقیت، حفظ دوستی های حمایتی، نگهداری از خانه و لذت بردن از کار خود.

یادداشت ها و یادآوری های این مهارت را در اطرافتان قرار دهيد تا به شما یادآوری کند که بیشتر لبخند بزنید. روی تلفن یادداشت بگذارید، برای خود پیام الکترونیکی ارسال کنید یا در تقویم خود یادداشت کنید. اطمینان حاصل کنید که به مقدار زیادی یادآوری برای لبخند زدن بیشتر دارید. در نهایت، این یک عادت، و در حقيقت یکی از سالم ترین عادت های شما خواهد شد.

بیشتر بخوانید

با توجه به مطالب فوق پیشنهاد می گردد مقاله ای تحت عنوان «9 دلیل برای لبخند روزانه» را حتما مطالعه نمایید.

جمع بندي ای سنج

در این مقاله در مورد تاثیرات لبخند زدن صحبت شد. همچنان که گفته شد لبخند زدن تاثیرات عمیقی بر سلامتی و طول عمر فرد می گذارد. بنابراین سعي كنيد که زياد بخنديد. لبخند زدن باعث مي شود به سطح بعدی یعنی خندیدن برويد. راهی را مشخص کنید که بتوانید این هفته بیشتر بخندید. شما به سادگی نمی خواهید سرگرم شوید - می خواهید با صدای بلند بخندید. با صدای بلند خندیدن، درست مثل لبخند زدن، حالتی احساسی ایجاد می کند که استرس را برطرف می کند و روحیه منفي شما را از بین می برد. این هفته هر روز چیزهایی را بخوانید که بخندید. جوک بخوانید، فیلم تماشا کنید و با افراد بامزه صحبت کنید. به خنده دارترین داستان هایی که می دانید فکر کنید و هر روز یکی از آنها را در این هفته مطالعه كنيد.
شما در طول روز چقدر می خندید؟ آیا می دانستید که لبخند برای سلامتی و طول عمر انسان تاثیر گذار است؟ لطفا دیدگاه و نظرات ارزشمند خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

مثبت گرایی سمی چیست | علائم و آسیب‌های آن
سایه شخصیت چیست | دلایل سرکوب نکردن آن
خود خواهی چیست | انواع و عواقب آن
مهارت یادگیری چیست؟
استقلال فکری چیست | انواع و روش‌های تقویت آن
چطور نه بگوییم؟ بررسی بهترین روش‌ها
خستگی تصمیم گیری چیست | علل ایجاد و راه غلبه بر آن
بلوغ اجتماعی چیست | بررسی نشانه‌های آن
افسردگی مهاجرت چیست | دلایل و نحوه مدیریت آن
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید