تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

پست وبلاگی
معنای رابطه برای فردی با زبان عشق هدیه دادن مدت مطالعه: 4 دقیقه
ای سنج 28 آذر 1399 مدت مطالعه: 4 دقیقه

معنای رابطه برای فردی با زبان عشق هدیه دادن

در سال 1992، نویسنده بزرگ حوزه عشق گری چاپمن با انتشار کتاب پرفروش پنج زبان عشق، انقلابی در احساس بسیاری از ما در مورد عشق ایجاد کرد. وی در این کتاب این نظریه را مطرح کرد که شرکای عاشقانه می توانند از پنج طریق اصلی عشق بورزند و دریافت کنند و همه ما در زندگی عاشقانه خود با زبان خاصی با دیگران صحبت می کنیم.

مروری سریع بر پنج زبان عاشقانه چاپمن

قبل از اینکه به زبان عشق دریافت هدیه اشاره کنیم، ابتدا به پنج زبان چاپمن نگاه می کنیم:

لمس جسمی، به این معنی که ما عشق را از طریق لمس مثبت مانند دست گرفتن، بغل کردن، بوسیدن و حتی رابطه جنسی نشان می دهیم و دریافت می کنیم.

زمان با کیفیت، به این معنی که باید زمان زیادی را با یک شریک زندگی سپری کنیم تا احساس دوست داشته شدن کنیم. این زمان می تواند از صحبت در شام گرفته تا پیاده روی طولانی مدت باشد.

اعمال خدمت، که به معنای نشان دادن و احساس عشق از طریق خدمات مفیدی مانند پخت و پز یا تمیز کردن ماشین است.

کلمات تأییدی که به معنای آن است که ما بیش از هر چیز دیگری احساس دوست داشتن می کنیم یا عشق خود را با ستایش کلامی، تعارف و ابراز عشق ابراز می کنیم.

دریافت هدیه، به این معنی که فرد با هدایایی که دریافت می کند عشق خود را احساس می کند.

نزدیک شدن روابط از نظر زبان عشق واقعاً مثمر ثمر است. از طرف دیگر، یادگیری "گفتن" به زبان عشق این اطمینان را ایجاد می کند که هر دو نفر در رابطه احساس حمایت می کنند. می گوید مارک ویلیامز، مشاور بهداشت روان و مربی روابط عاشقانه می گوید:

این احتمال وجود دارد که شما و همسرتان به زبانهای عاشقانه مختلفی صحبت کنید. بنابراین، یادگیری چگونگی صحبت با زبان ترجیحی آنها از اهمیت بیشتری برخوردار می شود. در حقیقت، چاپمن ادعا می کند که می تواند رابطه شما را بهبود بخشد، از مشاجرات جلوگیری کند و عشق عمیق تری را ایجاد نماید.

اگر تمایل دارید تا میزان عشق خود و همسرتان را بسنجید، می توانید تست عشق را انجام بدهید.

زبان عشق هدیه دادن

اگر این پست را مطالعه می کنید احتمال دارد می دانید یا گمان می کنید که یکی از قدرتمندترین زبان های عشق شریک زندگی شما هدیه دادن و دریافت هدیه است. یا شاید هدایا زبان عشق شما باشد و شما فقط به دنبال راهی برای برقراری بهتر نیازهای خود با شریک زندگی خود هستید.

از بین همه زبانهای عاشقانه، عمل هدیه دادن احتمالاً بیشترین درک را دارد. از نظر بعضی ها این ممکن است حریصانه به نظر برسد یا اینکه گیرنده عشق واقعی نداشته باشد. اما اینطور نیست.

ویلیامز می گوید: "وقتی زبان عشق شما یا شریک زندگی شما هدیه دادن باشد، به این معنی است که شما با چیزی ملموس احساس عشق می کنید [یا عشق را نشان می دهید]" "فرقی نمی کند که این یک کالا  یک هدیه کوچک باشد یا یک قایق بادبانی 50 فوت. برای آن ها در هر صورت این پیام را می فرستید: من وقتی این را دیدم به تو فکر می کردم. تو همیشه در ذهن من هستی. "

با این اوصاف، ویلیامز توضیح می دهد که معنای واقعی هدیه ولخرجی نیست، بلکه احساساتی بودن است. شخصی که نسبت به این وسایل احساس دوست داشتن می کند ممکن است از یک هدیه، هرچند کوچک، بیشتر از شخص دیگری که به زبان عشق دیگری صحبت می کند، قدردانی کند. هر وقت آنها آن را ببینند، یادآوری خواهد شد که او را دوست دارند.

تعیین کنید که آیا زبان عشق شریک زندگی شما هدیه است؟

ما اغلب با شرکای خود که می خواهیم آنها را حفظ کنیم به زبان عشق صحبت می کنیم. با این حال، اگر دو روز پس از شروع صحبت، شریک زندگی شما آلبومی برای شما بخرد یا اشتراک مجله ای را که فکر می کنید می خواهید به شما بدهد، به احتمال زیاد این زبان عشق او است. این یک هدیه است.

یک روش عالی دیگر برای فهمیدن اینکه آیا زبان عشق شریک زندگی شما هدیه است، سنجش واکنش او در برابر هدیه است.

ویلیامز می گوید اگر آنها از دریافت هدیه خجالت بکشند، احتمالاً زبان عشق آنها نیست.

اگر آنها هنگام دیدن هدیه (مثلا یک لباس) بسیار هیجان زده شوند، آن را هر روز بپوشند یا این موضوع را به دوستان خود بگویند، احتمالاً احساس می کنند که این حرکت بسیار دوست داشتنی است. مطمئن ترین راه برای دانستن اینکه آیا زبان های عاشقانه هدیه شریک زندگی شما است، این است که از آنها بپرسید.

راضی کردن افراد با زبان عشق هدیه دادن

شاید نمی دانید چگونه به زبان عشق صحبت کنید، اما یادگیری این زبان مهم است، زیرا شریک زندگی شما با آن صحبت خواهد کرد.

ولیامز پیشنهاد می کند که برای اینکه بتوانید به زبان عشق همسر خود به خوبی پاسخ دهید باید ذهن تان را معطوف به او نموده و هرجایی که هستید به نیازهای او فکر کنید. در این حالات لازم نیست که همیشه کارهای بزرگی انجام دهید.

همینکه وقتی بیرون از خانه در جای هستید، یا حتی برای قدم زدن بیرون می روید می توانید با یک هدیه کوچک مانند یک گل می توانید به او نشان دهید که به فکرش بوده اید. بنابراین همسر شما به دنبال هدیه به معنای یک کالا نیست بلکه به او این حس را می رساند که همیشه در ذهن شما جای ویژه ای دارد.

اگر زبان محبت آمیز همسرتان یک هدیه است، برای جلوگیری از آسیب رساندن به روابط تان باید به این مساله توجه کنید. به عنوان مثال، اگر زبان عشق کسی "کلمات تأییدی" باشد، توهین بیش از هرچیزی به آن شخص آسیب می رساند. به همین ترتیب، اگر زبان عشق کسی لمس فیزیکی باشد و شما چندین روز به او توجهی نکیند، همسرتان احساس ضعف می کند.

ویلیامز می گوید: "جنبه تاریک دانستن زبان های عاشقانه یکدیگر این است که شما همچنین می دانید چگونه به همسرتان آسیب بزنید." در مورد شخصی که از هدیه به عنوان زبان عشق صحبت می کند "هدیه نگرفتن در سالگرد یا یک مراسم خاص برایش بسیار آزارنده است و متاسفانه برخی هنگام لجبازی این مساله سوء استفاده می کنند. اما فراموش نکنند که این رفتارشان هرگز از یاد طرف مقابل با این زبان نمی رود و دود این کار به چشم خودشان خواهد رفت"

با توجه به این نکته، دانستن اینکه برخی رفتارها می تواند تاثیر زیادی بر همسرتان تأثیر بگذارد، بسیار مهم است. فقط فراموش نکنید که از این ویژگی همسر خود سوء استفاده نکرده و از آن برای مقابله و لجبازی استفاده نکنید.

جمع بندی ای سنج

در حالی که اکثر ما یک یا دو زبان عشق غالب داریم، هر یک از ما از با درجات مختلفی با هر پنج زبان صحبت می کنیم. در حالت ایده آل، ما با شریک زندگی عاشقانه خود به هر پنج زبان صحبت خواهیم کرد(محبت جسمی، کیفیت زمان، خدمات، کلمات خوب و هدایا). به هر حال باید زبانی که ان ها برایش اهمیت بیشتری قاء هستند را شناسایی و از این فرصت استفاده کنیم تا روابط خود را تحکیم بخشیم.

نظر شما در رابطه با زبان عشق چیست؟ نظرات ارزشمند خود را با ما به اشتراک بگذارید.

10 گام در جهت مدیریت بحران های زندگی
10 گام برای شناسایی اهداف و آرزوها
عشق یک طرفه چیست؟
سبک عشق ورزی شما چه چیزی در مورد دوران کودکیتون میگه؟
رابطه افلاطونی چیست؟
وقتی رابطه شما صمیمیت لازم را ندارد چه کاری باید انجام دهید
270 سوال قبل از ازدواج که حتما حتما باید بپرسید !!!
هورمون عشق یا اکسی توسین چیست؟ راه های افزایش آن
سندروم قلب شکسته یا مرگ عاشقانه چیست؟!!
افسردگی بعد از ازدواج | علائم و دلایل آن
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید