تست MBTI رایگان انجام بده جایزه ببر

تست MBTI رایگان انجام بده جایزه ببر

پست وبلاگی
سوالاتی برای ارتقاء سطح اعتماد به نفس مدت مطالعه: 1 دقیقه
ای سنج 15 دی 1398 مدت مطالعه: 1 دقیقه

سوالاتی برای ارتقاء سطح اعتماد به نفس

اگر مدتی است که احساس کمبود اعتماد به نفس می کنید و نمی دانید که چه کاری باید انجام دهید، پاسخ دادن به سوالات زیر برای شما بسیار مفید است.
۱-من به دلیل اعتماد به نفس کم، چه فرصت هایی را از دست داده ام؟
۲-اگر اعتماد به نفس بیشتری داشتم، چه فرصت هایی را دنبال می کردم؟
۳-آیا موقعیت هایی وجود داشته است که من به دلیل کمبود اعتماد به نفس، آن ها را رد کرده باشم؟
۴-چه زمان هایی زندگی ام را به خاطر ترس ها، محدود کرده ام؟

اعتماد به نفس

اکنون می خواهیم کمی دقیق تر این موقعیت ها را بررسی کنیم؛
-روابط
اگر از اعتماد به نفس کافی برخوردار بودید، روابط خود را با خانواده و دوستان چگونه مدیریت می کردید؟ آیا مرز های سخت تری را برای زندگی عاشقانه ی خود در نظر می گرفتید؟
-والدین
اگر اطمینان داشتید که پدر یا مادر کاملی هستید، آیا رفتار متفاوت تری با فرزندانتان در پیش می گرفتید؟ آیا سعی می کردید الگوی خاصی برای آن ها باشید؟ آیا رویکرد خود را برای تربیت آن ها عوض می کردید؟
-خواهر یا برادر
اگر مطمئن بودید که همه ی پتانسیل های خود را به خوبی عملی کرده اید، چه رویکردی را به عنوان خواهر یا برادر در پیش می گرفتید؟
-کارمند

اعتماد به خود

اعتماد به نفس

اگر از اعتماد به نفس کافی برخوردار بودید، آیا در روند کاری خود تغییری ایجاد می کردید؟ چه رویکردی را برای ارتباط با همکارانتان در پیش می گرفتید؟ چه فرصت های کاری را می پذیرفتید؟
-سلامتی
اگر احساس خوبی نسبت به خود داشتید، برای سلامتی تان چه می کردید؟ آیا فعالیت هایی جهت بهبود سلامتتان، انجام می دادید؟ آیا از فعالیت های پرخطر اجتناب می کردید؟
-لذت بردن از زندگی
آیا اگر اعتماد به نفس کافی داشتید، برخی از کار هایی که گرچه به آن ها علاقمند هستید اما به سبب نگرانی که از قضاوت شدن دارید، ترک کرده اید را انجام می دادید؟

نتیجه گیری نهایی؛
هیچ کس نمی توانید برای شما مشخص کند که چه ارزش هایی برتر هستند و یا شما فرد کاملی هستید یا خیر؛ این انتخاب شما است که چگونه خودتان را ارزیابی می کنید. هیچ فردی کاملاً بی نقص نیست اما انسان ها زمانیکه که می پذیرند دارای نقص هایی هستند، قادر خواهند بود خود را دوست داشته و برای بهبود شرایط زندگی شان تلاش کنند.

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید