پست وبلاگی
پذیرش شکست مدت مطالعه: 2 دقیقه
ای سنج 17 تیر 1398 مدت مطالعه: 2 دقیقه

پذیرش شکست

نکته ای که در رابطه با شکست باید اذعان کرد این است که در زندگی فرار از شکست غیر ممکن می باشد. یعنی ما هر کاری کنیم باز هم احتمال شکست در هر زمینه ای وجود دارد بنابراین تنها راه آن پذیرش این واقعه می باشد. خیلی از افراد برای دوری از شکست و تجربه نکردن آن در زندگی به هیچ کاری دست نمی زنند این افراد اغلب در برخورد با شکست دچار استرس، ترس، افسردگی و … می شوند.
افراد موفق و کسانی که اکثر اوقات در زندگی احساس خوشبختی می کنند با پذیرش شکست گام های خیلی بلندی در زندگی برمی دارند پذیرش شکست در زندگی سبب می شود فرد از انواع بیماری های نفهته روانی دور بمانند. و از طرف دیگر قدرت ریسک آنان افزایش می یابد. و در نهایت این افراد صدها راه نرسیدن به هدف راه کشف می کنند.

در واقع معنای شکست برای آنان تغییر می کند ؛ “شکست یعنی کشف یک راه جدید برای نرسیدن به هدف مورد نظر”.
بنابراین شکست پایان راه نیست بلکه آشنایی با یک راه منحرف است. نکته ای که باید گوشزد کرد این است که ما باید یاد بگیریم و بپذیریم که همه ی مسیرهای زندگی به موفقیت نمی رسند. اگر قرار باشد همه ی راه های زندگی به موفقیت برسد دیگر موفقیت در زندگی هر فردی طعم زندگی عادی را می داد و هیچ کس برای بدست آوردنش تلاش نمی کرد و این یعنی آغاز رکود و ایستایی در زندگی آدمی.
به هر حال در رابطه با نرسیدن به هدف و تجربه یک شکست، فرد می تواند اطلاعات خیلی زیادی را کشف کند . فقط بستگی به نوع دید افراد دارد. پس بایدگاهی نگاه ها و جهان بینی های قدیمی و ساختارهای های ذهنی که به قول بوردیو دچار “کاستی” شده اند را دور بی اندازیم. و با ساختارهای ذهنی جدید مشکلات و زندگی جدید را ارزیابی و مورد بررسی قرار دهیم.

بنابراین شکست چشمان ما را باز می کند و می تواند ما را از وقایع ناخواسته در زندگی ما آشنا کند. تا زمانی که ما امیدوار هستیم ترس از شکست معنا ندارد. پس با اعتماد به نفس کامل و شور و انرژی مثبت هدفی که دوست دارید را بیابید و بدون در نظر گرفتن این که آیا به آن هدف خواهید رسید یا خیر فقط شروع کنید. و در آخر به یاد داشته باشید که تلاش شکست خورده بهتر از هیچ تلاشی می باشد.

[kkstarratings]

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید