تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

پست وبلاگی
سه راهکار برای مدیریت شادی و خنده مدت مطالعه: 2 دقیقه
ای سنج 19 اسفند 1398 مدت مطالعه: 2 دقیقه

سه راهکار برای مدیریت شادی و خنده

هورمون های اندروفین، تاثیر مهمی در خنثی کردن افسردگی دارند. خندیدن باعث افزایش ترشح این هورمون ها می شود. شما هنگامی که لبخند می زنید، قدرتی بسیار بیشتر از چیزی که احساس می کنید، دارید.
در این قسمت قصد داریم تا سه راهکاری را که باعث افزایش خندیدن می شود را به شما توضیح دهیم:
۱-ما برای اینکه از خوردن غذاهای ناسالم و بی جا جلوگیری کنیم زمانی را مشخص کرده و با خود قرار می گذاریم تا همه آن ساعت دور هم جمع شده و غذا بخوریم. حتی ما از قبل مقدمات این کار را فراهم می کنیم. اما چرا برای مدیریت غم ها و استرس هایمان چنین کاری نمی کنیم؟ شاید اینکه برای خندیدن از قبل بخواهیم برنامه ریزی قبلی داشته باشیم، توقع نابه جایی باشد؛ اما توانیم با جمع کردن مطالب خنده دار، یا پیدا کردن فعالیت های شادی آور و استفاده از آن ها در زمان های لازم، اضطراب های یک روز سخت را خنثی کنیم.
پس سعی کنید منبعی متشکل از مطالب طنز داشته باشید و حتما در زمان هایی که احساس می کنید ممکن است اضطراب و ناراحتی روی عملکردتان تاثیر بذارد، از آن استفاده کنید. برای مثال قبل از آن که برای معالجه به دکتر مراجعه کنید دقایقی را به گذراندن زمان خود با آن مطالب و فیلم های طنز اختصاص دهید.

شادی و خنده

شادی و خنده

یکی از توصیه های دیگری که لازم است به شما بگوییم خرید بلیط تئاتر های طنز است. این کار باعث می شود فشار های کاری را بهتر تحمل کرده و چیزی خوشایند برای سپری کردن این دوران داشته باشید. با این فعالیت ها شما به مغز خود کمک می کنید تا تمرکز خود را از اتفاقات منفی، به مثبت تغییر دهد.
۲-سلیقه ی خود را به محتواهای طنز و کمدی تغیییر دهید.
لازم نیست شخصیت خود و علائق فردی تان را تغییر دهید اما تصمیم بگیرید چاشنی طنز را با آن ها در آمیزید. برای مثال اگر قصد دارید مطلبی را به اشتراک بگذارید، تعدادی از آن ها را به نوشته های خنده دار اختصاص دهید.
اگر عادت دارید به سینما بروید، لابه لابه ی فیلم هایی که انتخاب می کنید، از فیلم های کمدی نیز استفاده کنید.

خندیدن
۳-خندیدن را سرکوب نکنید.
اگر فکر می کنید در شرایط سختی قرار دارید، اینکه جلوی خندیدن خود را به بهانه ی مدیریت اوضاع بگیرید، کار اشتباهی است. شما باید در هر شرایطی یک تلاش آگاهانه برای خندیدن داشته باشید.
خندیدن را به چشم یک فعالیت پیشگیرانه بدانید که سیستم ایمنی شما را تقویت کرده و باعث می شود توان بسیار بیشتری برای کنترل و مدیریت اتفاقات داشته باشید.
خندیدن یک ابزار عالی برای مدیریت بحران است.

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید