تست MBTI رایگان انجام بده جایزه ببر

تست MBTI رایگان انجام بده جایزه ببر

پست وبلاگی
چرا باید به روانشناس (تراپیست) مراجعه کرد؟ مدت مطالعه: 2 دقیقه
ای سنج 02 فروردین 1399 مدت مطالعه: 2 دقیقه

چرا باید به روانشناس (تراپیست) مراجعه کرد؟

در زندگی امروز، با توجه به شرایط جامعه و مشکلاتی که برای افراد ایجاد می شود، مراجعه به روانشناس اهمیت بیشتری کرده است.

همان طور که شما هنگام بیماری به پزشک مراجعه می کنید، لازم است تا هنگامی که از لحاظ روحی نیز در شرایط مناسبی قرار ندارید، نزد روانشناس بروید. گاهی اوقات تراپیست در صورت صلاحدید مراجع خود را به روانپزشک ارجاع داده و داروهایی برای وی تجویز می کند. به نظر می رسد خیلی از افراد ترس زیادی در این باره دارند.

ممکن است باور های اشتباهی که از گذشته و برحسب عدم اطلاع به آن ها منتقل شده است، در این باره دخالت داشته باشد. بگذارید یک مثال ساده برایتان بزنم؛ هنگامی که پزشک مشکل تیروئید را برای شما تشخیص می دهد، شما بدون مقاومت چندانی آن را استفاده می کنید، اما چه چیزی باعث می شود هنگامی که برای سلامت روان تان دارویی تجویز می شود، از مصرف آن اجتناب می کنید؟

تراپیست
به نظر می رسد الان زمان بسیار خوبی برای تجدید نظر در باره ی باور های نادرستان است. برای این کار لازم است تا ابتدا به ریشه یابی دلایل آن ها بپردازیم.
چرا افراد در مراجعه به روانشناس و روانپزشک، مقاومت زیادی دارند؟

این رفتار به دلایلی مختلفی است که در ادامه به توضیح آن می پردازیم:

-ترس از برچسبی که جامعه و دوستانشان به آن می زنند؛ اصطلاحاتی غلطی مانند”روانی”، “دیوانه” و… .

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید، این است فردی که به روانشناس مراجعه می کند، یک فرد مریض نیست؛ اتفاقاً او شخصی است که برای سلامتی خود اهمیت زیادی قائل است؛ همچنین به خود و زندگی اش بها می دهد.

-ترس از غیر قابل درمان بودن
بسیاری از مشکلاتی که افراد در طی زندگی روزمره ی خود با آن ها مواجه شده و به خاطرشان آزرده می شوند، مشکلات غیر قابل حلی نیستند و اتفاقاً با چند جلسه مراجعه به روانشناس، آن مشکل به خوبی کنترل خواهد شد.

-این باور که خودمان از پس مشکل برمی آییم و روانشناس تاثیر چندانی ندارد!
این تصور نیز اشتباه است؛ بسیاری از اوقات افراد نیاز دارند تا مهارت ها و تکنیک هایی را از روانشناس فراگیرند که آن ها را در بزنگاه های زندگی یاری دهد.

روانشناس
چرا لازم است به روانشناس مراجعه کنید؟

-تراپیست برای شما محیط امن و کم قضاوت را ایجاد خواهد کرد؛ این اتفاق سبب می شود تا شما با خود واقعی تان روبرو شده و به شکل مناسب تری قادر به رویارویی با مشکلاتتان باشید.

-روانشناس شما به عنوان یکی از افرادی که در رابطه ی نزدیک با شما قرار می گیرد، قادر خواهید بود تا به خوبی رفتارتان را با بقیه ی افراد تحلیل کرده و شما را با مشکلاتی که برای داشتن یک زندگی بهتر، لازم است رفع شود، روبرو می کند.

-روانشناس شما، آیینه ی تمام نمای شخصیتتان است؛ او قادر است تا حتی آن جنبه هایی که شما از دیدنش فرار می کنید را به شکلی صحیح برایتان مشخص کند.

آیا به دنبال کمک از یک روانشناس هستید اما مطمئن نیستید که از کجا شروع کنید؟ انجام تست های شخصیت شناسی می تواند گامی مفید در سفر شما به سمت خودشناسی و بهزیستی ذهنی باشد. تست های شخصیت شناسی می توانند بینش های ارزشمندی را در مورد افکار، احساسات شما ارائه دهند.

این تست ها این می توانند ابزار قدرتمندی برای افزایش خودآگاهی شما باشند و به روانشناس شما کمک کنند تا رویکرد خود را برای رفع نیازهای خاص شما تنظیم کند.

 
 

 

 

چگونه ضریب هوشی را با استفاده از بازی های فکری افزایش دهیم؟
بزرگترین اشتباهاتی که باعث ضعیف شدن سیستم ایمنی بدنتان می شود
ولبان چیست؟ داروی ضد افسردگی، روش مصرف و عوارض آن
قانون مورفی چیست؟ آیا قوانین مورفی حقیقت دارند؟
صبوری چیست؟ چگونه فرد صبوری باشیم؟
معنی تابو چیست؟ ریشه یابی و بررسی کامل
کاکولد چیست؟ انواع کاکولدیسم و درمان آن
انواع قرص خواب آور قوی و عوارض آن
فرافکنی چیست؟ چگونه با آن مقابله کنیم؟
در زمان ترک متادون چی بخوریم؟ (بهترین دستورالعمل غذایی ترک متادون)
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید