تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

پست وبلاگی
برنامه ریزی برای سال جدید مدت مطالعه: 2 دقیقه
ای سنج 29 اسفند 1398 مدت مطالعه: 2 دقیقه

برنامه ریزی برای سال جدید

بسیاری از افراد در شروع سال نو، برنامه ریزی هایی در حیطه های زندگی فردی، شغلی و تحصیلی خود انجام می دهند اما به دلایلی مانند عدم شناخت صحیح از توانمندی ها و علائق خود، وسواس بیش از اندازه، کمال گرایی و کمبود اعتماد به نفس، قادر به انجام آن ها نمی باشند.
ما نیاز داریم برای اینکه مبتلا به درماندگی آموخته شده نشویم، یک بار برای همیشه مقابل این سیکل معیوب ایستاده و متعهد شویم تا پایبند اهدافمان بمانیم. اما برای این تعهد چه باید کرد؟
نکته ی مهمی لازم است توجه داشته باشید آن است که پیش از برنامه ریزی، نظام ارزشی خود را در حیطه های مختلف زندگی مشخص نمایید؛ بگذارید این کار را بیشتر توضیح دهم؛ اولین قدمی که برای یک برنامه ریزی مناسب باید به آن توجه داشته باشید شناخت اولویت هایتان است. خیلی اوقات ما هنگام برنامه ریزی به جای اینکه ارزش های خودمان را در نظر بگیریم، سعی می کنیم آن طور که پدر و مادر، جامعه و… به ما القا کرده اند، بوده و بر همین روال نیز تصمیم هایمان را اتخاذ می کنیم. این کار باعث می شود تا شما روز به روز از خود فاصله گرفته و رغبتی به عملی کردن اهدافتان نداشته باشید؛ زیرا آن ها مختص شما نیستند.

برنامه ریزی

برنامه ریزی

من از شما می خواهم امسال پیش از برنامه ریزی برای سال نو مراحل زیر را به دقت انجام دهید؛
– چند کاغذ برداشته و در هر صفحه ابعاد مختلف زندگی خود را در آن یاد داشت کنید؛ برای مثال عاطفی، تحصیلی، اجتماعی، شغلی، سرگرمی و… .
-سپس هر کاغذ را جلوی خود گذاشته و هرچه را که با دیدن آن عنوان به ذهنتان می رسد، یادداشت کنید.
-در این مرحله نوشته های خود را دسته بندی کرده و کلمات تکراری یا هم مفهوم را حذف کنید.
-حال نوبت اولویت بندی آن ها است. کلمات مرتب شده را زیر هم نوشته و سپس متناسب با ارزشی که برایتان دارند، رتبه بندی کنید.
-این کار را برای تمام عنوان هایی که در برگه ها نوشته اید، انجام دهید.
-شما در مراحل گذشته نظام ارزشی منحصر به فرد در متناسب با همه جنبه های زندگی خود، نوشته اید. حال نوبت آن است که متناسب با نظام ارزشی تان، برنامه ریزی های شخصی انجام دهید.

برنامه ریزی برای سال جدید
بهتر است نظام ارزشی خود را هر سه ماه یک بار بررسی کرده و متناسب با آن برنامه های خود را تغیییر دهید.
سعی کنید در انجام این کار ها از کمال گرایی و دقت بیش از اندازه دوری کنید. شما روز به روز تغییر کرده وبهتر می شوید؛ پس طبیعی است که برنامه ریزی ها و نظام ارزشی تان نیز دچار تغییراتی کوچک و بزرگ شود.
سال خوبی داشته باشید.

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید