تست MBTI رایگان انجام بده جایزه ببر

تست MBTI رایگان انجام بده جایزه ببر

پست وبلاگی
فوبیا چیست؟ مدت مطالعه: 1 دقیقه
ای سنج 24 بهمن 1398 مدت مطالعه: 1 دقیقه

فوبیا چیست؟

ترس یکی از حالاتی است که همه ی افراد در زندگی خود از طریق گوناگون با آن روبرو می شوند. هنگامی که اضطراب فرد در رویارویی با آن شرایط آنقدر شدید باشد که سبب کاهش عملکرد وی شود، چنین ترس بیمارگونی را، فوبیا می نامند.
بررسی های انجام شده نشان می دهد که بیش از صد نوع فوبیا وجود دارد. در این مقاله سعی داریم تا به برخی از شایع ترین این گونه ترس ها، اشاره کنیم؛
-تکنوفوبیا(فناوری هراسی):
چنین افرادی هنگامی که مجبور به استفاده از وسایلی مثل کامپیوتر، تلفن همراه و… می شوند، اضطراب شدیدی آن ها را فرا می گیرد. آن ها تمایل دارند تا به دور از هرگونه وسیله ی الکترونیکی، زندگی کنند.

حیوان هراسی
-حیوان هراسی:
هنگامی که فرد از یک حیوان خاص یا مجموعه ای از حیوان ها تنفرد شدید دارد. در حالت حتی عکس آن حیوان نیز باعث تنش بسیار شدید فرد می شود.
-تاناتوفوبیا(ترس از مرگ):

فوبیا

ترس از مرگ در بسیاری از افراد رایج می باشد اما کسی که دچار تاناتوفوبیا است، ترس بیمارگونه ای درباره ی مرگ را تجربه می کند. در این حالت عملکرد او به شدت کاهش یافته و دائم دچار تنش فراوان درباره ی مرگ می شود.
-گاموفوبیا(ترس از تعهد):
در حالت فرد از قرار گرفتن در یک رابطه و متعهد شدن به اینکه تا مدت طولانی به آن پایبند باشد، شدیداً مضطرب می شود.

ترس از تنگنا
-کلاستروفوبیا(تنگنا هراسی):
ترس از گیر افتادن در مکان های بسته مثل اتاق های کوچک، آسانسور و… تنگنا هراسی نام دارد. در این حالت فرد به سبب وحشت از گیر افتادن، اضطراب بسیاری را تجربه می کند.

لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید