تست MBTI رایگان انجام بده جایزه ببر

تست MBTI رایگان انجام بده جایزه ببر

پست وبلاگی
پنج مشکل مهم افراد مضطرب مدت مطالعه: 2 دقیقه
ای سنج 21 مهر 1398 مدت مطالعه: 2 دقیقه

پنج مشکل مهم افراد مضطرب

افرادی که سطح عمیقی از اضطراب را تجربه می کنند، با به دست آوردن اطلاعاتی درباره ی شرایطی که سبب ایجاد تنش در آن ها می شود، شناخت علائم جسمانی اضطراب و همچنین آموختن راهکار هایی جهت کنترل آن قادر خواهند بود تا زندگی بهتری را تجربه کنند.
در این قسمت به بیان پنج موقعیت که سطح تنش افراد مضطرب را افزایش می دهد، خواهیم پرداخت.

مضطرب
۱-گاهی تشخیص علائم اضطرابی از علائم بیماری جسمانی و یا عوارض جانبی داروها دشوار است.
بهتر است هنگامی که مضطرب می شوید درباره ی عملکرد جسمانی تان از خود سوالاتی بپرسید؛ مثلاً احساس تنگی قفسه ی سینه می کنم، اسهال دارم و …
هر گونه مشکل کوچک بهداشتی یا حتی شروع داروی جدید، می تواند برای افراد مضطرب، استرس زا باشد. توجه داشته باشید که شما هر زمان بیش از حد نیاز، نسبت به وضعیت سلامتی خود حساس شوید، تنش زیادی در شما به وجود می آید.
۲-اطمینان خاطر و خوش بینی زیاد افراد دیگر در شرایطی که تضمینی برای نتیجه ی مثبت وجود ندارد، اضطراب افراد را دوچندان می کند.
افراد مضطرب معمولاً سعی می کنند تا از طریق بدبینی موقعیت را کنترل کنند؛ آن ها ترجیح می دهند توسط یک نتیجه خوب غافلگیر شوند تا اینکه با یک نتیجه ی بد خرد شوند.

افراد مضطرب

۳-انتظار کشیدن برای اینکه سایر افراد مشکل آن ها را حل کند، می تواند آن ها را مضطرب تر کند.
ممکن است آن ها تصمیم بگیرند تا وظایف دیگران را خود انجام دهند تا به آرامش برسند؛ مثلاً اگر همسایه شان، سهم برق خود را پرداخت نمی کند، شخص مضطرب خود این کار را انجام می دهد تا نگرانی از بابت قطع آن نداشته باشد.

اضطراب

۴- ممکن است گاهی اوقات احساس نیاز اجباری برای حل مشکلات کوچک کنند.
مثلاً آن ها می خواهند تا برای کوچک ترین احتمالات نیز برنامه داشته باشند.
۵- احتمال دارد افراد مضطرب، هنگامی که دچار تنشی می شوند، تمام راهبرد های روانشناختی که فرا گرفته اند را کنار بگذارند؛ اگر شما نیز چنین مسئله ای دارید، بهتر است به جای اینکه بخواهید از همه ی توان خود جهت کنترل محیط استفاده کنید، تنها به مدیریت دو عامل استرس زا در محیط بپردازید و نه بیشتر.
یکی از بهترین راه حل هایی که جهت کنترل اضطراب خود می توانید از آن ها استفاده کنید این است که الگو های اضطرابی خود را بهتر بشناسید، اینگونه به شکل مطلوب تری قادر به کنترل آن ها خواهید بود. برای این کار لازم است تا شناخت بهتر و کامل تری از خود، احساسات و افکار و همچنین موقعیت هایی که سبب ایجاد تنش در شما می شوند، به دست آورید.

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید