تست MBTI رایگان انجام بده جایزه ببر

تست MBTI رایگان انجام بده جایزه ببر

پست وبلاگی
بگذار مرگ غافلگیرت کند درست مثل تولدت مدت مطالعه: 2 دقیقه
ای سنج 30 اردیبهشت 1399 مدت مطالعه: 2 دقیقه

بگذار مرگ غافلگیرت کند درست مثل تولدت

سالیانه در سراسر جهان بیش از ۸۰۰ هزار نفر از افراد خودکشی می کنند به همین خاطر خودکشی  را دهمین علت اصلی مرگ در سراسر جهان معرفی کرده اند و هر سال ۱۰ تا ۲۰ میلیون نفر اقدام به خودکشی غیر کشنده می کنند. لازم به ذکر است که کسانی که اقدام به خودکشی غیر کشنده می کنند اکثراً زن و جوان هستند.

به هر حال خیلی از مردم بر این باورند که  بخاطر مسائل حاد و مشکلاتی که وجود دارد دیگر نمی شود از خودکشی های روزمره جلوگیری کرد. اما پژوشگران براساس مطالعاتشان بر این باورند که می شود با ارائه راهکارهایی از افزایش این پدیده  تلخ جلوگیری کرد.

پژوهشگران معتقدند با بررسی و مطالعه این که چه عواملی سبب خودکشی افراد می شود و تحت کنترل قرار دادن کسانی که قبلاً دست به خودکشی ناموفق زده اند و مراقبت های ویژه از کسانی که دچار اختلالات خلقی مانند افسردگی هستند می توان خودکشی را کنترل کرد.

خودکشی

خودکشی

تحقیقات قبلی در مورد الگوهای زمان خودکشی در ایالات متحده اغلب براساس داده های سیستم آمار سازمانی ایالات متحده صورت گرفته است.  یک مطالعه اخیر توسط تیان و همکارانش که در شماره آوریل-ژوئن آرشیو تحقیقات خودکشی منتشر شده است،  در ۱۸ کشور ایالات متحده ، الگوهای فصلی، هفتگی و روزانه خودکشی را ارزیابی کرده است:

در این پزوهش ابتدا خودکشی را به عنوان عملی که سبب مرگ فرد می شود تعریف کرده اند. این عمل اغلب به خاطر یاس بیش از حد در فرد صورت می گیرد. یاس دلایل مختلفی از قبیل مشکلات مالی، مشکلات ارتباط بین فردی، شکست عشقی، اعتیاد به الکل،  اختلالات روانی از قبیل افسردگی ، اختلال دوقطبی، اسکیزوفرنی و … دارد. در این مطالعه گزارش شده است که افرادی که این مشکلات را دارا می باشند باید حدالامکان از تنهایی بپرهیزند و خود را از سلاح های گرم و سرد دور نگه دارند و هر چی زودتر خود را به درمانگر نشان دهند .

در این مطالعه، پژوهشگران اطلاعات افرادی که تا به حال اقدام به خودکشی نکرده اند و کسانی که اقدام به خودکشی موفق و ناموفق کرده اند را مورد ارزیابی و بررسی قرار دادند. تا ببیند که آیا با جمعیت عمومی کشور متفاوت هستند یا خیر.

از سوی دیگر نتایج نشان داد که کسانی که در اثر خودکشی جان خود را باخته تاند اغلب مردان جوان غیر سفید پوست بوده اند.

ضربان قلب

ضربان قلب

از لحاظ زمانی خودکشی بیشتر در اوایل هفته، اوایل سال  و اوایل صبح(۱۷ سال به بالا) شب ها (زیر ۱۷ ساله ها) اتفاق افتاده است. از دلایل این تفاوت زمانی برای خودکشی می توان گفت که در این زمان ها تلاش و پویایی افراد هدفمند جامعه بیشتر به چشم می آید. و خود به خود دیدن تلاش های افراد هدفمند برای کسانی که فکر خودکشی در ذهن دارند خیلی استرس آور تر می شود. به همین خاطر که اغلب کسانی که از زندگی ناامید شده اند بیشتر پیگیر اخبار منفی هستند و دوست دارند با کسانی معاشرت کنند که مثل خود آن ها به دریچه ی ناامیدی رسیده اند. در  واقع این افراد با شنیدن اخبار منفی و با دیدن دوستان ناامید متوجه می شوند که تنها نیستند. لازم به ذکر است که همچنین مشاهدات  در امریکا نشان داده است که اغلب نوجوان زیر ۱۷ سال شب ها اقدام به خودکشی می کنند که این می تواند به دلایلی چون تنهایی، مرور اتفاقات طول روز، هجوم افکار مخرب در ذهن و… باشد. در کل باید گفت که همه ی انسان ها بالقوه قاتل خود هستند. پس سعی کنید تا می توانید از افکار منفی دوری کنید. افکار منفی ابتدا موقتی در ذهن آدمی سکونت می کند اما بعد از مدتی تمام وجود آدمی را در برمیگیرد و بیرون نمی رود.

به هر حال در آخر باید اذعان کرد که خودکشی آخرین راه حل برای تمام کردن مشکلات زندگی (و البته خود زندگی) می باشد و نه اولین راه حل. متاسفانه افراد همیشه آسان ترین و در دسترس ترین راه را برای از بین بردن مشکلات خود پیدا می کنند. یادتان باشد که در خودکشی راه برگشتی وجود ندارد

 

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید