تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

پست وبلاگی
چند نکته مهم که می تواند رابطه ی شما را نجات دهد مدت مطالعه: 2 دقیقه
ای سنج 29 مهر 1398 مدت مطالعه: 2 دقیقه

چند نکته مهم که می تواند رابطه ی شما را نجات دهد

رابطه ی عاشقانه ی افراد با یکدیگر می تواند دارای مشکلاتی باشد؛ اما این مسئله دلیل نمی شود که افراد تصور کند که همدیگر را دوست نداشته و یا برای هم مناسب نیستند؛ بلکه آن مسائل به این دلیل است که هر کدام از افراد دارای ارزش ها، عقاید و اهداف منحصر به فرد خود هستند و به همین جهت هنگامی که آن ها زندگی مشترک خود را با یکدیگر آغاز می کنند، بروز اختلاف نظر در بعضی از جنبه ها طبیعی است.

نکته ی اصلی که باید به خاطر بسپاریم دقیقاً همین است. من در کلام خودم از کلمه ی “طبیعی” استفاده کردم؛ منظور من این نیست که شما محکوم به ناسازگاری و دعوا هستید؛ بلکه من معتقد هستم که شما برای کنترل این ناسازگار ها باید با یکدیگر به روشی مثبت و موثر تعامل داشته باشید.

در این قسمت به توضیح پنج عبارتی که شما را در این کار یاری می دهد، می پردازم.

 

رابطه
۱-” من شما را می شنوم”
هیچ چیز به اندازه ی احساساتی که شنیده می شود، لذت بخش نیست. حتی در زمان هایی که شما در حال گوش دادن به شریک زندگی خود هستید ممکن است او باز هم این سوال را مطرح کند که ” آیا به حرف من گوش می دهی؟”. در زمان هایی که با یکدیگر اختلاف نظر دارید، گفتن این جمله می تواند بخشی از انرژی منفی موجود را از بین ببرد و همچنین سبب می شود تا همسرتان از شما قدردانی کرده و ناخودآگاه هر دو برای رسیدن به نقطه نظری مشترک، تلاش کنید.

۲-” من حتی وقتی با دیدگاه شما موافق نیستم، به آن احترام می گذارم”
پذیرش یکی از پایه های اساسی هر رابطه می باشد. وقتی این جمله را به شریک زندگی خود می گویید، باز هم به این معناست که او را می شنوید. همچنین با این کار به عقاید، اندیشه و ارزش هایی که هر فرد سزاوار احترام به آن هاست، توجه می کنید. این کار قدردانی فرد مقابلتان را به خاطر اینکه او را به رسمیت می شناسید، به دنبال دارد.

۳-” بیایید یک سیر میانه را که برای هر دوی ما مفید است، در پیش بگیریم”
به طور مرتب با همسر خود گفتگو کنید؛ این گونه در زمان هایی که با یکدیگر اختلاف نظر دارید، به راحتی می توانید متوجه شوید که هر کدام از شما دو نفر قادر است تا در چه موردی سازش کند.

به عنوان مثال اگر شریک زندگی تان عاشق سفر است اما شما اینگونه نیستید، با او توافق کنید تا در طول سال یک یا دو سفر با یکدیگر بروید ولی او را تشویق کنید تا سفر های بیشتری به تنهایی و یا به همراه دوستانش رفته و به علاقه ی خود برسد. یا اینکه اگر شما از همسر خود اجتماعی تر هستید، از او بخواهید تا در تعدادی رویداد خاص که باعث خوش حالی تان می شود، شما را همراهی کند و سپس بقیه ی مراسم ها را خودتان به تنهایی شرکت کنید.

رابطه زناشویی
۴-(جای خالی را پر کنید): ” من ممنونم که شما—-”
به عنوان مثال، من ممنونم که شما امشب شام درست کردید یا اینکه من ممنونم که شما در زندگی من هستید، زیرا حضور شما در زندگی من تاثیرات بسیار مثبتی داشته است و ….
قدرشناسی می تواند در رابطه ی شما تاثیرات مثبت فراوانی داشته باشد و همچنین در هنگام به وجود آمدن ناسازگاری هایی، باعث می شود تا با یکدیگر همدلی بیشتری داشته باشید. سعی کنید هر شب قدردانی کردن را تمرین کرده و از همسر خود نیز بخواهید تا این کار را انجام دهد.

۵-” من از شما در راه رسیدن به اهدافتان حمایت می کنم”

این عبارت ممکن است در نگاه اول کم ارزش و کودکانه به نظر برسد، اما بسیار تاثیر گذار و مهم است. منظور این جمله این نیست که حتماً باید تلاش زیادی در این راه انجام دهید؛ بلکه به این معناست که از نظر عاطفی و ذهنی، پشتیبان او هستید.

استفاده از این عبارات را امتحان کرده و اهمیت آن ها را برای همسرتان نیز توضیح دهید. اگر ابتدا در عملی کردن این عبارت موفق نبودید و یا اوضاع خوب پیش نرفت، نگران و ناامید نشوید؛ زیرا به مرور این عبارت ها به عادات زندگی تان تبدیل شده و تعامل مثبت شما و همسرتان را به یک هنجار تبدیل می کند.

اگر تمایل داریدتا رابطه عاشقانه خود و پارتنرتان را بسنجید، می توانید تست مثلث عشق را انجام بدهید.

 

10 گام در جهت مدیریت بحران های زندگی
10 گام برای شناسایی اهداف و آرزوها
زوج درمانی چیست؟
کنار آمدن با تفاوت های سیاسی در رابطه ی عاشقانه
270 سوال قبل از ازدواج که حتما حتما باید بپرسید !!!
نقطه جی (G Spot) چیست؟
بهترین اختلاف سنی در ازدواج | بررسی انواع اختلاف سنی
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید