تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

پست وبلاگی
برای نوجوانان چه قوانینی در خانه بگذاریم؟ مدت مطالعه: 4 دقیقه
ای سنج 19 آبان 1399 مدت مطالعه: 4 دقیقه

برای نوجوانان چه قوانینی در خانه بگذاریم؟

در تربیت نوجوانان باید بین ایجاد قوانین برای رفتار صحیح با حفظ آزادی عمل جهت تجربه اشتباهات در زندگی تعادل برقرار شود. تحت نظارت والدین اشتباه ها و شکست ها می توانند به عنوان بهترین دروس زندگی باشند. در این مقاله با هم به قوانین مهم و نحوه وضع و اجرای آن برای نوجوانان خواهیم پرداخت:

نکاتی اولیه برای وضع قوانین برای نوجوانان

قوانینی در خانه وضع کنید که به میل استقلال برای نوجوان شما احترام بگذارد و در عین حال مطمئن شوید که او با مسئولیت پذیری رفتار می کند. عواقب منفی که می تواند در صورت نقض قانون رخ دهد به وضوح توصیف کنید.

همانطور که برای نوجوان خود در خانه قوانینی تعیین می کنید، در مواردی که نوجوان هنوز به راهنمایی های اضافی نیاز دارد قوانین سختگیرانه تری وضع کنید.

اگر نوجوانان در پیروی از قوانین مشکل داشته باشند، نشانه این است که آنها برای این مسئولیت آماده نیستند و ممکن است به راهنمایی های بیشتری نیاز داشته باشند.

با اقتداری که شما به عنوان والد باید داشته باشید، نوجوان شما نشان می دهد، که می تواند از قوانین پیروی کند و در عین حال استقلال نیز داشته باشد. اینها قوانینی است که شما باید ایجاد کنید تا نوجوانتان به یک بزرگسال مسئول تبدیل شود.

وضع قوانینی برای ایجاد امنیت نوجوان

نوجوانان معمولا خود را نامیرا و شکست ناپذیر می دانند. آن ها همچنین مستعد رفتارهای تکانشی هستند. بنابراین وضع قوانینی که ایمنی را ارتقا می دهند بسیار مهم است. در اینجا چند نمونه آورده شده است:

رانندگی کردن

تصادفات رانندگی قاتل اصلی نوجوانان است. نوجوانان در مورد گواهینامه رانندگی و ایمنی به قوانین مشخصی نیاز دارند. استفاده از تلفن همراه در اتومبیل را  محدود کنید. برای او قوانین مشخصی برای رانندگی، سرعت غیرمجاز و سایر موارد نقض امنیت تعیین کنید.

مواد مخدر و الکل

 نوجوانان باید در مورد واقعیت های مصرف مواد مخدر و الکل آموزش ببینند. شما نیز باید از عواقب گرفتار شدن نوجوان خود مطلع شوید. خطوط قرمز برای مصرف مواد غیر مجاز را تعیین نموده و با جدیت به او اعلام کنید.

مقررات منع رفت و آمد

 تا دیروقت بیرون بودن و رفت و آمدهای شبانه به طور معمول می تواند برای نوجوانان دردسر ساز باشد. برنامه و قوانین ورود و خروج را برای آن ها مشخص کنید.

وضع قوانینی برای آموزش اخلاق

سالهای نوجوانی فرصتی برای جوانان فراهم می کند تا ارزشهای خود را کشف کنند. واضح بودن انتظارات شما در این سن می تواند بر ارزشهایی که نوجوان فرض می کند، تأثیر بگذارد.

در حالی که این قوانین مخصوص خانواده شما است، اما چند نکته وجود دارد که بسیاری از خانواده ها می توانند با آن موافقت کنند.

 صداقت

 برای نوجوان خود قوانینی تنظیم کنید که صداقت را تشویق کند. واکنش به رفتارهای بد را زمانی شدید کنید که نوجوان شما سعی می کند دروغ بگوید تا هدف خود را پنهان کند. همچنین، قوانینی را در نظر بگیرید که بر اساس آن تغییر وظایف و تکالیف جایز نباشد.

احترام در رفتار

 نوجوانان اغلب به قوانینی برای تشویق آنها برای احترام با دیگران احتیاج دارند. قوانین مربوط به زورگویی ها و امتناع از پاسخ مودبانه می تواند درس های مهمی باشد.

قوانینی برای تقویت عادت های سالم

اکثرب نوجوانان انگیزه لازم برای حرکت به سوی زندگی مفید را ندارند. آن ها معمولا اوقات فراغت خود را هدر می دهند. شواهد نشان می دهد که اکثر نوجوانان برای چگونگی گذران وقت و نحوه مراقبت از خود نیاز به نظارت والدین دارند.

کار

 لغلب نوجوانان دوست ندارند که در کارهای خانه و کارهای نیمه وقت مشارکت کنند. از این رو، ممکن است برای اطمینان از انجام کارشان به قوانینی نیاز داشته باشند. اختصاص دادن زمان برای انجام تکالیف یا گره زدن امتیازات به کارهای خانه و تشویق نوجوان خود برای کسب درآمد در کارهای نیمه وقت می تواند به شما در ایجاد عادت های خوب کمک کند.

اوقات فراغت

 جوانان برای اینکه اوقات فراغت خود را به طور موثر سپری کنند، معمولاً به قوانینی نیاز دارند. استفاده از وسایل الکترونیکی را محدود کنید تا نوجوان شما در اوقات فراغت خود وقت خود را با کامپیوتر، تلفن همراه یا بازی های ویدیویی نگذراند. همچنین در مورد اینکه نوجوانا شما کجا می توانند وقت بگذرانند قوانین شفاف و واضحی را مشخص نمایید.

مراقبت از خود

 در حالی که بیشتر نوجوانان دیگر نیازی به یادآوری برای مسواک زدن ندارند، اما آنها همچنان در مراقبت از خود به کمک نیاز دارند. قوانینی را دنبال کنید که باعث تغذیه سالم، خواب خوب، ورزش و بهداشت مناسب می شود.

قوانینی جهت آماده سازی نوجوانان برای دنیای واقعی

سالهای نوجوانی به کودک شما کمی فرصت می دهد تا در دنیای واقعی تمرین کند. رفتار نوجوان خود را مشاهده کنید و به این فکر کنید که قبل از اینکه آماده زندگی باشند، چه چیزهای دیگری را باید بدانند. در اینجا برخی از زمینه ها وجود دارد که ممکن است بخواهید برای آن قوانینی ایجاد کنید:

پول و مدیریت مالی

به کودک خود یاد دهید که چگونه از پول استفاده کند تا بتواند در دنیای واقعی از پس خودشان برآیند. قوانینی را در مورد میزان پس انداز وضع کنید و به تصمیم گیری صحیح در مورد عادت های مالی کمک کنید. به او نشان دهید که چگونه بودجه اختصاص دهد و مشخص کند چه چیزهایی را با پولش بخرد.

انضباط شخصی

جوانان برای زندگی مستقل به انضباط شخصی نیاز دارند. قوانینی وضع کنید که آزادی خاصی را فراهم می کند و در صورت لزوم عواقب طبیعی را در نظر می گیرد.

قوانینی برای بهبود مهارت های اجتماعی

نوجوانان غالباً باید در بخش مهارتهای اجتماعی آموزش ببینند. قوانینی وضع کنید که به نوجوان شما کمک کند روشهای سالم برای مدیریت احساسات و ارتباط با دیگران را یاد بگیرد و تمرین کند.

دوستان

 دوستانی که فرزند شما انتخاب می کند، احتمالاً تأثیر زیادی در رفتار آنها خواهد داشت. وقتی نوجوان شما دوستانی را انتخاب کرد که مشکل ایجاد می کند، مدت زمانی را که می توانند در خارج از مدرسه با هم بگذرانند محدود کنید. نوجوانان همچنین در هنگام برخورد با مسائلی مانند زورگویی و اختلاف نظر با دوستانشان، اغلب به مشاوره والدین نیاز دارند.

دوست یابی

 قوانینی برای دوست یابی وضع کنید که به نوجوان شما کمی استقلال می بخشد، اما نوجوان را نیز در امان نگه می دارد. قوانین مشخصی راجع به مجاز بودن فعالیت ها و مجاز بودن تعداد تماس ها تعیین کنید.

مهارت های هیجانی

 نوجوانان ذاتاً احساساتی هستند. قوانینی که مدیریت خشم را تقویت می کنند، به ویژه اگر نوجوان شما هنگام عصبانیت چیزهایی را بشکند یا تهدید کند بسیار مهم است. مهارت های حل مسئله را بیاموزید تا خودتان روش های ایمن و موثر حل مشکلات را آموزش دهید.

جمع بندی ای سنج

همانطور که در این مقاله دیدیم برای اینکه بتوانیم نوجوانان خود را به خوبی پرورش دهیم لازم است تا قوانین و مقررات مشخصی را برای آن ها تعیین کنیم. در نظر داشته باشید که تعیین ثوانین به معنی این نیزت که با زور و خشونت آن ها را وادار به انجام اینگونه رفتارها کنیم. لازم است تا برای اجرای این قوانین با آن ها توافق کنیم. نوجوانان باید منطق چارچوب هایی که برایشان گذاشته می شود را درک کنند. در عین حال نباید شرایطی را فراهم کنیم که آن ها احساس کنند استقلال خود را از دست داده اند. بنابراین برای اینکه بتوانید نتایج مثبتی از آموزش ها و تربیت فرزند خود کسب نمایید لازم است تا در عین اقتدار به آزادی عمل و شخصیت نوجوان خود احترام بگذارید.

به نظر شما برای بهبود روابط خود با نوجوانانمان باید چه کارهای دیگری انجام دهیم؟ تجربیات و دانش خود در رابطه با آموزش نوجوانان را با ما به اشتراک بگذارید.

اصطلاحات مهم این مقاله

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید
07 بهمن 1400 07:10

عالی بود