پست وبلاگی
چالش های ذهنی کودکان مدت مطالعه: 2 دقیقه
ای سنج 01 مهر 1398 مدت مطالعه: 2 دقیقه

چالش های ذهنی کودکان

دوران کودکی بدون توجه به اینکه کجا زندگی می کنید، در چه خانواده ای متولد شده اید یا چه شکلی هستید، دارای چالش های مشترکی می باشد. شناخت این چالش ها به ما کمک می کنید تا با مدیریت رفتار خود دنیای امن تری برای بچه ها ی خود ساخته و موانع ذهنی آن ها را برطرف کنیم.
برخی از این چالش های درونی عبارتند از:
فقدان تجربه؛ کودکان تصور می کنند که هر اتفاقی که برایشان رخ دهد، بدترین اتفاق موجود است. آن ها به سبب عدم تجربه و چشم انداز وسیع، قادر نیستند تا درک کنند که یک مشکل واقعی دقیقا دارای چه ابعادی است(برای مثال چالش کسی که خودکشی می کند را با کسی که دارای یک مسمومیت ساده است، برابر می پندارند)
فقدان دانش؛ پسران و دختران اغلب آموزش های لازم برای مدیریت احساسات مختلف خود مانند خشم یا عصبانیت را ندیده اند؛ برای مثال دانش آموزی نمی دانست چگونه عصبانیت خود را مدیریت کند، برای همین وسط کلاس صندلی را پرت کرد. خوشبختانه هیچ کس آسیب ندید اما او به خاطر این کار بازخواست شد. البته خبر خوب این است که این بچه وقتی  یاد گرفت چطور احساسات خود را مدیریت کرده و کارها را به شیوه ی متفاوت تری انجام دهد، دیگر هیچ صندلی در کلاس او به پرواز درنیامد.
 
چالش های ذهنی کودکان

کودکان

 
فقدان انتخاب؛ اخیراً یکی از دانش آموزان که ده سال داشت  گفت”احساس می کنم در مدرسه گیر افتاده ام” او از والدینش تقاضا کرد مدرسه ی او را تغییر داده اما والدینش از این کار اجتناب کردند همچنین او دوست داشت کاری کند تا از آنجا اخراج شود. بچه هایی مثل او اغلب احساس می کنند که در موضوعات گوناگون انتخابی ندارند یا اینکه صدای آن ها شنیده نمی شود و این مسئله برای آنها چالش برانگیز است.
 
کودک
 
درک نادرست؛ کودکان تمایل دارند تا چیزهای مختلفی را  که به هم مرتبط نیستند، کنار هم قرار داده و نتیجه گیری کنند. برای مثال هنگامی که مادربزرگ مِگی فوت شد، او از من پرسید مادربزرگ چه اشتباهی کرده بود؟ و من جواب دادم هیچ چیز. مِگی زمانی که مشاهده کرده بود که همه ناراحت هستند، تصور کرده بود مادربزرگش کار اشتباهی انجام داده و برای همین مرده است. اما همانطور که می دانیم، زندگی به این صورت نمی باشد.
کودک بودن سخت، سرشار از احساس و گاهی شگفت انگیز می باشد؛ اما زمانی که بچه ها را مجبور به پیروی از قوانین والدین یا معلمان کنیم، اغلب ناامید کننده است. گرچه این چالش ها را شما خود تجربه کرده  و بخشی از وجودتا ن است اما این احتمال  وجود دارد که آن ها را فراموش کرده باشید؛ پس بهتر است سعی کنید تا این موانع ذهنی کودکان را درک بیشتری کرده و با آنها همدلی کنید.
 
[kkstarratings]
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید