تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

پست وبلاگی
10 واقعیت درباره زیگموند فروید مدت مطالعه: 4 دقیقه
ای سنج 02 مرداد 1400 مدت مطالعه: 4 دقیقه

10 واقعیت درباره زیگموند فروید

در این مقاله می خواهیم در مورد 10 واقعیت درباره بیوگرافی زیگموند فروید صحبت کنیم.

زیگموند فروید یکی از روان شناسان معروف که به عنوان پدر روان کاوی مطرح می باشد. علم روان شناسی امروزه مرهون زحمات فروید و همکارانش می باشد.

آنچه در ادامه می خوانید، نکات و واقعیت هایی از زندگی فروید می باشد؛ مطالب طیق آنچه در فهرست آمده است، به شرح زیر می باشد: 

10 واقعیت درباره بیوگرافی زیگموند فروید

زیگموند فروید یکی از مشهورترین متفکران تاریخ روانشناسی است. در حالی که بسیاری از عقاید و نظریه های وی مورد قبول روانشناسان مدرن نیست، وی نقش عمده ای در پیشرفت روانشناسی داشت.

در اینجا 10 واقعیت جالب در مورد زندگی او آورده شده است:

 بزرگترین فرزند از هشت کودک دیگر

فروید به عنوان سیگیسموند شلومو فروید در 6 مه 1856 متولد شد. پدرش یاکوب یک بازرگان پشم 40 ساله بود که از ازدواج قبلی قبلاً صاحب دو فرزند شده بود.

مادر فروید، آمالیا، 20 سال از شوهرش کوچکتر بود. شکست در تجارت پدرش خانواده فروید را مجبور کرد از خانه خود در فریبرگ، موراویا به وین نقل مکان کنند.

بیشتر بدانید

فروید هفت خواهر و برادر بیولوژیکی داشت، با این حال او اغلب خود را محبوب ترین فرزند مادرش توصیف می کرد؛ "سیگی مو طلایی" او.

فروید یک‌بار بیان کرد: من متوجه‌ شده‌ام که افرادی که می دانند ترجیح داده می‌شوند یا مورد لطف مادرشان قرار می‌گیرند، در زندگی خود با اتکا به نفس و خوش بینی که اغلب موفقیت واقعی را به تصرف خود در می آورند.

 مدافع و استفاده کننده از کوکائین

قبل از کشف اثرات مضر استفاده از کوکائین، کوکائین اغلب به عنوان ضد درد و برای شادی استفاده می شد. حتی از آن در محصولات معمول خانگی، از جمله پاپ سودا و قرص های گلو استفاده شد.

فروید علاقه مند به اثرات ضد افسردگی بالقوه کوکائین شد و در ابتدا طرفدار استفاده از آن برای اهداف مختلف بود.

پس از شناخته شدن عوارض جانبی اعتیاد آور و مضر کوکائین، در نتیجه شهرت پزشکی فروید آسیب دید.

 بنیان گذار روانکاوی

آنچه مسلم است این نکته می باشد که، غالباً نمی توان کل مکتب فکری را به یک فرد واحد نسبت داد. در مورد فروید، نظریه های او به عنوان پایه ای برای یک مکتب روانشناسی عمل می کرد که در طی سال های اولیه دانش ذهن و رفتار به سرعت تبدیل به یک نیروی مسلط می شد.

بیشتر بدانید

انتشار کتاب تفسیر رویاها در سال 1899 زمینه اصلی تئوری ها و ایده هایی را تشکیل داد که روانکاوی را شکل دادند.

 

فروید در سال 1902 میزبان بحث های هفتگی در خانه خود در وین بود. این جلسات غیررسمی سرانجام تبدیل به انجمن روانکاوی وین  شدند.

برای ازدواج یک پزشک شد

فروید بیست و شش ساله بود، دیوانه وار عاشق زنی بیست و یک ساله به نام مارتا برنایز شد و دو ماه بعد نامزد کردند. به عنوان یک دانش آموز فقیر که هنوز با والدینش زندگی می کرد، کار آزمایشگاه علوم فروید به اندازه کافی برای تأمین معاش خانواده کافی نبود.

فروید به مارتا نوشت: "دختر نازنینم، فقط باعث ناراحتی من می شود که فکر کنم باید اینقدر ناتوان باشم که عشقم را به تو ثابت کنم.

شش ماه پس از ملاقات آن ها با یکدیگر، فروید کار علمی خود را رها کرد و دکتر شد. او سه سال آموزش را در بیمارستان عمومی وین گذراند و بندرت قادر به دیدن نامزد خود بود که به آلمان نقل مکان کرده بود. پس از چهار سال انتظار، فروید و برنایز در 14 سپتامبر 1886 ازدواج کردند.

این زوج در ادامه زندگی صاحب شش فرزند شدند. مورخان مدت هاست حدس می زنند که فروید بعدا با خواهر زنش، مینا برنایز رابطه برقرار کرد.

 توسعه استفاده از گفتاردرمانی

در حالی که نظریه های فروید اغلب توسط روان درمانگران امروزی کاملاً مورد انتقاد یا رد شدن قرار می گیرند، بسیاری همچنان تا حدودی از روش های روانکاو مشهور، فروید، استفاده می کنند.

گفتاردرمانی نقش اصلی را در درمان روانکاوی بازی می کند و به بخشی مهم از بسیاری از تکنیک های درمانی مختلف تبدیل شده است.

با استفاده از گفتاردرمانی، ارائه دهنده درمان به دنبال الگوها یا وقایع مهمی است که ممکن است در مشکلات فعلی مراجع نقش داشته باشد.

نکته

روانکاوان بر این باورند که حوادث دوران کودکی و احساسات، افکار و انگیزه های ناخودآگاه در بیماری های روانی و رفتارهای ناسازگار نقش دارد.

 دختر فروید نیز تأثیرگذار بود

آنا فروید کار خود را تحت تأثیر نظریه های پدرش آغاز کرد. با این حال او در زندگی در زیر سایه ی نسبتاً طولانی پدرش از میادین دور بود. آنا فروید کمک های مهمی از خود در روانشناسی انجام داد.

وی روانكاوی كودك را بنیان نهاد و سازوكارهای دفاعی خود را در كتاب خود و خود و سازوكارهای دفاع (1936) خلاصه كرد.

 ممکن است بسیاری از گفته ها از جانب او نادرست نقل قول شده باشد

در حالی که جمله معروف اغلب تکرار می شود و به فروید نسبت داده می شود، اما هیچ مدرکی وجود ندارد که وی در واقع گفته باشد "بعضی اوقات یک سیگار فقط یک سیگار است." فروید یک فرد سیگاری بود، که مادام العمر سیگار می کشید و طبق گفته زندگی نامه نویس خود، ارنست جونز، روزانه تا 20 نخ سیگار می کشید.

در حین ماجرا، کسی یک بار از فروید پرسید که سیگار برگ که اغلب دود می کند نماد چه چیزی است.

این پاسخ به این معنی است که حتی روانکاو مشهور معتقد است که همه چیز معنای اساسی و نمادین ندارد.

در واقعیت، این نقل قول به احتمال زیاد اختراع روزنامه نگاری است که بعداً به اشتباه توسط فروید به عنوان و نام او نقل قول شده است.

فقط یک بار از ایالات متحده بازدید کرد

در سال 1909، روانشناس آمریکایی جی استنلی هال از سیگموند فروید دعوت کرد تا در مورد روانکاوی در دانشگاه کلارک صحبت کند. در حالی که ابتدا او این پیشنهاد را رد کرد، اما سرانجام فروید با اصرار هال متقاعد شد.

فروید با همکارانش کارل یونگ و ساندور فرنچی به آمریکا سفر کرد. پس از ملاقات با A.A. بریل و ارنست جونز، این گروه چندین روز را، قبل از سفر به دانشگاه کلارک، در نیویورک گشت و گذار کردند، جایی که فروید چندین سخنرانی درباره تاریخ و ظهور روانکاوی داشت.

فروید توضیح داد: "همانطور كه ​​پا به سكو گذاشتم"، به نظر می رسید تحقق یك رویای باورنکردنی است: روانکاوی دیگر محصول توهم نبود؛ به بخشی ارزشمند از واقعیت تبدیل شده بود. "

 ترک وین به دلیل اشغال نازی ها

هنگامی که نازی ها به اتریش حمله کردند، بسیاری از کتاب های فروید همراه با سایر متفکران معروف سوزانده شد. فروید به یکی از دوستانش گفت: "ما چه پیشرفتی می کنیم." "در قرون وسطی آن ها مرا می سوزاندند؛ امروزه آن ها به سوزاندن کتاب های من بسنده می کنند."

فروید و دخترش آنا هر دو مورد بازجویی گشتاپو قرار گرفتند تا اینکه دوستش ماری بناپارت بتواند عبور آن ها از انگلیس را تأمین کند.

بناپارت همچنین تلاش کرد چهار خواهر کوچک فروید را نجات دهد اما قادر به انجام این کار نبود. هر چهار زن بعداً در اردوگاه های کار اجباری نازی ها درگذشتند.

بیش از 30 عمل جراحی داشته است

فروید در تمام زندگی خود یک فرد سیگاری سنگین بود. در سال 1939، پس از غیر قابل تشخیص بودن سرطان وی، فروید از دکتر خود خواست که به او کمک کند تا خودکشی کند. دکتر سه دوز مورفین جداگانه تجویز کرد و فروید در 23 سپتامبر 1939 درگذشت.

اگر علاقمند هستید تا بیوگرافی فروید را مطالعه نمایید، به این لینک مراجعه کنید.

جمع بندی ای سنج

در این مقاله 10 واقعیت درباره بیوگرافی زیگموند فروید مطرح شد.

در نهایت باید گفت واقعیت های مطرح شده (بزرگترین فرزند، مدافع کوکائین، بنیانگذار روانکاوی، توسعه گفتار درمانی، غلط بودن بعضی از نقل و قول های او، بازدید از امریکل فقط یکبار و ...) توسط زندگی نامه نویس او و دیگران بیان شده است. 

کدام یک از 10 واقعیت مطرح شده برای شما جالب و خواندنی بود؟ لطفا دیدگاه و نظرات ارزشمند خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

ماری جوانا یا گل چیست | آیا فوایدی هم دارد؟
مهرطلبی چیست | ویژگی‌های افراد مهرطلب
رفتار مناسب با کودک لجباز چیست؟
علائم کمبود اعتماد به نفس چیست؟
انواع اعتماد به نفس کدام است | بهترین نوع اعتماد به نفس
تفاوت خشم و پرخاشگری چیست؟

اصطلاحات مهم این مقاله

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید