تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

پست وبلاگی
علائم افسردگی چیست؟ مدت مطالعه: 2 دقیقه
ای سنج 11 اسفند 1398 مدت مطالعه: 2 دقیقه

علائم افسردگی چیست؟

به نظر می رسد به سبب فشار های اقتصادی و مسائل اجتماعی فراوانی که با آن مواجه هستیم، آمار افسردگی روز به روز در حال افزایش است؛ بسیاری از اوقات افراد به دلیل شناخت کمی که از علائم افسردگی دارند، آن را یک اتفاق معمولی تصور کرده و تلاشی برای درمان آن نمی کنند. همین مسئله باعث می شود تا علائم آن ها روز به روز افزایش یافته و عملکرد آن ها را کاهش دهد.
خبر خوب آن است که اختلال افسردگی مانند بسیاری از اختلال های روان شناختی قابل درمان بوده و با مراجعه به روانشناش و روانپزشک قابل درمان است.
در اینجا لازم است تا نکته ای را با هم مرور کنیم؛ خلق افسرده با اختلال افسردگی تفاوت بسیاری دارد. همه ی افراد در دوره های از زندگی ممکن است بی حوصله بوده و انگیزه ی انجام کاری را نداشته باشند؛ این احساس مقطعی است. اما اگر این احساسات سبب عدم عملکرد شخص شده و تماس او را با واقعیت قطع کند، در این حالت فرد دچار اختلال شده است.
اختلال افسردگی بر اثر دلایل بسیاری از جمله دلایل زیست شناسی و فیزیولوژی، استرس، شکست در زندگی، صفات شخصیتی افراد مانند کمال گرایی و وسواس، بیماری های روانی زمینه ای مانند اختلال خوردن و یا انجام عمل جرایی و بیماری هایی مانند سرطان که فرد را وارد دوره ی جدیدی از زندگی اش می کند، اتفاق میفتد.

افسردگی

افسردگی

علائم افسردگی می توانند منشاء جسمانی و روانی داشته باشند.
علائم جسمانی:
-کندی حرکت یا افزایش فعالیت؛
برای مثال شخص ممکن است به صورت غیر عادی لباس های خود را بپوشد. یا بر عکس فرد مدت زمان بسیاری را اقدام به فکر کردن برای کاری معمولی مثل روشن کردن چراغ بکند.
-کم اشتهایی یا پرخوری زیاد؛
گاهی اوقات افراد به صورتی غیر منطقی در مصرف غذا زیادی می کنند. یا برعکس آنقدر کم مصرف می کنند که دچار ضعف و بی حالی می شوند.
-دردهایی جسمانی با دلایل عصبی؛
گاهی اوقات فرد بر اثر این اختلال و ترشح فراوان کورتیزول، درد هایی را در بدن خود احساس می کند که ریشه ی جسمی ندارند. اگر فرد اقدام به درمان افسردگی خود کند، این درد های جسمانی نیز بهبود پیدا می کنند.
علائم روانی:
-افت انرژی و خستگی؛
فرد در این حالت انرژی بسیار کمی نسبت به دوران قبل از افسردگی داشته و به سرعت خسته و بی حال می شود. برای مثال اگر در گذشته دو ساعت کار کرده و بعد استراحت می کرد، در این حالت بعد از نیم ساعت نیاز به استراحت دارد.

تنهایی افسردگی

افسردگی

-عدم تمایل به حضور در جمع؛
گرچه درون گرایی یک صفت شخصیتی است اما گاهی اوقات درون گرایی بیش از اندازه مخصوصاً در افرادی که قبلاً روابط اجتماعی زیادی داشته اند، ممکن است نشانه ی اختلال افسردگی باشد.
-افزایش یا کاهش مدت خواب؛
بیشتر افراد افسرده توانایی بسیار کمی در خوابیدن دارند؛ گاهی اوقات کابوس های ترسناک مانع از خوابیدن آن ها می شود. در زمان هایی نیز فرد به سبب بی علاقگی عملکرد خود را از دست داده و مدت زمان بسیاری را می خوابد.
-بی انگیزگی؛
زمانی که فرد در افسردگی به سر می برد، انگیزه ی بسیار کمی برای دنبال کردن اهداف و وظایف خود دارد.
در انتها لازم است تا این نکته را یادآوری کنم که در صورت داشتن در علائم لازم است تا به روانشناس مراجع کنید؛ زیرا تشخیص نهایی این تست با کارشناسی است که شما را ویزیت خواهد کرد.
تیم ای سنج در راستای هدف گسترش سلامت روان، تست آنلاین افسردگی بک را به صورت رایگان برای شما فراهم کرده است؛ شما با انجام این تست قادر خواهید بود تا تفسیر منحصر به فرد خود را دریافت کنید.

 

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید