تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

دوره: ۵۰ گام تا مدیریت زمان

جلسه 2

دوره: ۵۰ گام تا مدیریت زمان

جلسه 2
دوره آموزشی
10 راه ساده و موثر در مدیریت زمان بدون جازدن مدت مطالعه: 4 دقیقه
ای سنج 21 آبان 1399 مدت مطالعه: 4 دقیقه

10 راه ساده و موثر در مدیریت زمان بدون جازدن

در این بخش می خواهیم روش های ساده ای را به شما بگوییم که می توانید از آن برای مدیریت زمان خود استفاده کنید. مدیرت زمان عامل مهمی در انضباط شخصی برای موفیت می باشد. با استفاده از این روش ها می توانیم برنامه ریزی بهتری داشته و در نتیجه عملکرد خود را افزایش دهیم. آنچه در ادامه خواهید خواند، بر اساس فهرست مطالب به شرح زیر است:

ساده ترین راه حل‌ها را انتخاب کن

نیازی نیست برای انجام تکالیف یا کارهای اداری بهترین قلم دنیا را بگیرید. یک مداد هم می‌تواند کار شما را راه بیاندازد. طرز فکر مشابه را در مورد هر چیز دیگری دنبال کنید. ساده ترین راه حل مسئله را انتخاب کنید!

تعمیر کردن را تمرین کنید

این مسأله در زمینه زندگی روزمره است. تمرین تعمیر و نگهداری به این معنا نیست که شما باید اهل فن باشید. تنها چیزی که شما نیاز دارید دانش نگهداری و به روز نگه داشتن همه چیز است. با این وجود هیچ چیز و هیچ کس نمی‌تواند نظم باشکوه شما را برهم بزند.

همه چیز را ثبت کنید

افراد منظم همه چیز از جمله رویدادها، ایده‌ها و حتی درخواست از سوی هم سن وسالان خود را ثبت می کنند و این کار از طریق لیست گرفتن انجام می شود. این کار برای جلوگیری از فراموش کردن هر چیزی لازم است. اگر یک کاری با مهلت انجام خاصی باشد، حالا یک اتفاق تکراری باشد یا چیزی که از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است، آنگاه می توانید آن را در تقویم خود ثبت کنید. همچنین می‌توانید از یک ظرف یا جعبه برای قرار دادن هرچیز مهمی که هنوز مورد نیاز نیست استفاده کنید.

برای هرچیزی یک مکان مناسب پیدا کنید

همه چیز در دفترکار یا خانه شما باید جای مختص به خود را داشته باشد، مکانی مناسب و سازگار که در آن وسایل به خوبی نگهداری می‌شود. بنابراین دفعه‌ی بعد به هر چیزی که احتیاج داشتید، می‌توانید آن را به راحتی پیدا کنید و از صرف وقت زیاد برای قایم باشک بازی با وسایلتان خودداری کنید! مطمعن شوید که هر بار پس از استفاده از آن‌ها همه چیز را در جای خود قرار می‌دهید.

تمدد اعصاب

استرس اجتناب ناپذیر است. بیشتر ما در یک یا چند مسأله از استرس رنج می بریم. کسانی که می‌دانند چگونه استرس خود را به طور موثر کنترل کنند، قادر به نظم دهی هستند و به طور خارق العاده ای روی کارهایی که انجام می دهند تمرکز دارند. راه‌کاری که انتخاب می‌کنید مهم نیست ممکن است تمرین ذهنی (مدیتیشن)، یوگا، ذهن آگاهی(مایندفولنس)، ورزش باشد. نکته مهم این است که برای مدیریت استرس خود از پشتیبانی برخوردار شوید تا از سلامتی و عملکرد شما کاسته نشود. در میان یک برنامه شلوغ، مطمئن شوید که برای خودتان وقتی را قرارداده‌اید. این امر مهم برای بازسازی انرژی شما، به دست آوردن شور و اشتیاق و انگیزه برای ادامه کار در جهت هدف شما است. بعضی اوقات، خیلی خسته شدن می تواند سرعت حرکت رو به جلو شما را کم کند.

مدیریت انرژی را بیاموزید

ترکیب مدیریت انرژی و مدیریت زمان به یک نتیجه بسیار خارق العاده منجر می شود و می‌تواند یک نتیجه عالی را رقم بزند. برخی از افراد در اوقات خاصی می‌توانند کارها را به بهترین نحو انجام دهند در حالی که در اوقات دیگر، احساس می‌کنید برای انجام کار خاصی نمی‌توانید به درستی فکر کنید. برای مثال، بعضی از دانش آموزان دروس خود را در نیمه شب بهتر می‌توانند بخاطر بسپارند! اما گروه دیگری از دانش آموزان خلاقانه‌ترین و بهترین افکار خود را بعد از بیدار شدن از خواب صبح دارند. افراد منظم می‌دانند که چه موقع از شبانه روز بالاترین سطح انرژی را دارند و در آن موقع کارهای چالش برانگیز را که نیاز به تمرکز و تفکر کافی دارد را انجام می دهند. هنگامی که انرژی لازم برای انجام کار چالش برانگیزی را ندارید تنها وقت خود را تلف می‌کنید.

یک تصمیم گیرنده خوب باشید

افراد منظم گزینه‌های تصمیم گیری خود را می‌شناسند، تصمیمی را می‌گیرند و سپس بدون پشیمانی از آن پیش می‌روند تا بدانند که آیا بهترین گزینه است یا خیر. فرآیند تصمیم گیری معمولاً بستگی به توانایی فرد در اولویت بندی یا تصمیم گیری در مورد آنچه که در ابتدا باید انجام شود، دارد. یک تصمیم گیرنده خوب می‌تواند بلافاصله در مورد کارهایی که باید انجام شود تصمیم گیری کند و از صرف وقت زیاد در مرحله تصمیم گیری خودداری کند.

وظیفه شناسی مهم است

افرادی که بسیار وظیفه شناس هستند، به احتمال زیاد به موفقیت، کارآیی و بازدهی و نظم درونی دست می یابند. آنها همچنین فعالیت‌های برنامه ریزی شده را به فعالیت‌های بدون ‌مقدمه ترجیح می دهند. با این وجود، از آنجا که به دست آوردن این ویژگی‌ها کاری کاملاً دشوار است و برای پیشرفت به زمان نیاز دارد، بنابراین برای پرورش این ویژگی وقت بگذارید و به یادگیری درباره خودتان ادامه دهید.

خوب تغذیه کنید

 برای به انجام رساندن تمام کارهای لیست خود به انرژی نیاز دارید. شما باید سالم و تن درست باشید بنابراین یک رژیم غذایی مناسب داشته باشید، ورزش کنید و یک سبک زندگی سالم داشته باشید. این تنها یک سوال ساده است: بدون داشتن انرژی کافی چه کاری می‌توانید انجام دهید؟

خوب تغذیه کردن راز انجام تمام وظایف شما در طول مدت زمان تعیین شده است. اگر احساس بیماری می‌کنید، کارهایی که ظاهراً می‌توانید طی یک ساعت انجام دهید ممکن است ساعات بیشتری را از شما بگیرد که این موضوع زمان کار یا وظیفه بعدی شما را به خطر می‌اندازد.

تغییرات لحظه آخری را در لیست کاری خود در نظر بگیرید

تصور کنید که شما کارهای در نظر گرفته شده در لیست خود را به خوبی پیش می‌برید و در نیمه راه هستید، ناگهان، بهترین دوست شما یا شاید رئیس تان با شما تماس می‌گیرد تا در مورد مسئله فوری‌ای با شما صحبت کند. افراد منظم می‌دانند که ممکن است اتفاقات غیرمنتظره‌ای در این راه رخ دهد، بنابراین جایی برای تغییرات دقیقه نودی می‌گذارند. آن‌ها تا حدودی انعطاف پذیر هستند اما هنوز هم می‌توانند به آنچه مهم است عمل کنند.

جمع بندی ای سنج

برای رسیدن به موفقیت و تغییر چاره ای نیست جزء اینکه منظم باشیم. برای انضباط شخصی نیز چاره ای جزء مدیریت درست زمان نداریم. بدون مدیرت زمان ممکن است نتوانیم به خوبی از پس برنامه های شخصی برآییم. لطفا مواردی که گفته شده اند را با دقت و به طور منظم انجام دهید.

لطفا نظرات خود در رابطه با این جلسه یعنی "روش های ساده و موثر در مدیریت زمان" را با ما به اشتراک بگذارید.

 

اصطلاحات مهم این مقاله

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید
16 بهمن 1400 02:13

ممنون از سایت خوبتون. اگه میشه برای مورد شماره 2: تعمیر کردن را تمرین کنید ، یک مثال بزنید. یک مقدار مفهومش واضح نیست.