تست هوش IQ ریون را هم اکنون انجام دهید

تست هوش IQ ریون را هم اکنون انجام دهید

تست هوش IQ ریون را هم اکنون انجام دهید تست هوش IQ ریون را هم اکنون انجام دهید
پست وبلاگی
مراقبت از خود مدت مطالعه: 1 دقیقه
ای سنج 08 مهر 1398 مدت مطالعه: 1 دقیقه

مراقبت از خود

مراقبت از خود یکی از ضروری ترین کارهایی است که هر فرد باید به آن توجه داشته باشد.
من به عنوان یک روانپزشک این کار را در زندگی افراد بسیار مهم و قدرتمند می پندارم؛ مراقبت از خود سبب می شود تا افراد گشودگی بیشتری نسبت به تجربیات جدید داشته باشند، استعداد های خود را بهتر شکوفا کنند، نسبت به اتفاقات گوناگون حساسیت کم تری از خود نشان دهند، ارتباط صمیمی تری با افراد نزدیک خود داشته باشند و همچنین از زندگی شان لذت بیشتری ببرند.
برای حفظ سلامتی و خوشبختی، ما باید روش های موثر مراقبت از خود را یاد بگیریم تا آماده ی رویارویی با چالش ها و موقعیت های اضطراب آور باشیم. به عنوان مثال افزایش اعتماد به نفس سبب می شود تا ما یکپارچگی بیشتری را احساس کنیم ، با جسارت بیشتری طبق اصول خود رفتار کرده و انرژی بیشتری برای حل مشکلاتمان داشته باشیم.

مراقبت از خود
در اینجا به چند نکته در باره ی خود مراقبتی را توجه کنید؛
-شخصیت منحصر به فرد خود را دریابید؛ سعی کنید تفاوت های خود با بقیه ی افراد را بپذیرید و در عین حال به همدلی کردن با آن ها بپردازید؛ اینکه شما با بقیه ی افراد متفاوت هستید، یک ضعف نیست. شما باید آن را به عنوان هدیه ای ارزشمند پذیرا باشید؛ افراد با تفاوت هایشان هر کدام نوری را به جهان عرضه می کنند و دنیا به اثری که هر فرد در آن ایجاد می کند، نیازمند است.

سلامتی

ورزش و سلامتی

-تلاش نکنید تا درد جهانیان را تحمل کنید. بسیاری از ما اینگونه تربیت شده ایم که می خواهیم درد همه ی افراد را از بین ببریم؛ در حقیقت ما آموخته ایم که برای همدلی با افراد،مشکل آن ها را مشکل خود پنداشته و به همان اندازه عصبی و مضطرب شویم؛ در حالیکه این تصور اشتباه است. ما برای حمایت از دیگران باید به جای اینکه که خود را پریشان و مضطرب کنیم، یک فضای حمایتی امن برای فرد مقابلمان ایجاد کنیم و البته رسیدن به چنین تعدلی کار مشکلی می باشد.
-مرز های خود با سایر افراد را تنظیم کنید. برای خود تعیین کنید که آن ها تا چه اندازه اجازه ی تاثیر گذاری بر شما و یا مشغول کردن ذهنتان را دارند؛ همچنین سعی کنید تا طبق اصولتان رفتار کنید؛ برای مثال به خود یادآور شوید که من می توانیم با فردی همدلی کنم بدون آن که مشکل او، مرا درگیر خود کند.

[kkstarratings]

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید