تست MBTI رایگان انجام بده جایزه ببر

تست MBTI رایگان انجام بده جایزه ببر

پست وبلاگی
چگونه معنای واقعی زندگی خود را بیابیم؟ مدت مطالعه: 2 دقیقه
ای سنج 13 آبان 1398 مدت مطالعه: 2 دقیقه

چگونه معنای واقعی زندگی خود را بیابیم؟

اغلب ما، مانند زامبی ها روز هایمان را سپری می کنیم؛ بدن های ما در این زمان حضور دارند اما ذهن مان در جای دیگری است؛ روزهایمان را می گذرانیم، بدون آن که توجه چندانی به اتفاقات پیرامون خود داشته باشیم. این اتفاق سبب می شود تا ما مهم ترین چیز های زندگی خود را از دست دهیم؛ منظورم همان اتفاقاتی است که به ما در پیدا کردن جهت راه درستمان کمک کرده و سبب تحقق هدف زیستن می شوند.
سه مرحله را جهت کمک به شما در این راه، پیشنهاد می کنیم؛

جستجوی معنای زندگی
مرحله۱ : در زندگی روزانه ی خود، در جستجو ی معنا باشید.
یک هفته وقت بگذارید و از تمام چیزهایی که تصور می کنید برایتان معنایی دارند، عکس بگیرید؛ لازم نیست به دنبال چیز عجیب و غریبی باشید؛ این عکس ها می توانند از مردم، مکان ها، وسایل، تجربیات و …، باشند؛در واقع هر چیزی که در شما احساس خاصی را ایجاد می کند.
مثلاً بعضی از اتفاقاتی که من از آن ها عکس می گیرم احتمالا مواردی مثل؛ گربه ی همسرم، پارکی که نزدیک محل زندگی ام هست، برگ خشک پاییزی، کارت پستال هایی که هدیه گرفته ام، می باشند.

معنای زندگی

معنای واقعی را در زندگی

مرحله ۲ : روی تمام چیز هایی که برای شما معنای خاصی دارند، فکر کنید.
در پایان هفته کمی وقت بگذارید؛ تمام عکس های گرفته شده را به دقت مشاهده کرده و روی آن ها فکر کنید. هنگام مشاهده ی هر کدام از آن ها از خود بپرسید که”الان به چیزی فکر می کنم؟”، ” چه چیزی در این تصویر برای من معنا دارد؟”، “چرا این تصویر برای من مهم است؟”،” با دیدن آن چه احساسی در من ایجاد می شود؟”.
مرحله۳ : به این بیندیشید که چگونه به معنای زندگی فکر می کنید؛ شاید لازم باشد با شناخت بیشتر، آن را تغییر دهید.
بعد از انجام آن دو مرحله، یک لحظه به این فکر کنید که برای شخص شما، چه چیزی دقیقا سبب ایجاد معنا می شود. ما هرگز نمی توانیم به طور کامل کشف کنیم که معنای دقیق زندگی چیست اما می توانیم احساساتی که سبب ایجاد معنا در زندگی مان می شوند را پیدا کنیم، با دنبال کردن آن ها و تنظیم کارهای خود متناسب با جواب سوالاتی که داده ایم، مسیر خود را به سمت آن قسمت ها هدایت کنیم؛ مطمئنا پاسخ افراد گوناگون به این سوالات متفاوت است؛ پس شما باید به طور منحصر به فرد جستجو کرده و این مسیر را طی کنید.

 

 

 

 

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید