تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

پست وبلاگی
پر فروش ترین کتاب های تربیت کودکان مدت مطالعه: 6 دقیقه
ای سنج 17 اسفند 1400 مدت مطالعه: 6 دقیقه

پر فروش ترین کتاب های تربیت کودکان

فرزندان بزرگ ترین سرمایه های زندگی والدین هستند؛ والدین باید برای تربیت کودکان سالم، شاد و موفق تلاش کنند. یکی از راهکارهایی که والدین می توانند برای تربیت کودکان از آن کمک بگیرند، مطالعه کتب تربیتی روان شناختی است. تیم ای سنج در این مقاله قصد معرفی پر فروش ترین کتاب های تربیت کودکان را دارد. آنچه در ادامه خواهید خواند، بر اساس فهرست مطالب به شرح زیر است:

کتاب تربیت کودک

در ادامه به بررسی بهترین و پر فروش ترین کتاب های تربیتی در حوزه کودک خواهیم پرداخت: 

50 کار خطرناکی که باید اجازه داد، بچه ها انجام دهند

 "با این فعالیت‌ها راه‌های واقعی برای مواجهه‌ی اولین بار با پدیده‌ها پیش رو قرار می‌گیرد، فرصت برای نظارت محتاطانه فراهم می‌شود، و پرسش‌های جدیدی در ذهن به وجود می‌آید."

نویسنده: گور تولی و جودی اشپیگلر

سال انتشار: 2009

کتاب های تربیت کودک

کودکان نیاز به اکتشاف در محیط دارند؛ زمانی که والدین به کودک خود اجازه می دهند در محیط به جستجو و کشف بپردازد، احساس استقلال، خود مختاری، اعتماد به نفس را در کودک خود فعال می کنند. نویسنده در این کتاب در مورد 50 فعالیتی که شاید خطرناک به نظر برسد اما لازم است که کودک آن ها را انجام دهد، صحبت می کند.
هدف از انجام این کار ها به گفته نویسندگان کتاب، به چالش کشیدن کودکان، یادگیری مهارت تسلط بر خطر، تربیت کودکان کنجکاو و پرسشگر می باشد.
این کتاب مسیر پویایی ذهن و ایجاد نوآوری و خلاقیت را در کودک در آینده فراهم می کند.

چگونه انسان‌هایی موفق تربیت کنیم: درس‌هایی ساده برای نتایج اساسی

"یکی از بزرگ‌ ترین اشتباهات ما پدر مادرها، تصور مسئولیت شخصی در قبال احساسات فرزندانمان است، پدر و مادرها احساس می‌کند مجبورند حافظ خوشبختی فرزندانشان باشند."

نویسنده: استر ووجیسکی

سال انتشار: 2019

کتاب های تربیت کودک

مطالعه ی این کتاب، به تمام افرادی که با کودکان در ارتباط هستند، پیشنهاد می شود؛ مادران، پدران، معلمان و مربیان مهد با مطالعه ی این کتاب یاد می گیرند که چگونه باید بهترین خود باشند تا کودکان خوبی تربیت کنند. ووجیسکی با کمک گرفتن از مثال های ساده و واقعی در زندگی شخصی خودش، سعی دارد به مطالعه کنندگان این کتاب بگوید، اگر قرار است کودکان توانمندی تربیت کنید باید ارزش های مهمی مانند، اعتماد، احترام، همکاری و مهربانی را به او یاد دهید و زمانی که کودک شما تمام این ارزش ها را یاد بگیرد به خوبی رشد خواهد کرد و درست در همین زمان شما آرامش بیشتری خواهید داشت.

چگونه با کودکم رفتار کنم؟

" بی‌اشتهایی عصبی و بولیمیا، اگرچه در نشانه‌ها و تظاهرات بدنی متفاوت‌اند؛ اما در اصل دو شکل گوناگون از یک ریشه هستند: فردی که اغلب یک دختر جوان است به خاطر فکر کردن زیاد به اینکه چاق است، رو به تحلیل می‌رود. این دختر در پرده‌ای از احساسات نادرست درگیر می‌شود و با حساس شدن به‌ظاهر بدشکل خود، اهمیت غذا و وزن و شکل بدنش، عذاب می‌کشد."

نویسنده: استیفن گاربر

سال انتشار: 1993

کتاب های تربیت کودک

تمرکز اصلی گاربر در این کتاب رفتار هایی است که کودک از خود نشان می دهد و نحوه واکنش والدین را در بر می گیرد. لحن این کتاب صمیمی و پر از ایده های کاربردی برای نحوه رفتار با فرزند در موقعیت های مختلف است.

سه متخصصی که در حوزه کودک فعالیت دارند، به شما کمک می کنند با چالش برانگیزترین مشکلات کودکتان از زمانی که به دنیا می آید تا زمانی که دوازده ساله شود، کنار بیایید.

تربیت بدون فریاد

" وقتی والدین همواره در پی آن‌اند که نیازهای عاطفی فرزندانشان را تأمین کنند، دیگر کودکان برای ثبات و راهنمایی به والدین خود نگاه نمی‌کنند. وقتی از این زاویه به روش تربیتی «بهترین دوست» نگاه می‌کنیم، مضر بودن آن را درمی‌یابیم."

نویسنده: هال ادوارد رانکل

سال انتشار: 2005

کتاب های تربیت کودک

از نظر نویسنده، درست است که افراد مختلف داستان زندگی متفاوتی دارند اما شباهت هایی میان زندگی آن ها دیده می شود. اگر می خواهید کودکان خوبی تربیت کنید باید آرامش و خونسردی خود را حفظ کنید و در موقعیت های مختلف به درستی با کودک خود برخورد کنید. واکنش عاطفی بد والدین، بزرگ ترین دشمن کودکان است.
اگر بتوانید روابط صمیمانه، مهربانانه و توام با آرامش با فرزند خود داشته باشید، زندگی شادتر و رضایت بخش تری خواهید داشت. لحن این کتاب صمیمانه و خودمانی است وهمین موضوع  شما را ترغیب به مطالعه این کتاب می کند.

شاد ترین کودک محله

" خستگی و افسردگی می‌تواند چرخه وحشتناکی را برای مادران کم تجربه ایجاد کند. وقتی خسته هستیم همه ما افسرده‌تر می‌شویم، اما افسردگی پس از زایمان به طور خاص نگران ‌کننده است زیرا افکار نگران ‌کننده اغلب در شب ایجاد می‌شوند و خواب شما را از بین می‌برند، منجر به چرخه بدتری از خستگی و اضطراب می‌شود."

نویسنده: هاروی کرپ

سال انتشار: 1399

کتاب های تربیت کودک

شاد ترین کودک محله، یک کتاب خوب برای تربیت کودکان می باشد که پر از راهکارهای اجرایی ساده و سریع است. مطالعه این کتاب برای مادرانی که کودک 4 ساله دارند، پیشنهاد می شود. اگر می خواهید در کمال آرامش و با اعصابی آرام یک کودک شاد و سلامت تربیت کنید، این کتاب را مطالعه کنید. 

کودک، خانواده، انسان

" حالا می‌توانستم بفهمم که گرفتن آینه‌ای در مقابل احساسات بچه چگونه می‌توانست مفید واقع شود. به‌جای اینکه مثل گذشته کوشش کنیم با دعوا و مرافعه با کودکانمان مقابله کنیم، می‌توانستیم با این روش جدید رابطه خانوادگی را آرام‌تر و آسان‌تر کنیم."

نویسنده: ادل فيبر، ايلين مزليش

سال انتشار: 1398

کتاب های تربیت کودک

این کتاب توسط دو مادر با تجربه که تجربیاتشان را از شرکت در کلاس های دکتر هایم جینات به دست آورده اند، نوشته شده است. والدین برای رساندن فرزندان خود به کمال و جایگاه والای انسانیت مسئول هستند و این هدف با تربیت صحیح ممکن می شود. قلم این کتاب ساده و روان است. تربیت کودک کار چندان ساده ای به نظر نمی رسد اما شاید با مطالعه این کتاب کمی ساده تر شود.

قدرت والدین 

" پدر و مادر بودن مثل حرکت کردن با ترن هوایی شهربازی است. وقتی سوار آن می‌شوی، دیگر پیاده شدنی در کار نیست و هرگز نمی‌دانی چند لحظه بعد چه اتفاقی خواهد افتاد. تنها کاری که باید بکنی این است که در جریان حرکت باشی، طاقت بیاوری و از این تجربه لذت ببری."

نویسنده: جان شری

سال انتشار: 1390

 

کتاب های تربیت کودک

در این کتاب علاوه بر ارائه راه حل برای تربیت صحیح کودک، والدین  به تعمق در روش های تربیتی تشویق می شوند. مطالعه این کتاب به مادران و پدرانی که مسئولیت نگهداری کودک را بر عهده دارند، پیشنهاد می شود. در این کتاب به والدین یادآوری می شود همان طور که کودکان نیاز به مراقبت دارند، خودشان هم به مراقبت و محافظت نیاز دارند و نباید از مراقبت خودشان غافل شوند و خودشان را فراموش کنند.
یکی از اهداف این کتاب یادآوری پذیرش خود و کودک می باشد.

والد متفکر، کودک متفکر 

" در واقع والد متفکر کسی است که به فرزندان خود چگونه فکر کردن را یاد می‌دهد، نه اینکه به آن‌ها بگوید به چه فکر کنند یا رفتار خاصی را دیکته نمایند."

نویسنده: میرنا بی شر

سال انتشار: 1400

کتاب های تربیت کودک

طبیعی است که کودکان در موقعیت های مختلف پرخاشگر شوند یا با شما لجبازی کنند؛ مطالعه این کتاب به شما کمک می کند تا با پرخاشگری و لجبازی و نافرمانی کودک کنار بیایید و این رفتارها را به مهربانی، تعامل و همکاری تبدیل کنید. این کتاب در یادگیری شیوه های فرزند پروری به والدین کمک می کند و آنان را برای حل تعارضات و کشمکش های کودکان آماده می کند.

تربیت جنسی کودکان

" هنگامی که والدین (حتی ناخواسته) تحت فشار باشند، طبعا این فشار به کودک هم منتقل می‌شود. فشار روحی دیگر این است که کودک کاری کند که از نظر جسمی و روحی آمادگی و توانایی انجام آن را ندارد. او در این شرایط، نه تنها در زمینه بهداشتی بلکه در زمینه مسائل جنسی نیز اطمینان خود را از دست می‌دهد."

نویسنده: رگینا فینکه

سال انتشار: 1391

کتاب های تربیت کودک

با مطالعه این کتاب از مراحل رشد جنسی کودک و اهمیت آموزش جنسی به کودک آگاه می شوید. نویسنده در این کتاب به شما می گوید اگر می خواهید کودکی قوی، توانا و آگاه داشته باشید، باید از کودک خود حمایت کنید و به او عشق بورزید. در این کتاب به شما یاد داده می شود چگونه مهارت نه گفتن را به کودک خود بیاموزید تا او بتواند در مقابل افراد سو استفاده گر از خودش محافظت کند.

بگذار خودم یاد بگیرم، تو فقط راهنمایی ام کن

" فلسفه تربيتي مونته سوري بيش از صد سال قدمت داشته و هر روز از شهرت بيشتري برخوردار مي گردد. "

نویسنده: کلودیا ماچو

سال انتشار: 1400

کتاب های تربیت کودکان

ماریا مونتسوری با ارائه یک روش نوین، انقلابی بزرگ در تربیت کودک به پا کرد. او از جمله روان شناسان تاثیر گذار می باشد. چکیده تحقیقات مونته سوری در همین یک جمله خلاصه می شود" بگذار خودم یاد بگیرم، تو فقط راهنمایی ام کن." این کتاب از تجربیات علمی در زمینه کودکان در یکی از مهد کودک های کشور آلمان نوشته شده است. 

کتابی که آرزو می کنید والدینتان خوانده بودند

" بی‌توجهی یا انکار احساسات کودکان برای بهداشت روانیِ آینده‌شان ‌قطعاً مضر است."

نویسنده: فلیپا پری

سال انتشار: 2019

بهترین کتاب های تربیتی کودک

این کتاب یکی از بهترین کتاب ها در زمینه تربیت کودکان به شمار می رود. اگر مادر یا پدر هستید، به شما پیشنهاد می کنیم این کتاب را مطالعه کنید. پس از مطالعه این کتاب می توانید به بهترین نحو با کودک و نوجوان خود ارتباط برقرار کنید. مطالعه این کتاب به شما کمک می کند با موانع برقراری یک ارتباط سالم مقابله کنید، ریشه های اصلی اختلاف میان والد و فرزند را شناسایی کنید و در نهایت یک ارتباط سالم با فرزند خود برقرار کنید. 

علیه تربیت فرزند

" برای فرزندمان باغبان باشیم یا نجار؟!"

نویسنده: آلیسون گوپنیک

سال انتشار: 1397

کتاب تربیت کودکان

نکته مهمی که در رابطه با تربیت فرزند وجود دارد، این است که شما به عنوان یک والد قرار نیست فرزند خود را بر اساس یک سری چارچوب های از پیش تعیین شده تربیت کنید؛ تنها کاری که باید انجام دهید تربیت فرزندانی مقاوم و انعطاف پذیر در مقابل سختی های زندگی است. برای تربیت فرزندان تا جایی که ممکن است باید از روش های فرزند پروری مخرب پرهیز کنیم.
آلیسون قصد دارد در این کتاب در مورد همین موضوعات تربیتی با شما صحبت کند. 

این بچه که اومد زندگی ما بهم ریخت

" مشکلات زن و شوهر پس از تولد نخستین فرزند"

نویسنده: برنارد ژبروویچ، کولت بارو

سال انتشار: 1389

کتاب تربیت کودک

با تمام محبت و عشقی که والدین به فرزند خود دارند اما باید این واقعیت را قبول کنیم، زمانی که در یک خانواده فرزندی متولد می شود، خانواده دچار تغییراتی می شود و در نهایت تعارضاتی در سیستم خانواده به وجود می آید که این تعارضات تا حدی طبیعی می باشد. مطالعه این کتاب به والدین کمک می کند تا فرزند خود را در یک محیط آرام و شاد بزرگ کنند و از مشکلات احتمالی که ممکن است برایشان ایجاد شود، آگاه شوند.

اولین سال تولد کودک به زبان آدمیزاد

"هرچه از اتاق زایمان تا جشن تولد یک سالگی نی نی باید بدانید."

نویسنده: جیمز گیلورد، مایکل هاگن

سال انتشار: 1391

کتاب تربیت کودکان

این کتاب حاصل زحمات یک پزشک اطفال و یک نویسنده است که هر دو دارای فرزند می باشند. در این کتاب بیش از آنکه به جنبه های علمی رفتار کودکان پرداخته شود، جنبه های احساسی رفتار مورد ارزیابی و توجه  قرار می گیرد. در 24 فصل از این کتاب، موارد مختلفی که با کودک در ارتباط است، از زمان جنینی تا نوزادی و نوباوگی مورد بررسی قرار گرفته است. 

جمع بندی ای سنج

در این مقاله به معرفی پر فروش ترین کتاب های تربیت کودکان پرداختیم. یک راهکار مفید و تاثیر گذار برای تربیت کودکانی سالم و آگاه، مطالعه کتاب توسط والدین است. کتاب ها بر اساس تجربیات و تحقیقات نویسندگانشان نوشته شده اند، بنابراین می توانند راهنمای خوب و کاربردی برای شما علاقه مندان به کتاب باشد.

شما به مطالعه کدام یک از کتاب های ذکر شده در این مقاله پرداخته اید؟ لطفا نظرات و دیدگاه های ارزشمندتان را با ما در میان بگذارید.

اصطلاحات مهم این مقاله

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید

26 اسفند 1400 13:21

ممنون ای سنج عزیز عالی بود