تست هوش IQ ریون را هم اکنون انجام دهید

تست هوش IQ ریون را هم اکنون انجام دهید

تست هوش IQ ریون را هم اکنون انجام دهید تست هوش IQ ریون را هم اکنون انجام دهید
پست وبلاگی
چرا ما نمی توانیم کاملا خوشحال باشیم مدت مطالعه: 2 دقیقه
ای سنج 05 خرداد 1398 مدت مطالعه: 2 دقیقه

چرا ما نمی توانیم کاملا خوشحال باشیم

سعادت کامل: باغ ادن(EDEN)، نیروانا، بهشت، شانگری-لا، کاملوت.  انسان ها در خیالات و ذهن خود همواره به دنبال مکان یا موقعیتی بدون محدودیت برای شادی و لذت بوده اند. اما چرا این مسئله غیر ممکن است؟ پاسخ را می توان در این واقعیت پیدا کرد که خوشبختی تنها یک چیز نیست و انواع مختلف شادی وجود دارد که در تضاد با هم قرار دارند. داشتن یک چیز لذت بخش در زندگی می تواند لذت چیز دیگری را در زندگی از بین ببرد. بنابراین اگر شادمانی به آن معنی باشد که ما مقدار زیادی از همه چیزها را در زندگی خود داشته باشیم باید بگوییم این یعنی شکست آن شادمانی که ما به دنبال آن هستیم. جنیفر هچت(۲۰۰۷) فیلسوف و مورخی که تاریخچه شادکامی را مطالعه نموده است در کتابش تحت عنوان رازهای شادکامی به بررسی این پرداخته است که چه چیزی در زمان و مکان مختلف در طول تاریخ انسانی باعث شادی مردم بوده است. در روند انجام این کار وی طرحی را برای تفکر در رابطه با شادی توسعه داده است که به نظر بسیار عمیق می آید. به نظر وی ما سه نوع خوشبختی را می توانیم تجربه کنیم که آن ها با یکدیگر متضاد می باشند. به طوریکه پرداختن به یکی از آن ها بی اختیار شما را از دیگری دور خواهد کرد. او سه نوع شادی زیر را توضیف نموده است:

یک روز خوب

یک روز خوب ممکن است با لذت های خفیف، تکراری و فراموش شدنی طی شود. روزهای خوب را با دوستان خوب، بودن در مکان های زیبا و یا دیدن یک فیلم لذت بخش در نظر بگیرید. روزی را تصور نمایید که در حال انجام یک کار سخت نیستید و هیچ چیز بدی اتفاق نمی افتد. این روز روزی است که شما احساس خوشحالی می کنید و برایتان به قدری بی نظیر است که بعید به نظر می رسد چند هفته یا چند ماه بعد از آن برایتان اتفاق بیفتد.

شادی

شادی

ائوفوریا(Euphoria)

ائوفوریا یا سرخوشی حالت ذهنی و هیجانی می باشد که در آن فرد احساس شادی، هیجان و لذت بالایی را تجربه می کند. تجربه این وضعیت به کرات می تواند واجد ریسک و احتمال آسیب های جسمانی و روانی باشد. حالت های هیجانی و  شگفت انگیزی که به وسیله مواد مخدر، الکل یا میل جنسی ایجاد شده است، از این نوع اند. فکر کنید به ترشح شدید و خطرناک آدرنالین، روابط عشاقانه غیرشرعی و بخش های باورنکردنی لذت گرایی و اعتیاد به الکل و مواد مخدر….

چتر بازی

چتر بازی

زندگی شادمانه

داشتن زندگی شاد به کارهای دشواری نیاز دارد. به طوریکه داشتن آن می تواند به طور جدی قابلیت شما را در داشتن تجارب شدید لذت(ائوفوریا) یا داشتن بسیاری از روزهای خوب به خطر اندازد. زندگی شاد چیزی است که در طی مدت زمان طولانی توسعه می یابد و نیازمند این است که زمان های تجارب شدید لذت(ائوفوریا) یا داشتن روز های خوب را کاهش دهیم. بنابراین لازم است تجربیات شادمانه و هیجانی شدید(ائوفوریا) و روزهای خوب را برای زندگی شادمانه قربانی کنیم. داشتن روزهای خوب و همچنین تجربیات شادمانه و هیجانی شدید(با ایجاد اعتیاد) می تواند فرصت شما را برای داشتن یک زندگی شادمانه از بین ببرد.

درک این مسئله که شادی تنها یک چیز نیست و فهم اینکه داشتن انواع شادی با بهترین سطح آن غیرممکن است می تواند به ما کمک کند تا از شادی های هرچند معمولی خود در زندگی لذت ببریم و زندگی شادمانه مان را فدای روزهای شاد و تجربه لذت ها و هیجان های انی نکنیم. بیایید زندگی شاد را درک کنیم و نگرانی خود را برای از دست دادن خوشی ها و سرگرمی هایمان کنار بگذاریم.

 

 

لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید