تست MBTI رایگان انجام بده جایزه ببر

تست MBTI رایگان انجام بده جایزه ببر

پست وبلاگی
بارداری در نوجوانان چقدر رایج است و چگونه می توان از آن جلوگیری کرد؟ مدت مطالعه: 4 دقیقه
ای سنج 21 اردیبهشت 1400 مدت مطالعه: 4 دقیقه

بارداری در نوجوانان چقدر رایج است و چگونه می توان از آن جلوگیری کرد؟

در این مقاله قصد داریم نگاهی به آمار بارداری نوجوانان و راه های جلوگیری از آن بپردازیم. متاسفانه این مسئله امروزه تبدیل به یک معضل شده است.

در جوامع امروزی که روز به روز بارداری در سنین پایین تری اتفاق می افتد، تاثیر والدین و آگاهی رسانی در کاهش این امر نقش مهمی دارد. در این مقاله سعی کرده ایم تا شما را نسبت به این امر راهنمایی کنیم.

همچنین می توانید سر فصل های این موضوع را در باکس زیر مشاهده نمایید.

در حالی که نرخ میزان بارداری نوجوانان در سال های اخیر در حال کاهش است، اما هنوز به اندازه کافی رایج است. والدین این نوجوانان باید از این احتمال آگاه باشند و در پیشگیری از بارداری نوجوانان پیش قدم باشند. 

توجه

توجه داشته باشید که مطالب و آمار و ارقام موجود در این مقاله مربوط به کشور آمریکا می باشد.

بارداری نوجوانان چقدر رایج است؟

طبق آماری که توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) منتشر شده است:

در سال 2017، در مجموع 194377 نوزاد از زنان 15 تا 19 ساله متولد شدند، که نرخ زاد و ولد 18.8 در هر 1000 زن در این گروه سنی بوده است؛ که این میزان از نرخ زاد و ولد برای ایالت متحده یک رکورد کم بوده و 7 درصد نسبت به سال 2016 کاهش داشته است. 

میزان تولد نوزادان در نوجوانان در سراسر کشور بین سال‌های ۱۹۹۱ تا ۲۰۱۵ به میزان ۶۴ درصد کاهش یافته است که این منجر به ۴/۴ میلیارد دلار پس‌ انداز عمومی در سال ۲۰۱۵ شده‌ است.

تنها حدود ۵۰ درصد از مادران نوجوان تا سن ۲۲ سالگی در مقابل تقریباً 90 درصد زنانی که در دوران بلوغ و نوجوانی زایمان نکرده اند، موفق به کسب دیپلم دبیرستانی می شوند. فرزندان مادران نوجوان به احتمال زیاد موفقیت های کمتری از لحاظ درسی در مدرسه دارند و احتمال این که این بچه ها در دبیرستان ترک‌ تحصیل ‌کنند زیاد است، مشکلات سلامتی بیشتری دارند، ممکن است در برخی زمان‌ ها در دوران نوجوانی دچار بزهکاری شوند و به زندان بیفتند.

این مادران نوجوان، به عنوان یک نوجوان فرزند به دنیا می آورند و در آینده با بیکاری به عنوان یک بزرگسال جوان مواجه می‌ شوند.

اگرچه اعلام آمارهای بارداری در نوجوانان در سال های اخیر پیشرفت هایی را در پیشگیری از بارداری نوجوانان موجب شده است و کاهش نرخ بارداری در نوجوانان را نشان می دهد، اما میزان بارداری نوجوانان ایالات متحده، هنوز بسیار بیشتر از سایر کشورهای صنعتی غربی است.

چرا باید به بارداری نوجوانان اهمیت بدهیم؟

اگر شما والدین یک نوجوان نیستید یا اگر در حال حاضر خودتان نوجوان نیستید، ممکن است تعجب کنید که چگونه مسئله بارداری در نوجوان ممکن است روی شما تأثیر بگذارد، در این قسمت به شرح چند مورد می پردازیم:

بارداری نوجوانان به میزان ۱۱ میلیارد پوند در هر سال برای دولت هزینه دارد.

بیش از دو سوم تمام نوجوانانی که بچه دارند از دبیرستان فارغ التحصیل نمی شوند.

میلیاردها دلار صرف مراقبت از مادران نوجوان و فرزندان آن ها می شود و احتمالاً آن ها در محدوده خط فقر قرار دارند.

فقط 1/5 درصد مادران نوجوان تا سن 30 سالگی دانشگاه را به پایان می رسانند.

فرزندان مادران نوجوان وزن کمتری دارند، در مدرسه عملکرد ضعیف تری دارند و بیشتر در معرض سو استفاده و غفلت قرار می گیرند.

پسران مادران نوجوان 13 درصد بیشتر نسبت به دیگر هم سالان خود در زندان به سر می برند.

دختران مادران نوجوان 22 درصد بیشتر احتمال دارد که خود مادران نوجوان شوند و در نوجوانی فرزندی به دنیا بیاورند.

هزینه های رفاه کودکان هر ساله 2/3 میلیارد دلار است.

 مهم ترین کاری که والدین می توانند برای جلوگیری از بارداری نوجوان انجام دهند، چیست؟

مهم ترین کاری که والدین می توانند برای جلوگیری از بارداری نوجوان انجام دهند، درگیر شدن در زندگی نوجوان خود و برقراری رابطه با آنان است.

هرچه بیشتر درگیر زندگی نوجوان خود باشید و سعی کنید که با نوجوان خود تعامل کنید، بیشتر می توانید خطوط ارتباطی را در مورد موضوعات سخت مانند جنسیت و بارداری با نوجوان خود باز نگه دارید و به راحتی در مورد این مسائل با آن ها گفتگو کنید.

ارتباط کلید رابطه ی خوب با فرزندانتان است. درگیر بودن همچنین به معنای تمایل به پاسخ گویی به سوالات فرزندتان با صراحت و صداقت و بدون قضاوت است. اگر تمایلی ندارید که دانش و اطلاعات خود را، با نوجوان خود در میان بگذارید، او دیگر در مورد زندگی خود به شما چیزی نمی گوید و دیگر سوالات و خواسته هایش را با شما به اشتراک نمی گذارد و اطلاعات مورد نیاز خود را در جای دیگر پیدا می کند. 

 برخی از این منابع اطلاعاتی جایگزین ممکن است شامل: همسالان، وب سایت های غیر معتبر یا حتی مرتبط با  پورن باشد. در بسیاری از موارد، اطلاعاتی که آن ها پیدا می کنند ممکن است دقیق نباشد و آن ها را به سمت غلطی هدایت کند. به همین دلیل آموزش جنسی به فرزندان در خانه توسط پدر یا مادر بسیار ضروری است.

خلا در اطلاعات و یا به عبارتی اطلاعات غلط و نادرستی که فرزندان شما از راه های گوناگون به دست می آورند ممکن است شما را به عنوان یک والد بیشتر از فرزندتان بترساند. یکی از این موارد که ممکن است از نداشتن اطلاعات کافی به وجود بیاید می تواند منجر به بارداری ناخواسته و بدون برنامه ریزی در نوجوانان شود.

چگونه می توانم در مورد رابطه جنسی با نوجوانم صحبت کنم؟ 

خوب سر صحبت را چگونه باید با نوجوانتان باز کنید؟ باید به شما بگویم که طبق نظر متخصصان، شروع یک باره و صحبت در مورد این موضوع با فرزندتان صحیح نیست. می پرسید چه کاری را باید انجام دهید؟

آموزش جنسی در خانه باید یک مکالمه مداوم باشد که از بدو تولد، زمانی که نوزادان و کودکان نوپا شروع به یادگیری اسامی مناسب اعضای بدن خود می کنند، آغاز می شود.

دادن اطلاعات و صحبت در این مورد تا زمان بزرگ شدن فرزندتان و بیشتر شدن اطلاعات او در این زمینه باید ادامه پیدا کند.

اگر این فکر باعث نگرانی یا عصبانیت در شما می شود قابل درک است ولی به این نکته فکر کنید که صحبت در این مورد و این که فرزند شما اطلاعات کافی از این موارد داشته باشد می تواند به او کمک کند تا در سنین نوجوانی کمتر دچار اشتباه شود و کمتر سراغ امتحان کردن راه هایی برود که از آن اطلاعات کافی ندارد.

تحقیقات نشان می دهند که داشتن اطلاعات کافی نوجوانان و علی الخصوص که نوجوانان این اطلاعات را از پدر و مادرشان یاد گرفته باشند موجب می شود که اعتماد به نفس و عزت نفس آن ها افزایش پیدا کند و کمتر در دام شکارچیان که قصد آسیب زدن به آن ها را دارند بیفتند.

اگر دوست دارید تا درباره حقایق مربوط به مصرف مواد مخدر در نوجوانان بدانید، به صفحه مورد نظر مراجعه نمایید.

جمع بندی ای سنج

اگر تلاش کنید بخشی از زندگی نوجوان خود باشید، می توانید در کاهش این امر نقش پر رنگی داشته باشید. شما آن کسی باشید که نوجوانتان در صورت نیاز به اطلاعات یا مشاوره به او متوسل می شوند و از او کمک می گیرند.

به این ترتیب، آن ها برای هر آنچه زندگی برای آن ها در نظر بگیرد، آمادگی بیشتری خواهند داشت و از عهده مشکلات شان به خوبی بر خواهند آمد.

آیا تا به حال این موضوع برای خودتان یا اطرافیانتان پیش آمده است؟ خرسند می شویم که تجربیات و نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

چگونه ضریب هوشی را با استفاده از بازی های فکری افزایش دهیم؟
بزرگترین اشتباهاتی که باعث ضعیف شدن سیستم ایمنی بدنتان می شود
ولبان چیست؟ داروی ضد افسردگی، روش مصرف و عوارض آن
قانون مورفی چیست؟ آیا قوانین مورفی حقیقت دارند؟
صبوری چیست؟ چگونه فرد صبوری باشیم؟
معنی تابو چیست؟ ریشه یابی و بررسی کامل
کاکولد چیست؟ انواع کاکولدیسم و درمان آن
انواع قرص خواب آور قوی و عوارض آن
فرافکنی چیست؟ چگونه با آن مقابله کنیم؟
در زمان ترک متادون چی بخوریم؟ (بهترین دستورالعمل غذایی ترک متادون)
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید